Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie świadczy to o tym, że podczas flashowania popełniasz jakiś błąd.

juz kiedys flashowalem w ten sposob bios z dyskietki i nie bylo problemow... cos czuje ze kosc jest do wyrzucenia:( mozliwe ze tak sie stalo przez to ze przed flashem nie ustawilem biosu na default? przedtem tego nie robilem i jakos mi to nawet do glowy nie przyszly teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co ma oznaczać?

Dobrze pisze ... na def vcore sempy latają 2500Mhz ... i to nei tylko moj wiec to żadna rewelacja ani nowość.

dla swietego spokoju sprawdzilem wszycho u siebie jeszcze raz i moj semp na def max ,przy ktorym winda botowala to 2400Mhz, na 2500 to byl juz reset podczas ładowania windy, wiec dalem +5% na vcore i poszlo, ale gdy uruchomilem 3dmarka2k5 (2k3) to wyglądal jak NEGATYW :mur:

 

Nietwierdze ze moj semp nie pojdzie 2500Mhz na def vcore, ale napewno nie na k8ns rev 2.0. (przynajmniej nie na moim ;) )

 

Dodam jeszcze ze bude mam otwartą ,a w pokoju jak w chłodni ( po włączeniu kompa procek ma od 6-10*)

 

Są jakieś wieści na temat nowego biosu? bo cosik ostatnio temat ucichł.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój max już chyba ostateczny (alphy pomogły), ktoś ma jakieś sugestie co jeszcze można zrobić? Albo co wyostrzyć żeby na tym była największa wydajność, albo co zluźnić żeby podgonić jeszcze?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja mam pytanie czy ta plyta jest lepsza od MSI k8N Neo ? s.754 ?:P odpiszcie

o ta? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22043

Powiem tak, jesli dasz rade upolowac gigabyte`a rev. 1.1 lub 1.0 - to bez wahania bierz GB, natomiast jeśli nie - to szukaj dalej rev 1.1 lub 1.0 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ta? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22043

Powiem tak, jesli dasz rade upolowac gigabyte`a rev. 1.1 lub 1.0 - to bez wahania bierz GB, natomiast jeśli nie - to szukaj dalej rev 1.1 lub 1.0 :D

hyhyhy wiem wiem wiem ale mi chodzi wlasnie o rev 2.0 i msi bo w sklepie nie ma 1.1 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhyhy wiem wiem wiem ale mi chodzi wlasnie o rev 2.0 i msi bo w sklepie nie ma 1.1 :(

No w sklepie rev1.1 to nie ma i raczej nie bedzie :)

Za jakiś tydzień bede decydowac co zrobić z moją płytką ... jeden chetny juz jest ale jak zwykle kto da wiecej to płyta bedzie jego jezeli oczywiscie sie wogole zdecyduje ją sprzedać .... "najszybszy giguś na tweaku" ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sklepie rev1.1 to nie ma i raczej nie bedzie :)

Za jakiś tydzień bede decydowac co zrobić z moją płytką ... jeden chetny juz jest ale jak zwykle kto da wiecej to płyta bedzie jego jezeli oczywiscie sie wogole zdecyduje ją sprzedać .... "najszybszy giguś na tweaku" ;)

miazga... ty mi nawet nie mów że będzie dfi :]

psychicznie tygo nie zniose .. potne sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga... ty mi nawet nie mów że będzie dfi :]

psychicznie tygo nie zniose .. potne sie :D

No jakby miało byc cos innego to tylko DFI ... jest jeszcze jedno pytanie czy lanparty czy infinity :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga mozesz napisac do mnie na gadu chcialbym sie stac szczesliwym posiadaczem tego gigabyte :P 1012897 a co do dfi to zalezy od ciebi ecyz agp czy pci-e :D

Edytowane przez SynchRo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawa jest... potrzebuje pilnie wiedziec czy ktos juz puszczal sempka 32bit 2600 na wiecej niz pozwalaja podreczniki czyli ponad 1.55V... moj niestety przy tym nap dojezdza tylko do 320Htt co jest mi malo teraz lece na 1.6V i HTT 325 a mam zamiar wiecej... plytka rev 1.1... plz odp w miare szybko! narqa napisze do ile podciagnolem go stable;p

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawa jest... potrzebuje pilnie wiedziec czy ktos juz puszczal sempka 32bit 2600 na wiecej niz pozwalaja podreczniki czyli ponad 1.55V... moj niestety przy tym nap dojezdza tylko do 320Htt co jest mi malo teraz lece na 1.6V i HTT 325 a mam zamiar wiecej... plytka rev 1.1... plz odp w miare szybko! narqa napisze do ile podciagnolem go stable;p

