Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Taka drobna uwaga: jakim cudem chcesz zmienić mnożnik w A64 3000+ na 11??? Przecież masz tylko możliwość zmiany w dół...

1520688[/snapback]

Oj faktycznie lama ze mnie. Uwierzyłem instrukcji płyty, w której jest napisane, że jeśli mnożnika nie da się zmienić, to po prostu takiej wartości w BIOSie nie będzie.

 

Inna sprawa, że albo trafił mi się badziewny egzemplarz proca albo to płyta jest tak denna ale 2000MHz to jest max tego, z czym ta konfiguracja chce mi działać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega ma płytę GA k8ns i taki problem - po jakims czasie użytkowania kompa kontroler ide przełącza się z U.D.M.A na PIO i komp się muli , tzn. napęd dvd się muli. Czy zmiana biosu może pomóc ( kolega ma obecnie f 10 ) ?

1501932[/snapback]

to, zdaje się, problem nie tego modelu płyty, a ogólnie chipsetów nforce. miałem dokładnie to samo z kilkoma modelami płyt na nf2. gdy do kontrolera podłaczone były 2 urządzenia (nagrywarka i zwykły czytnik np.) po pewnym czasie jedno, albo oba zaczynały pracować w trybie pio. początkowo rozwiazywałem sprawę po prostu zamieniając tryb pracy urządzeń z mastera na slave'a i odwrotnie. było to irytujące dość, bo trzeba było otwierać kompy i przekładać zworki. czyniłem tak do czasu aż nie wyszła w końcu wersja sterów do nforce'a która załatwiała problem (2.6 bodajże). o ile dobrze pamiętam problem wynika ze specyfiki xp-ka który stale monitoruje pracę kontrolera i rejestruje błędy (lub zachowania, które uważa za błędy). po iluś tam potencjalnych błędach automatycznie przełącza tryb jego racy na pio.

szczerze mówiąc nie jestem na 100% pewny jak to wygląda w przypadku nf3, bo dopiero wczoraj złożyłem pierwszego kompa na płytce z tym chipem, ale podobienstwo zachowań nie jest chyba przypadkowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z was udało się zmusić tą płytę do współpracy ze Speedfanem? To znaczy chodzi mi o redukcję obrotów boxowego wiatraka do CPU, który normalnie ma u mnie bardzo duże obroty - 3900 w Idle i 5500 pod obciążeniem. Bardzo to niestety hałasuje. Speedfan pokazuje niby że próbuje obniżać obroty, ale nic takiego się nie dzieje. Co z tego że procek jest ładnie chłodzony i temperaturki ma niskie, jak hałas jest chwilami nie do wytrzymania. A może znacie inne dobre programy zarządzające wiatrakiem od CPU?

 

Wczoraj uaktualniłem BIOS do najnowszego F13 ale nic to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witojcie

 

Ktos tam wczesnij pisal ze nie mozna na K8NS mierzyc temperatur poprzez MBM5 i ze jedynie dobrze dziala easytune4....

 

zgadza sie ze nie ma gotowego konfiga dla tej plyty,ale przeciz wszystko moza recznie ustawic

 

Dołączona grafika

 

co do kostek 2x512MB .....tymczasowo mam hynixy z mojej glownej maszyny w tym gigaszicie i na najnowszm biosie F13,po obsadzeniu bankow 2 i 3 wszystko chodzi slicznie (na slotach 1 i 3 zaliczalem zwisy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy narzeka na tą płyte ja wyciagnołem narazie 310htt patrz tu zaliczyłem zwis przy 330mhz wiec skonczyłem przy 310mhz może poleci wiecej niż 310mhz ale mi sie nie chciało sie bawić ale chyba dobry wynik uzyskałem narazie synchronicznie wyciagnołem 260mhz cl3-3-4-3-7 1T 2.5v pamieci tccc na athlonie 2800+ przy 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

witam, skałdam teraz (dokłądnie teraz) zestawik na sempie 2600 i owej płycie, powiedzcie mi czy semp ma mozliwosc zmiany mnoznika w doł?

