Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady ze jest najgorsza... Znajdz mi rownie dobra plyte, dobrej marki w tej cenie.

Z reszta ja jestem z niej zadowolony, bo O/C w tym wszystkim zalezy duzo od proca, bo niektorzy wyciagaja na tej plycie 220, 270 albo i ciut ponad 300Mhz takze nie powiedzialbym ze jest taka zla.

Wiadomo, ze lepsza jest rev. 1,1 no ale...

Ja jestem zadowolony i tego ze jest najgorsza to bym nie powiedzial.

Z reszta...? Widze po twoim konfigu ze wyciagnales 332mhz. To zle? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, trudno ;/

 

a na slotach zdarza trzeba mocno nacisnac kosci pamieci na sloty bo jak za lekko bo nie włacza komp pokombinuj troche ale nie za mocno !! i ustaw na auto w biosie pamieci i na 2T

 

ta płyta to najgorsza jakiego widziałem na O/C

 

najlepsza płyta według mnie to: Abit Nf7-S v2.0 ale niestety po dwa lata... spaliłem po włozeniu spalonego procesora :(

 

Myślę że są dobrze dociśnięte. Spróbuje tak jak mówisz pobawić się w biosie i oczywiście dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tomos ile dales v na te twistery i na jakich kosciach sa ?

chodza na 2.7V, troche malo bo defaultowo powinny miec 2.8 ;)

ustawienie 'na codzien' to 2.5-3-3-8 (reszta timingow zaostrzona).

 

a na jakich kosciach sa hm.. nie wiem, nie zdejmowalem radiatora, poprzedni wlasciciel tez nie wiedzial.

btw moze bede sprzedawal ta kosc jesli ktos bylby zainteresowany.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales bawic sie w rozne sloty np wlozyc pamiec w 1 i 2 jak nie pojdzie w 1 i 3 itd. jesli nie pomoze moze wloz ta kosc co dziala wejdz do biosu i ustaw Comand rate na 2 i wloz ta 2kosc jesli nie pojdzie znowu baw sie w zmiane slotow jesli to nie pojdzie chyba bedziesz musial sie zaopatrzyc w jedna kosc 1GB albo kosci jednostronne

 

na s754 nie ma dualu i zadna plyta ci w tym nie pomoze to zalezy od procka

A gdzie można znaleść w Biosie coś takiego jak "Comand rate" ?? Szukałem ale u mnie na F18 chyba nie ma czegoś takiego. A może wystarczy tylko się pobawić w zmianę timingów. Tylko za bardzo nie wiem jak je ustawić więc zdaję się na Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można znaleść w Biosie coś takiego jak "Comand rate" ?? Szukałem ale u mnie na F18 chyba nie ma czegoś takiego. A może wystarczy tylko się pobawić w zmianę timingów. Tylko za bardzo nie wiem jak je ustawić więc zdaję się na Was.

ctrl+f1 i tam będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodza na 2.7V, troche malo bo defaultowo powinny miec 2.8 ;)

ustawienie 'na codzien' to 2.5-3-3-8 (reszta timingow zaostrzona).

 

a na jakich kosciach sa hm.. nie wiem, nie zdejmowalem radiatora, poprzedni wlasciciel tez nie wiedzial.

btw moze bede sprzedawal ta kosc jesli ktos bylby zainteresowany.

Dwu, czy jedno stronne ?

W sigu masz 'twister 512mb @ 460MHz 2-3-2-8' (2,7v ?) a na codzien to tez @460 i 2.5-3-3-8 (v ?) ?

