Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam to co w podpisie i za troszke kiepsko z oc. Płyta na htt 280 nie wstaje :( x 3 . Ful stabil jest przy 272 x3 cpu na 1,5 v ramy +2 dzielnik mam 2/1,66 . Nawt jak zjade z pamieciami poprostu zatrzymuje sie na wykrywani dyskow i koniec :(. Jest na to jakis patencik :)??

1685333[/snapback]

Sprobuj obnizyc mnoznik HTT na 2 u mnie cos pomoglo chociaz moja plyta to jakas kpina max HTT to 260 :? Tak jak pisze tomcat plyty na s.939 nadzwyczajne nie sa,ale dobra koniec OT bo temat traktuje o calkiem udanej plycie GB :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam to co w podpisie i za troszke kiepsko z oc. Płyta na htt 280 nie wstaje :( x 3 . Ful stabil jest przy 272 x3 cpu na 1,5 v ramy +2 dzielnik mam 2/1,66 . Nawt jak zjade z pamieciami poprostu zatrzymuje sie na wykrywani dyskow i koniec :(. Jest na to jakis patencik :)??

1685333[/snapback]

Zmień proca - kup selekta. Mam identyczną sytuację (venice 3000+) - przy 1,5V max to 275MHz, przy 1,6V max fsb to 285MHz :( . Praktycznie wszystkie venice po 22tyg. to padaczka o/c.

 

A jak chcesz sprawdzić jakie fsb umożliwia płyta to ustaw mnożnik procka na 7x, ht-3x, pamięć 2:1,33 (2:1) i kręć fsb. Przy mnożniku procka 7x stabilnie doszedłem do fsb 330MHz - dalej mi się ni chciało już sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc jest git . Sprawdzałem to poprostu plyta nie wytrzymuje htt wiekszego od 275:/ Podejrzewam ze moze jakis nowy biosik to naprawi bo jeszcze jest do poprawy duzo chocby to ze jak wejde do biosu i zakazdym razem znika mi nagrywarka i musze przestawiac spowrotem na auto :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj semprona64 3000+ i k8ns (rev 2.0), DDR400 Kingston CL 2.5 . Chcialem wgrac bios (teraz jest F13) a mam zamiar krecic procka jaki bios polecacie ? i czy cala procedura wgrywania pod @Bios jest bezpieczna?

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj semprona64 3000+ i k8ns (rev 2.0), DDR400 Kingston CL 2.5 . Chcialem wgrac bios (teraz jest F13) a mam zamiar krecic procka jaki bios polecacie ? i czy cala procedura wgrywania pod @Bios jest bezpieczna?

1686743[/snapback]

najnowszy [czyli f17] po prostu rządzi [; zresztą było o nim strone czy dwie wczesniej

natomiast co do wgrywania biosu przez ten program gb to procedura jest bezpieczna, kombinowałem ze wszystkimi mozliwymi biosami i kazdy wgrywałem @biosem bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanka....

Wiadomo wiekszosc z nas ma HT ustawione na okolice 950-1000MHz..... Jaki wpływ ma to na płyte/ procek? Bo jakby nie patrzeć ok. 200MHz poza norme;)) W tym poście ktoś pisał że niby nic sie nie dzieje... ale z jakiegoś powodu podają te 800 dle nf3 250 i 1000 dla nf4...

 

Spotkaliście się z jakimś rankingiem Sempronów 64b?

 

Czy warto bawić się w porządne chłodzenie tego procka? (myśle o FC/ WFC/ ew. sama woda...) Bo tak na wyniki patrze i podnoszenie napięcia nie wiele daje, prawie wszystko da sie wycisnąć na wiatraczku;). Porównywał ktoś wiatrak do czegoś wydajniejszego?

 

Jak zdjąć "czapeczke" z nad rdzenia? Jak to zrobić aby gwarancji nie stracic :D ?

 

 

 

U mnie 2600+ chodzi na 2540 stabilnie choć mam od doby w domku... więc myśle że do 2600MHz dotre. Boxowy wiatraczek narazie.

