Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

biosik gitarka.nareszcie ruszylem z pamieciami na 166:) (poprzedni bios sie wywalal przy moim sempronie 2800 przy pracy pamieci nie synchro)

jak narazie w czasie testow, ale widze, ze raczej pozytywnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jakie max napiecie na ram mozna dac w wersji bez pro jak i v-core? testowaliście maksymalne htt ? jak to wygląda bo z tego co wiem to bardzo dobrze ale się wacham co kupić do gb jakos nie mam zaufania. pomózcie prosze.pzdr i jak wogóle oceniacie ta płytę hq12 ja zjechał a wy jak ją oceniacie

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jakie max napiecie na ram mozna dac w wersji bez pro jak i v-core? testowaliście maksymalne htt ? jak to wygląda bo z tego co wiem to bardzo dobrze ale się wacham co kupić do gb jakos nie mam zaufania. pomózcie prosze.pzdr i jak wogóle oceniacie ta płytę hq12 ja zjechał a wy jak ją oceniacie

1427832[/snapback]

Niestety też jej nie polecam, kup jakiegoś Abita, Asusa, Microstara nawet ECS'a ale nie tego Gigabyte'a - na razie (do biosu F12 - ostatnia wersja) są z nią same problemy, a to nie widzi dysków SATa, a to problemy z dwoma kościami a z czymś itp, itd.

 

Ja kupiłem ją bo była korzystna cenowo, ale teraz żałuję - lepiej było dołozyć 50 - 100 PLN i kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje a jak z tym napięciem na ram i v-corem dyski mam ata (i bede miał) kości to raczej odosobnione przypadki a ten bios f12 podobno dużo naprawia jak z maks htt? zalezy mi głownie na mozliwosciach oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie K8NSC jako 'koło ratunkowe' po padzie połowy sprzętu... Thx -> Chieftec... I ta płyta nie nadaje się do niczego. Mam w domu 2xHynix 512 MB, 2x512 MB g-skill i 2x512 HyperX ULK TCCD i nie da się na tym puścić synchro nawet 250 MHz HT na żadnym z wymienionych zestawów pamięci... Osiągnięcie stabilnego czegoś powyżej 270 HT jest po prostu nierealne, a i tak płyta najlepiej zachowuje się przy 260 MHz HT... i dzielniku dla pamięci 166... co daje 2.35 GHz na procku i 213 MHz CL2-2-2-5-1T na pamięciach... Po prostu można się załamać. Nawet nie wiem jak przekoczyć te durne 270 MHz, albo dać jakoś 290 MHz, żeby było te 2.6 GHz... Ech.

 

Edit.

Nie wiem jak Ci się udało PCMAX zmusić K8NSC to działania z HT~290 MHz... Mnie to nie wychodzi. :( Jak masz jakieś tips & tricks to dawaj prywatnego message'a... :) A tak BTW. jakim cudem taktujesz pamięć @ 520 MHz z dzielnikami 100/133/166/200? He?

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje bez non pro!

jak narazie doszedlem do 292FSB kurcze i jakos niemohe wyzej moze procejk juz nie wytrzymuje? cois wam daje zmiana biosu w mozliwoosciach OC???

ja narazie nie mialem z plyta zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam na ta plytke . za taka cene to nie mozna nic lepszego dostac, a opis mowi, ze jest niezle :)

na proca mozna dac 1,7v na pamieci 2,7 :(-stad takie kiepskie timingi:(

w zwiazku z tym mam pytanko: ma ktos jakies linki jak zrobic v-mody na tej plytce na pamieci tak zeby napiecie na nich bylo w okolicach 3,0-3,2v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam na ta  plytke . za taka cene to nie mozna nic lepszego dostac, a opis mowi, ze jest niezle :)

na proca mozna dac 1,7v na pamieci 2,7 :(-stad takie kiepskie timingi:(

w zwiazku z tym mam pytanko: ma ktos jakies linki jak zrobic v-mody na tej plytce na pamieci tak zeby napiecie na nich bylo w okolicach 3,0-3,2v??

