Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie dotykalem tego chlodzenia, znajduje sie tam fabryczny radiator, bez niczego bardzo sie nagrzewal, ale obecnie dmucha na niego, wentylator i tem nie jest juz taka wysoka.

 

A wlasnie mozesz mi powiedziec jaki pod tym wentylem jest rdzen?

Jest to goly kwarc jak w AthlonachXP lub nowych A64 po sciagnieciu czapki?

Czy taki ceramiczny jak w starych kartach graficznych: np GF2

 

 

Pytam bo nie chce ryzykowac uszkodzenia plyty(ukruszenia), nie chodzi tu o plyte, ale o to, ze WinXP OEM sie do niej przywiazal i musze uwazac na gwarancje...

 

 

PS.

A jak przedstawialy sie jej mozliwosci przed zmiana chlodzenia?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie zwracałem uwagi jak wygląda, wyłamałem parę żeberek od radiatora żeby nie wadził o grafę i założyłem, działa, a różnica o ile pamiętam to około 20Mhz (ale ja wymieniałem na samym początku, także jeszcze nie miałem dobrze sprawdzonej na originalnym). Narazie maks osiągnąłem ~340 na sempronie 2600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie dotykalem tego chlodzenia, znajduje sie tam fabryczny radiator, bez niczego bardzo sie nagrzewal, ale obecnie dmucha na niego, wentylator i tem nie jest juz taka wysoka.

 

A wlasnie mozesz mi powiedziec jaki pod tym wentylem jest rdzen?

Jest to goly kwarc jak w AthlonachXP lub nowych A64 po sciagnieciu czapki?

Czy taki ceramiczny jak w starych kartach graficznych: np GF2

Pytam bo nie chce ryzykowac uszkodzenia plyty(ukruszenia), nie chodzi tu o plyte, ale o to, ze WinXP OEM sie do niej przywiazal i musze uwazac na gwarancje...

PS.

A jak przedstawialy sie jej mozliwosci przed zmiana chlodzenia?

krzem kotku ;)

nforce 3 jest obudowany więc nic nie ukruszysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przesiadam sie na s.754 i kupuje te mobo razem z Sempronkiem 2800+ chłodzenie nawet mi zostanie po s.A bo mam pentagrama QV 100 AlCu wiec nie az tak źle. Przeczytałem temat chyba od strony 70 :E Dojade gdzies tak do 2,5 GHz? pamieci mam no-name :E wiec tutaj raczej nie popisze sie niczym powyzej 400 MHz :D

Edytowane przez nerv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No krzem, krzem :P

 

 

Dojdziesz albo i nie dojdziesz ja nie moge do 2400MHz, dalbym duzo aby sprawdzic tego proca na innej plycie i zobaczyc co mnie blokuje...

 

 

PS.

Jednak 290x8 nie jest stabilne do konca, Prime 16M kilka razy przeszlo ale na 32M sie wywala, poza tym Win sypnal mi niebieski ekran...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz miec gwatantowane 2200MHz ? :P

Moj proc za 120zl :D

 

 

 

Przy wyjmowaniu kabla IDE ze zlacza w plycie odlamal mi sie ten plastik z boku, czy to powoduje utrate gwarancji na plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz miec gwatantowane 2200MHz ? :P

Moj proc za 120zl :D

Przy wyjmowaniu kabla IDE ze zlacza w plycie odlamal mi sie ten plastik z boku, czy to powoduje utrate gwarancji na plyte?

jest to uszkodzenie mechaniczne czyli raczej tak :-|

 

2500 dla mnie to jest tak optymalnie i tyle mi starczy nie bede sie szarpal i kazdy MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyl ktos ze w najnowszym everscie (3.00.630) w miejscu gdzie jest odczyt temperatur pojawila sie nowa opcja z temperatura procesora nr1 o co chodzi z tym u mnie sie waha pomiedzy 35-39*C z czego to moze byc odczyt? post-101560-1153738293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawaliste cenki. Te płyty są nowe? Jeśli dobrze kumam to cena jest niska przez to, iż jest to wersja OEM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawaliste cenki. Te płyty są nowe? Jeśli dobrze kumam to cena jest niska przez to, iż jest to wersja OEM...

