Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

W zestawie z płytą jest program na cd @bios. Flasciach!e spod windy sam sobie też sciąga nawet, Niestety na serwerach jest zxawsze duzo starsza wersja biosu-wejsdz na strone gb i poszukaj nazwy swojej płyty. Sćioagnij bios f16 rozpakuj a potem odpal @bios- pokażesz mu plik z biosem a on w pare minut sflasciach!e go i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonda jak sie sprawuje płyta, mam zamiar kupić non pro

1620606[/snapback]

nie narzekam ... choć przyznaję, że za dużo czasu na testy nie miałem ... oc też jeszcze nie próbowałem ... póki co pracuje stabilnie, wszystko wykrywa i poza moim brakiem wiedzy (i nie tylko moim;-) jak odpalić spdif-out wszystko OK ...

/dla przypomnienia - piszę o K8NS pro 939/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz po flaschowaniu :) Teraz wykrywa wszystko spoko. Procesor tez juz dostał swoje imię :) ale malutki problem kiedy daje mu chociarz fsb 210 i wywala mi to ''please press delete key before over clock and into cmos'' poprzednio ktos napisał ze trzeba zalorzyc zworke na clear cmos ale w którym momencie wtedy kiedy komp dziala i mi to wyswietla ? czy po odłonczeniu od sieci ? help me chce troche pokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz bez-tot ak dla pewnosci. Podniesienie o tyle nic nie zaszkodzi, ale mozęsz robić bez- najłatwiej to wycghwycić leciać et4 i liczać spi4m a potem 16m. Powoli podkręcać, a jak procek juz sie wysypuje w teście to podnieść napiecie na procesorze.

 

Niestety wszystko zależyu od procesora- ja do 2.4 ghz musze juz dać 1.50 v a dla 2.44 1.55v, wielu osobom procesor idzie tyle bez podnoszenia napiecia. wiele zależy od konkretnego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom: Mi zalerzy na tym zeby wyciagnac z niego 2ghz bo wiecej mi nie trzeba ( z obliczen wynika ze musze 285 fsb wyciagnac zobacze czy pojdzie bez podnoszenia vcore ) A co to jest to et4 spi4m 16m

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easytune4- hjest w zestawie z opłytą na cd. Program do podkrcania. A super pi to programik do licznia liczby pi- ale dobry jest do testowania stabilnosci podkręconego procesora. liczysz próbke 16m i wiadomo ,ze jest z grubsza stabilny.

 

 

Z 2500+ to raczej nie wydusisz wiele ale warto przynajmniej te 7X300 ustawic. Procka naperawde nie zepsujesz nie jest to jakies extremalne kręćenie a troszke wydajnosci sie przyda. Napiecie do 1.55-1.6v jest też bezpieczne do uzywania na codzień. Oczywiście jak procesor chiodzi podkręcony na mniejszym to tylk osie cieszyć ale to już zależy od danego egzemplarza.

 

I troszke źle zrobiłeś biorąc 2500+ - 2600+ jest niewiele drozszu aa ma mnozlik 8X wieć 2.4 ghz przy 8X300 osiaga wałaściwie każdy. wiele podkręća sie nawet na 2600.

A 2500 nie da sie tak podkręcić bo perzy mniozniku 7X zadna płyta nie da rady pracować na aż tak wysokiej szynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom: Jeśli mówisz ze pojdzie na 300fsb to sie z tego bardzo ciesze :) mysle ze boxowy cooler to schłodzi, a ramy pozwolą na to (goodram 256 3-4-4-8 ) Musze koniecznie kupic zasilke (aktualnie megabajt 350watt boje sie nawet ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>c kompa gdy nie jest podkrecony) mam zamiar kupic modecom 350watt czy to bedzie dobry wybór i wystarczająca moc ?

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup miodecoma mc350w wystarczy. Lepszy jest huntkey 350ap- ma zapas mocy na ok 410w oraz niezły jest chieftec z seruii gps.

 

 

ale jesli ma być tak za ok 100zl to ten modecomik spokojnie wystarczy ew. coś z allegro- jakaś 350w delte albo fortrona za ok 50zl już dostaniesz.

 

Z tym htt to mówie,ze powinno -zależy wszystko od procesora. Płytka powinna tyle wyciągnąc. Box-ik spokojnie to schłodzi. Co do pamieci to i tak sa mnożniki wieć powinno starczyć. Ustawisz dzielnik dla pamieci 166 i powinno grąć, ale kie to dasz 133 i zobaczysz czy hamujac ie ramy czy to juz kres procesora.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia w kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki potem rozglądne sie na allegro i zakupie modecoma.

