Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

pamieci sa rzeczywiscie srednie, ale bez wzgledu na to czy puszcze je na dzielniku 2/1,33 czy 2/1 to i tak proc staje zawsze w tym samym miejscu przy magistrali 293 MHZ, Biosik oczywiscie najnowszy f17 - ale na poprzednich tak samo sie dzialo. Mam tu jeszcze inne kostki pamieci wiec zaraz je zmienie i sprawdze, nie bralem tego wczesniej w ogole pod uwage ...

2,7 V na mem mam caly czas ustawione w innym przypadku nie poszly by nawet na te bidne 227 MHZ - nie znalazlem na forum nikogo kto by pisal o vmodzie na memy do tej plyty, jesli macie jakis pozposredni link to piszcie a ja zaraz sam siadam i szukam po necie :) a zasilacz jak tylko przyjade do Krakowa to zmienie na takowy allegro co o takowym myslicie, aha i znalazlem jeszcze takie pamieci w apollo link ktore byscie brali do tej plyty ? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga "noob" pyta :)

 

s754 i s939 jeszcze nie jest mi dobrze znany, poniewaz mam go pare dni więc potrzebuje prostych wskazówek jesli chodzi o OC, czytalem pare razy artykul na egieldzie lecz nic mi z niego nie wychodzi ;) prosze o proste i szybkie wskazówki dot. wyciagniecia max z proca i przy okazji przetestowania ramów, poniewaz mam jeszcze pare dni na wymiane proca gdyby okazał się słaby...

 

Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga "noob" pyta :)

 

s754 i s939 jeszcze nie jest mi dobrze znany, poniewaz mam go pare dni więc potrzebuje prostych wskazówek jesli chodzi o OC, czytalem pare razy artykul na egieldzie lecz nic mi z niego nie wychodzi ;) prosze o proste i szybkie wskazówki dot. wyciagniecia max z proca i przy okazji przetestowania ramów, poniewaz mam jeszcze pare dni na wymiane proca gdyby okazał się słaby...

 

Dziękuje :)

1668502[/snapback]

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-2

niewiem co tam moze byc zle opisane , ja sie tym sugerowalem i sobie chwale art.

 

napewno zmiejszyles ht na x3

napewno zmieniles dzielnik na 166 na nowym f17 mozesz dac 2/1,5

?????????

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz jak tylko przyjade do Krakowa to zmienie na takowy allegro  co o takowym myslicie,

Wymienisz sobie bombe zegarową na ..... bombe zegarową tylko ładniej opakowaną.

Kup zasilacz > 350W marki:

Enermax, Tagan, Chieftec, Toppower, FSP (fortron), ModeCom (ale nie feel), ewentualnie NeoTec.

Poczytaj sobie / wybierz sobie coś z tej stronki: http://www.zenfist.com/

 

Jeśli nie masz kasy na nic lepszego to minimum:

http://zenfist.pl/pID/202/Fortron-FSP350-60MDN-Rev.A.html

lub http://zenfist.pl/pID/207/Modecom-MC-400ATX-2.0-PFC.html

 

Nie patrz na nalepki, a już szczególnie na "peak watt 550W". Ten Q-TEC ma gorsze dopuszczalne obciążenia lini niż Fortron-FSP350-60MDN-Rev.A

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooooooo

 

Ja chyba pijany byłem, teraz wystarczylo mi przeczytanie artykułu, kartka papieru i ołowek :)

 

 

Są efekty

 

2600MHz przy 1,5v

 

Dołączona grafika

 

Zaraz przelicze chociaz pi by sprawdzic czy te 1,5v styka...

 

 

A prawdopodobnie jutro dostane BH5 od Owsa :D :D Juuupi!

 

PS. Czy z HT moge podskoczyc wyzej 325MHz? wytrzyma? jakie były rekordy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przyczepie do tego "tylko nie feel" a czemusz to ????

Dlatego, że pod nazwą Feel modecom wypuszcza co najmniej 4 różne zasilacze z różnych fabryk (ESP oraz L&C). Część z nich ma pasywne pfc, część nie.

Problem w tym, co się trafi. Te najsłabsze to takie ciut lepsze codegeny. Sam miałem feela - na szczęście takiego z lepszych ( http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/Feel_300.html ) .

 

Pewną wskazówką odnośnie zasilaczy jest przejście testów hi-pot, te najtańsze jakoś nie mają tego certyfikatu..