1429029[/snapback]

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...&threadid=40589

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam K8NS-PRO bios F8 Athlon64 2800+ s754 jedyne problemy to:

 

1. Dodatkowy kontroler ATA nei obsługuje napedów CDR, DVD i nie obsluguje S.M.A.R.T. dla dyskow twardych

 

dzieki waszym postom zauwazylem ze mialem taktowanie RAM 166 przestawiłem na 200 (2x TWINMOS 512 cl2.5) z auto i jest prawie ok bo 3D MArk 2001 wywala sie kilku testach (blue screen) czasem programy tez sie samoczynnie zamykaja

 

11:34

sprubuje zmienic bios i przelozyc kosci w inne sloty zgodnei z tym co pisza w FAQ na stronie gigabyte

11:51

BIOS F9 nic nie zmienił 3D Mark wywala sie po 2 3 teście pojawia sie czasem blue screen w windzie bede musial wrocic do taktowania 166 ale kicha

15:44

zmienialem BIOS na starsze wersje oprocz F5 i F7 niczego to nie zmienia....

 

Jakieś pomyły czym to jest spowodowane?

 

jedyne lekarstwo to chyba jednostronne pamieci

Edytowane przez ARBAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ARBAL pewnie to robiles ale sprobuj zluzowac maksymalnie timingi :wink:

 

Dobra a teraz ja napisze cos od siebie... Wczoraj nabylem ta plytke (K8NS) wraz z sempem 2800+ (1,6GHz 256kB cache) +wentyl za 40zl i zasilka delta 350W :wink:

 

Po zlozeniu kompa do kupy odpalam a tu nic komp chodzi monitor martwy,mysle dobra potrzeba clear cmos i faktycznie komp zaskoczyl :D Wchodze do biosu nic tam nie zmienilem ale wzialem save and exit restart i nic dalej monitor martwy :cry: Po wielu probach doszedlem do wniosku ze kazde save'owanie biosu prowadzi do tego samego :mur: Normalnie zalamka,ale nic wzialem update do wesji F12 i komp ozyl :D Dzisiaj sie troche bawilem i doszedlem do kresu mozliwosci tej plytki... Jakie wnioski maksymalnie HTT jaka uzyskalem to 317MHz stabilnie juz na 320MHz superpi sie sypie :-| Oczywiscie napiecie na rdzen to max dla tej plytki czyli 1,7V tutaj screen http://img209.echo.cx/img209/6108/iviewcap...52005time16.jpg

Wynik robilem aby zobaczyc ile wycisne max z proca i mobo jak widac jest w miare stabilnie :wink: Acha jest podobno jakas dziwna sprawa z wahaniami v-core na tej mobo,nie moge tego stwierdzic bo maksymalne wahania jakie widzialem podczas obciazenia to 2% przy napieciu 1,7V.

 

Na stale mam kompa ustawionego tak http://img183.echo.cx/img183/1748/iviewcap...52005time17.jpg temperaturka max to 43stopnie w stresie :wink:

 

Posiadam trzy kosci ramu 2x256MB Infineon DDR333 jednostronne i jedna dwustronna 512MB Apacer DDR400...

 

Mysle ze za ta cene jest to bardzo dobra plytka :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALI nie jestem w tym wszystkim az taki biegły jakie timingi zluzowac?

wybralem losowo :lol: 2 pierwsze pozycje i przestawilem znwou pamieci na 400MHz to sie winda zwiesila zaraz po starcie...

 

K8NS to nie to samo co K8NS-PRO (którą posiadam) do K8NS jest wiecej ugradów biosu niz do PRO....

 

czy na innych plytach głównych dla s754 tez wystepuja problemy z taktowaniem 400MHz 2 kosci dwostronnych?

Edytowane przez ARBAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALI nie jestem w tym wszystkim az taki biegły jakie timingi zluzowac?

wybralem losowo  :lol: 2 pierwsze pozycje i przestawilem znwou pamieci na 400MHz to sie winda zwiesila zaraz po starcie...

 

K8NS to nie to samo  co K8NS-PRO (którą posiadam) do K8NS jest wiecej ugradów biosu niz do PRO....

 

czy na innych plytach głównych dla s754 tez wystepuja problemy z taktowaniem 400MHz 2 kosci dwostronnych?

1434376[/snapback]

Jak jestes w biosie i wchodzisz do zaawansowanych ustawien,bierzesz pamieci nie na auto tylko na manual i ustawiasz troche luzniejsze timingi tzn.wrtosci opoznien troche wyzsze np.jak masz 2-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS) to ustawiasz odpowiednio 2,5-3-3-7 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ALI

zmniejszylem timingi nastepujaco:

 

CL 3

RCD 6

RP 6

RAS 10

 

to juz bardzo nisko jak sadze i niczego to nie zmienia Prime sie wiesza i 3D Mark rowniez...

Jakies inne pomysły?

 

20:18

właśnie na stronei Gigabyte'a pojawil si enowy bios F10 do K8NSPro....

pozmianie na ten bios wykrywam on a trybie Auto pamieci 400 i pozostaałe parametry rowniez tak jak należy ale niestety.. radosc nie trwała długo , efekty te same czyli 3D Mark wywala sie po 2 teście....

