Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mwarhead.com/content.php?content.5 - oprócz nForce resetu mają tam jeszcze ciekawe remixy sterowników do nForce.

Ja też miałem niezłe cyrki, ale było to z nForce2 + cd-rw LG. Tyle, że u mnie była to pojawiająca się i znikająca z systemu nagrywarka. Na szczęście na forum cdrinfo dowiedziałem się o częstych problemach ze sterownikami ide........

 

Co do różnic w płytach - zerknij na 12 stronę tematu ;) . Masz rev 2.0 tej płyty, a tamta z większą ilością cewek to rev 1.1.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe, ze trafilem na taka padeke oc ? :(

 

 

W bios wszystko ustawione defaultowo.

Jak przestawie CPU Over Clock in MHz z domyslnych 200 na 210 to

boota przechodzi ale zaraz na poczatku ladowania WinXP mam restart :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby kręcić nie może być default. Przeczytaj te 12 stron tematu i temat o o/c athlon 64 (semprona kręci się tak samo), oraz artykuł na egiełdzie.....

W dużym skrócie:

- pamięci: 133

- pamięci: +0,1V

- ht: x3

dopero przy takich ustawieniach podnoś htt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz troche czytalem, biore sie za lekture :)

 

 

 

Ale czy to mozliwe, ze proc jest taki zimny ?

W windzie ma okolo 26-27C podczas gier temperatura rosnie do okolo 34C.

Wszystko jest nie krecone, proc na 1600MHz i box chlodzenie.

 

Identyczne temperatury sa w Biosie.

Radiator jest tylko cieply...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz troche czytalem, biore sie za lekture :)

Ale czy to mozliwe, ze proc jest taki zimny ?

W windzie ma okolo 26-27C podczas gier temperatura rosnie do okolo 34C.

Wszystko jest nie krecone, proc na 1600MHz i box chlodzenie.

 

Identyczne temperatury sa w Biosie.

Radiator jest tylko cieply...

1631967[/snapback]

Mozliwe mozliwe ;) Ja na swoim w idle mam od 27'C do 32'C (te ostatnie jak sa upaly a usredniajac to w idle mam 30'C) Tyle ze moj proc jest krecony @2475MHz i ma podniesione napiecie do 1.58V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu to co oni zrobili :D

To jest odczyt z diody w procu ?

 

 

Poprzednio mialem Athlona 2000+ kreconego na 2000MHz i temp w stress

to byla okolo 58C na WisperRock4.

Do tego ten boxowy radiator ma chyba jakis plaster na dole musze jeszcze ceramique posmarowac :)

 

 

W grach ten sempron 1600MHz jest troche szybszy od AthlonaXP 2000MHz :)

Ja bym tylko chcial osiagnac na moim nowym nabytku 2GHz i bede zadowolony:)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu to co oni zrobili :D

To jest odczyt z diody w procu ?

Poprzednio mialem Athlona 2000+ kreconego na 2000MHz i temp w stress

to byla okolo 58C na WisperRock4.

Do tego ten boxowy radiator ma chyba jakis plaster na dole musze jeszcze ceramique posmarowac :)

W grach ten sempron 1600MHz jest troche szybszy od AthlonaXP 2000MHz :)

Ja bym tylko chcial osiagnac na moim nowym nabytku 2GHz i bede zadowolony:)

1631998[/snapback]

Hm...2GHz dla Semprona 2600+ to zaden problem ;) nawet bez zmiany VCore :

 

To na BOXowym radiatorze to nie plaster a pasta termoprzewodzaca ktora nota bene jest calkiem niezla ale tylko na jedno zalozenie<->zdjecia radiatora ;) ale oczywiscie ceramique jest lepsza :P

 

Co do temperatur to ladniutkie sa tylko pamietaj ze Semprony na s.754 "pala" sie przy nizszej temperaturze niz Athlony XP ;) (jest to cos kolo 69'C i mozna to dokladnie odczytac po oznaczeniach z sczytanych z procesora)

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam takie pytanie jadę sobie na codzień na 8x325 htt 3x325 mamy 975 czyli ponad 175 ponad specyfikacje i tak się zastanawiam czy to bezpieczne jedziecie na codzień z wysokim htt? I orientujecie się o ile płyta przekłamuje temp bo coś mi się nie chce wierzyć w temp poniżej 40 stopni w stresie? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi cię to masz semprona 0.09um, a jeżeli chodzi o tą wewnatrzną szyne do 1000mhz bedzie chulać póżniej mogą zacząć sie niestabilności ,ale zwiekszona nie zwieksza wydajności ani temp procka i nie zmniejsza żywotności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja sie ciesze,zę mam dyska ata-0 problemów a z sata ciągle sie komuś na jakiejśc płycie kaszani. Warto sie tak męczyć dla durnych wąskich kabelków?

 

 

 

Acha jeśli kręcisz to z tego co wiem to większosć płyt nie ma poblokowanych wszystkich złącz sta wieć cześć z nich sie kręci razerm z magistralą a tego sata baaardzo nie lubi.

