Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie że podłączyłem wszystko dobrze:) A jak bym źle podłączył to by sie pewnie wcale nie uruchomiła. A jednak te 10min pochodziła.

No moj model pod 939 pochodzil cale 10 dni.Porty USB poszly.Mysle ze plytka niewytrzymala wysokiego htt.Bylo to tak podkrecalem w windzie nagle zwis restart i niemam portow, stanelo na 352.Teraz spowrotem zagoscil umnie Asrock ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie iż co jakiś nieokreślony czas podczas włączenia komputera przestawiają wam się pamięci na wartość "auto" uniemożliwiając tym samym start komputera? Już kilka razy zdarzyło mi się to. Musiałem bardzo szybko po "piknięciu' nacisnąć klawisz DEL aby wejść do BIOS i przestawić wartość "auto" na "manual". Nie mam zupełnie pomysłu jak zaradzić temu. Może nie jest to jakiś specjalny problem, ale jednak niekiedy uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej cewki lakierem bezbarwnym, ja tak zrobilem, tak tez doradzili w pomocy technicznej Gigabyte...

No i co? Duzo to dało? Słychać różnice?

Czy jest to tylko kwestia, że ma sie tą świadomość ze jest ciszej bo przeciez sie zalało cewki lakierem, a tak naprawde różnicy nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej cewki lakierem bezbarwnym, ja tak zrobilem, tak tez doradzili w pomocy technicznej Gigabyte...

a jak ty to zalewałeś? Siostra ma taki bezbarwny lakier więz wyposażony jestem po zęby :P

Pędzielkiem pomyziałeś te cewki? Ile tego kładłeś.. czym suszyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ty to zalewałeś? Siostra ma taki bezbarwny lakier więz wyposażony jestem po zęby :P

Pędzielkiem pomyziałeś te cewki? Ile tego kładłeś.. czym suszyłeś?

A twoja siostra czym suszy paznokcie? Wystarczy podmuchać ... a nakładać pendzelkiem do tego przeznaczonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie iż co jakiś nieokreślony czas podczas włączenia komputera przestawiają wam się pamięci na wartość "auto" uniemożliwiając tym samym start komputera? Już kilka razy zdarzyło mi się to. Musiałem bardzo szybko po "piknięciu' nacisnąć klawisz DEL aby wejść do BIOS i przestawić wartość "auto" na "manual". Nie mam zupełnie pomysłu jak zaradzić temu. Może nie jest to jakiś specjalny problem, ale jednak niekiedy uciążliwy.

płytka nie lubi twardych resetów i wyłącznia jaj przyciskami z obudowy czy nie dawania jej pare razy zbotowac sie resetami- wtedy potrafi być wredna i przestawia memki na auto..j sie do tego już dawno przyzwyczaiłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka nie lubi twardych resetów i wyłącznia jaj przyciskami z obudowy czy nie dawania jej pare razy zbotowac sie resetami- wtedy potrafi być wredna i przestawia memki na auto..j sie do tego już dawno przyzwyczaiłem :wink:

nigdy jeszcze mi się tak nie zdarzyło :)

 

Pędzielkiem mówisz? Dużo tam tego napuścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka nie lubi twardych resetów i wyłącznia jaj przyciskami z obudowy czy nie dawania jej pare razy zbotowac sie resetami- wtedy potrafi być wredna i przestawia memki na auto..j sie do tego już dawno przyzwyczaiłem :wink:

Wyłączam komputer normalnie z poziomu systemu operacyjnego.

Po kilku(nastu) minutach próba włączenia kończy się niepowodzeniem.

Na szczęście nie pojawia się to dość często, ale problem w małym stopniu jednak istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No malowalem kilka razy te cewki, nie wlaczalem kompa dopuki nie nalozylem kliku warstw i nie wyschnelo. Uzywalem malego pedzelka. Efekt to mniej slyszalny gwizd tych cewek, oceniam, ze 50% mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No malowalem kilka razy te cewki, nie wlaczalem kompa dopuki nie nalozylem kliku warstw i nie wyschnelo. Uzywalem malego pedzelka. Efekt to mniej slyszalny gwizd tych cewek, oceniam, ze 50% mniej...

 

tez jakis czas temu pomalowalem, ale jest ciszej moze o 5% :/ duzo dales lakieru ? bo ja zuzylem cala mala buteleczke i rezultat nie za bardzo, ale widze ze masz rev 2.0 a ona jest sporo cichsza, chyba je wylutuje i cale zatopie w lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak rozróżnić jaką mam wersję płyty? 1.0, 1.1 czy 2.0 ? (choć na 99% 2.0). I jaki bios najlepszy do O/C?? Przeczytam te wszystkie strony, ale teraz mam tyle roboty że nie dam rady, dlatego proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak raczej dalem sporo lakieru, caly dzien na to poswiecilem, duzo warstw, nie wlaczalem miedzy warstwami komputera, jest zauwazalnie ciszej, lakier byl bardzo gesty i szybkoschnacy.