Edytowane przez m-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem dziś vmoda na napięcie vddr, wg. czujników systemowych daje na ram około 3.2v co troche odczuły moje winbondy, lecz i tak wiele rzeczy mi się w tej płycie nie podoba - zgadzam się z tym co ktoś wcześniej powiedział "Płyty gigabyte są dla ludzi cierpliwych". Dlatego tez planuje swojego K8NS rev 1.0 zmienić na moje marzenie tj. DFI LanParty :)

 

Kto kupuje k8ns?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam to co w podpisie i za troszke kiepsko z oc. Płyta na htt 280 nie wstaje :( x 3 . Ful stabil jest przy 272 x3 cpu na 1,5 v ramy +2 dzielnik mam 2/1,66 . Nawt jak zjade z pamieciami poprostu zatrzymuje sie na wykrywani dyskow i koniec :(. Jest na to jakis patencik :)??

1685333[/snapback]

Przede wszystkim masz strasznie namieszane w pamieciach, jeszcze nie widzialem zeby sempronik nie chodzil stabilnie na conajmniej 280 mhz ( u CIebie tak jest ). Zostaw w kompie jedna kostke pamieci i to najlepiej ta ( jesli oczywiscie takowa masz ) ktora jest jednostronna, u mnie taka zmiana pamieci z 1 Gb na 256 ( jednostronna ) dala w oc 16 MHZ roznicy, moze i Tobie pomoze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde...przychodze do domu wlanczam kompa, a plytka robi zwiech tak jaby przesadzone z oc :( , wiec jak zawsze wylanczam z pradu na pare s (wystarczy zasilaczem) ,wlanczam i znow ok...a wcale mocno niekrecona bo chodzi na htt900 , fsb 300, mem na 218 (tj dzielnik 11, przy dzielniku 10 to komp zaliczyl reset w fear) napiecia na max (tj vcore +10%, mem na 2.7v)

 

chlodzenie raczej niema tu nic do rzeczy, bo przeciez komp zimny

 

cos jest slabe-albo procek (semp 2.8+),albo plyta (k8ns rev 2.0) (pamieci hynixy d-43 (wczesniej szly na nf2 na 230) i kingstony(nowe,jednostronne,ale w gm na 480 bez bledu) ) aaa co daje zmiana szybkosci odswiezania?? domyslnie jest na 200mhz/7.8us.

 

jakies sugestie ?

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opiszę Wam swój problem, bo nie wiem co z tym zrobić

 

 

 

Dziś nabyłem sobie tą płytę i do tego Athlona 64 2800+

Pamięci mam Kinkston 512 400Mhz CL3 i grafika Radeon 9550 256MB DDR 128Bit

 

Zaznaczę jeszcze (bo może to jego wina, nie znam się), że mam naprawdę stary zasilacz w obudowie (taki siedmio letni) AC 230V

 

 

 

Problem wygląda tak:

Startuję komputer, na pierwszej stronie (tam gdzie wykrywa dyski, etc.) ładuję sie bardzo wolno, tak do dwóch minut, pokazuje się coś takiego

 

CPU frequency 200MHZ (czy jakoś tak)

 

Następna strona też ładuję podobnie długo, dopiero później zaczyna się start windy i wszystko smiga normalnie.

 

 

Co z tym zrobić ? Na starym komputerze tamte strony wyświetlamy mi się zaledwie kilka sekund, że czasem nie było czasu na nie spojrzeć, a teraz ..

 

 

Dodam jeszcze, że w biosie nic nie ruszałem, wszystkie ustawienie są fabryczne.

 

 

 

PS. Jeśli w tym temacie został poruszony ten temat to bardzo przepraszam, że się z nim powtarzam, ale niestety nie mam czasu na przeszukiwanie tylu stron, a szukać nie wiem jak..

 

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, 7 letni zasilacz 230V ty chcesz wpakować do sprzętu na rok 2005 który potrzebuje duzo więcej mocy niż twoja "230". Poszukaj na allegro fortona 350 w okolicach 50zł i masz spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales na pytanie,ale imho sprzet powinien sie odrazu wywalic lub zjarac ,a nie tak dlugo ladowac...sprobuj hdd podlaczyc na pierwszej tasmie i na primary master, a inne hdd (jesli masz ) i cdrom,dvd itd na drugiej tasmie jako secondary (u mnie pasek na xpku tak z 9x przelatywal, a po tej kosmetyce to 4x :D ) do tego jesli masz plytke w cdku to tesh strasznie opoznia (choc w pozniejszym momencie)

 

no i jak nierobiles formata to tez sie niedziw, wprawdzie to nieaz tak dlugo (ja tez mam brudny sys) ale wszystkie opoznienia sie sumuja i masz to co masz

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim serdecznie za pomoc..

