Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

no a ja jako ze zawsze mam durne problemy mam pytanie:

jest sobie plytka K8NSC-939 i jej bardzo kiepawe kaprysy :P htt 289 to max, i teraz pytanie - moge wgrac do niej bios np. z k8ns-ultra-939? :P czu z jakiegos innego k8ns? :> :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jedną kościa to na bank nie bedzie problemów

1580038[/snapback]

A rozumiem ze gdyby byly 2 kości 512 to problemem mogloby byc 333Mhz a nie 400Mhz tak? Czy jeszcze cos? Restarty kompa, zwisy ?? Bo mysle zeby za 2-3 miesiace kupic jeszcze jedna kosc 512 by dobić do 1024...

 

PS. kupilem GeIL 512MB PC-400 CL2.5 (2.5-6-3-3), czy problemy mogą także wystąpić jakbym dokupił jeszcze GeIL 2x256 PC-400 (2.5-6-3-3) ?? czyli 1x512 i 2x256 by mieć 1GB ??

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze juz chyba 6 sztuk tej plyty mialem ;P

i dziala OK

mysle ze warto ja kupic jak bede mial ochote i czas to pomecze MSI K8N

 

aha i co do tych pamieci...

beda dzialac jak sa obie jednostronne lub dwustronne, jak pomieszasz to mi sie komp nie wlaczal

 

aha i najlepsze 2kosci jednostaronne maja wydajnosc 1 dwustronnej :P

a wydajnosc 1 jednostronnej przemilcze... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem we wtorek Semprona 64bit 3000+ z GB K8NS i miałem następujący problem:

na biosie f11 nie wykrywał procka (nazwy :) ) więc zapodałem bios f15. Wszystko hulało ładnie (nawet Cool&Quiet) do czasu jak nie dołożyłem do obecnej pamięci (256MB Twinmos 400 CL2.5) następnej - Elixir 256MB 333 CL2.5. Mianowicie po tej operacji system zawieszał się zawsze podczas ładowaniu lub przy logowaniu nieważne jakie ustawienia dałem w biosie (100,133MHz dla pamięci, timingi najróżniejsze). Po powrocie co f11 wszystko działa jak powinno tylko wkurza troche to że pisze podczas startu i w systemie AMD Hammer Unknown processor czy jakoś tak :)

 

Może to wina tego że są to 2 różne pamięci i np przy 2x256 tej samej firmy wszystko będzie hulać.

 

A tak przy okazji to do tego procka (narazie kręcony na 9x277 przy 1.45V) jakie pamięci byłyby optymalne ? Zastanawiam się nad Geil 2x512 400 CL2.5 (ok 480-510 u mnie w mieście) lub Geil 2x512 400 CL2 (ok 600). Czy może jakiegoś Geil'a 500 ale to już ponad 700zł i nie wiem czy się opłaca. Pamięci powinny chodzić na magistrali ok 220MHz.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, wertowalem ten topic od dluzszego czasu. Wkoncu kupilem K8NS i Semprona 2600, zamowilem oe a dostalem box ;D Ale nie o tym mowa.

 

Tradycyjnie jak kazdy z was zaczolem oc. Bez mrugiecia doszedlem do HT 325Mhz standardowe napiecie, pamieci chodza chyba 213Mhz (widzialem ze chodzily bez problemu 220mhz cl2,5 a zapewne moga wiecej) Mam 2,6Ghz w zasadzie jesem zadowolony. Ale ciagle mi malo icon_biggrin3.gif

 

Schody zaczynaja sie przy 330, wszystko od 330 wzwyz skutkuje tym ze komp uruchamia sie na ht200...

Jade na biosie F11. Cos mi swiszczalo ze ktos mial takie problemy wczesniej. Wiec pytam co robic? Zmiana napiecia i dzielnika pamieci nie pomaga. Napiecia na ram , ht, i chipset podniesione na max jaki mam biosie.

