Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

--hm...no to mi przykro, że dostałem taką płytkę z dwufazowym zasilankiem, widocznie GB faktycznie oszczędza jak może...choć wydawałoby sie, iż już bardziej oszczędnej płyty być nie może..pozostaje mi tylko nadzieja, że na tych dwóch fazach będzie chodzić równie stabilnie...na razie pogoniłem procka 3000XP na zegar 2,4Ghz (9x266, dzielnik 166) i śmiga...wyżej nie próbuje bo mam wentyla boxowego...

-ale zastanawia mnie inna sprawa- otóż podpięty mam do niej dysk: Samsung 200Gb na SATA i zauważyłem dziwne zachowanie..następuje dość długa "strefa ciszy" przy ładowaniu systemu..posttesty przechodzą szybciutko..ale później ciemny ekran pozostaje bardzo dłuuuuugo (ok. minuty) zanim pojawi się logo windozy. Jest to bardzo irytujące..wydaje się jakby komp nie odpowiadał przez dłuższy moment. Pa załadowaniu sytemu wszystko wydaje się być już w porządku...system śmiga. Wgrałem nowego f15 ale to nie pomogło w wyeliminowaniu tego dziwnego przestoju (jakby samsung czekał na swoją kolejkę mocy)...hm..dziwne...oj dziwne. Czy możecie się podzielić spostrzeżeniami i na temat tego "zagadkowego" problemu..czy raczej pozostawię to specom od Archiwum X. :lol:

--- pozdrawiam...Sławek

Edytowane przez sawcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Mam ten sam dysk 160 na sata II i myslałem ze cos mam z partycjami porobione , ze czyta z konca talerza albo cóś. Na innych dystach jest podobni . Jak znajdziesz na to lekarstwo prosze o kontakt

 

A i tu http://egielda.com.pl/?str=art&id=158-8 pisza ze ta płyta ma 3 fazowe zasilanie ,porownywalem zdjecia i chyba ma 3 fazyD:D::D

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam ta plytke jak widac w podpisie i w niej biosik f10

w sumie ogolnie dziala to wszystko niezle

mam jednak pytanie czy bios f15 wnosi jakies zmiany w stabilnosci ?

jaka wogule wersje biosu polecacie - czytalem ze f11 byla zaburaczona

czy to znaczy ze moja f10 tez? bo f10 nawet na stronie nie ma :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--hm...no to mi przykro, że dostałem taką płytkę z dwufazowym zasilankiem, widocznie GB faktycznie oszczędza jak może...choć wydawałoby sie, iż już bardziej oszczędnej płyty być nie może..pozostaje mi tylko nadzieja, że na tych dwóch fazach będzie chodzić równie stabilnie...na razie pogoniłem procka 3000XP na zegar 2,4Ghz (9x266, dzielnik 166) i śmiga...wyżej nie próbuje bo mam wentyla boxowego...

-ale zastanawia mnie inna sprawa- otóż podpięty mam do niej dysk: Samsung 200Gb na SATA i zauważyłem dziwne zachowanie..następuje dość długa "strefa ciszy" przy ładowaniu systemu..posttesty przechodzą szybciutko..ale później ciemny ekran pozostaje bardzo dłuuuuugo (ok. minuty) zanim pojawi się logo windozy. Jest to bardzo irytujące..wydaje się jakby komp nie odpowiadał przez dłuższy moment. Pa załadowaniu sytemu wszystko wydaje się być już w porządku...system śmiga. Wgrałem nowego f15 ale to nie pomogło w wyeliminowaniu tego dziwnego przestoju (jakby samsung czekał na swoją kolejkę mocy)...hm..dziwne...oj dziwne. Czy możecie się podzielić spostrzeżeniami i na temat tego "zagadkowego" problemu..czy raczej pozostawię to specom od Archiwum X.  :lol:

--- pozdrawiam...Sławek

1605042[/snapback]

Na co trzeba się patrzeć żeby sprawdzić czy jest 2 czy 3 fazowe zasilanie ? (najlepiej na fotce jakiejś)

 

A co do freeza podczas startu to w moim przypadku należało odinstalować sterownik IDE nVidii i działo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymienić , nie ma znaczenia na jaką paste ale żeby jakaś była bo każda pasta jest lepsza od tego czegoś po wymianie na paste radiator zacznie sie bardziej grzać bo ta taśma to kiepsko przewodzi ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy stosujac ET4 daliscie rade uzyskac wieksze ht? Puki co oc w biosie i mam 325, 330 i przy starcze automatycznie zeruje na 200. Czy z ET da sie to obejsc? Jesli tak , to jak podkrecac ET tak zeby sie komp nie wieszal? Czy jest jakis prog mhz ktorego nie przekraczac za jednym kliknieciem?

Czy sa jakies inne dzialajace progosy do krecenia na tej plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy stosujac ET4 daliscie rade uzyskac wieksze ht? Puki co oc w biosie i mam 325, 330 i przy starcze automatycznie zeruje na 200. Czy z ET da sie to obejsc? Jesli tak , to jak podkrecac ET tak zeby sie komp nie wieszal? Czy jest jakis prog mhz ktorego nie przekraczac za jednym kliknieciem?

