Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym że przetestowałem to na 4 portach. Z przodu obudowy klawiatury nie podłącze :( , a śledzia z 2 dodatkowymi na tył nie mam. Na razie podłączyłem przez przejściówkę do ps2. Ciekawe czy jutro będzie działać po uruchomieniu kompa.

 

Z Soltekiem 75frn2 klawiaturka działała bez problemów, więc nie sądze, aby to była jej wina. Poza tym nie zmienie jej na żadne tanie urządzenie, raz że prezent, dwa, że jest rewelacyjna :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Dostałem dzisiaj ModeCom 350watt :rolleyes: i zaczołem kręcić....

Narazie proc poszedl na 305fsb (2140mhz) bez podnoszenia napięcia na rdzeniu wiec sie ciesze :blink:

Ale ramy musiałem puscic od 133mhz :( podnosilem napiecie na ramach i dalej nie wstały (+0.2v) Ale chyba wiem w czym tkwi problem ! Mam 2 rózne kości pamieci: GoodRam i Elixir. Moze elixir nie wyrabia ? bo wiem ze GoodRam to nie najgorsze kości i stać je na wieksze fsb :) zachwile odłoncze elixiry i zobacze czy sie podniesie na 166mhz (na sklep.benchmark.pl gosc napisal ze GoodRam poszły mu na 260mhz :huh: cos w to niewierze :) )

Jesli tak nie wstaną to poprosze was o pomoc ;]

Pozdrawiam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko na okładce instrukcji [;

 

 

Simsonek, przeczytaj instrukcje bo ja sie wcale nie dziwie czemu ramy ci nie wstają.... 166mhz to nie predkosc tylko dzielnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem zbytnio o co chodzi :( ... Wytłumacz mi Leborg jesli mozesz.

Próbowałem tak i tak ... nic z tego aktualnie pamieci chodzą mi na 200mhz i wystarczająco :) Timingami nie bede sie bawił. Aktualnie robie prime test na 315 fsb (Vcore Standardowe :) 1,4v) jak przejdzie 2 godziny to mozna juz stwierdzic ze jest stabilny ?

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem zbytnio o co chodzi :( ... Wytłumacz mi Leborg jesli mozesz.

Próbowałem tak i tak ... nic z tego aktualnie pamieci chodzą mi na 200mhz i wystarczająco :) Timingami nie bede sie bawił. Aktualnie robie prime test na 315 fsb (Vcore Standardowe :) 1,4v) jak przejdzie 2 godziny to mozna juz stwierdzic ze jest stabilny ?

1627348[/snapback]

Tutaj masz wszystko ladnie wytlumaczone...do przeczytania tego arta tez nie wiedzialem o co chodzi z dzielnikami ;)

 

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

 

Hm....jak Prime przejdzie jakies 12h to mozna powiedziec ze jest w miare stabilny a jak przechodzi 24h to jest na 99% stabilny albo i na 100% ;) :P

 

Ja mialem fajnego ZONKa z Prime Torture Testem :) Chodzil mi 23h 20min i zero bledow a superPi nie chcialo dzialac.Okazalo sie ze cos jednak nie gra i trzeba bylo przekonfigurowac system pod wzgledem OC ;)

Poza Prime dobry jeszcze jest programik S&M (long test) no i SuperPI 16M albo 32M i GoldMemory dla pamieci bo wylapuje wiecej bledow niz MemTest :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko ladnie wytlumaczone...do przeczytania tego arta tez nie wiedzialem o co chodzi z dzielnikami ;)

 

1627491[/snapback]

Ok spoko dzięki poczytam. Chcialem sie spytac czy moge zostawic prime na tescie i wyjsc z domu i nic sie nie stanie ?? czy musze czuwac przy PC jak pies :) bo chcialbym go tak zostawic na 5 godzin mysle ze to wystarczająco. Super PI zmierze jak dostane wiekszy dysk bo jade na 2gb i w czasie robienia Testu super pi brakuje mu miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem jak cos zostaje epox 8kda3i rev 2.2 z 3 fazowym zasilaniem, czy rev 2 ma 2 fazowe zasilanie bo powiem szczerze , ze tak sie spieszyłłem szukajac 1.1 , ze nawet nie luknąłem ile jest zwoi(cewek) ani ile mosfetów tomcat na 1.1 masz 4 zwoje i 6 mosfetów tak? a leborg mozesz mi policzyc cewki i mosfety na swojej rev 2 proszę?

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot niby wszystko sie spoko kreci. Gdy wyłanczam kompa i ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m go ponownie to nie startuje za pierwszym razem tylko jakby sie sam resetuje i dopiero wtedy zapala sie POwer led (zielona) i załącza sie moniotor, natomiast gdy nic nie jest podkrecone to wszystko jest normalne. Co moze być tego powodem ?

Bios F16 (najnowszy)

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie podłączacie na tej płycie głośniki 5.1 lub więcej bo ja widzę na zdjęciu tylko 3 wejścia AUDIO - na mikrofon, line-in i trzecie, nie pamiętam od czego :-) ?? Czy może podłącza się pod nie tracąc przez to owe wejścia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącza sa konfigurowalne-jesli 5.1 to te złącza ale wtedy nie ma miktrofonu i wejścia.

