Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie. Po co ta płyta ma regulacje fsb od 200 do 455. Przeciez 400 nie idzie uzyskać. Chyba że AMD wprowadzi procesory chodzące na fsb 400za 2 lata na tą podstawke. Co oczywiście moze byc moim marzeniem bo ta podstawka może nawet nie wytrzymać kolejnego roku.

 

No ale po co mi 455 skoro procesor potrzebuje 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie zalaczone w biosie opcje "Top perfomance"?

Nie wiem wsumie czy ona naprawde poprawia dzialanie systemu i calej plytki...co o tym sadzicie?

Jesli mam podkrecony procek do 1,8 (sempron 2600+ 64BIT) powinienem to wylaczyc czy nie ma to zadnego znaczenia? ;-)

Chcialbym sie jeszcze o jedna rzecz zapytac...kiedy FSB jest na 226 (razem z ramem) jest sens HT zmieniac na x3 czy lepiej zostawic na x4?

 

 

Dzieki za pomoc i sugestie ;-)

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie zalaczone w biosie opcje "Top perfomance"?

Nie wiem wsumie czy ona naprawde poprawia dzialanie systemu i calej plytki...co o tym sadzicie?

Jesli mam podkrecony procek do 1,8 (sempron 2600+ 64BIT) powinienem to wylaczyc czy nie ma to zadnego znaczenia? ;-)

Chcialbym sie jeszcze o jedna rzecz zapytac...kiedy FSB jest na 226 (razem z ramem) jest sens HT zmieniac na x3 czy lepiej zostawic na x4?

Dzieki za pomoc i sugestie ;-)

POZDRAWIAM

oj wstyd kolego zeby takiego proca przetaktowac jedynie o 200MHz ;)

w przypadku nf3 mozna sobie spokojnie darowac puszczanie proca synchro z ramami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze narazie tak slabo podkrecilem tego procka... bo mam go od 3 dni wiec to dopiero poczatek :P

Obiecuje ze sie poprawie ;-)

Odnosnie tego ze na FSB 226 mozna miec spokojnie HT x4:

Cytat "Podkręcając musimy pamiętać, że nie każdy chipset może pracować z częstotliwością HT = 1 GHz. Gwarantowane częstotliwości HT są różne w zależności od chipsetu i wynoszą odpowiednio:"

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-3

 

Czyli mimo wszystko mozna spokojnie pod 1 GHz podchodzic z HT x4?

 

 

Teraz pytanie z innej beczki... jesli zmienie FSB na 250 a mnoznik ramu na 1.66 (w tym wypadku obowiazkowo HT x 3) timinki oczywiscie standardowe (mam GEIL 512 400) to czy v 1,45 procka wystarczy oraz czy powinienem w takim wypadku podniesc cos z v ramu?

 

 

Dzieki za pomoc ;-)

 

Moze kiedys bede starym "wyjadaczem O/C" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze narazie tak slabo podkrecilem tego procka... bo mam go od 3 dni wiec to dopiero poczatek :P

Obiecuje ze sie poprawie ;-)

Odnosnie tego ze na FSB 226 mozna miec spokojnie HT x4:

Cytat "Podkręcając musimy pamiętać, że nie każdy chipset może pracować z częstotliwością HT = 1 GHz. Gwarantowane częstotliwości HT są różne w zależności od chipsetu i wynoszą odpowiednio:"

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-3

 

Czyli mimo wszystko mozna spokojnie pod 1 GHz podchodzic z HT x4?

Teraz pytanie z innej beczki... jesli zmienie FSB na 250 a mnoznik ramu na 1.66 (w tym wypadku obowiazkowo HT x 3) timinki oczywiscie standardowe (mam GEIL 512 400) to czy v 1,45 procka wystarczy oraz czy powinienem w takim wypadku podniesc cos z v ramu?

Dzieki za pomoc ;-)

 

Moze kiedys bede starym "wyjadaczem O/C" :P

napiec najprawdopodobniej nie musisz zmieniac, no chyba ze trafiles wyjatkow slaba sztyke procka

moj jedzie na htt 300 bez zmiany vcore

sciagnij sobie program prime95 i nim sprawdzaj czy procek jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli to ze nie musze zwiekszac napiecie procka czy tez ramu? ;-)

nie wiemy nawet jaki masz ram :|

jesli 400 to mysle ze bez zmiany napiecia spokojnie podoła

procek tez pewnie spokojnie pociagnie ale to dosc idnywidualna sprawa

 

ps- jaki masz zasilacz jesli to nie tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

witam wszystkich serdecznie czy ktos z was moglby zamiescic tutaj lub podeslac mi na maila dokladne foto kostki biosu plyty gigabyte k8ns

 

z gory dziekuje

podam jreszcze maila

lucas234@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plytka posiada rowniez czujnik temp. plyty glownej? ;-)

Poniewaz na moim EVEREST jest jedynie temp procka + dysku :P

To dziwne ze wogole masz temperature procka w everescie .... ja mam tylko plyty głównej i dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tylko temp procka oraz dysku a o temp plyty glownej nic a nic :P

ZAinstalowalem najnowszego EVERESTA ;-)

Zna ktos jakis inny dobrym porgram gdzie moglbym sprawdzic temp plyty glownej?

