Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

DO oc prawdopodobnie lepsza jest ver 1.1 - taka była testowana na egieldzie i na takiej podobno uzyskali HTT 350MHz. Rewizja 2.0 nie była testowana i dlatego narazie nie mamy do konca porównania.

Proponuję, żeby użytownicy ver 2.0 pomęczyli trochę swoje płytki w celu ustalenia granic ich możliwosci o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO oc prawdopodobnie lepsza jest ver 1.1 - taka była testowana na egieldzie i na takiej podobno uzyskali HTT 350MHz. Rewizja 2.0 nie była testowana i dlatego narazie nie mamy do konca porównania.

Proponuję, żeby użytownicy ver 2.0 pomęczyli trochę swoje płytki w celu ustalenia granic ich możliwosci o/c :)

1642915[/snapback]

ja mam rev 2 [;

 

htt 325 to narazie max, potem proc sie wysypuje bo ma za mało prądu [max , czyli 1.55v] musze wreszcie sie zabrac za dolutowanie pota i walnąć mu 1.6 to dociagne do 2700 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loteria - czyli zależy od tego jakie mają na stanie. Z tego co zauważyłem chodząc po sklepach i szukając nieszczęsnego Epoxa 8KDA3I rev 3.x, a byłem w naprawdę wielu miejscach, to raczej przeważają rewizje K8NS 2.0. Oczywiście Epoxów w wersji której szukałem nie mieli więc wziąłem K8NS.

 

Jeśli wszystkie K8NS rev 2.0 kręcą się tak jak płyta leborq'a to ja brałbym właśnie tą rewizję. Skoro jest nowsza to chyba w jakiś sposób poprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loteria - czyli zależy od tego jakie mają na stanie. Z tego co zauważyłem chodząc po sklepach i szukając nieszczęsnego Epoxa 8KDA3I rev 3.x, a byłem w naprawdę wielu miejscach, to raczej przeważają rewizje K8NS 2.0. Oczywiście Epoxów w wersji której szukałem nie mieli więc wziąłem K8NS.

 

Jeśli wszystkie K8NS rev 2.0 kręcą się tak jak płyta leborq'a to ja brałbym właśnie tą rewizję. Skoro jest nowsza to chyba w jakiś sposób poprawiona.

1642990[/snapback]

tak poprawiona -zabrano pare elementów i zmniejszona maxymalne napiecie na proca :lol: Ale ogólnie wbrew pozorom za bardzo jej nie zaszkodziło to- wyjatkiem są niższe napiecia na procu. !.55 jest moze bezpioeczne bo prockowi nic sie nie ma prawa stać ale te 1.6 czy 1.65 niektórym przydało by sie do wykręcenia max z procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jedyną wadą jaką znalazłem w tej płycie to właśnie napięcia. 2,7V dla pamięci to maaaało, tym bardziej, że np. Kingstony default mają mieć 2,6V :( . Dla procka też mało, z tym że akurat moja może mieć max. 1,7V (k8nsc939 + a64 venice).

Najciekawsze jest to, że dla AGP można ustawić +0,3V, dla HT-Link +0,3V a dla pamięci tylko +0,2V :( .

 

W sumie obecnie jak ktoś kupuje płytę + procka to wydaje mi się, że lepiej jest brać k8nsc939 + procka 939 - cenowo wychodzi praktycznie na jedno a zawsze będzie można kiedyś wsadzić a64 dwurdzeniowego.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poprawiona -zabrano pare elementów i zmniejszona maxymalne napiecie na proca  :lol:    Ale ogólnie wbrew pozorom za bardzo jej nie zaszkodziło to- wyjatkiem są niższe napiecia na procu. !.55 jest moze bezpioeczne bo prockowi nic sie nie ma prawa stać ale te 1.6 czy 1.65 niektórym przydało by sie do wykręcenia max z procka.

1643048[/snapback]

Bueheheh, jak widać nowe rewizje są teoretycznie ulepszone, ale jak w tym przypadku te poprawki nie zawsze są na rękę końcowemu odbiorcy.

Czyli rev 2.0 to taka okrojona wersja, hehhe, tego nie wiedziałem. Teraz sie cieszę, że kupiłem 1.1. Wiec teraz zmienam zdanie -> lepiej polować na starszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bueheheh, jak widać nowe rewizje są teoretycznie ulepszone, ale jak w tym przypadku te poprawki nie zawsze są na rękę końcowemu odbiorcy.

Czyli rev 2.0 to taka okrojona wersja, hehhe, tego nie wiedziałem. Teraz sie cieszę, że kupiłem 1.1. Wiec teraz zmienam zdanie -> lepiej polować na starszą wersję.

1643206[/snapback]

złemu tancerzowi prącie w tancu mrowi.... [;

 

 

jak sie umie krecic to sie cieszy z czegokolwiek, mi tam rev 2 pasuje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prawie identyko płyte jak w teamcie (kilka szczegółów innych) ale czy ktoś ma 3x512DDr ? jeżeli tak to niech powie jak chodzą (dual 2x512 i single 512) czy wszystkie trzy single. i jak jest z wydajnością i OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie o jedna opcję w biosie. Do czego służy "Thermal Throtling" i jak to ustawiacie?

