Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zainstalowalem biosa f17 na rev.2.0 i teraz moj semp 2500+ chodzi stabilnie 7x280 na default vcore :razz: Pamiatki leca na 196mhz przy 2-3-3-8 1T.Memtest tez nie wywala bledow :wink: Przy 7x286 Prime wywalal juz bledy :mur:

Biosik naprawde dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zasilacz już nie daje rady. Przynajmniej u mnie jest to główna przyczyna dosyć mizernych taktowań ( gdy były niższe temperatury dla zasilacza, CPU chodziło znacznie wyżej - efekt zastosowania chłodzenia paswynego). Temperatury dla procesora nie muszą być zbyt niskie, byle zasilacz był dobry.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wysokim htt nawet z jedna koscia czasami mam problemy, na a64 spokojnie moje adaty robia htt 315 mhz, na sempie granica to bliskie okolice 300mhz, nie moge tego rozgryzc, walcze z timingami, napieciami i malo to daje, a czas w superpi trzeba podgonic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na a64 spokojnie moje adaty robia htt 315 mhz, na sempie granica to bliskie okolice 300mhz, nie moge tego rozgryzc,

1674535[/snapback]

Poprostu gorszy kontroler pamieci w procesorze.

ale 300mhz na pamieciach to i tak bardzo dobry wynik, wiele sempronow nie dochodzi do 270-280mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiejszy test 256MB bh5 chodza na DDR400 cl 1,5 i sa stabilne

 

Moje 2x512MB badz 1x512MB Samsung TCCC na DDR400 cl 3.0 niestabilne :blink:

 

co robić?

reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiejszy test 256MB bh5 chodza na DDR400 cl 1,5 i sa stabilne

 

Moje 2x512MB badz 1x512MB Samsung TCCC na DDR400 cl 3.0 niestabilne  :blink:

 

co robić?

reklamować?

1674898[/snapback]

 

Myśle ze tak. A gdzie ci błędy wywala ? W jakim programie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolery pamięci w tych naszych kochanych Sempronach są beznadziejne. Już wcześniej pisałem o moich problemach ze stabilnością pamięci. Otóż myślałem, że po zmianie biosu na F17 wszystko jest ok i mój ram (256 jednostronna + 512 dwustronna) chodzi stabilnie na 2.6V 225MHz 1T 2.5-3-3-8. Wszystko było ok, ale Prime sypał błędy po ok 2h testu. Pomogło ustawienie 2T. Chciałem sprawdzić jak poleci jedna jednostronna kość 256MB więc wyciągnłąem 512. Okazało się, że jedną kość Twinmosa kontroler w procku może bez problemu obsługiwać do 255MHz 1T 2.5-3-3-8.

Ciekawy jestem jak będą sprawować się dwa dwustronne moduły.

1672789[/snapback]

 

u mnie prawie identyczna tytuacja, pisalem juz o tym wczesniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Riddick, czy to znaczy że dla 2x512MB przy taktowaniu z podpisu musisz ustawić 2T?

1677104[/snapback]

@Stiff, u mnie jest taka sama sprawa jesli chodzi o pamieci tzn. jak mam 2x512 Twnmos to zebym nie wiem jak je puszczal max ht osiagam 292 MHZ, jak zmienie dzielniki na pamieci do dosyc niskiego poziomu to osiagam to co w podpisie bez wzgledu na to czy byla jedna czy 2 kostki twinmosow, nie moglem w ogole osiagnac stabilnego ht powyzej 292 mhz bez wzgledu na to czy byla jedna kostka twinmosow czy 2, sytuacja zmienila sie o 180 stopni jak wlozylem jakiegos badziewnego elixira 256 MB 400@3,3,3,8 ( jednostronne ) to ht od razu podskoczylo do 308 max,

 

A jesli chodzi o ustawienia na ktorych stabilnie pracuja te 2x512 to tak wlasnie podobnie jak u Ciebie 2.5-3-3-6@226mhz 2T 2,7v nie mam narazie czasu bo zrobilbym vmoda na 3.3 v na mem to mysle ze chodzily stabilnie nawet na 1T, one chyba troche niedotaktowane sa, ale to sie okaze niebawem ... Napisz czy ryzykujesz u siebie vmoda, 3,3 to nie za duzo ? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w przypadku naszych pamięci Vmod to dobry pomysł. Obawiam sie, że dowoltowanie powyżej 2.9V może już nic nie dać, więc po co męczyć je aż do 3.3V...? W końcu to nie D43, które lubią wysokie V. Może się mylę, jak będziesz miał czas to sprawdź :) Czytałem gdzieś komentarz gościa który miał tak jak Ty 2x512, też na kościach M.Tec tyle że na jakiejś płytce z nF4 (chyba A8N-E) i s.939, pisał, że za nic w świecie nie mógł zmusić tych Twinmosów do pracy w 1T nawet po ostrym dowoltowaniu jeśli przekraczał ok 220MHz. Akurat w jego przypadku zbawienna okzałą się zmiana na KingMax Hardcore 500, na nich dobijał do 270MHz na 1T. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że M.Tec na nF3/4 jest do d***.

