Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

prime testuje tylko procka a pamieci i kontrolera nie meczy  , a pi  męczy kontroler i pamięć

1665017[/snapback]

no ale w prime masz do wyboru testy, sa tylko na procka i na procka i ram, a skoro

jest ram to i pewnie kontr pamieci meczy, skad Ty sie urwales? :mur:

 

a Pi to zaden program do testowania prawdziwejstabilnosci,

on zajmuje tylko okreslona czesc pamieci, np pi 16 128mb, pi32 256mb, a jak dalej

w pamieci sa bledy to co?Pi do nich nie zajrzy, a prime leci po calej pamieci.

I dla pewnosci lepiej kilka godzin prime, 8-10.

 

sorki za wtracanie, ale jak czytam ze prime testuje tylkoproscka to mnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: dziwny ten F17 :/ wgrałem go dziś około 15 chodził chodził chodził, wracam ok. 19 i 2x512MB wykrywa mi jako 64MB ramu i faktycznie chodzi jako 64MB. Zflashowałem spowrotem do F16 i juz jest 1024MB.

 

wtf?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie sobie chwale ( standardowe napieci proca i ramu co jest normalnie niemozliwe bo prime leci a normalnie by sie sypal bez dodatkowego sztrumu na pamieciach ;pp)

2500 w fazach testu spi 32m-- done :) prime -- test

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Kolejna niespodzianka po flashu biosem F17. Nie wiem jak to sie stało, ale wynik w 3DMark 2001 z 12500 podskoczył mi do 14100 :blink: Hmm, a może to jakiś bug w systemie...?

A w ogóle to wszystko chodzi mi teraz o niebo płynniej i szybciej. Świetny bios, zastanawiam się czy GB nie zatrudnił czasem Merlina do pisania biosów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupie rev. 2.0 to popełnie wielki błąd ? :(  Jesli tak to co bedzie w nim gorsze niz w wersjach nizszych? Jak rozpoznać która to wersja?

1666736[/snapback]

 

czytales ten wontek od poczatku czy masz to w d.... co pisali inni i z lenistwa niechce ci sie poszukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ja sie pochwale jak mój procesor poszedł bez podnoszenia napięcia moze nie jest to wynik dobry ale mi sie podoba ze az tyle na standardowym v-core :)

PI tez slabe wyszło bo pamięci tylko na 200mhz :( ale jestem i tak zadowlony ze trafił mi sie taki proc.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rev2 biosik jest chyba najlepszy...pamieci poszły wyzej Oo no i w biosie wszystko ładnei wygląda.... no i nie ma juz u mnie przestawiania sie pamieci na AUTO po restarcie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przetestuje bios f17 u siebie. jutro wyjmuje z kompa ta plyta i jedzie do nowego wlasciciela:) moj abit wrocil z serwisu i moj kumple ktory go testuje twierdzi ze 320 idzie no problem :D jak rzeczywiscie k8ns z biosem f17 bedzie szla tak cudownie to pojde do skplepu po nastepna (sa po 230:) )

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi wreszcie po raz 1 procek policzył spi 16m na 2466mhz. Wiem,ze mam cienkiego proca ale proche go wieczorami wygrzewam i zaczynam widać pierwsze efekty- procek potrzebuje na dracy 0.025 do 0.050v mniej i do tego spi leci już nieco wyzej..

Nie zmienia to faktu,zę zaczynam zbirerać na nową grafe na pci-e. Chce to połaczyć z przesiadką na k8ne i kupnem jakiegoś sempka nowego. Jak znajde czas w październiku to mozę najpierw proca pchne to na 64 bitowcu to te 2.550-2.6 ghz wtydaje sie być gwarantowane(kwestia tylko czy na 1.55 czy na 1.7 v :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez zakupilem plytke K8NS rev.2.0, ale dopiero zainteresowalem sie nia niedawno, przeczytalem cale forum, no i moje wyniki sa raczej srednie : Oto pare screenow, mozecie cos powiedziec jak z wydajnoscia ? dodam tylko, ze juz tradycja dla tej plyty jest ze ht x2 i x1 nie dziala... bez wzgledu na to jak ustawie pamieci procek idzie maxymalnie na 8x292 MHZ ( 1,45 v ) - wg mnie troche malo, ale coz widocznie ht 3x292=876 MHZ to kres tej plyty ?

