Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Obnizylem czestotliwosc pamieci do 166MHz(dzielnik) faktycznie 160MHz

dalem ostre timmingo 6-3-3-2 i wszystko chodzi bledow nie ma,

na 200MHz sa juz bledy nawet na slabych timmingach i na timmingach zapisanych w SPD...

 

 

Pamiec jest 400MHz ale najwyrazniej nie wyrabia sie, ale czy to moze byc

wina kontrolera w CPU ?

 

 

Dzwinilem do Wilka i wymieniliby pamiec, ale musze tam zajechac, a to

okolo 80km od mojego domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi te timingi resetuje gdy nie pozwole kompowi na załadowanie np windy tylko resecik i wyłączenie. Wtedy faktycznie sie na auto przestawia. Jak spopkojnie sie wszystko ładuje i elegancko wyłącza to wszystko jest ok.

 

Co do max szyny to inne osoby też tak kończyły ale do testów spokojnie clock genem sobie pomogły i 345-350 idzie wieć fajnie jest.

 

A z napieciem na ramy to ja mam zonka-udało mi sie z kingmaxów moich wydusić 245 przy 2.5 4 4 11 1t ale i na def napięciu i na 2,6 2,7 2,8 robią to samo. więc nie ma to sensu.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć~~

Mam tą płytkę i też mam problem z klawiaturą tyle, że moja jest pod PS2.

Wydaję mi się, że jest to wina płyty bo klawiatura mi nie działa jak włącze winde (próbowałem na XP PL, XP 64 i Win2k3).

Działa natomiast w DOS'ie, w BIOS'ie, jak instaluje winde i działa też w trybie awaryjnym.

Nie działa natomiast jak włącze windowsa normalnie.

 

Ktoś wie ocb i jak to naprawić?

Z góry thnx~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obnizylem czestotliwosc pamieci do 166MHz(dzielnik) faktycznie 160MHz

dalem ostre timmingo 6-3-3-2 i wszystko chodzi bledow nie ma,

na 200MHz sa juz bledy nawet na slabych timmingach i na timmingach zapisanych w SPD...

Pamiec jest 400MHz ale najwyrazniej nie wyrabia sie, ale czy to moze byc

wina kontrolera  w CPU ?

Dzwinilem do Wilka i wymieniliby pamiec, ale musze tam zajechac, a to

okolo 80km od mojego domu...

1640864[/snapback]

hm...widze ze musisz poczytac podstawy o dzielnikach ;)

Zapraszam...wszystko ladnie i dobrze wytlumaczone ;)

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko Panowie tomcat99 mi timingi przestwia przy każdym wyłączeniu kompa za każdym razem mam auto niezaleznie czy wyłącze kompa czy zasilacz czy korki u mnie w domu, spokojna jazda nic nie daje z kazdym włączeniem jest to samo clockgenem nic niestety nie pocisnelem max został ten sam tweakerem dało mi to dzielnik 150, ale cop z tego jeżeli te ustawienia nie sa pernamentnie, wogóle to fajnie według mnie ram leci na nf3 sporo lepiej niz na nf2 i via, a;e jak by nie było, płyta jest całkiem ok , tylko razi mnie jw głównie timingi , moja kochana chce włączy lipa

1641224[/snapback]

no to lipa ja takich jazd nie mam... Inna sprawa,zę staram sie w timach nie grzebać i na codzień leci z takimi jak w auto tylko manualnie dzielnik zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dzielniki, moja pamiec nie chodzi na 200MHz, a powinna, nawet na najgorszych timmingach wywala bledy.

Czytalem to i rozumie, przeciez te ustawinia w bios GA to nie czestotliwosc,

a jakby dzielnik wlasnie, widac to przy podniesieniu szyny CPU, mimo, ze ustawiona

pamiec jest na 166MHz to i tak jej czestotliwosc rosnie przy OC CPU.

 

 

 

Jest to pamiec 400MHz(DDR), gwarancja sie konczy wiec chce cos zadzialac...

Co mi z tego, ze bedzie chodzila na 133 czy na 166MHz ?

Moim zdaniem nie trzymie parametrow jakie gwarantuje producent...

