Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś na tej płycie zmniejszyć ilość obrotów CPU FAN'a ? Temperatura mojego Semprona to 27 stopni a ilość obrotów to 3100 = strasznie głośno :-( ...

 

Edit: K8NS rev. 1.1, bios F19 i brak opcji CPU Fan control czy cos takiego :<

Edytowane przez .user

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej k8ns PRO,mam ta opcje,ale to nie jest zbyt dore bo czasami wentyl sie zatrzymywał wogóle i potem nie chodził:/

Lepiej zastosować mniejsze napiecie.Ja wziąłem od wentyla Zalman ZM-F1 przejściowke na 7v i teraz mój zamiast 3000 robi koło 2000 i jest w miare cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam proclem z moja plyta GB K8NS

 

nie wiem ktora to rewzizja ale sadzac po wygladzie ( porownywalem z rev. 1.1 i wyglada identycznie bo w rev 2.0 jest mniej kondensatorw)

 

mam semprona 2800 +

 

i na fsb 295 HT x 3 chodzi mi super !!!!!

 

ale jezeli juz dam 300 to zwiecha po minucie w windzie

 

a jak wyzej 305, 310 , 320 staje na detekcji dyskow i dalej tylko kill biosa pomaga...

 

dalem juz na mnoznik HT x2 to samo.. dzielniki pamieci na 133 to samo

 

juz nie mam zielonego pojecia co dalej robic ?

 

ma moze ktos podobny problem ? Lub wie jak go rozwiazac ? prosze o wszelkie info !!!!

 

pozdrawiam

 

Ps Bios F19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam proclem z moja plyta GB K8NS

 

nie wiem ktora to rewzizja ale sadzac po wygladzie ( porownywalem z rev. 1.1 i wyglada identycznie bo w rev 2.0 jest mniej kondensatorw)

 

mam semprona 2800 +

 

i na fsb 295 HT x 3 chodzi mi super !!!!!

 

ale jezeli juz dam 300 to zwiecha po minucie w windzie

 

a jak wyzej 305, 310 , 320 staje na detekcji dyskow i dalej tylko kill biosa pomaga...

 

dalem juz na mnoznik HT x2 to samo.. dzielniki pamieci na 133 to samo

 

juz nie mam zielonego pojecia co dalej robic ?

 

ma moze ktos podobny problem ? Lub wie jak go rozwiazac ? prosze o wszelkie info !!!!

 

pozdrawiam

 

Ps Bios F19

Jakie masz napiecie na procku?Bo to ewidentnie wyglada jakby procek wolal wiecej papu.Jesli masz nowy procek to raczej na pewno. Te nowe juz sie tak dobrze nie kreca.Sproboj tez chociaz pzesmarowac chipset jakas lepsza pasta np. as5 .ja mam niebieskiego zalmana + as5 i jest oki. Httt=317 robi.Pozniej to juz jest koniec procka, nie plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze na NB nie mam juz miejsca bo mam chlodzenie grafy silencera ktory zajmuje w chu... duzo :) miejsca

 

a jezeli tego zalmana niebieskiego.. to jaki ? mozecie podac linka z konkretnym modelem

 

napiecie na procu daje 1.65 V wiec mysle ze starczy :) moge dac niby 1.75 ale wtedy to chyba z dymem pojdzie :D

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam silencera 3 na grafie,ale w tym tyg. biorę zalmana niebieskiego i będę go wyginał jak można żeby wsadzić!Najwyżej z dwa rzadki pójda:/ Ale ten wentyl hałasuje za bardzo.A przesmaruje go jeszcze ac ceramique i może styknie ,do tego 80 na przód, na gore i dół :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze na NB nie mam juz miejsca bo mam chlodzenie grafy silencera ktory zajmuje w chu... duzo :) miejsca

 

a jezeli tego zalmana niebieskiego.. to jaki ? mozecie podac linka z konkretnym modelem

Tutaj masz ciekawe chłodzenie na mostek:

http://www.allegro.pl/item162688963_pentag...aktura_vat.html

Może być lepsze niż Zalmany złoty/niebieski, a jest niski i powinien się zmieścić - trzeba dobrze obejrzeć dookoła mostka, bo ten radiator jest dość "rozłożysty" ... Wymiary: 54 x 54 x 27

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Zalmana możesz sobie łatwo powyginać wrazie czego.A z Pentegramem może być ciężko i jest droższy:/

A o tym jak sie sprawdzi u mnie gdzie grafa zawadza powiem za tydzien gdy zamontuje go u siebie z wentylem 40 puszczonym na 5v ,wiec powinno byccicho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam proclem z moja plyta GB K8NS

 

nie wiem ktora to rewzizja ale sadzac po wygladzie ( porownywalem z rev. 1.1 i wyglada identycznie bo w rev 2.0 jest mniej kondensatorw)

 

mam semprona 2800 +

 

i na fsb 295 HT x 3 chodzi mi super !!!!!

 

ale jezeli juz dam 300 to zwiecha po minucie w windzie

 

a jak wyzej 305, 310 , 320 staje na detekcji dyskow i dalej tylko kill biosa pomaga...

 

dalem juz na mnoznik HT x2 to samo.. dzielniki pamieci na 133 to samo

 

juz nie mam zielonego pojecia co dalej robic ?

 

ma moze ktos podobny problem ? Lub wie jak go rozwiazac ? prosze o wszelkie info !!!!