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale najprawdopodobnie nioplacalnie ja specialnie zostalem przy 2500 bo lepiej miec wyzej pamiec niz puste mhz com przy wydajnosci widac odrazu

 

i spokojnie napewno ci sie posypie w prime :) / zartowalem :)

1668608[/snapback]

a od czego są dzioelniki pamięci? zwłaszcza,zę w biosie f17 doszły nowe odpowidające 150 i 180 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego są dzioelniki pamięci? zwłaszcza,zę w biosie f17 doszły nowe odpowidające 150 i 180 mhz

1668619[/snapback]

watpie zeby 150 mu wystarczyl , mi przynajmniej nie pamieci siadaja

moim zdaniem glupota jechac mhz tylko poto zeby ladnie zegar wygladal, stwaiam na wydajnosc

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do znawcow, czy dobrze mysle i slabe OC to wina tylko mojego proca, prosze o szybka odpowiedz, bo byc moze jutro bede mogl wymienic proca na wersje 2800+ za doplata.

Pamieci 100 lub 133, ht3.

SuperPI 4MB.

 

htt275 ----> proc chodzi na napieciu default

htt280 ----> tu juz musze podniesc o 5% aby byl stabilny

htt285 ----> o 5% aby byl stabilny

htt290 ----> o 7.5% aby byl stabilny

htt295 ----> na posniesionym napieciu o 7.5% SpuerPI od razu sie wywala

htt295 ----> na napieciu +10% SuperPI przechodzi kilka passow, zwylke 5+, potem wywala blad

Wnioskujac po podnoszeniu napiecia mysle, ze to proc jest winny, a nie plyta,

czy slusznie ?

1664700[/snapback]

 

Moze ktos na to odpowiedziec ?

Najnowszy bios F17 nic nie pomogl.

 

 

@Riddick

Chyba mamy podobny problem

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt275 ----> proc chodzi na napieciu default

htt280 ----> tu juz musze podniesc o 5% aby byl stabilny

htt285 ----> o 5% aby byl stabilny

htt290 ----> o 7.5% aby byl stabilny

htt295 ----> na posniesionym napieciu o 7.5% SpuerPI od razu sie wywala

htt295 ----> na napieciu +10% SuperPI przechodzi kilka passow, zwylke 5+, potem wywala blad

Wnioskujac po podnoszeniu napiecia mysle, ze to proc jest winny, a nie plyta,

czy slusznie ?

Wygląda na kres procka. Ale jak już wymieniasz, to może jednak na tego nowego 3000+ z 64bit. Kwestia mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kres procka. Ale jak już wymieniasz, to może jednak na tego nowego 3000+ z 64bit. Kwestia mnożnika.

1668677[/snapback]

W przypadku k8ns lepiej brac wedlug mnie sempka 3000+ niz 2800+, mnoznik 9 zawsze sie przyda, gigabyte ma dosc duzy rozrzut miedzy max htt poszczegolnych egzemplarzy Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jeszcze poczekam bo tyle kasy narazie nie mam.

 

A takie objawy to moga byc objawy max htt ?

1668712[/snapback]

Sprawdz maxa na default vcore, ale nie SPi 4M tylko chociaz z 20-30min prime, jezeli nie zrobi 2400mhz na default vcore to wymieniaj, z takiego proca nic wielkiego nie bedzie, ale z tego ci pisales to widac ze procek padaczka, ja bym zmienial, raczej slabszy ci sie nie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kręcisz et to blokady nie trzymają sprawdzałem to na sobie- pokręć z biosu przynajmniej nieco a dopiero potem et lub clockgenem.. Te płyty muszą wobić ok 320-330 w biosie+ dodatkowe 15-20 mhz szyny spod clockgena... inaczej to masz naprawde pecha na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos na to odpowiedziec ?

Najnowszy bios F17 nic nie pomogl.

@Riddick

Chyba mamy podobny problem

1668667[/snapback]

Rzeczywiscie mamy podobny problem, ale ja jeszcze nie skladam broni, najpierw pamieci ( ktore i tak mialem wymienic ) i chwile po nich jakis dobry zasilacz, jak to nie pomoze to pewnie zmiana na K8NS rev.1.1 albo na DFI LP ... zobacze jak z kasa bedzie, pazdziernik to pierwszy miesiac studiow :) ......

ZGF1 Ty jak widze masz lepsza zasilke, skacza Ci napiecia pod winda ? a pamieci jak ustawiasz ? bo u mnie na 2,7 v czy ustawie z timingami nizszymi czy wyzszymi to roznica w podkrecaniu jest malutenka tyko 3 MHZ. Wie ktos jak zrobic Vmoda na pamieci na tej plytce ?

 

Czy komus poszedl HTx2 na rev 1.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia 5V i 12V mierzone miernikiem prawie wogule nie skacza.

Idle\Stress

5.08\5.06

12.14\12.10

 

Mierzone SpeedFan:

CPU wacha sie 1.39 - 1.41

Memory wacha sie 2.50 - 2.53

 

Pamiec chodzi tak:

220MHz

Cas2, 3, 3, 8,

 

 

Nie podnosze napiecia na RAM bo to mi nic nie daje.