bo nie wiem czy przy htt 300, płyta nie wyrabia czy proc

aha i jaki jest najlepszy bios (obecnie mam f11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien bios na f12 lub f13 (u mnie tez byly problemy na starym biosie)teraz jest lepiej ale nie powem, ze super, bo np. jak ustawie pamieci(czasy) na manual i poprzestawiam to ustawienia sa zachowane do wylaczenia komputera.Po wylaczeniu plyta sama ustawie czasy pamieci automatycznie przy ponownym wlaczeniu wiec troche lipa:((, a co do htt to u mnie smiga nawet na 325 wiec pod tym wzgledem super:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no płyta ma dziwne kaprysy, teraz jade bez problemy prime na htt280, a wtedy nawet przy 260 miała jakies problemy, jakies dziwne problemy z napieciami mam, po zwiekszeniu gorzej chodzi, musze to dupstwo na chopie zmienic na zalmanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy mi sie dzieja, stabilne hht, tylko przy mznoniku x3, a przy x2, x1 [gluteus maximus] zimna, dodatkowo po zainstalowaniu sterów do mobo, jak włozy cd do napedu, zwis system, tzn freez wyciagne płyte i za chwilke znowu działa syste,, nei czaje, sprubuje innych sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy mi sie dzieja, stabilne hht, tylko przy mznoniku x3, a przy x2, x1 [gluteus maximus] zimna, dodatkowo po zainstalowaniu sterów do mobo, jak włozy cd do napedu, zwis system, tzn freez wyciagne płyte i za chwilke znowu działa syste,, nei czaje, sprubuje innych sterów.

1530424[/snapback]

Z tym cd miałem tak samo pomaga wyłączenie dma dla cdromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duala ma

1534227[/snapback]

to dziwne bo moja nie :]

 

Dołączona grafika

 

wlasnie testuje TT Tower'a na tym :]

 

Dołączona grafika

 

no i do czego moze sie przydac chlodzonko z R9800SE

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na pudelku pisze ze jest dual bios a tu haps jest jeden :/ a czym najlepiej fleshowac plyte tym @BIOS czy Q-FLASH biorac pod uwage ze chcial bym wgrac starszego biosa np. F6 ( i odrazu pytm sie czy ktos go nie ma ) ale oczywiscie i nowszego jak by cos nie gralo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie ma dual biosa, ale jakos nie widze w tym minusu dla płyty, przeciez ona grosze kosztuje, dąłem wiecej za itel 2.8 na lga do pierwszego kompa niz za płyte i smepa 2600, któy no nei ma co ukrywac jest słaby

aha dowoltowaliscie magistrale htt, jesli tak to do ilu i cyz cos wam to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam mały problem

mój kumpel ma ta płyte i zaczął bawic sie w oc potem zacząl pojawiac sie taki komunikat ''please press delete key before over clock and into cmos'' i nic nie da sie zrobic cos jakby klawiatura nie działała zaden klawisz nie działa nie moge wejsc do biosu reset biosa tez nie pomaga

procek to sempron 2600

pamieci to 1x 512 twinmos

grafika gigabyte gf 6600

zasilacz antec 350W

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janeks masz browara wkońcu ruszył ale dziwne bo wyciągalem baterie i dalej było to samo

dzisiaj sie dopiero dowiedziałem ze jak sie bawił w oc to zmienił od razu fsb z 200 na 400 i ustawił mu chyba największe napiecie dziwne ze ożył??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy na tej płycie (GA-K8NS) w wersji dla socket 939 możliwe jest obrócenie koszyczka z zapinkami dla coolera? Chciałbym zainstalować na niej Arctic Freezera 64 ale z tego co widzę mogę go ustawić tak, że wentylatorek dmucha albo w stronę zasilacza, albo w stronę AGP, a wolałbym żeby dmuchał w stronę tylnej ścianki obudowy, w stronę wentylatorka wyciągającego ciepłe powietrze z obudowy.

Czy ktoś bawił się w odkręcanie rzeczonego koszyczka ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

aBuSaJe to jest obojetnie, choc ja czuje sie bezpieczniej, sciagsz go najpierw sam i pozniej z dysku dajesz, najlepiej powyłaczyac, programy działajace w tle

a w biosie daj na load optimized defauts

Vip--> czy zmienienie biosu z f11 na inny zwieszkyc moze htt?

szkoda ze te smeoy 2600/2800 nie obsługuja c'n'c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opson6667 na jakim napiecu pracuje Twoj procek przy 2800MHz.

 

BTW ja jak mialem K8NS nie moglem przekroczyc HTT328 :| jedynie clockgenem pocisnolem na 335 :/ a u ciebie HTT350 ladnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...