Edytowane przez ARBAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi cos nie pasi zobaczcie: 298x9 (pamieci 166) to reset a 298x9(pamieci 100) to jescze jakos sie trzyma

1436129[/snapback]

Jezeli plytka ustawia pamieci tak jak moja to normalne ze sie sypie :-| Gdy masz ustawione 166 to dzielnik masz 10 do czestotliwosci procka czyli 298x9/10=268,2MHz czyli troche duzo :-| A na 100 masz dzielnik chyba 16 wiec czestotliwosc ramkow to 298x9/16=167,6MHz i ramki chodza spoko :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez to jest znaczny spadek wydajnosci!

musze sie jescze pobawic!

a wlasnie odcziwacie w wsersji 939 jakies roznice w OC po zmianie biosu? jezeli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez to jest znaczny spadek wydajnosci!

...

1453540[/snapback]

Oczywiscie ze jest. Ale jak juz zdazyles sie przekonac ramy taktowane powyzej 250MHz nie wyrabiaja :-| Mozesz ustawic lagodniejsze timingi albo zjechac troche z taktowaniem procka zeby bylo stable no i dac wiecej woltow na ramy chociaz z tym jest cienko na gb :wink: pozdrawiam

 

EDIT

Mozesz rowniez ustawic ramy na 133 to da Ci dzielnik 12 i przy taktowaniu procka 9x298 da Ci to 223MHz jak ustawisz niskie timingi to powinno jakos sie kulac :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pilną sprawe do posiadaczy plyty K8NS, płyta mi padła i musze oddac na gwarancje a nie mam oryginalnego radiatora od niej czy mógłby mi ktoś sprzedać oryginalny radiator od tej płyty ? Lub ewentualnie moge w zamian dać radiator zalmana (ten niebieski) Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega ma płytę GA k8ns i taki problem - po jakims czasie użytkowania kompa kontroler ide przełącza się z U.D.M.A na PIO i komp się muli , tzn. napęd dvd się muli. Czy zmiana biosu może pomóc ( kolega ma obecnie f 10 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od weekendu testuje wlasnie K8NS z sempronem 2800+ , mam takie pytanko bo procek mi chodzi na szynie 327MHz zestawik stabilny no to daje wiecej...

ale jak zmienie szyne na 328MHz to okazuje sie ze proc dziala na defaultowej szynie :| i zegarem 1600MHz, no to daje 330MHz i proc ma szyne 202 i taktowanie 1616MHz :| wie ktos o co tu chodzi? wina biosu mam F11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam wyjątkowo oryginalny problem z GA-K8NS Pro 939 w duecie z Athlonem 64 3000+ Venice z opiewanej serii 0517DPAW.

 

Początkowe (standardowe ponoć) kłopoty z pamięcią zostały zlikwidowane przez upgrade BIOSu do F2. Niestety, jest jszcze inny problem:

 

Po wejściu do tweakera w BIOS (tak, tak ctrl + f1 ;]) i zmianie standardowego 9x200 na przykład na 11x200 i restarcie, procek jest nadal odczytywany jako 9x200 (czyli 3000+) zarówno przy bootowaniu, jak i potem w Cpu-z. Po powrocie do tweakera okazuje się, że wartości zostały tam zapisane poprawnie i nadal wynoszą 11x200. Oczywiście z każdą inną wypróbowaną wartością jest to samo.

 

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam wyjątkowo oryginalny problem z GA-K8NS Pro 939 w duecie z Athlonem 64 3000+ Venice z opiewanej serii 0517DPAW.

 

Początkowe (standardowe ponoć) kłopoty z pamięcią zostały zlikwidowane przez upgrade BIOSu do F2. Niestety, jest jszcze inny problem:

 

Po wejściu do tweakera w BIOS (tak, tak ctrl + f1 ;]) i zmianie standardowego 9x200 na przykład na 11x200 i restarcie, procek jest nadal odczytywany jako 9x200 (czyli 3000+) zarówno przy bootowaniu, jak i potem w Cpu-z. Po powrocie do tweakera okazuje się, że wartości zostały tam zapisane poprawnie i nadal wynoszą 11x200. Oczywiście z każdą inną wypróbowaną wartością jest to samo.

 

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co z tym zrobić?

1520571[/snapback]

Taka drobna uwaga: jakim cudem chcesz zmienić mnożnik w A64 3000+ na 11??? Przecież masz tylko możliwość zmiany w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...