Próbowałem teraz na megabajcie :D i wycisnolem 250fsb bez podnoszenia vcore jedynie zmniejszylem httna x3 i Ramy na 166 tak jak mówiles. 4 minuty w prime to malutko ale bez errors 8) Lecz tak skakało napiecie ze szkoda mówic zamias miec +5v mialem 2,55v Lol teraz wrócilem do początkowego zegara.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki potem rozglądne sie na allegro i zakupie modecoma.

 

1622346[/snapback]

Pomyśl o Fortronie FSP350-60MDN - na Allegro za 53PLN , w sklepie internetowym za 117 a ponoć Modecom w którymś modelu za 250 stosuje właściwie ten sam (różnica w ilości kabli i wtyków ...) i nawet się chwali, ze to Fortron im dostarcza ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki potem rozglądne sie na allegro i zakupie modecoma.

Próbowałem teraz na megabajcie :D i wycisnolem 250fsb bez podnoszenia vcore jedynie zmniejszylem httna x3 i Ramy na 166 tak jak mówiles. 4 minuty w prime to malutko ale bez errors 8) Lecz tak skakało napiecie ze szkoda mówic zamias miec +5v mialem 2,55v Lol teraz wrócilem do początkowego zegara.

Pozdrawiam.

1622346[/snapback]

Zasialcz masz syfiasty ale nie wierz czujkom w gb- ja mam takie cyrki,ze szok. Po prostu nie podaja prawdy. Mi pokazuje np 2.4v na linii 5v- przy takim napieciu kompnie ma prawa działać. Poza tym na niepodkręconym kompie mam niby 11.66 na linii 12 a na wykręconym 1.82 :lol: :lol:

 

Bez sprawdzenia miernikiem to sobie mozna o kant dd..rozbić te odczyty.

Wieć zmień zasialcz olej odczyty z płyty, ewentualnie kup za kilka/kilkanaście zł mienik z markecie i kręć do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiec 5v,-5v, -12 to jak mowi tom - nie nalezy wierzyc miernikom na plycie a co do innych to w speed fanie napiecie na procu, na pamieciach 3,3v i 12v pokazuje w miare dobrze(w porownaniu z mierniakiem na 12 v 0,1 v roznicy wiec zle nie jest)

 

tom...jezeli na 12 v spada ci ponizej 111,5 to koniecznie wymien zasialcz albo zwieksz to napiecie za pomoca moda zasilacza(ja tak zrobilem), bo proc zasialany jesyt z linii wlasnie 12 v i przy napieciu 11,6(u mnie) napiecie na procu byo mega niestabilne i podwyzszanie napiecia powyzej 1,55v nic nie dawalo-komp niestabilny i resety powyzej 2500. teraz po podkreceniu lini12v do 12,2 proc liczy pi na prawie 2600 co swiadczy o tym, ze napiecie na procu stabilnijsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups- a aki byłem zadowolony ze swojej deltki od chiefa :(

Kurde nie mam plomby na zasilaczu ale jak go pobierznie oglądałem to żadnych potencjometów nie widziałem, a gmerać w nim mi sie nie chce :(

 

to ześ mi humor poprawił- przekonany byłem,że czujki głupoty podają,tym bardzeij,zę różne programy róznie pokazują- et4 11.66 stres speedraf 11.78 itp ....

z tym,ze ponizęj 11.66 nigdy nie pokazuje przy wykręconym wręć troche wzrasta.

 

 

 

Tylko nie chce znowu dac sie anbrać- już wydałem 18zl an zalmana co g dał..zasiłki na pewno nie zmienie. A moda poszukam -zna ktoś dla chiefe gps 101 ?

 

Kurde jest ktoś z poznania i ma miernik?

 

 

Edit:

 

ja nadal nie ufam czujnikom- na lini 12v pokazuje mi obecnie na lekko kręconym 11.78 ale na 5v co raz 4.3 raz 5.4 i jak tu wierzyć wskazaniom? komp obciążony tylko netem!

O teraz jest 3.4 na lini i 5v. U mnie na pewno czujnioki świrują to jest pewne.