 

 

 

Samemu udało mi się rozwiązać ten problem :) Okazało się, że HDD nie może być na tej samej taśmie co CD-ROM (jak widzę jurek911 trafił z rozwiązaniem w dziesiątkę)

 

 

 

Co do zasilacza, to jutro .. a w sumie już dziś wybieram się po nowy :)

 

 

 

 

 

Mam jeszcze takie pytanie, otóż mój procesor (Athlon 64 2800+) jest w wersji BOX - czy te standardowe chłodzenie wystarczy na podkręcanie i jeśli tak, to jak wysoko mogę go podkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kieski lepiej kup turbine bo zajebiscie trzyma napiecia w testach albo topowera z 3 liniami :D

btw daj instruktarz do tego moda na vdd bo musze wiedziec jak dopiesci mojae orzyszle mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płyte rev.2.0 i procesor sempron2500 max co wydusiłem na HTx4 to fsb 245 po zmianie HT na 3 i pamieci na 166 uzyskałem fsb 320. Na 330 płyta jeszcze wstaje windows się ładuje ale 3demark03 nie chce pójść. Na 335 płyta nie wstaje trzeba wyjmować baterie. No i na koniec wyniki na fsb 320 cpu score w 3demark --696. Na fsb 300 wynik ---653, na standardzie fsb 200 cpu score 498. Po zmianie fsb na 300 w systemie wykrywa procesor jako 3400, przy 320 model unknown. Na codzień chodzi jako 7x300 temperatury na poziomie 33 stopni na box-ie. Za to zaóważyłem cos innego mocno sie grzeje mostek z miedzianym radiatorem. Ale i tak jest świetnie. Za te pieniadze więcej nie potrzebuje

 

325 nie stabilne, raz 3demark03 przejdzie a czasem nie. Wynik jak już przejdzie na 325 mam 707

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płyte rev.2.0 i procesor sempron2500 max co wydusiłem na HTx4 to fsb 245 po zmianie HT na 3 i pamieci na 166 uzyskałem fsb 320. Na 330 płyta jeszcze wstaje windows się ładuje ale 3demark03 nie chce pójść. Na 335 płyta nie wstaje trzeba wyjmować baterie. No i na koniec wyniki na fsb 320 cpu score w 3demark --696. Na fsb 300 wynik ---653, na standardzie fsb 200 cpu score 498. Po zmianie fsb na 300 w systemie wykrywa procesor jako 3400, przy 320 model unknown. Na codzień chodzi jako 7x300 temperatury na poziomie 33 stopni na box-ie. Za to zaóważyłem cos innego mocno sie grzeje mostek z miedzianym radiatorem. Ale i tak jest świetnie. Za te pieniadze więcej nie potrzebuje

 

325 nie stabilne, raz 3demark03 przejdzie a czasem nie. Wynik jak już przejdzie na 325 mam 707

1690239[/snapback]

Co prawda to prawda z tym radiatorem. Bardzo szybko sie grzeje ale jakos nie sadze zeby to mialo jakis szczegolny wplyw przy niskim OC. To 7x300 robinsz na napieciu 1,4v czy juz podnosisz? Bo mi na defaultowym napieciu leci stabilnie tylko do 7x280.Krecisz jakos parametrami pamieci. Bo to moze byc u mnie powodem ze musze jechac na 150mhz, zeby plytka wstala bo chce memki na 2-3-3-7

Edytowane przez Satyriasis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia nie ruszane , timingi pamieci na auto ale pamiec na 166, bios f13 ale pewnie zarzuce f17 na próbe

 

ale teraz skrecilem radeona 9550 i 3demarka wiesza mi 7x320( przechodzi 1 na 3 proby) na 7x300 wszystko chodzi idealnie wynik 4100, zasilacz teagan 350 w

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostanio przeszedłem na Semprona64. Wczesniej miałem AthlonaXP2400+. Teraz kupiłem Sempa64 2800+ i płyte K8NS, ale specjalnie szukałem rev1.1 i taką też kupiłem. Narazie proc leci stabilnie bez najmniejszych problemów na 2480Mhz przy 1.55V (8x310).

Narazie jestem zadowolony, ale w przyszłosci musze zmienic zasiłke i wtedy wycisne z sempa maxa co sie tylko da. Potem dorzucam porządny radiator na NB bo ten stockowy to jest beznadziejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...