Napisz mi na pw jaka orientacyjna cena. ;]

 

 

Mam odczyty napiecia z doopy (miernikiem jest ok), czy ktos mial taki problem i pomogla zmiana biosa z f18 na f17 ? Bo nawet easy tune pokazuje farmazony.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można znaleść w Biosie coś takiego jak "Comand rate" ?? Szukałem ale u mnie na F18 chyba nie ma czegoś takiego. A może wystarczy tylko się pobawić w zmianę timingów. Tylko za bardzo nie wiem jak je ustawić więc zdaję się na Was.

po wcisnieciu ctrl+f1 w zakladce advanced bios features najprawdopodobniej, moze sie to jakos inaczej nazywac ale jak wejdziesz to standardowo ma ustawienie auto a do wyboru powinno byc jeszcze 1T i 2T wybierz 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wcisnieciu ctrl+f1 w zakladce advanced bios features najprawdopodobniej, moze sie to jakos inaczej nazywac ale jak wejdziesz to standardowo ma ustawienie auto a do wyboru powinno byc jeszcze 1T i 2T wybierz 2T

 

OKI..rzeczywiście mam coś takiego w BIOSIE w ukrytych opcjach (ctrl+F1). U mnie to się troszkę inaczej nazywa ale dobrze że jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktos mi moze powiedziec co oznacza jeden krótki sygnał (beep) wydawany w momencie załączenia kompa? Czy jest jakas stronka gdzie znajde co takie beepy znaczą. Pytam dlatego ze nie moge wgrac windy pod k8nsc ładuje sie niebieski ekran i po chwili sie komp restaruje.Co moze byc tego przyczyną..moze ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktos mi moze powiedziec co oznacza jeden krótki sygnał (beep) wydawany w momencie załączenia kompa?

 

Czy to jakis joke ? czy jestesmy w ukrytej kamerze ? pierwszy raz w zyciu masz komputer ? sygnal ten oznacza ze wszystko jest ok

 

Pytam dlatego ze nie moge wgrac windy pod k8nsc ładuje sie niebieski ekran i po chwili sie komp restaruje.Co moze byc tego przyczyną.. moze ram?

 

kiedy sie restartuje dokladnie ? jakiego masz kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joke to nie jest, próbowałem juz wszystkiego i tak sie zastanawiam czy to beep cos oznacza bo powoli doczepiam sie do wszystkiego.Komp to athlon 3+venice, k8nsc, 512 goodram, dysk seagate 40gb, ge forca od siory jakiegos wrzucuiłem bo miałem tnt 2 m64 i mysalałem ze to tu problem.zasiłka 350w.

 

I teraz tak 98', me - wgrywa sie normalnie , a xp nie da rady. Restartuje sie w momencie jak sie ładują te wszystke pliki pisze "Instalator sprawdza konfigurację sprzetową" i potem to ładowanie trwa 30 sek i pyk czarny ekran i zas to samo beep i tak dalej.

Wymieniałem ram, dyski, karty graf, windowsy, ustawienia biosu fabryczne , optymalne i nic.

 

PS.widze ze masz podobną płyte do mojej.Moze masz cyfrówke , to porób zdjęcia jak masz poustawiany bios i wyslij na gregor_19@poczta.onet.pl. Moze to tu jest pies pogrzebany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joke to nie jest, próbowałem juz wszystkiego i tak sie zastanawiam czy to beep cos oznacza bo powoli doczepiam sie do wszystkiego.Komp to athlon 3+venice, k8nsc, 512 goodram, dysk seagate 40gb, ge forca od siory jakiegos wrzucuiłem bo miałem tnt 2 m64 i mysalałem ze to tu problem.zasiłka 350w.

 

I teraz tak 98', me - wgrywa sie normalnie , a xp nie da rady. Restartuje sie w momencie jak sie ładują te wszystke pliki pisze "Instalator sprawdza konfigurację sprzetową" i potem to ładowanie trwa 30 sek i pyk czarny ekran i zas to samo beep i tak dalej.

Wymieniałem ram, dyski, karty graf, windowsy, ustawienia biosu fabryczne , optymalne i nic.

 

PS.widze ze masz podobną płyte do mojej.Moze masz cyfrówke , to porób zdjęcia jak masz poustawiany bios i wyslij na gregor_19@poczta.onet.pl. Moze to tu jest pies pogrzebany??

plyta jest calkowicie inna ;)

 

beep jest na kazdym kompie wiec nic ci to nie da.