Czy sa jakies inne dzialajace progosy do krecenia na tej plycie?

1609250[/snapback]

świetny jest clockgen for nf3 Niestety ma tę wade,zę za kazdym razem trzeba od nowa kręcić- nie ma zapisu ustawień. Za to jest świetny iod testów o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania - w k8nsc jest raczej 3-fazowe - 3 cewki (nie licząc tej od 12V) + 3 komplety mosuf + 3 komplety kondziorków. 2 komplety na lewo od procka i 1 komplet nad. Nie licze kompletu dla wtyczki 12V. ALE faktycznie jest miejsce na jeszcze 1 komplet - może w planach mieli 4 fazy.

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Produc...A-K8NSC-939.htm

 

Co do ET4 - jakoś dziwnie to wygląda. Wgrałem bios F5 (chyba najnowszy dla k8nsc939) no i pokazuje ciekawe rzeczy. Procek ma 28 st przy napięciu 1,39V, nie podaje napięcia dla 5V, a jak ciągnie się MHz dla procka w górę to pokazuje, że MHz dla AGP i PCI też idą w górę - czyżby brak blokady ??? a może program niedouczony ???

 

Zdejmując chłodzenie z mostka trzeba uważać aby go nie wyrwać. Cooler siedział jakby go przykleili, ale zmiana obowiązkowa. U siebie wsadziłem pasywnego żółtego zalmana z pastą zalmana.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania - w k8nsc jest raczej 3-fazowe - 3 cewki (nie licząc tej od 12V) + 3 komplety mosuf + 3 komplety kondziorków. 2 komplety na lewo od procka i 1 komplet nad. Nie licze kompletu dla wtyczki 12V. ALE faktycznie jest miejsce na jeszcze 1 komplet - może w planach mieli 4 fazy.

1609975[/snapback]

blokada działa jesli pokręcisz choć troche szyne w biosie inaczej lezy i kwiczy. Miałem jazdy z siciówką na pci mały romansik potem z wbudowaną zanim sie kapnałem,że blokada nie trzyma-wystarczy w biosie podnieść szyne troche i już mozna kręcić w windzie.

 

 

 

co do clockgena to jaki problwem wpisać w google-ja znalazłem w 2 czy 3 min jak szukałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się z lekka zdziwiłem.

Zmieniłem nf2+barton na nf3+venice i windows hula, wygląda, że nie trzeba reinstalki....

 

Pare pytanek:

Czy na k8nsc działa Cool and Quiet ?? Bo mam jakieś głupie wrażenie, że nie ma nic takiego.

W biosie jest opcja "Hammer Fid control" domyślam się, że chodzi o mnożnik - czy dobrze myśle??

Czy u Was także nie da rady zmienić mnożnika z ET4/5 ??

Czy firewall z nForce działa tylko z wbudowaną kartą sieciową ??

I jak to jest z tą temperaturą CPU, coś w 27 stopni to ja nie wierze.... i wygląda na to, że płyta ma tylko 1 odczyt temperatury :( - niby CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dwoch dni jestem posiadaczem tej plyty i mialem z nia male problemy chyba ze wzgledu na bezfirmowe pamieci 400Mhz, bo mam tak 1x512 GoodRam 400MHz i 2x256 GoodRam 400MHz i wlasnie chcem je sprzedac i kupic jakies nowe, tylko nie wiem jakie, moze wy mi doradzicie jakie kupic pamnieci pod Gigabyte GA-K8NS (754) z Athlonem 64 2800+ na pokladzie. Bardzo byl bym wam wdzieczny za pomoc, bo naprawde nie wiem, bo mam na oku Corsair 2x512 400MHz CL 2.5czy Geil 2x256 500MHz ???? Bardzo prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na oku Corsair 2x512 400MHz CL 2.5czy Geil 2x256 500MHz ???? Bardzo prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje.

1610607[/snapback]

2x256 to obecnie za mało. Przy kręceniu A64 można spokojnie zmienić mnożnik pamięci na niższy (bez wyraźnej utraty wydajności) więc szukałbym nawet troszke słabszych ale 2x512MB. Co do Corsair to nie wiem, sam mam Kingstony 2x512 ddr400 - śmigają bez problemów, ale jakieś rewelacyjne do o/c to nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie najtaniej w Komputroniku za 254zl

 

---

 

a w necie:

 

W arest.pl - 255zl

W komputroniku - 254zl

W proline.pl - 245zl

 

Allegro radze omijac - wysokie ceny K8NS.

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sprawdze tego f16 , bo f15 imo jakis buraczany jest , jakies smieci mi w biosie wyskakuja jak zmieniam taktowanie procka .. dziwne - w sumie narazie jak dla mnie moj oryginalny bios (f10) ktory byl od pocz w plycie jest chyba najlepszy - no ale looknijmy f16..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rev 1.1 płyty i wszysykie te opcje ze screena były już na F15.

 

A co do Cool&Quiet to trzeba jeszcze ściągnąć sterownik do tego ze strony AMD, wtedy (o ile się nie podkręcało procka i napięcia) mnożnik spada do x5 a napięcie do 1.2V (lub 1.1, nie pamiętam). Działa na A64 i sempronach powyżej 3000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...