 

 

 

Jak puszcze pamiec na 2.5V czyli default to w MemTest+ mam kilka tysiecy bledow, po kilkunastu minutach pracy.

Na 2.7V jest lepiej, na bledy trzeba czekac zazwyczj do drugiego przebiegu, wystepuje ich duzo mniej...

 

 

 

Dlatego sie pytam, bo mam jeszcze gwarancje 2 tygodnie...

Pamiec to Wilk(GoodRam)...

 

 

 

Moze ma ktos pamiec GoodRam i moglby podac dokladne timmingi z bios przy

200MHz, naprawde spieszy mi sie...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgf1

Czyli jeśli masz htt na 200MHz i pamięć na 200MHz (wtedy na pewno pamięć ma rzeczywiste 200MHz) i ustawisz napięcie 2,6V to też nie działa ?? Zdaje się, że pamięci Wilka (GoodRamy) wymagają do pracy tak jak Kingstony 2,6V. Jeśli są to DDR400 to jedź te 80 km i je wymień.

 

feluś

Mi płyta jeszcze ani razu nie przestawiła timingów na auto, może masz coś skopane, potestuj ją i w razie czego na gware.

 

NeSSaYah

Ja miałem podobny problem z klawiaturą na usb. Ale podłączyłem ją pod ps2 i problemy się skończyły. Podejrzewam, że płyta przy (hmmm "zimnym") uruchamianiu dawała za małe napięcie na usb dla klawiatury. Mysz chodzi bez problemów, a klawiatura po dłuższym odłączeniu od prądu (>5h) nie startowała, natomiast po krótszym bez problemów się uruchamiała.

 

Płyta stabilna, w każdym razie co najmniej tak samo stabilna jak Soltek 75frn2. Ostatnio komp chodził około 80 godzin bez wyłączenia i restartów.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie ustawiam.

CPU-Z pokazuje magistrala 200MHz i pamiec 200MHz.

 

Napiecie dawalem nawet 2.7V i nie smigaja na 200MHz.

Pamiec to na 100% DDR400 tak pisze na kosciach(naklejka) i na rachunku.

 

 

 

Ale czy moze to byc kontroler w CPU walniety ?

Bo chyba pamieci powinny chodzic jak im sie pogorszy timmingi ?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie ustawiam.

CPU-Z pokazuje magistrala 200MHz i pamiec 200MHz.

 

Napiecie dawalem nawet 2.7V i nie smigaja na 200MHz.

Pamiec to na 100% DDR400 tak pisze na kosciach(naklejka) i na rachunku.

Ale czy moze to byc kontroler w CPU walniety ?

Bo chyba pamieci powinny chodzic jak im sie pogorszy timmingi ?

1641324[/snapback]

na 99% pamieci :P Ze uszkodzony kontroler w procku to czysta teoria bo jest to mozliwe ale jeszcze nie widzialem zeby ktos mial taka wade Semprona :P

 

wiec jak na moj gust pamieci do wymiany :) (jesli nie chodza na 200MHz przy napieciu 2.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) Kupiłem wczoraj tego GB i wszystko jest git, tylko mam pytanie, czy ta płytka ma mozliwość zmiany mnożnika procesora? Może ja jestem ślepy, w każdym bądź razie nie potrafię tego znaleźć :(

 

BTW, ciekawe cyrki miałem przy składaniu tego ustrojstwa. Proc posmarowałem ceramiczną od Arctic'a, założyłem coolerek, złożyłem resztę do kupy żeby sprawdzić czy wszystko działa przed włozeniem do obudowy.

Wszystko było git, ale coś mnie pokusiło, żeby zdjąć tego boxowego coolerka i sprawdzić jak tam z pastą. No i w tym momencie zaczęły się jazdy, Semp tak skleił się z radiatorem przez tą pastę że nie sposób było tego ruszyć. W końcu po kilku minutach zmagań (ruszania radiatorem na wszystkie strony) wyrwałem tego coolerka, ale razem z procesorem przyklejonym do radiatora...