Wieć jesli podkręcony to podepbnij pod inne złącze a jesli niekręcony to takie są urody sata

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komus oprócz jednej osoby(nie pamietam nicka) dała cos zmiana std radiatora na płycie na np zalmana +arctic silver? Na dole budy mam 120 mm 12 v która centralnie wieje na ten radiator i tak się zastanawiam czy jest sens rozkręcac kompa żeby zmienić ten radiator?Teraz max htt mam 328 poznij wraca na def i coś mi sę wydaje , że to po prostu koniec mojej sztuki :cry: a semp na 15v biega przy 328htt :cry: . kurcze żaluje ze nie wzialem dfi myslalem ze mnie proc ograniczy a nie plyta :lol2:

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie daje- mnie nie dało. Zastanów sie tylko ile cie ta płyta ogranicza. Prawdopodobnie duzo więcej byś proca nie pocisnął a jednak dfi jest sporo droższa.

Moze zbieraj na przesaidke na pci-e. Przy okazji zmiany grafy za jakiś czas wskoczysz na płyte np na nf4 i wtedy wicisniesz co sie da z proca, bo nf4 wyciaga przewaznie duzo więcej na szynie.

 

 

edit:

 

przy okazji jaką msz gwarancje,zę to nie procek sie skończył- mój np max osiąga przy 1.52-1.55 i dalsze podnoszenie napięcia nic już nie daje.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu zabrłem się za OC. Na razie efekt to ok. 2535 Mhz przy 1.6 V ( nie zamierzam przekraczać tej granicy- czy słusznie?). HTT na razie 316 Mhz przy braku dodatkowego V-Core dla NFORCE 3.

 

Martwi mnie tylko to, że nie mogę ustawić pamięci więcej niż na 100 ( 1/2 FSB). Jak dam 133, to odrazu zwis i trzeba del. Ustawienia pamięci mam na maksa w tym trybie kiepskie, więc czy lepiej zostać przy tych 100, czy się głowić, jak puścić je przy tych 133 ?

Update- ok, już wiem, że lepiej męczyć dostęp, bo moje ustawienia przy 133 są bardzo fatalne

 

Minimalnie się zawiodłem- gdie te 350 HTT , które testowali na egiełdzie?! Choćby nie wiem, ile V-Core walił na procka, 327 to maks, ile dałem rady wycisnąć stabilnie.

Mnżnik x2 powoduje zwis :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz bios F12 i jade na htt320 bo na 325 w prime95 wyskakuje błąd po jakiś 5min. a super pi liczy bez błedu 32M i niekiedy jak się bawie timmingami pamięci to się czasami same jakoś zmieniają :mur: i jeszcze jak przejade memtestem to potem jak uruchamiam kompa to mam takie timmingi że komp odrazu się wiesza i clr cmos :mur: . Więc mam takie pytanie czy bios F16 jest dobry, stabilny? może by mi wtedy na htt325 było stabilnie? :lol: czy może na tym biosie się jakoś gorzej krecą procki?

Więc czy opłaca mi się aktualizować biosa?

Edytowane przez zow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawienia pamięci biorą w łep, jak przesadzę z OC procka. Czy ktoś pamięta stronę, gdzie były opsiane dokładne oznaczenia i porady co do ustawień pamięci?

 

 

Z pewnością ogranicza mnie zasilacz, ale i tak wiadomo, że na dzisiaj procesor nie jest już najważniejszą częścią PC, który daje największy power. Dlatego wycisnę tyle, ile się da i zostawię w spokoju, planuję jeszcze wymianę pamięci na jedną 1GB może w październiku.

 

 

Wogóle się da ustawić pamięci na standard? Ustawienie auto wiesza mi komputer, dałem im +0.2V, ale nic to nie dało. Jak myslę, Auto nadaje się tylko do ustawień bez oc.

I co to jest za opcja Top Perfonance? Przy standardowym taktowaniu dała mi gratis ok. 60 Mhz dla CPU, ale dalej nie wiem, po co ona jest.

 

Warto dawać napięcie na chip? Dało to komuś coś?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kręceniu nie dawaj auto tylko zmień dzelnik pamięci(te 100, 133, 166 200 to tak naprawde dzielniki). Napięcie dal pamięci podnoś jak przestana być stabilne a nie od razu.

 

 

top performance daje mnoznik ram szyna 1:1

 

 

a pamięciami sie pobaw-wszystko zalezy od danych pamięci np u mnie optymalne jest 2.5 4 4 11 -idą wtedy 245mhz. Niestety nie ma wszystkich timingów w biosie-polecam zabawe a64 tweaker spod windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restarty komputera, co winne ?

 

 

Mam komputer jak w podpisie, poprzednio mialem AthlonaXP@2000MHz i

Gigabyte 7NF-RZC, zmienila sie w konfigu tylko plyta + proc.

Poprzedni sprzet dzialal super stabilnie, nigdy sie nie powiesil ani zrestartowal bylem zachwycony ze stabilnosci...