Jaki masz temp proca w stress ?

 

Moze jednak mamy slabe egzemplarze plyt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mamy "slabsze" egzemplarze plyt, mnie sie wydaje ze u mnie ht po prostu wiecej nie wyrabia, ale jest tez mozliwe ze to kres procka ...a co do temperaturek to jak na boxowe chlodzenie jestem bardzo zadowolony 24 stopnie w spoczynku, 33 stres @ 2200MHZ - caly czas, a winda xp-64 poprostu szaleje na tym prcesorze. Jak a te pieniadze to swietny sprzet. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem mozliwosci wpiecia innego proca na swoja plyte ?

Bo kurde jak mam slabsza wersje plyty to kaszana troche, na tej

plycie zaktywowalem WinXP OEM, wiec juz raczej dosyc dlugo plyty

nie wymienie...

Stabilnie osiagam identyczny wynik w OC co TY...

 

 

Ja na 2.2GHz podczas ostatnich cieplych dni mialem okolo 36C max,

obecnie zwolnilem BOXowy wentyl do 2000obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma A64 chyba ClawHammera wiec pogadam z nim czy by nie mogl na chwilke wyjac ... wiec mamy podobne temperatury, moze Ty swojego bardziej torturowales ( ja swojego 2 godziny kompresja do divx 6 ) pozatym mam caly czas otwarta obudowe moze, stad ta mala roznica w temperaturach w stresie. Kupiles dlawik na boxowanego wentyla czy jakims innym sposobem zmniejszyles jego obroty ?

Edytowane przez Riddick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja go meczylem w grze F1 Challenge, podczas kompresji sie tak nie nagrzewal, pewnie karta graficzna podniosla troche temperature.

Obudowe mam zamknieta.

 

 

Super gdyby Ci sie udalo dac innego proca, daj koniecznie znac.

 

 

Sam zrobilem regulator obrotow z czujnikiem temperatury, na radiatorze

CPU, gdy proc jest niewykorzystany i temp mala to mam okolo 2000obr,

co sprawia, ze glosny BOX jest prawie nieslyszalny, po podniesieniu temperatury obroty wzrastaja same, pelna automatyka :)

 

Uklad jest dziecinnie prosty w konstrukcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam taki uklad wymyslieles czy znalazles na jakiejs stronie schemat i potem juz sam sobie posklejales ?

Chcialem sobie wodne kupic na ten zestaw w cpc.pl mozna do 200 zl miec caly zestaw, wszystkie bloczki ( cpu gpu chipset ) tylko nie wiem czy to oprocz ciszy cos pomoze w chlodzeniu ( no moze gdybym wlal elektrolit i chlodzil go w jakiejs males lodoweczce czy zamrazarce to wtedy by dalo na pewno spadek do 15-20 stopni ) ale tak bez tego to oplaca sie pchac w wodne kase czy np jakis wydajniejszy wiatraczek na tego boxa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce znalazlem napisz na email to przesle Ci schemat:

zgf1@wp.pl

 

 

Poskladalem na malej plytce drukowanej, obecnie mam 2 takie kontrolery

jeden na CPU, a drugi na VPU.

CPC to chyba nie najlepszy pomysl, juz wole chlodzenie powietrzem...

Przy tych remperaturach chyba niema sezu robic chlodzenia wodnego...

 

 

Ja mam obecnie AC, i komputer jest prawie nie slyszalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak myslalem, nowy cudowny bios f17 nic mi nie dal, brakuje V dla proca... fajnie ze dzielniki 183 i 150 wrzucili, to sie naprawde chwali :) jeszcze co do V core: w easytune i everescie pokazuje mi vcore 1,58-1,6 a na kv8pro moj procek dostajac tyle V bez problemu na 300 hulal (9x300) wiec zmierzylem napiecie multimetrem. bardzo sie zdziwilem bo poakazal mi 1.51... w biose mam ustawione +10%. Easy tune troche zawyza napiecie ktore dostaje proc a zaniaza atx - u mnie +12 "easy tune" to 11,9 a wg multimetru 12,1 i tak dalej. tak samo plyta zle pokazuje vmem. wg "easy tune" pamieci mialy 3,3V a w rzeczywistosci dostawaly 3,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddick

 

na xs jest mod, wystraczy w google wpisac"k8ns vmod". jest banalny strasznie:) wystarczy polaczyc 3,3V z wtyczki atx z + kondenstaora przed mem. ja jeszcze w v2 moda dolozylem kondensatror filtrujacy aby troche wygladzic napiecie z zasilki ale nic wiecej to nie dalo. Gazowi chyba wyslalm foto moje jak to wyglada, niestey mi sie zapodziala. dzis lub jutro bede wyciagal mobo i wysylal wiec moge strzelic fotke jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...