Wiesz ... jechac to mozna spokojnie nawet do 1.7 ale to tylko do benchowania. Na codzien nie polecam takiego napiecia. Tak samo 1.6 to juz chyba granica rozsądku jezeli chodzi o codzienne używanie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien jade 1.4V... :) oki 330 tyle nen moment przeszlo super pi<325 z biosu reszta clockgen> temp przy zamknietej budzie 36C a otwarta 32C w super pi... jedna ac freezer 64pro to fajna zabawka;p bede walczyl dalej;p

 

no i nie powalczylem;p 2647MHz to koniec tego procka przy 1.6V a wiecej sie boje mimo wszystko... dalej juz super pi nie przechodzi... a clockgen bez zwiechy htt do 345 wykrecil... wiec mysle ze to wina procka:/ albo tego nieszczesnego codegena;p jak go wreszcie zmienie sprobuje ponownie...

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z sieciówką wbudowaną?? Bo cholera zauważyłem właśnie ze po pewnym czasie jakby się "zapychała" :/ Są problemy z netem, pingi jak puszczam to co 5-6 pakiet dochodzi... Masakra, na początku jest ok, a po 2-3h saigon...

 

EDIT

 

Chyba wiem gdzie leżał problem, ten firewall nvidi jakiś do duszy jest ;)

 

EDIT2

 

Cholera, jednak to nie firewall, nadal ten sam problem... Jakieś sugestie/pomysły?

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to koniec - 3,1Ghz będzie jak nic :P

Dobrze by było, ale zanim zmienie platforme to zapewne juz takich mrozów nie bedzie; chociaż nie wiem czy dobrze słyszałem ale zapowiadali ponowne ochłodzenie.

A czy 3Ghz pojdzie to tez nie wiadomo; nie wiem na co pozwoli procek. To że 2.9Ghz robi to nie znaczy ze pojdzie jeszcze 200Mhz wyżej. Sie okaże w praktyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, ale zanim zmienie platforme to zapewne juz takich mrozów nie bedzie; chociaż nie wiem czy dobrze słyszałem ale zapowiadali ponowne ochłodzenie.

A czy 3Ghz pojdzie to tez nie wiadomo; nie wiem na co pozwoli procek. To że 2.9Ghz robi to nie znaczy ze pojdzie jeszcze 200Mhz wyżej. Sie okaże w praktyce :)

Też własnie słyszałem że w weekend ma być chłodno :>

Na DFI masz duże napięcie - 100mhz powinien jeszcze cyknać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z sieciówką wbudowaną?? Bo cholera zauważyłem właśnie ze po pewnym czasie jakby się "zapychała" :/ Są problemy z netem, pingi jak puszczam to co 5-6 pakiet dochodzi... Masakra, na początku jest ok, a po 2-3h saigon...

 

EDIT

 

Chyba wiem gdzie leżał problem, ten firewall nvidi jakiś do duszy jest ;)

 

EDIT2

 

Cholera, jednak to nie firewall, nadal ten sam problem... Jakieś sugestie/pomysły?

U mnie sie nic nie zapycha,ale za to kaszani download :mur:

Być moze to wina tego ze sciagam na raty,ale 2x juz ciagnalem 3dm2k6 i 2x instalka sie wywala :( (roznymi programami).

Dodam jeszcze ze mobo chodzi na ht250-275, wiec przesada z o/c raczej niewchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie nic nie zapycha,ale za to kaszani download :mur:

Być moze to wina tego ze sciagam na raty,ale 2x juz ciagnalem 3dm2k6 i 2x instalka sie wywala :( (roznymi programami).

Dodam jeszcze ze mobo chodzi na ht250-275, wiec przesada z o/c raczej niewchodzi w gre.

No mam identyczne objawy jak Ty z downloadem ;/ Cholera chyba 3coma w PCI wrzucę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez tą sieciówke gigabyta udostępniam łącze mojemu ojcu ... a on sie jakoś nie skarżyl żeby mu przycinało czy cos sie muliło, a dodam że moj starszy prawie nonstop słucha radia przez neta, wiec jakby sie cos muliło to by do mnie odrazu przyleciał ze coś jest nei tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez tą sieciówke gigabyta udostępniam łącze mojemu ojcu ... a on sie jakoś nie skarżyl żeby mu przycinało czy cos sie muliło, a dodam że moj starszy prawie nonstop słucha radia przez neta, wiec jakby sie cos muliło to by do mnie odrazu przyleciał ze coś jest nei tak.

