Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

ano trzyma, ale chyba jednak procek (semp 3000). sprawdzilem max plyty (280) i pamieci (450). proc o pierwsze volty prosi juz na 9x230, a przekroczyc 2,2GHz na 1,54v juz nie chce click

procka kupiles nowego niedawno, prawda?Bo ostatnio tez mialem taki problem z San Diego 3700+.na DFI cdx-3200 nie moglem za zadne pieniadze wycisnac 2.65 Gh nawet przy 1.7 V. Wydaje mi sie ze te nowe procki juz tak dobrze sie nie kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! (tez sobie pore wybralem :lol: )

mam sprzet z podpisu, chce dokupic druga kosc 512mb, w przeszlosci slyszalem ze plyta ma jakies probelmy z ramem w dwoch kosciach, czy cos podobnego. Mam f13 bios (cpu-z) (rewizja juz nie pamietam- ale nic wyjatkowego). Moje pytanie brzmi czy jezeli dokupie druga kosc 512 to czy nie bedzie zadnych problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze sprzetu w sigu... z tego co mi wiadomo to problem bedziesz miec jedynie kiedy obsadzisz 2 banki koscmi dwustronnymi (taktowanie obnizone do 333MHz). jezeli masz jedna dwustronna (512) i dolozysz 2x256 (jednostronne) nie powinno byc zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli chce jechac caly czas na fsb 250 (dla cpu i ramu) to czy musze zmienic paste termoprzewodzaca chipsetu? Wlasnie sie trasznie grzeje i zaczynam miec restarty ... wczesniej tego nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo zeby wymienial ten radiator na zalmana (i od razu paste) a jezeli nie masz takiej mozliwosci to zorganizuj wiatrak (najlepiej 12mm na 6v) :)

mam zalmana niebieskiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! (tez sobie pore wybralem :lol: )

mam sprzet z podpisu, chce dokupic druga kosc 512mb, w przeszlosci slyszalem ze plyta ma jakies probelmy z ramem w dwoch kosciach, czy cos podobnego. Mam f13 bios (cpu-z) (rewizja juz nie pamietam- ale nic wyjatkowego). Moje pytanie brzmi czy jezeli dokupie druga kosc 512 to czy nie bedzie zadnych problemow?

 

Ja mam dwie kości dwustronne elixira 512mb i nie mam żadnych problemów i niedawno dołożyłem jeszcze 512 mb czyli miałem 3x512mb i nie było żadnych problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj nawiew, jezeli to nie pomoze, to chyba bedziesz musial zjechac z taktowaniem

zle sprecyzowalem swoja wypowiedz ;) mam tego zalmana ale nie zamontowanego ;/

w wolnej chwili to zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krotkiej banicji wracam do 754 :D tym razem z K8NS 1.1 na pokladzie.

Szukam memek ktore zrobia ok 230Mhz na napieciach dostepnych dla tego moboska

Czy takie samsungi beda dobre :?:

Czy 3x512 takich kostek bedzie smigalo na tej plytce :?: Jesli tak to jaka jest wtedy szansa na OC :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy mialem juz na DFI, teraz wystarczy mi cos do 230Mhz przy ciasniejszych timingach typu 2,5-3-3-8 2T

Jakies propozycje :?: Chyba jednak odpuszcze 3x512 i zadowole sie 2x512, myslalem o HyperX lub Corsarzach Value

A moze wystarczy zwykly Kingston, no ale tam pakuja jak leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z czestotliwoscia SATA na tej plycie w wersji 2.0??

Jak podkrece to czestotliwosc SATA leci w gore czy tak jak w IDE jest 33MHz niezaleznie od HTT?

 

Pilne jutro chce kupic dysk i zastanawiam sie czy IDE czy SATA.

 

 

PS. Czy nasza plyta obsluguje: NCQ?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z czestotliwoscia SATA na tej plycie w wersji 2.0??

Jak podkrece to czestotliwosc SATA leci w gore czy tak jak w IDE jest 33MHz niezaleznie od HTT?

 

Pilne jutro chce kupic dysk i zastanawiam sie czy IDE czy SATA.

PS. Czy nasza plyta obsluguje: NCQ?

Czestotliwosc jest stala - wiec mozna podkrecac :)

Dysku kup SATA ;)

Co do NCQ to plyty go nie maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sie zastanawiam czy warto zmieniac Gigabyte K8NS rev. 2.0 na Epox 8KDA3I Rev2.2 (uzywana) co o tym myslicie ? Oplaca sie kupic tego epoxa za ok 110zl (oczywiscie sprzedam K8NS mysle ze za podobna kase)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka jest w zestawie razem z płytą.

Ja takową dostałem razem z dyskiem (Samsung 250 GB), w sumie nawet nie chciałem brać (po znajomości dostałem bardzo fajną zniżkę na dysk i głupio było mi jeszcze brać jakieś gratisy) ale sprzedawca stwierdził że i tak dostają je razem z dyskiem, więc mam się nie certolić tylko brać, jak daje :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza plyta nie obsluguje Sata2, czy dysk Samsung SP2504C bedzie poprawnie na niej dzialal? Slyszalem, ze niektore Samsungi maja klopoty z kontrolerami Sata1.

Ja wyjąłem zworke i wszystko pięknie działa, dysk kupilem we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...