Takie napiecia są raczej nierelane tym bardziej,zę codegena nie mam tylko solidną delte.Raczej takich jazd by nie robiła. Jak sie wkurze to przy wizycie ze starszym w markecie moze na jakiś miernik go namówie :wink:

Bo już mam dośc wydawania własnej kasy na kompa :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chiefteca 410W i napiecia mierzone miernikiem przy 2,4ghz sa dosc dobre.

 

5V - idle ~5,01v w stress ~5,04v

 

12V - idle 12,38v w stress ~12,22v

 

Obciazenie: proc, plyta, 2HDD i CD

 

(natomiast czujniki swiruja tak samo jak Tobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więć wracam do swojego poprzedniego stanu-czujniki swiruja zasilator jest ok.

 

Tym bardziej,ze nie bardzo co ma go obciązać- grafe mam radka 9550 wieć tylko proc ciagnie solidnie ale też bez przesady.

 

A miernik w chałupie by sie przydał i tak :wink:

 

 

Na razie walcze z ramami-chciałem sobie troszke wynik w spi poprawić, a te cholery mi nie chccą na 223mhz przy 1 t polecieć. Kurde na 2t fikaja prawie 250 wieć przy 1 t te niewiele ponad 22 powinny isć. A wysypuja mi sie ok 17-18 testu :?

 

Ide dalej powalczyc-ale ten mnoznik dla ramków 150 (tak naprawde to chyba jest 11:1 z procem) to fajna rzecz a64 tweaker rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat : jaki masz czas w super pi??

1622907[/snapback]

 

Witam.

 

Mam pytanko odnosnie plyty. O ktory rev pytac przy kupnie ? No i jak duze sa roznice pomiedzy poszczegolnymi (slyszalem, ze najnowsza jest okrojona troche ?) ?

 

Pozdrawiam.

1623297[/snapback]

 

15.44 :? -xczas w SPI 16m proc na 2.44 pamieci na 244 ale przy 2t Testuje właśnie inny mnoznik w a64tweaker niedostepny w biosie -bęą szły na 222 na 1t jak sie uda.

System nieco zasyfiony ale procesy pozabijane priorytet wysoki dla spi i wynik tylko taki- przydało by sie chyba coś ponizej 15min. Czy na tej częstotliwości proca to wykonalne?

 

 

co do revizjio to na pewno można brać 1.1 - mam i jest spoko, zkoda,ze proc raczej kiepściutki.

Revizja 2 ma procentową zmaiane napiecia na procku i tylo 1.55max . Poza tym są już głosy,ze niektóre egzemplarze nie mogą htt 300 przekroczyć(akurat w to trudno mi uwierzyć.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam to cożescie nawypisywali od rana i głowa zaczyna robic sie za mała [;

 

ludize wy mozecie podnosic w biosie napiecie na mostku plyty ?Oo i macie odczyty lini 5+ ??Oo fajnie macie ;];];]

za to kupiłem sobie dzis delte 350 i napiecia od razu ładniejsze [; , chociaz i tak nie obejdzie sie bez podnoszenia lini 12+ na której mam 11.9~11.8 ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 13.51 w 16M, zadnej optynalizacji procesow, tylko wylaczone zbedne rzeczy, procek 2560 mhz, pamieci 285mhz, na takim taktowaniu ramu moge jeszcze zjechac z timingami wiec troche mysle uda sie zbic jeszcze, przy 8x302 1:1 z ramem mam 14.10,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mam czas już 15.30 na 1t przy ramkach 222mhz-wiecej kingi nie polecą-nastepny dzielnik to już 244mhz.

 

Ale czas widze mozna nieco lepszy wykręcic- biorąc poprawke na wolniejsze ramy to i tak półtorej minuty to duża różnica. Coś mi sie nie podoba-na czym ja trace tyle wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie na pamieciach...u mnie przy 240(dzielnik166) pamieci na 2400 -2,5-4-3-3-8 1T sp 16 liczy w 14,40 (ale praktycznie wszystkie sbedne procesy i programy powylaczane, siec rownez)

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam drobną niedogodność. Mam klawiature usb (microsoft digital media) i po dłuższym odłączeniu od prądu komp przestaje widzieć ją tzn, uruchamia się bez klawiatury. Trzeba wtyczkę usb wyjąć i wsadzić z powrotem w port. Winda sobie instaluje na nowo klawiature i wszystko działa do..... następnego dłuższego (np nocnego) wyłączenia kompa.

W biosie mam włączone wsparcie klawiatury i myszy usb. Sterowniki klawiatury zainstalowane. Może ktoś ma pomysł na poprawę tego stanu rzeczy ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...