everest odczyt 3500 MB

czas oczekiwania 45,4

sandra, aritmetic

sandra, multi-media

 

A jesli chodzi o stabilnosc komputera, to gdy prime sobie idzie po jakis 10 sekundach wywala blad o prime hardware failure detected , nie wiem czy to wina verjsi 23.8.1 czy po prostu niestabilne, ale pozostale testy wszystkie przechodzi tj. wszystkie 3d marki, everest, sandra ... zadna gierka sie nie wiesza nawet po 3 godzinach grania np. w far cry, jesli mial ktos podobny problem niech plls pisze co zrobil zeby mu prime chodzil.

 

Aha i jeszcze jedna istotna rzecz, czy procek ustawiony np na 8x400 powinien w ogole ruszyc ?? jak tak ustawie w biosie to idzie, wyswietla mi sie poczatek tego co bios wypluwa tj. pamieci procek i dzieje sie tak samo jak ustawie procka na magistrali 293 mhz tzn. nie widze juz tego jak bios wyszukuje napedy, ale w obu przypadkach normalnie moge wejsc do biosu, najwidoczniej procek nie jest jest wykorzystywany na takiej magistrali od startu ? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeah, płyta roxuje rulezem <_<

po zmianie 2x256mb na jedną kostke 512 [czyli teraz mam 2x512] max stabilne htt spadło do 315 mhz Oo i nieważne jaki dam dzielnik ramom, nawet na 2:1 sypią błedami przy htt wyzszym od 315...

kontroler proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wgrałem biosik f17 i kopara mi do ziemi opadła.

 

O ile zmiany pomiędzy f13, f15,f16 to kosmetyka to f17 nieżle namieszał.

Nowe dzielniki pamieci i uwaga! dzielniki to dzielniki teraz a nie ustawianie 100, 133, 166, 200. Do tego bios na bieżąco liczy jeśli zmieniamy szyne proca jak ramki biegają. Do tego pojawiły sie nowe timingi-w tym 1 który do tej pory dało sie regulować tylko spod a64 tyweaker. Do tego własciwie wszystkie przydatne funkcje (poza 1-2 t ) przeniesiona z ukrytej pod ctr+f1 zakładki do tej z woltażami.

Własciwie to nie wiem po co zostawili tę zakładke-w tej sytuacjio mogli wywalić te 3 czy 4 opcje które zostyały do innej zakładki i by sie pozbyli tego ukrytego cusia.

 

Ogólnie chyba wsio ok-wpoc wstał elegancko 8X300 jak wczesniej iode sprawdzać czy 2466 też fika. Jak będe miał czas posprawdzam dzielnik memków 1/1.5.

 

Jak dla mnie to na rqzie ludzie z gb mają ode mnie duży + tak jakby posłuchalki wreszcie wszelkich rad uzytkowników mobo i naprawili pare usterek biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez zakupilem plytke K8NS rev.2.0, ale dopiero zainteresowalem sie nia niedawno, przeczytalem cale forum, no i moje wyniki sa raczej srednie : Oto pare screenow, mozecie cos powiedziec jak z wydajnoscia ? dodam tylko, ze juz tradycja dla tej plyty jest ze ht x2 i x1 nie dziala... bez wzgledu na to jak ustawie pamieci procek idzie maxymalnie na 8x292 MHZ ( 1,45 v ) - wg mnie troche malo, ale coz widocznie ht 3x292=876 MHZ to kres tej plyty ?

1667881[/snapback]

 

ustaw se odrazu 8x500 heheh niezly z ciebie zeznik ;]]] czlowieku na moje oko pamieci masz du...... i jaki masz bios ?

 

pozatym twoj zasilacz to cykajaca bomba :)

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...