1644343[/snapback]

Thermal Throttling jest opcja ktora okresla z jaka predkosci bedzie pracowal procesor w trybie Suspend (S1 albo S3)...jak dasz np. 50% to procek w stanie wstrzymania bedzie dzialal o polowe wolniej w trybie wstrzymania ;)

 

Mam nadzieje ze nie pokrecilem...pozatym poszukacj na forum...gdzies ktos o tym pisal...albo wpisz w google thermal throttling ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Throttling jest opcja ktora okresla z jaka predkosci bedzie pracowal procesor w trybie Suspend (S1 albo S3)...jak dasz np. 50% to procek w stanie wstrzymania bedzie dzialal o polowe wolniej w trybie wstrzymania ;)

 

Mam nadzieje ze nie pokrecilem...pozatym poszukacj na forum...gdzies ktos o tym pisal...albo wpisz w google thermal throttling ;)

1644360[/snapback]

troche głupot popisałeś to jest od programowego chłodzenia procesora , k8ns nie ma cool&quiet ale chociaż ma to , po prostu przy małym obciażeniu procesor mniej zużywa mniej energii i mniej się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche głupot popisałeś  to jest od programowego chłodzenia procesora , k8ns nie ma cool&quiet ale chociaż ma to , po prostu przy małym obciażeniu procesor mniej zużywa mniej energii i mniej się grzeje

1644397[/snapback]

chyba nie popisalem glupot ;)

 

To jest na temat Thermal Throttling :)

 

This BIOS feature determines the clock speed of the processor when it is in the Suspend To RAM (STR) power saving mode. It has no effect when the processor is in normal active mode.

 

Available options for this BIOS feature are set values of the processor's power consumption. They range from a low of 12.5% to a high of 87.5%. Please note that these options reflect the desired power consumption of the processor, not its clock speed. The clock speed of the processor will be determined based on the option chosen.

 

The default setting is usually 62.5%. This means the processor will be running at a clock speed that allows it to use 37.5% less power.

 

The choice of what you should set the processor to run at is really up to you. The lower the value, the more power you will save when the processor is in Suspend To RAM mode. Generally, it would be nice to minimize power consumption while in Suspend To RAM mode. The only potential drawback might be a slightly longer time required to bring the processor back to speed.

 

It is common for this BIOS feature to be mistaken as a BIOS control for the Pentium 4's Thermal Monitor feature. However, the clock throttling provided by this BIOS feature is completely different from the Pentium 4's Thermal Monitor feature.

 

tuataj jest link zeby nie bylo ze sam wymyslam glupoty ;)

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...8&var1=0&var2=7

 

A od programowego chlodzenia procesora gdy nie jest on obciazony to sa instrukcje HALT :) wiec ja glupot nie popisalem B)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche głupot popisałeś  to jest od programowego chłodzenia procesora , k8ns nie ma cool&quiet ale chociaż ma to , po prostu przy małym obciażeniu procesor mniej zużywa mniej energii i mniej się grzeje

1644397[/snapback]

A to ciekawe, może z podstawką 754 nie ma, ale z podstawką 939 to na pewno ma, przynajmniej tak twierdzi AMD:

http://www2.amd.com/us-en/recmobo/ResultsH...1~73649,00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nadal podtrzymuje moje zdanie , im więcej procent umnie temp niższa przy małym obciażeniu

1644636[/snapback]

no to ja nie wiem jak to jest ;) moze sam sprawdze u siebie na NF8 ale w instrukcji do mojej plyty jest napisane tak:

 

"CPU Thermal-Throttling:

This item controls the CPU speed by cutting down its regular power to a percentage during the STR (Suspend To RAM) state."

 

:P

 

BTW: Praktycznie 99% jak nie 100% plyt na rynku ma opcje CPU Thermal-Throttling wiec to nie jest tak ze K8NS ma Thermal-Throttling zamiast Cool and Quiet ;)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam pierwszą płyte widze co tą funkcje ma w biosie asus k8n nie ma msi k8n neo-fsr też nie ma jak dobrze pamiętam , na socket A widziałem ale na nf2 , nie wiem jak to jest może masz racje ale umnie temp idzie w dół jak zwiekszam procenty, tą funkcje też miałem w programie do chłodzenia programowego które urzywałem do płyt via tam był ten sam efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak się podkręca na tej płycie. Jak się blokuje pamięci itp. Czy lepiej jest kupić hynixy D-43 za 219 zł./szt czy może zwykłe kingstony/twinmosy za 180 zł./szt? A czy zieje się coś przy dwóch kościach ramu po 512 MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak się podkręca na tej płycie. Jak się blokuje pamięci itp. Czy lepiej jest kupić hynixy D-43 za 219 zł./szt czy może zwykłe kingstony/twinmosy za 180 zł./szt? A czy zieje się coś przy dwóch kościach ramu po 512 MB?

1644959[/snapback]

W biosie nacisnij CTRL + F1 i odblokujesz dodatkowe opcje (np. z timinagmi i dzielnikiem dla ramu) O pamięciach ci nie opowiem bo sie zbytnio nie znam. Z tego co pisal wczesniej to problem występuje z pamięciami jedno i dwustronymi razem czyli kupowac np dwie kości jednostronne a nie mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie skonczyly sie problemy wraz z wymiana pamieci :)

 

 

Jestem pod wrazeniem, Wilk wymienil mi pamieci bez testow na poczekaniu :)

Dostalem nowe pamieci na kosciach BGA :)

Super podejscie do klienta, nie to co w Media Markt...

 

 

Ja mialem pamieci jedno i dwustronne razem i wszystko dzialalo ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie skonczyly sie problemy wraz z wymiana pamieci :)

Jestem pod wrazeniem, Wilk wymienil mi pamieci bez testow na poczekaniu :)

Dostalem nowe pamieci na kosciach BGA :)

Super podejscie do klienta, nie to co w Media Markt...

Ja mialem pamieci jedno i dwustronne razem i wszystko dzialalo ok...

1645058[/snapback]

To jaki wreszcie był problem z pamięciami ?? BO mi sie juz wszystko pomieszalo. Moze jednak tak jak pisał Matti ?

 

Moje Elixiry są na kościach BGA :)

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...