Powiedzcie mi jak mam to robić żebym więcej sie nie wpakował w takie błotko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklejanie sie radiatora i wyrywanie razem z procem niestety staje sie standardem procach z blachą czyli ocecnie i u intela i u amd. Możn zedjmować na ciep;ym procu, mozna wpierw przejechać nitką czy sznórkiem między procem a radiatorem i niejako odessać cooler..

 

co do mnoznika to można ale tylko w a64 i to w dół. Kombianchja klawiszy ctr+f1 i masz nowązakładke w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób z nitką jest dobry, ale będzie wymagał odkrecenia back plate. THX

 

O Gigabyte'owym Ctrl+F1 wiem, ale nawet w ukrytych ustawieniach nie ma mozliwosci zmiany mnożnika dla mojego Semprona. Ale skoro mówisz Tomcat, że to jest dostępne tylko dla A64 to sprawa rozwiązana.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wszystkie K8NS zaniżają Vcore o 0.025V? Ustawiam sobie 1.45 a dostaję 1.425. A może to poprostu wina odczytów?

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak pamiatki sa z[ciach!]e :(

Wsadzilem pozyczone 256MB DDR400 i chodza na 200MHz bez problemow,

memtest+ nie znalazl bledow po godzinie testow, pamieci chodza na 2.5V...

 

 

Wiec jest to 100% dowod ?

Nie ma chyba roznicy w obsludze 256 vs 512MB DDR ?

Jak 256MB chodzi to sprawna 512MB bedzie chodzic na 100% ?

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czeka mnie wycieczka 80km, dobrze, ze teraz wymienilem plyte

bo gwarancja na RAM konczy sie 29.09 :)

 

Dzwonilem do nich i sa ok, zgodzili sie wymienic, mimo, ze pamiec nie byla

kupiona bezposrednio u nich, a w Media Markt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma moze ktos jakis genialny pomysl aby po restartach kompa , pamiątki nie botowały na auto? bo po zwisie mam zazwyczaj na dzielniku 166 i cl 2.5 wiec ciezko uruchomic mi kompa... i musze znow babrac sie w biosie... ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti thnx ale ja mam klawiaturke na PS2 i nie mam możliwości podłączenia jej do innego portu;P

 

Ale udało mi się rozwiązać ten problem.

Trzeba wyłączyć w BIOS'ie support dla USB dla (UWAGA) myszki:O

Nie wiem jak to koliduje z klawiaturą PS2;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba azdemu po zwisach botuje na auto :(

 

feluś ma podobnop lepiej-zawze po restarcie czy ponownym włączeniu jest auto  :lol:

1641710[/snapback]

to ze kazdy tak ma to wiem, ale zastanawia mnie jak sie tego pozbyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba azdemu po zwisach botuje na auto :(

 

feluś ma podobnop lepiej-zawze po restarcie czy ponownym włączeniu jest auto  :lol:

1641710[/snapback]

no źle się wyraziłem zawsze jest tak jak wyłącze zasilacz i listwę , ale bez tego też się zdarza irytujące to jest jak cholera :mur: a czy ktoś może potwierdzić ze 3 kości ram nie działają na tej płycie? ktoś parę stron wczesniej cytowął fragment instrukcji czy coś i tak tam napisali

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie 3 kosci i wszystko chodzi, wszystkie na dzielniku 166MHz.

 

 

256MB DDR400 - pozyczona ze sklepu.

256MB DDR333 - pozyczona od brata.

512MB DDR400 - moja zwalona Wilk.

 

 

 

Jak narazie wszystko chodzi, wlozenie 3 kostek nie wplynelo na wydajnosc

kompa, wczesniej mialem okolo 11000 3dm2001 i teraz mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjedz z htt trochę w dół cytuje focusa : "K8NS ma problemy z bootowaniem tylko wtedy, gdy w biosie jest ustawiona na granicy stabilności. Granicą dla mojego Semprona dla dwóch pamięci jest 210 MHz. Jeśli wynikowa częstotliwość pamięci ustawiona w BIOSie wynosi właśnie 210 MHz to komputer faktycznie czasami nie wstaje – jednak gdy mam już 208 na pamięciach to jeszcze się mi nie zdarzyło, by komputer się nie uruchomił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...