 

Oto odpowiedz pomocy technicznej Gigabyte:

Witam

 

Radziłbym jednak oddać płytę do serwisu.

Jeżeli jednak polakieruje Pan cewki starannie nie utraci Pan gwarancji. Przed lakierowaniem cewek proszę sprawdzić o ile to możliwe które cewki „piszczą” i polakierować tylko „piszczące” cewki. Podczas lakierowania proszę zachować szczególną ostrożność tak aby nie pochlapać lakierem innych elementów płyty głównej.

 

Serdecznie Pozdrawiam

Pomoc Techniczna GIGABYTE

 

@mak777

Zobacz w BIOS jaka masz regulacje napiecia CPU jesli w procentach to masz rev 2.0. Na plycie rowniez pisze jaka masz rev...

Bios polecam F17.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mak777

Zobacz w BIOS jaka masz regulacje napiecia CPU jesli w procentach to masz rev 2.0. Na plycie rowniez pisze jaka masz rev...

No właśnie na płycie nie jest napisane :( Zaraz pomału biorę się za złożenie sprzętu i wrzucenie do budy to napiszę co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko :) kupie jeszce 1 buteleczke i polakieruje je, nie chce ich wylutowywac bo strace gware wtedy napewno :/

ale najlepszym wyjsciem byloby wylutowanie ich i zanurzenie na 30min w lakierze, wyjeciu i wlutowaniu :]

 

bede jeszce je katowal :) dookola na brzegach i w srodku :)

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jaki bios zapodać do tytułowego GB na s754? Jakiś link bym prosił... W każdym temacie o płytach jest na pierwsze jstronie FAQ a tutaj nima :( Czytam od końca, jestem przy 54stronie ale narazie żadnych linków do biosów, a ten co mam standartowo to kupa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy bios F17 ze strony gigabyte'a

nic lepszego nie ma :P

 

a to co piszesz w innym temacie, ze timingów sie zmieniać nie da :| chyba nigdy gigabyte'a nie miałeś i do tego niedokładnie czytasz bo to było powtarzane kilka razy:

 

CTRL + F1 !! w biosie wciśnij i wszystko sie pokaże

Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy bios F17 ze strony gigabyte'a

nic lepszego nie ma :P

 

a to co piszesz w innym temacie, ze timingów sie zmieniać nie da :| chyba nigdy gigabyte'a nie miałeś i do tego niedokładnie czytasz bo to było powtarzane kilka razy:

 

CTRL + F1 !! w biosie wciśnij i wszystko sie pokaże

Miałem GB ale na nf2 i via... I to były najgorsze płyty jakie miałem, cudem mnie przekonano do tej płyty ;) No jeszcze nie zdążyłem poczytać, mam zajob roboty i ciężko jest wyrobić, ale teraz mam czas i czytam :) Dzięki za pomoc :)

 

EDIT1

P.S.

Śmiga :)

 

Mam pytanko, jest coś ala Clock Gen do tej płyty? Albo inny program tego typu?

 

EDIT2

 

Da się zmusić tę płytę do wyższego napięcia niż +10%?? Mam już bios F17, ale nadal nie widzę nic do zachwytu :( Max stabilnie idzie 8x290... (a wiem że zrobi 8x300).

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączam komputer normalnie z poziomu systemu operacyjnego.

Po kilku(nastu) minutach próba włączenia kończy się niepowodzeniem.

Na szczęście nie pojawia się to dość często, ale problem w małym stopniu jednak istnieje.

Ja tak miałem gdy dzielnik pamięci ustawiałem na 1:133. Co któryś raz komp nie wstawał, trzeba było wchodzić do BIOSu, a tam dzielnik oczywiście ustawiony na "auto" i na RAMy idzie pełne 600 Mhz DDR :(.

Co ciekawe, przy dzielniku 1:100 coś takiego nigdy się nie zdarza, a komp wstaje za każdym razem.