 

jest opcjonalnych kilka sledzi- z dodatkowymi wyjściami m.in na 7.1 cyfrowe wyjscie itp ale czy to tak łatwo kupić to nie wiem

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tej plyty, mam do was pytanko, dlaczego jak ustawie pamieci asynchronicznie do cpu, czyli jak dam pamieci na 166MHz ustawie im CL3 i przestawie FSB na 250 chociaszby to CL powraca mi do ustawien 2.5 no i komp mi sie juz nie chce uruchomic, tzn zalacza sie ale jedynie do momentu wyswietlenia 1okna gdzie wyszukuje porty ATA i nie moze ich znalesc, wczesniej moglem to ustawic i miec asynchronicznie do CPU i FSB moje bylo 270 a po aktualizacji biosa poprzez programik gigabyte wlasnie dziaja mi sie takie cuda. Prosze o pomoc i z gory dziekuje. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko dzięki poczytam. Chcialem sie spytac czy moge zostawic prime na tescie i wyjsc z domu i nic sie nie stanie ?? czy musze czuwac przy PC jak pies :) bo chcialbym go tak zostawic na 5 godzin mysle ze to wystarczająco. Super PI zmierze jak dostane wiekszy dysk bo jade na 2gb i w czasie robienia Testu super pi brakuje mu miejsca.

1627551[/snapback]

nie masz co sie bac...mozesz puscic Prime'a i sobie wyjsc...jak wyskoczy error to prime przestanie po prostu liczyc a jak nie bedzie errorow to po prostu bedzie sobie liczyl dalej :P

 

5 godzin w prime to za malo zeby stwierdzic czy system jest stabilny :P radze zostawic przynajmniej na noc (10-12h...zreszta to i tak malo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tej plyty, mam do was pytanko, dlaczego jak ustawie pamieci asynchronicznie do cpu, czyli jak dam pamieci na 166MHz ustawie im CL3 i przestawie FSB na 250 chociaszby to CL powraca mi do ustawien 2.5 no i komp mi sie juz nie chce uruchomic, tzn zalacza sie ale jedynie do momentu wyswietlenia 1okna gdzie wyszukuje porty ATA i nie moze ich znalesc, wczesniej moglem to ustawic i miec asynchronicznie do CPU i FSB moje bylo 270 a po aktualizacji biosa poprzez programik gigabyte wlasnie dziaja mi sie takie cuda. Prosze o pomoc i z gory dziekuje. Pozdro.

1627982[/snapback]

plyty na nforce3 nie lubia timingow cl3, wiec nie dziw sie ze pmiec nie chodz przy takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ceki 4 mosfety wychodzi na to , że w nowej rewizji tj 2.0 lipa jest straszna misie kolorowe  :lol2:

1628122[/snapback]

do oc i tak starczy bo nie wiem czy znajdziesz cos lepszego co wytrzyma htt powyzej 300 <_< a mosfetow jest 6.....

 

plyty na nforce3 nie lubia timingow cl3, wiec nie dziw sie ze pmiec nie chodz przy takich ustawieniach.

1628133[/snapback]

pierwsze słysze Oo mi dziala na cl3, kumplowi równiez.... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę coś w tym jest moje kingmaxy na cl 2.5 leća pod 245 na 1t.Na cl3 sypią sie juz ciut powyzej 200mhz. Moze kingmaxy nie lubbią cl3 albo faktycznie nie bardzo im to idzie. Na pewno natomiast kontroler w procu lubi 11 przy ustawieniu 2.5 4 4 11 ramki lećą najwyzęj. zmiana z 11 na wyzszy lub niższy i już [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jakos nie :(( chyba,ze innen timingi musza byc jakos specjalnie dobrane do tego cl3 :huh: u mnie przy przestaiweniu w a64 tweaker od razu zwisy :(

moglbys podac jakie masz timingi przy cl3, albo najlepiej all ustaiweine w biosie(czasu itd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niektuzi zle mnie zrozumieli, przed dokupieniem pamieci PDP Patriot zCL2.5 i przed aktualizacja biosu Kingston z CL3 chodzil idealnie asynchronicznie ustawilem pamieci na 166MHz z CL3 i FSB podnioslem do 270, zas po kupnie pamieci PDP Patriot wszystko mi sie skaszanilo, pamieci ze soba nie wspulpracuja max FSB jakie moge miec to 200 gdy mam 2 kosci na plycie z tego wzgledu ze PDP Patriot nie chce mi zasuwac z CL3, wiec Kingston zasuwa z CL2.5 i nie da sie podniesc FSB powyzej 200, zas jak mam samego Kingstona to FSB leci mi do 240 z CL3. No i nie wiem za zadne skarby jak to rozwiazac. No chyba zeby sprzedac jedna z nich, tylko teraz ktora ?? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie pozbył zdecydoanie kingstona- oprócz napisu kingston to ich apamieci od dawna nie prezentuja sobą nic specjalnego, do tego kupujac kostki od chyba 6 producentów czysta loteria na co sie trafi.

 

Pastriotki to fajne pamiatki dokupił bym 2 moduł i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot niby wszystko sie spoko kreci. Gdy wyłanczam kompa i ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m go ponownie to nie startuje za pierwszym razem tylko jakby sie sam resetuje i dopiero wtedy zapala sie POwer led (zielona) i załącza sie moniotor, natomiast gdy nic nie jest podkrecone to wszystko jest normalne. Co moze być tego powodem ?

Bios F16 (najnowszy)

1627630[/snapback]

Czy ktoś mi pomoze z moim problemem bo chcialbym pokrecic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montowal ktos na tej plycie cooler Thermaltake Big Typhoon?

Moze orientujecie sie czy sa z tym jakies problemy?

Chcialbym ja kupic ido tego jakiegos Sempka, ale mam ten cooler i nie chcialbym miec wielkiej niespodzianki :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...