 

Jesli nadal jej nie bedzie oddaje plyte do seriwsu, niech mi wymienia :P

Wkonu od tego gwarancja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simka, przeczytałem pierwsze 10stron więcej nie dałem rady :P Ale nie znalazłem odpowidzi na moje pytanie.

 

Mam płytkę GA-K8NS Pro s.754 + A64 3400+

 

I mam z tą płytą taki problem jak włoże 2x256 Twinmosa 400MHz to wszystko śmiga ale przy tescie w rime wywala lub jak coś instaluje to zwiecha i musze resetowac kompa. Mało tego jak podkręce chociaż o 5 MHz to nie uruchamia sie komp :/

 

Dodam że jak włoże jedną kość ramu to wszystko działa jak nalezy... :/

 

Plz pomóżcie narazie mam Bios F6 na F4 i F10 jest to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simka, przeczytałem pierwsze 10stron więcej nie dałem rady :P Ale nie znalazłem odpowidzi na moje pytanie.

 

Mam płytkę GA-K8NS Pro s.754 + A64 3400+

 

I mam z tą płytą taki problem jak włoże 2x256 Twinmosa 400MHz to wszystko śmiga ale przy tescie w rime wywala lub jak coś instaluje to zwiecha i musze resetowac kompa. Mało tego jak podkręce chociaż o 5 MHz to nie uruchamia sie komp :/

 

Dodam że jak włoże jedną kość ramu to wszystko działa jak nalezy... :/

 

Plz pomóżcie narazie mam Bios F6 na F4 i F10 jest to samo :/

No coś w tym jest... płyta nie lubi dużo kostek ramu...

 

Ja mam K8NSNXP i przy 3x512 [2 stronne] nie moge coś wyjsć koło 175(350)

 

Na Asusie K8N przy 3x512 (2 stronne) śmigało 217(434) MHz -> tylko płyta inna reszta podzespołow to to samo !

 

...max HTT K8NSNXP in progress...

 

EDIT:

 

:mur:

 

ta płyta jakaś dziwna...

 

... pamięci Kingmax Hardcore PC4000, div 100, HTT 3:

 

3 kości: MAX HTT ok 305

2 kości: MAX HTT ok 315

1 kosć: MAX HTT ok 330

 

Testowane na szybko [ PI 1mb :P + kilka min noralniej pracy w win]

 

Zawsze mi się zdawało że max HTT danej płyty zależy tylko od niej samej a pamięci zawsze można puscić na div 100 i znajdziemy max HTT a tu jakieś dziwadła...

 

Pozatym co do kontrolera pamięci procka to też mi się zdawało że to zależy tylko od samego proca a nie od płyty na Ausie 3x512 miałem ok 440 MHz a na tym GB przy 3 kościach nie dośc ze HTT ok 300 to jeszcze na pamięciach "ino" 320.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytke mi polecicie na s.754 ? Najlepiej z Dualem do max 400zł ?

Do 400zl jest każda s754:) 380 kosztuje dfi Lanparty nforce3. a duala na 754 nie dostaniesz nawet za 10000000000000000zl! zastanow sie co piszesz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie denerwuj sie :P

 

Nie wiedziałem że nie ma Duala na s.754 :-/

Heh... Pokombinuje i albo przesiąde się na s.939 lub kupie tego DFI LanParty :/

 

ThX AnyWaY

 

Jeszcze prośba... wiesz gdzie moge dostac tego DFI LanParty ? i czy na niej nie ma takich problemów z Ramami jak na tej "płycie?" ??

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludze ... ta płyta jest dobra wcale nie jest skopsana :P

 

Wiem co rozwiąże problemy niektóryvch użytkowników...

 

Oto tak:

 

Wgrajcie bios F10 ze strony GigaByte :P

 

i zerknijcie na zestawienie ramów w tabeli niżej:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Potem włóżcie ramy w odpowiednie sloty na płycie.

I tak jak w tabeli kombinujcie z tym ustawieniem w biose (tam co się ustawia 1T i 2T) :P

 

U mnie na GA-K8NS Pro to pomogłą śmigają ramy aż miło popatrzeć :D

 

Jeśli to było gdzieś na wcześniejszej stronie to sory :P Ja przeczytałem pierwsze 10 :P

 

-=EdiT=-

Ups... sorki zapomniałem że mój jeden pos jest wyżej. Niech może moderator je złącyz Przepraszam jeszcze raz...