 

pozdrawiam

 

Ps Bios F19

Ja mam nowego sempa 2800+ (DH-E6) i K8NS rev 1.1

 

Proc na HTT do 290 chodzi mi na 1,4v

Na HTT 302 (303 to max stabilne, nawet jak dam maxymalne napięcie) chodzi mi na 1,6v

 

Mi od około 308 nie wchodzi nawet do windowsa, albo tak samo jak Tobie - staje na detekcji dysków

 

Też chciałbym wiedzieć jak ten problem rozwiązać. Dodam tylko, że na NB zmieniłem paste na AS 5 i to nic nie dało :( Czy to FSB wall?

 

Bios tak samo mam F19, tylko że tu jest kolejny problem, bo w tym biosie jest niby dzielnik pamięci 2:1,2 (czy jakoś tak). Bardzo mi na nim zależy, ale u mnie on się nie pojawił. Przez to muszę dawać 2:1. Wie ktoś jak temu zaradzić? To wygląda tak, jakby BIOS po flashu zostawał stary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zatrzymywało sie na detekcji dysków.Wiec próbowałem w et5 i doszłem do 2500,ale narazie musze walnac zalmana na chipset i lepszy przewiew w budzie.U siebie tez nie mam2/1,2,wiec jade na 2/1,33

Równiez próbowałem rózne sposoby,ale teraz tylko cg i et wchodzi w gre.Zmieniam co jakieś 20 mhz lub więcej i testuje w jakieś wymagającej gierce.

Edytowane przez netmajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zapodalem na chipset chlodzenie z karty ATI 9800 pro i dziala jak talala :)

 

temp okolo 31 C wiec znacznie sie obnizyla.. ale ku mojemu zaskoczeniu nic to nie dalo :sad:

 

dalej 300 MHz i tyle.. i ani 1 wiecej.. bo nie przechodzi detekcji dyskow

 

dalem HT x4 i HTT na 245 i bez problemu chipset sie wyrabia przy 980 HTT

 

a przy HT x 3 i HTT 300 ma dopiero 900 wiec sadze ze jeszcze zapas jest

 

mysle ze to cale niepowodzenie w kreceniu to wina procesora

 

bo ramik puszczam na 2/1

 

niemniej jednak 2400 MHz to dobry wynik jak na pierwsza w zyciu podkrecona rzecz...

 

jak kupie sempa 3000 ktory ma mozliwosc zmiany mnoznika sprawdze czy rzeczywiscie to wina plyty czy proca

 

pozdro

 

U mnie też zatrzymywało sie na detekcji dysków.Wiec próbowałem w et5 i doszłem do 2500,ale narazie musze walnac zalmana na chipset i lepszy przewiew w budzie.U siebie tez nie mam2/1,2,wiec jade na 2/1,33

nie rozumiem dlaczego tylko 2/1.33

u mnie smiga na 2/1.5 na HTT 300 co daje jakies 440 Mhz ramik

tak jak w podpisie

Edytowane przez Dandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS

BIOS jest bogaty w ustawienia. Duże zakresy większości elementów cieszą.

 

* częstotliwość taktowania magistrali procesora - od 200 do 455 MHz

* dzielniki pamięci RAM – 100 / 120 / 133 / 140 / 150 / 166 / 180 / 200 MHz

* częstotliwość taktowania magistrali HyperTransport – od x1 do x4 czyli od 200 MHz do 800 MHz

* blokada częstotliwości szyny AGP – TAK

Wraz z nowym biosem o numerze F17 otrzymujemy więcej dzielników pamięci. Doszły te, które można było znaleźć praktycznie tylko w DFI.

Źródło

 

Co zrobić? Dzięki temu dzielnikowi miałbym na pamięciach 363Mhz, a tak mam ledwo 303... Pamiątki to 333, a dzielnika 2:1,33 (403Mhz) nie wytrzymują :( Miał być wraz z F17, czyżby w F19 już go nie było? kto pomoże? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista 64bit chodzi na tej plycie, podobnie jak np Ubuntu 64 bit (Sempron 2600+).

Roznice w rev. sa opisane w tym watku kilkukrotnie, znajdz sobie

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sempronie 2600+ (boxowe chlodzenie) ustawilem fsb na 300 czyli procesor 2,4GHz, pamieci chodza na 200MHz. Pamieci to jakies Nanya technology PC3200 ustawione na 3.0 3-3-6. W SPI temperature core dochodzi do 50stC

Jak jeszcze kombinowac aby zwiekszyc wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sempronie 2600+ (boxowe chlodzenie) ustawilem fsb na 300 czyli procesor 2,4GHz, pamieci chodza na 200MHz. Pamieci to jakies Nanya technology PC3200 ustawione na 3.0 3-3-6. W SPI temperature core dochodzi do 50stC

Jak jeszcze kombinowac aby zwiekszyc wydajnosc?

krecic wyzej pamieci? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sempronie 2600+ (boxowe chlodzenie) ustawilem fsb na 300 czyli procesor 2,4GHz, pamieci chodza na 200MHz. Pamieci to jakies Nanya technology PC3200 ustawione na 3.0 3-3-6. W SPI temperature core dochodzi do 50stC

Jak jeszcze kombinowac aby zwiekszyc wydajnosc?

czyli zmieniac dzielnik dla pamieci? czy moze zmieniac cos z tym 3-3-6?

jaka max temperaturac jest dla tego procesora (Sempron 2600+)?

Bylo na forum milion razy. Znajdz sobie!

 

A nastepnym razem jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz bzdurnych postow bo nie kazdy jak ty siedzi przed komputerem 24/7, zeby przeszukiwac watki ktore maja kilkaset stron w celu uzyskania odpowiedzi na jedno proste pytanie na ktore ty nawet nie znasz odpowiedzi.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...