 

Treaz po wymianie sa restarty, ale sa one bardzo dziwne, np czytam sobie

dokument w Word Pad i nastepuje restart, sam z siebie, uruchamiam jakas gre np GP4 i znowu restart, ogladam film i przy wychodzeniu z playera nastepuje restart.

 

Ale to jest calkowicie dowolne, czasem gram kilka godzin w Gp4 lub Dooma3, kompresuje do DivX i nic sie nie dzieje...

 

 

Nic nie jest podkrecone wszystko na default.

Nic sie nie przegrzewa na 100%.

Zasilacz jest ok, sprawdzalem sprzet na Chieftecu i ten sam objaw.

 

 

Myslalem, ze to pamieci wiec podnioslem im napiecie +0.2V dalej to samo.

 

 

System to legal WinXP Home z SP2.

Swierzy przeinstalowywany przy zakupie plyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele rrzeczy mi przychodzi do głowy. wyłacz w biosie fast writes bo radki sie lubią kaszanić. Wgraj nowe stery do płyty-zassaj sobiie od nvidii, nie instaluj sterów do hdd tylko jedz na windowsowych. Zmień biosa na najnowszy f16-@bios spod windy ale na serwach sa chyba stare wieć ściagnij ręcznie ze strony gb rozpakuj, odpal 2bios pokaż mu gdzie jest plik i sobie już sam to wgra.... Ogólnie patrze mam podobną konfiguracje i 0 problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast write wylaczone w bios i w sterownikach.

Testowalem na sterownikach dostarczonych z plyta jak i najnowszysch z Nv

chyba 5.1 International.

 

Sterow do HDD nie moge zainstalowac bo system nie startuje, to przez nagrywarke DVD, wiec jade na windowsowych.

 

 

Bios F16 wgrany, poprzednio byl F13.

 

 

 

A czy moze byc proc walniety?

Mam wersje z 128k, a slyszalem, ze to sa jakies odpady...

Jak przetestowac Calche proca ?

 

 

 

 

-UPDATE:

Puscilem Memtest+ i po czterech przejsciach znalazl bledy :(

Pamieci sa 400MHz GoodRam, pracuja na standardowych ustawieniach by SPD.

Potem podnioslem tez napiecie na pamieci +0.2V...

 

 

TST--PASS-----Failing Adress

5------3----------xxxxx2e410 - 0.8MB

5------3----------xxxxx7d0f8 - 0.8MB

5------4----------xxxxx3e3d0 - 0.8MB

5------4----------xxxxx8d068 - 0.8MB

 

 

Czy to jest dowod, ze restarty to wina pamieci ?

Czy moge te memorki reklamowac ?

Jak najlepiej uzasadnic reklamacje, przeciez nikt tego nie bedzie tak testowal

lub siedzial nad komputerem i czekal na restart...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast write wylaczone w bios i w sterownikach.

Testowalem na sterownikach dostarczonych z plyta jak i najnowszysch z Nv

chyba 5.1 International.

 

Sterow do HDD nie moge zainstalowac bo system nie startuje, to przez nagrywarke DVD, wiec jade na windowsowych.

Bios F16 wgrany, poprzednio byl F13.

A czy moze byc proc walniety?

Mam wersje z 128k, a slyszalem, ze to sa jakies odpady...

Jak przetestowac Calche proca ?

-UPDATE:

Puscilem Memtest+ i po czterech przejsciach znalazl bledy :(

Pamieci sa 400MHz GoodRam, pracuja na standardowych ustawieniach by SPD.

Potem podnioslem tez napiecie na pamieci +0.2V...

TST--PASS-----Failing Adress

5------3----------xxxxx2e410 - 0.8MB

5------3----------xxxxx7d0f8 - 0.8MB

5------4----------xxxxx3e3d0 - 0.8MB

5------4----------xxxxx8d068 - 0.8MB

Czy to jest dowod, ze restarty to wina pamieci ?

Czy moge te memorki reklamowac ?

Jak najlepiej uzasadnic reklamacje, przeciez nikt tego nie bedzie tak testowal

lub siedzial nad komputerem i czekal na restart...

1638022[/snapback]

 

Potestuje jeszcze pamieci GoldMemory :P

 

Jesli testy pamieci Ci sie sypia to raczej jest walnieta pamiec ale z tego tytulu ze Semprony maja zintegrowany kontroler pamieci moze byc to roniez wina procka ale watpie w to :P

 

Dla mnie na 99% masz uszkodzona pamiec RAM.Tak jak mowi...przetestuj GoldMemory i MemTestem a jak bedzie sypalo bledami to do sklepu i mowisz sprzedawcy ze programy do testowania wywalaja Ci bledy i tyle.To jego sprawa co on bedzie z tym robil.Jak ja mialem walniete pamiatki i oddalem do serwisu bo wlasnie GM i MT mi sypaly bledami to wzieli ode mnie kosc i sami potestowali a nastepnego dnia uslyszalem ze faktycznie kosci sa do wyrzucenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...