 

biosa wykasuj do 0 zworka i sproboj zainstalowac, musi pujsc, najlpeiej miec windowsa xp z sp2, na ile chodzi ci ram ? 333 ? 400 ? jak napiecia ? moze zasialcz nei wyrabia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joke to nie jest, próbowałem juz wszystkiego i tak sie zastanawiam czy to beep cos oznacza bo powoli doczepiam sie do wszystkiego.Komp to athlon 3+venice, k8nsc, 512 goodram, dysk seagate 40gb, ge forca od siory jakiegos wrzucuiłem bo miałem tnt 2 m64 i mysalałem ze to tu problem.zasiłka 350w.

 

I teraz tak 98', me - wgrywa sie normalnie , a xp nie da rady. Restartuje sie w momencie jak sie ładują te wszystke pliki pisze "Instalator sprawdza konfigurację sprzetową" i potem to ładowanie trwa 30 sek i pyk czarny ekran i zas to samo beep i tak dalej.

Wymieniałem ram, dyski, karty graf, windowsy, ustawienia biosu fabryczne , optymalne i nic.

 

PS.widze ze masz podobną płyte do mojej.Moze masz cyfrówke , to porób zdjęcia jak masz poustawiany bios i wyslij na gregor_19@poczta.onet.pl. Moze to tu jest pies pogrzebany??

przelec pamieci memtestem ja mialem takie problemy przez jedna kosc nie szlo zainstalowac windy chocby sie meczyl do usranej smierci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probem który zapewne znacie i który był już tutaj tysiące razy opisywany.

Ja bym chciał jednak żeby mi ktoś krok po kroku wytłumaczył czy jest możliwe podłączenie

2x512DDR PC400 pod GA-K8NS ??? Mój model płyty to: GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0),

BIOS (F18). Nie mogę odpalić DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5. Jedna pamięć

chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na

innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%. Proszę o pomoc -- jak można podłączyć obie

pamięci jednocześnie ?? !! ?? (próbowałem też na 2x512MB PC400 Kingston CL 2.5. ale na Kingstonach

to nawet jedna kostka nie działa)

 

--------------- DLA TEJ OSOBY KTÓREJ RADY I PORADY ZAOWOCUJĄ TYM,

ŻE OBIE PAMIĘCI MI RUSZĄ MAM NAGRODĘ 60 ZŁ (przeleję na wskazane konto) !! !! !! ----------

 

Niestety ale nic nie daje zmiana Comand rate na 2T. A tak wogóle to z działaniem tej jednej pamięci na trzecim slocie też nie jest tak różowo. Żeby mi ona zadziałała po tym jak próbuje odpalić także i drugą (taką samą) kostkę Twin Mosa to muszę tą którą mi działa poprzekładać po wszystkich trzech slotach i tak za trzydziestym razem łaskawie mi ona zadziała na tym trzecim slocie. Rozumiem żeby zadziałały obie to bym je musiał poprzekładać po slotach pamięci około 80 razy ??? A może zmiana w biosie z 400 mhz na 333mhz to obie ruszą ??? Sam już nie wiem. Czekam dalej na sugestie (oczywiście tak jak mówiłem zapłacę pieniążki temu komu uda się wymyśleć w tej sprawie coś co ruszy oba TwinMosy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie daje zmiana Comand rate na 2T. A tak wogóle to z działaniem tej jednej pamięci na trzecim slocie też nie jest tak różowo. Żeby mi ona zadziałała po tym jak próbuje odpalić także i drugą (taką samą) kostkę Twin Mosa to muszę tą którą mi działa poprzekładać po wszystkich trzech slotach i tak za trzydziestym razem łaskawie mi ona zadziała na tym trzecim slocie. Rozumiem żeby zadziałały obie to bym je musiał poprzekładać po slotach pamięci około 80 razy ??? A może zmiana w biosie z 400 mhz na 333mhz to obie ruszą ??? Sam już nie wiem. Czekam dalej na sugestie (oczywiście tak jak mówiłem zapłacę pieniążki temu komu uda się wymyśleć w tej sprawie coś co ruszy oba TwinMosy).