Wykluczam przetaktowanie RAMu, przy FSB=300 i dzielniku 1:133 na RAM idzie raptem 398 Mhz, co dla 400 MHz Kingstonów nie jest jakąś zabójczą wartością :mur: Obstawiam raczej że kontroler pamięci w procku nie wyrabia, a jakoś nie mogę się zebrać i zobaczyć jak dzielnik 1:133 będzie zachowywał się przy podniesionym napięciu zasilającym procesor.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GB ale na nf2 i via... I to były najgorsze płyty jakie miałem, cudem mnie przekonano do tej płyty ;) No jeszcze nie zdążyłem poczytać, mam zajob roboty i ciężko jest wyrobić, ale teraz mam czas i czytam :) Dzięki za pomoc :)

 

EDIT1

P.S.

Śmiga :)

 

Mam pytanko, jest coś ala Clock Gen do tej płyty? Albo inny program tego typu?

 

EDIT2

 

Da się zmusić tę płytę do wyższego napięcia niż +10%?? Mam już bios F17, ale nadal nie widzę nic do zachwytu :( Max stabilnie idzie 8x290... (a wiem że zrobi 8x300).

kaszana :?

Masz rev 2.0 tej płyty, co nie wróży nic dobrego :cry:

Płycie obcięto sekcję zasilania CPU więc wyższe napięcie jest możliwe tylko w rev 1.0 lub 1.1

 

ClockGen

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie dobrze :( Toś mnie nie pocieszył... No nic, Narazi to do czego doszedłem:

 

Dołączona grafika

 

Kurcze, niestety nie mogę pamięci puścić wyżej przy tej prędkości procka bo nei wstają :/ A wiem że potrafię leciutko tyle... Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja mam podobny problem do Ciebie max co moge wyciagnac to jakies 8x290, normalnie jade na 8x275 bez podnoszenia napiecia, nie wiem do konca czy to wina plyty czy CPU, ale wydaje mi sie, ze plyty bo nawet podnoszenie napiecia proca nie zwieksza mozliwosci OC znaczaco(+5-10MHz htt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi, to jest dla mnie ważne

-jaka jest różnica w spi przy włączonym top performance, a wyłączonym

-mam bios F18, czy jest on dużo gorszy od f17?

-w F18 wydaje mi się że nie działa wlasnie opcja top performance - co bym nie zrobił jest wyłączona, czy to tylko u mnie ten przypadek występuje na tym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem gdy dzielnik pamięci ustawiałem na 1:133. Co któryś raz komp nie wstawał, trzeba było wchodzić do BIOSu, a tam dzielnik oczywiście ustawiony na "auto" i na RAMy idzie pełne 600 Mhz DDR :(.

Co ciekawe, przy dzielniku 1:100 coś takiego nigdy się nie zdarza, a komp wstaje za każdym razem.

Wykluczam przetaktowanie RAMu, przy FSB=300 i dzielniku 1:133 na RAM idzie raptem 398 Mhz, co dla 400 MHz Kingstonów nie jest jakąś zabójczą wartością :mur: Obstawiam raczej że kontroler pamięci w procku nie wyrabia, a jakoś nie mogę się zebrać i zobaczyć jak dzielnik 1:133 będzie zachowywał się przy podniesionym napięciu zasilającym procesor.

 

Pozdrawiam

Dokładnie! Dzielnik mam ustawiony właśnie na 1-133! W sumie jak już pisałem nie jest to duży problem bo nie zdarza się to na szczęście tak często. Pamięci oczywiście KMingstony lecą spokojnie na tym ustawieniu 451MHz i wydaje mi się że jhest to najbardziej optymalne ustawienie, którego nie będe zmieniał ani zabawiał się w jeszcze większe podkręcanie. Napięcie jest standardowe przy procesorze wykręconym na 2,26GHz. Dzięki za komentarz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... Dzisiaj w nocy flashowalem biosa w swojej K8NS wersja F17 (http://europe.giga-byte.com/FileList/BIOS/motherboard_bios_ga-k8ns_f17.exe) i wszystko bylo ok.. Wyswietlil sie komunikat z "~Clear CMOS" czy cos takiego... Wyszedlem z programu, wszedlem do dosa, zrestartowalem przy pomocy CTRL+ALT+DEL i przy wstawaniu jest 1 sekundowy PIIIIK i nastepnie po 2 sekundach komputer sie restartuje i dizeje sie to ponownie... Wyciagalem baterie, przekladalem zworke na samym dole przy napisie CLEAR CMOS i nie poskutkowalo... CD-ROMY jak by sie wlaczaly na chwilke ale nie jestem nic w stanie zrobic... Podlaczalem karte PCI i AGP i ciagle nic nie widac na monitorze... Czy moglby mi ktos pomoc w miare szybko, bo obecnie jestem w kafejce.

 

Zapomnialem powiedizec ze plyta jest na socket 754.

Edytowane przez neok05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...