Sprawa wygląda tak, zapodaje sobie np. ping wp.pl -t i patrzę na pakieciki, pingi od 16 do 23ms, ok :) Odpalam w firefoxie parę stronek (odpalają się koszmarnie w porównaniu ze starą płytą na nf2 i sieciówką z tamtąd), ping wzrasta gdziś do 60-80, czyli normalka, ale co 2-3pakiety jeden nie dochodzi, poprostu jest gubiony... Zaczeło się to dziać dokładnie w momencie zmiany sprzętu... To samo odpalam np. Azureusa czy DC++ (hehe, w sumie dla testów, już od dawna nie używałem), ograniczam upload do 4kB/s, download idzie przez 5s 70-80kB/s by nagle spaść i up i down do 0 i tak przez parę minut i tak cały czas... Ewidentnie ta sieciówka jest do duszy :( Jeszcze pobawię się MTU później bo nowy sytem i nie zmieniłem, ale ogólnie raczej to nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh....coski chyba pokrecilem z tymi wersjami :/ , wkazdym razie teraz zainstalowalem osobno stery do sieciowki w ver. 3.13 i zobacze jak bedzie chodzic.

pzd

 

jeszcze co do o/c mobo, to od jakiego ht zaczynaja sie wam arty w 3dmarkach/grach ??? U mnie jak juz wczesniej napisalem ht>310. W moim rev2.0 zadnych napiec na mobo zmieniac niedarady (z biosu jakwiadmomo). Ale i tak watpie zeby to cos dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze juz troche dlugo czekam na powrot mojego k8nsnxp z serwisu, kupilem dzis k8ns rev 2 ;] ale jak sie okazalo nie jest tak rozowo jak bylo...po obsadzeniu wszystkich slotow mobo nie startuje , a z glosnika wydobywa sie powtarzajacy dlugi pisk...oznacza to blad ramsu....po sprawdzeniu okazalo sie ze tylko jedna kosc dziala, pozostale kosci powoduja sygnal z biosiku.... kosci sa na 100% sprawne, na poprzednim k8ns wszystko gralo z tymi pamiatkami....

 

teraz pytanko, spotkal sie ktos z czyms poodbnym? narazie nie moge updejtowac biosu ,poniewaz stawiam winde, ale czekam na jakies porady

 

 

dobra, ma ktos jakis megapomysl?? updejt biosu nic nie dal i dziala mi tylko jedna kostka ramu

tak w ogole mam

2x256mb elixirow

1x512 jednostronnych elixirow

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze juz troche dlugo czekam na powrot mojego k8nsnxp z serwisu, kupilem dzis k8ns rev 2 ;] ale jak sie okazalo nie jest tak rozowo jak bylo...po obsadzeniu wszystkich slotow mobo nie startuje , a z glosnika wydobywa sie powtarzajacy dlugi pisk...oznacza to blad ramsu....po sprawdzeniu okazalo sie ze tylko jedna kosc dziala, pozostale kosci powoduja sygnal z biosiku.... kosci sa na 100% sprawne, na poprzednim k8ns wszystko gralo z tymi pamiatkami....

 

teraz pytanko, spotkal sie ktos z czyms poodbnym? narazie nie moge updejtowac biosu ,poniewaz stawiam winde, ale czekam na jakies porady

dobra, ma ktos jakis megapomysl?? updejt biosu nic nie dal i dziala mi tylko jedna kostka ramu

tak w ogole mam

2x256mb elixirow

1x512 jednostronnych elixirow

u mnie na rev 2 512mb elixir i 512mb twinmos gryzly sie... teraz na rev1 nie wiem - nie sprawdzalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze juz troche dlugo czekam na powrot mojego k8nsnxp z serwisu, kupilem dzis k8ns rev 2 ;] ale jak sie okazalo nie jest tak rozowo jak bylo...po obsadzeniu wszystkich slotow mobo nie startuje , a z glosnika wydobywa sie powtarzajacy dlugi pisk...oznacza to blad ramsu....po sprawdzeniu okazalo sie ze tylko jedna kosc dziala, pozostale kosci powoduja sygnal z biosiku.... kosci sa na 100% sprawne, na poprzednim k8ns wszystko gralo z tymi pamiatkami....

 

teraz pytanko, spotkal sie ktos z czyms poodbnym? narazie nie moge updejtowac biosu ,poniewaz stawiam winde, ale czekam na jakies porady

dobra, ma ktos jakis megapomysl?? updejt biosu nic nie dal i dziala mi tylko jedna kostka ramu

tak w ogole mam

2x256mb elixirow

1x512 jednostronnych elixirow

 

kombinuj ze slotami, sproboj tak:

 

256MB | 512MB | 256MB

 

 

lub

 

512MB | 256MB | 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej cyz ta wersja 2.0 jest az tak zla ? bo mam zamiar platforme zmienic `wlasnie na s.754 i kupic tego gigabyte k8ns tylko ze w sklepie juz nie dorwe wersji 1.1 a n aallegro albo przez tweak.pl nie chce kupowac..odpowiedzcie plis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...