Racja cenki super ja bym był zainteresowany tym epoxem 8KDA3I. Moze zadzwońcie do sklepu spytajcie się o cene albo napiszcie do nich i dajcie znać czy to naprawde taka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja cenki super ja bym był zainteresowany tym epoxem 8KDA3I. Moze zadzwońcie do sklepu spytajcie się o cene albo napiszcie do nich i dajcie znać czy to naprawde taka cena?

http://allegro.pl/item116829294_epox_8kda3...ez_minimum.html - nie mialem więcej jak to co zalicytowałem.... a napewno bym ją kupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką odpowiedz.Otoz mam 3 dyski sata no i stąd moje pytanie czy ta płyta pod nf4 mająca 4 porty sata ma 2 porty sata odblokowane (a przez to nie nadające sie do podkręcania) tak jak to ma miejsce w wypadku np. Msi K8N Neo 2 Platinum Nf3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawaliste cenki. Te płyty są nowe? Jeśli dobrze kumam to cena jest niska przez to, iż jest to wersja OEM...

Cena jest tak niska bo jest to faktycznie OEM ale także płyty sa serwisowane i mają miesiac gwarancji.

 

Wiem to bo pisałem do tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Swoją drogą, wie ktoś co to za opcja w BIOS, CPU Clock Spectrum?

Podobnie z Top Performance, nie ma na stronie Gigabyte'a jakichś informacji co to zmienia (timingi pamięci, taktowaie HTT)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, wie ktoś co to za opcja w BIOS, CPU Clock Spectrum?

Podobnie z Top Performance, nie ma na stronie Gigabyte'a jakichś informacji co to zmienia (timingi pamięci, taktowaie HTT)?

Top Performance podnosi lekko HTT (takie male firmowe OC). Jesli sam podkrecasz to wylacz to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jedno pytanie, może troche głupie ale jednak. Często padają GB K8NS w wersjach 1,x??

 

Kurde, mam możliwość kupić 2 te płyty ale bez gwarancji i trochę się czaje tym bardziej, że mogę jeszcze nabyć msi robiącą htt 360 i będącą jeszcze na gwarancji.

 

Jeśli ktoś może to proszę napisać o jakiś awariach trapiących k8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jedno pytanie, może troche głupie ale jednak. Często padają GB K8NS w wersjach 1,x??

rev.1.1 pada równie czesto jak i rev.2.0. Ale chyba rev.1.1 jest lepsza od MSI,tak mi sie wydaje. niestety rev.2.0 jest gorsza od MSI,a takowa posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są praktycznie identyczne :wink:

 

A co powiecie o F18 bo akurat ten mam

 

 

BTW czy ktoś zakładał radiatory na te grzejące się układy i czy to coś dało?

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są praktycznie identyczne :wink:

na f19 lepiej pracują pamięci i rozwiązano problem z top performance, i ma obsługe mobilnych cpu ;)

 

A co powiecie o F18 bo akurat ten mam

BTW czy ktoś zakładał radiatory na te grzejące się układy i czy to coś dało?

są problemy z top performance, które nie chce się włączyć, sprawial wrażenie jakiegoś taiego mulastego biosu w o/c - raz płyta śmigała 354 a raz przy 345 zwiechy łapała przy podciąganiu htt ;) Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na f19 lepiej pracują pamięci i rozwiązano problem z top performance, i ma obsługe mobilnych cpu ;)

są problemy z top performance, które nie chce się włączyć, sprawial wrażenie jakiegoś taiego mulastego biosu w o/c - raz płyta śmigała 354 a raz przy 345 zwiechy łapała przy podciąganiu htt ;)

Albo jestem ślepy albo na stronie producenta nie ma F19

 

BTW na mojej narazie uzyskałem 343 co nie jest raczej niczym wyjątkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam plyte glowna k8ns rev 1.1. Kupilem na allegro grafike radeona 9500@pro i po wsadzeniu jej do slotu agp zapala sie zolta dioda (obok agp) i komputer nie startuje.

 

Sprawdzalem grafe na innych kompach

 

- na duronie 800 i plycie asusa (nie pamietam jaki model ale z ddr :) grafa sypie artami - nic nie mozna przeczytac na ekranie moze to wina zasilacza badziew 300W

 

- na sempronie s462 2200@2500 i plycie gigabyte wszystko jest ok.

 

Teraz pracuje na albatronie gf 4 Ti 4800se i ne mam zadnych problemow (zasiacz 350W semp 2600@2500MHz, ram 512 twinmos twister 533@551)

 

Jak zmusic radka do wsolpracy??

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...