Edytowane przez cslukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ram w 1 i 3 slocie musze go ustawiac na 2t (by prime nie wywalal) ponadto nawet o 1Mhz nie moge przekroczyc taktowania pamieci (400), bo rowniez prime wywala (oc pamieci wtedy oczywiscie na 2T)... 2 kosci dwustronne twinmos - jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podniosłeś napiątko na ramach ?

 

Niestety ale ta płyta nie nadaje się do O/C.. bynajmniej O/C Ramów....

 

Innym wyjściem jest ustawić ramy na FSB 166 i podkręcać procka... ramy jak przekroczą 400MHz to się sypią ja mam teraz ramy na 419 i jak wezme więcej to w grach błędy....

 

TA PŁYTA JEST DO BANI !! :mur: :mur:

 

Aaa mam pytanie jak włoży się na socket proocka z jadrem Venice, to ramy będą śmigać na 128Bitach ? Jak w dualu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podniosłeś napiątko na ramach ?

 

Niestety ale ta płyta nie nadaje się do O/C.. bynajmniej O/C Ramów....

 

Innym wyjściem jest ustawić ramy na FSB 166 i podkręcać procka... ramy jak przekroczą 400MHz to się sypią ja mam teraz ramy na 419 i jak wezme więcej to w grach błędy....

 

TA PŁYTA JEST DO BANI !! :mur: :mur:

 

Aaa mam pytanie jak włoży się na socket proocka z jadrem Venice, to ramy będą śmigać na 128Bitach ? Jak w dualu ?

do bani to co najwyzej jest twoja wiedza. Pobaw się timingami a potem marudz,ze ramy się nie kręcą. dodatkowo w sempach i a64 kontroler pamięci jest wbudowany w procesor wieć co do tego płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bani to co najwyzej jest twoja wiedza. Pobaw się timingami a potem marudz,ze ramy się nie kręcą. dodatkowo w sempach i a64 kontroler pamięci jest wbudowany w procesor wieć co do tego płycie?

Oprócz tego, że podaje NAPIĘCIE no i jeszcze trzyma, aby nie odpadły ;) , to faktycznie nic.........

Chyba przyznasz, że małe możliwości podniesienia napięcia dla ramów stanowią jednak pewne ograniczenie o/c pamięci.

Oczywiście inną sprawą jest wpływ tego ograniczenia na ogólną wydajność platformy, który jest znikomy dzięki sposobie komunikacji procek-pamięć. Ale jak ktoś lubi o/c pamięci dla "sztuki / rozrywki" itp. to też trzeba to uszanować.

 

Faktem jest jednak, że określanie dobrej i stabilnej płyty jako "do bani" to przegięcie ..... :angry: Ktoś tu powinien się troszke douczyć i poczytać przed osądzaniem. :mad:

 

 

cslukasz

Już Ci odpowiedziano, że na 754 nie ma duala, niezależnie co tam wsadzisz :mur:

Kup płyte na 939 z athlonem 64 i odpowiednią parą pamięci to będziesz miał duala

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie płyta zawalista, super do O/C.

Zmiana mnożników, napięc, wszystkich magistrali, parametrow pracy ramów to jest chyba ze 30 roznych...

Ładnie też śmiga na FSB ok 310 -320MHz maksimum. Super mobo ! Polecam ! :]

 

Całkiem ładnie proca udało mi sie na niej wykręci, jak bede miał czas na dniach to puszcze go na wyższe FSB, obecnie chodzi jak w podpisie.

 

Już Ci odpowiedziano, że na 754 nie ma duala, niezależnie co tam wsadzisz :mur:

Kup płyte na 939 z athlonem 64 i odpowiednią parą pamięci to będziesz miał duala

Jak dla mnie mało opłacalne bo wzrost wydajności nie wart 200-300zł więcej.... do tego wymiana grafy na PCI-E na s754 mamy wyzsze zegary na standardowych porownywalnych PR (+) co czesto daje pzrewage nad s939, podkrecamy i proc smiga rownie szybko :]

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań...

 

1. Poprawnie płyta się wam botuje na HTT 330 i więcej ?

2. To mobo czasami nie zaniża temperatur ?

 

U mnie jest tak: [bOX + otwarta buda, brak dodatkowych wentyli]

 

Asus K8N 7x310 1.4V - STRESS 42

GB K8NSNXP 7x343 1.5V - STRESS 38 :blink:

 

3. Jak u was wyglądają odczy Vcore z +5V :?:

 

:banana: | Gigabyte K8NSNXP | 7x200@7x351.7 | 1.5V | div 150 | mem 246 | HT 1055.1 |O/C 76% | BOX | :banana:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...