 

Czy zmiana biosu pomoze? Czy to juz kres tej plyty? bo procesor raczej dalby rade wiecej...

 

pozdrawiam i licze na pomocne dlonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj- u mnie max to 2.44 na 1.55 prime stable(chyba spi 32m czyste i 2h prime 2004). Ale i tak ujdzie ,chociaż rektordów to tym nie pobije :-| Cóż mogło być zawsze gorzej. Rozpiętość ostatnio to od 2.3 do 2.7 ghz .

wolał bym blizej tych 2.7 niż 2.3 ale takie życie :)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko o ta zintegrowana karte dzwiekowa na plycie K8NS:

 

czy daje to rade przy glosnikach 5.1 i dzwiek jest jakosciowo dobry czy zdecydowanie lepiej dorzucic grosza do SB Live.

 

czy moze wersja K8NS PRO posiada lepszy dzwiek na pokladzie ?

 

bede tesknic za soundstormem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Plyta smiga mi na 300 mhz bez problemu, ale dzielik hht mam ustaione na 3 i wychodzi 900 co jest juz sporo ponad specyfikacje

 

Nie wiem co zrobic bo jak biore szyne 325 to niezaleznie od napiecia wywala a proc niezle sie kreci. Co zrobic zmienic chodzenie na cipsecie .Stary klej termoprzewodzacy zdrapalem i przesmarowałem srebrem ale dalej cipset sie grzeje a po zmianie napiecia powinno byc stabilniej ale temp roznie gwaltownie. Czy mi tylko nie odpala mnozik httX2. Bo to by rozwiazalo problem wymiany chlodzenia i podyzszanie napiec.POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie na HTT325 jest mnoznik HTx3. moze wina biosu albo cos ci sie faktycznie przegrzewa moze mosfety ?

ja mam przesmarowany standardowy radiator pasta biala i smiga :D

PS aha i nie CIPset tylko chipset jakos nie ciekawie by to wygladalo na plycie glownej

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płyte kilka miechów już...kasa wywalona w błoto!!!

 

Beznadziejna jest ta plyta ale czego ja sie spodziewalem za 250zl(allegro).

To ze zle odczytuje temperatury z czujnikow bylem w stanie przezyc, padniete porty COM(ustawienie bisu albo uszkodzone, nie doszedlem do dzis)

ok bo nic na kom nie mam juz. Ale do cholery zeby to gowno nie obslugiwalo 3 zajetych slotow z ramem?! Mam Elixiry 3x512(3 kosc wczoraj doszla

) i z nimi komp po prostu nie wstaje. Zagladam do instrukcji a tam na 14 str

 

"The GA-K8NS-939 doesn't suppor 3 memory modules. If 3 memory modules are installed, the system will not bot."

 

Nie chcial bym tu przeklinac za mocno wiec powiem tylko ze bylem BARDZO ZŁY bo jakos mi to umknelo wczesniej. Caly czas mialem 2x512 ram chodzily sobie w dualu pieknie BANDWIDTH 5023 i bylo si. Pozyczylem od kolegi 1 kosc TwinMosa 512 i z 4ema zajetymi slotami to chodzi ale...2 giga ramu mi jakos nic nie dalo, Battlefield 2 dalej sie tnie na anty aliasingu x4 i sound na high a w tescie BANDWIDTH mam juz 3739

zamiast 5 tys. Myslicie ze jak dokupie 4ta kosc elixirow zeby miec 2 gb wszystkich identycznych pamieci to bedzie chodzilo lepiej?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez gnat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

a ja się chciałem dowiedzieć od szanownych użytkowników, jakie zasilanie ma (powinna mieć) ta płytka..bo na obrazku widze że jest to trzy-fazowe zasilanko...a ja niestety zakupiłem przez internet płytke takową, która ma tylko dwie fazy zasilania i ...puste miejsca po elementach "trzeciej fazy"...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...