plyta sama powinna ustawic speed na 333MHz jesli sa 2 kosci dwustronne ale mozesz tez poprobowac odpalic go na jednej kosci w frequency ustawic pamieci na inny dzielnik np 2/1.66 i wtedy wlozyc 2kosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a kostki masz dwu czy jednostronne ?? no i bardzo dziwna sprawa ze jedna kość ci działa a druga nie czy pamieci są na pewno sprawne ?? testowałeś je goldmemem na innym kompie?? ja proponuje zrobic clear comos jeśli ram jest na 101 % sprawny to pojednyńczo powinny ci działać obie kości ja mam u siebie dwustronnego kingstona 512 MB i działa bez problemów na 1 slocie a skoro tobie nie działają ani twiny ani kingi to moze masz walnietą płyte albo strasznie padakowaty kontroler w procu ... próbowałeś na jeszcze jakiś innych pamieciach ?? jeśli masz możliwość to wciśnij swojego proce na inną płyte na której pamieci działają zeby go wykluczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelec pamieci memtestem ja mialem takie problemy przez jedna kosc nie szlo zainstalowac windy chocby sie meczyl do usranej smierci

 

Uwaga teraz zamontowałem Xp miałem wgrany bios F4 po zainstalowaniu F7 poszedł od kopa.

Dziwie sie ze nikt z forumowiczów mi tego nei polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko nietypowe ;). Płyta wersja 2. Nad mostkiem w stronę pamięci jest umieszczony kondensator i chyba tranzystor (taki czarny kwadracik wielkości ok. 1 x 1 cm - obok tych elementów jest bateria). I dotknąłem go palcem - temperaturka na tym tranzyskorku i kondensatorze jest bardzo wysoka (lakko parzy) - czy to normalne - bo jakoś dziwne to dla mnie. A radiator na mostku też raczej cieplejszy od ręki (wymienię go chyba na Zalmana). Procek nie podkręcony (jeszcze). Pamięci (2 szt.) na 400 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko nietypowe ;). Płyta wersja 2. Nad mostkiem w stronę pamięci jest umieszczony kondensator i chyba tranzystor (taki czarny kwadracik wielkości ok. 1 x 1 cm - obok tych elementów jest bateria). I dotknąłem go palcem - temperaturka na tym tranzyskorku i kondensatorze jest bardzo wysoka (lakko parzy) - czy to normalne - bo jakoś dziwne to dla mnie. A radiator na mostku też raczej cieplejszy od ręki (wymienię go chyba na Zalmana). Procek nie podkręcony (jeszcze). Pamięci (2 szt.) na 400 mhz.

u nie jest tak samo, jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a kostki masz dwu czy jednostronne ?? no i bardzo dziwna sprawa ze jedna kość ci działa a druga nie czy pamieci są na pewno sprawne ?? testowałeś je goldmemem na innym kompie?? ja proponuje zrobic clear comos jeśli ram jest na 101 % sprawny to pojednyńczo powinny ci działać obie kości ja mam u siebie dwustronnego kingstona 512 MB i działa bez problemów na 1 slocie a skoro tobie nie działają ani twiny ani kingi to moze masz walnietą płyte albo strasznie padakowaty kontroler w procu ... próbowałeś na jeszcze jakiś innych pamieciach ?? jeśli masz możliwość to wciśnij swojego proce na inną płyte na której pamieci działają zeby go wykluczyc

TwinMosy są dwustronne. Obie były testowane na innym kompie i od razu poszły. Mnie najbardziej dziwi to, że aby ruszyła jedna na tym trzecim slocie to muszę ją poprzekładać po wszystkich slotach około 30 razy. Płyta jest OK gdyż chodzą na niej kości jednostronne lecz ja chciałbym żeby ruszył mój TwinMos 2x512 Dual Pc400.

Edytowane przez TatoMuminka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie jest tak samo, jest ok

A zastanawiałem się czy nie zapodać tam jakiegoś radiatorka - takiego jak na pamięci VGA się stosuje. Ale sprzedają tylko po 8 sztuk - a wystarczyłaby jedna...

Edytowane przez docentor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...