W przyszłym tygodniu zmieniam RAMy na te Patrioty: http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...1&TowarId=14166

Więc o Vmodzie narazie nie myślę. Jak przetstuję to zdam relację. Na Siriusie jest test tych pamięci, nieźle wypadają, a cena też niziutka.

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kilka dni temu kupiłem gigabyte k8ns rev.2.0 i 2600+ semprona box.

niby wszystko jest ok ale zauważyłem że w 3dmark 2003 pojawiają się dziwne "spowolnienia" w kilku testach - przez moment test gubi klatki a za chwilę nagle przyśpiesza :unsure: - szczególnie widoczne w battle of... i fill rate. co może być tego przyczyną - wcześniej na soltek sl-75frv i procu 1700+ wszystko było ok - reszta podzespołów została ta sama.

ktoś na jakieś pomysły co może być nie tak ??

 

proc chodzi na standardowych ustawieniach 1600Mhz

temp. płyta 25C

proc. 25C

 

pozdrawiam

mmichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmichalak

 

1) Podaj reszte rzeczy z kompa

 

 

2) Zainstalowałeś nowy system?

 

EDIT:

 

@Stiff

 

Niewiesz na jakich kostkach sa te Patrioty? i jak sie kreca?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mowicie ze htt na k8ns rev 2.0 jest ładne... no coz u mnie to max 3x300 stabine , powyzej to juz gorsza sprawa na 320 to 3dm wyglada prawie jak negatyw !!!

 

a wogole to po kiego grzyba wariowac z htt ,czy nielepiej obnizyc a cieszyc sie z wikszego fsb ??? (jak cos pomylilem to pls o sprostowanie)

 

a tak wogole to moj konfig :

htt 3x300=900(temp stres 38 przy vcore +10% (1,52v) )

cpu 8x300=2400

ram 2400/10=480(efektywna na 2t 3,4,3,8 , 512kingsto +2x256 hynix)

 

co o tym myslicie ?? pls o jakies sugestie, bo mam tą platforme dopiro od 2 dni

 

a tak wogole to cos zle mi wykrywa tego proca (na f13 to juz calkiem jako unknow,na f17 lepiej) zreszta zobaczcie sami:

Dołączona grafika

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soker

 

Reszta kompa pozostała bez zmian:

grafa gecube 9550xt (na standardowych ustawianiach)

1x512 cl2.5 twinmos

Wcześniej miałem tagana 330W ale coś się w nim sypnęło - wróciłem tymczasowo do Codegena 330 :wink:

 

Winde postawiłem specjalnie dla tej płyty - wcześniejsza z przyczyn oczywistych nie chciała wstawać.

 

Zastanawia mnie temperatura na płycie - kiedyś słyszałem o takich przestojach w 3d z powodu przegrzawającego sie mobo - u mnie teoretycznie wskazuje 25C - w dotyku powiedziałbym że jest sporo więcej.

Edytowane przez mmichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to cos zle mi wykrywa tego proca (na f13 to juz calkiem jako unknow,na f17 lepiej) zreszta zobaczcie sami:

http://img307.imageshack.us/img307/5173/semp300ht3vt.jpg

1679346[/snapback]

Looool FX-156 :)

 

 

ściągnij najnowszego cpu-z bo masz przedpotopową wersje 1.21 :)

 

Na nowym cpuz powinno juz być normalnie :)

 

Pozdrawiam,

Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Patriotów to nie jestem pewien na jakich są kościach (mam nadzieję, że wszystkie na tych samych, żeby nie było znacznych różnic w kręceniu) gdzieś czytalem, że prawie we wszystkich modułach Patriot montuje swoje kości poza XBLK, które są na Samsungach TCCD. Tu masz test: http://sirius.pl/art.php?id=205&typ=test&aid=174

Jak na cenę bardzo zbliżoną do Geili Value to całkiem neźle, tylko to 2.7V na naszej płycie nie pozwoli za bardzo rozwinąć im skrzydełek... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Kolega ma taki problem:

Ma Gigabyte K8NSUltra SLI S939, i nie wie jak ustawić pamięci asynchro.

zmieniał dzielniki na 166 i dalej memki pracują synchro z prockiem.

Gdyby ktoś mógł to łopatologicznie wytłumaczyć byłby wdzięczny.

 

Ja nie miałem w życiu styczności z Gigabyte, doradziłęm mu tylko żeby wcisnął CTRL+F1.

 

Najlepiej żeby ktoś po kolei poprowadził go za rączkę ;) znaczy napisał po kolei :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? jak to negatywnie? negatywnie to wpłynie jak masz ok 80mhz do ok 7075 bez problemu wszystko działa...  A 1 mhz w lewo czy prawo nie roni żadnej różnicy...

1680177[/snapback]

OK -Przyjalem :)

 

Chcialbym sie jeszcze zapytac gdzyz mam problem z OC.

Podkrecilem sempa3100+ na 8x300 HT:x3 , RAM:200Mhz i mam problem. Przy takim ustawieniu i przy nizszym tez w Super Pi wyskakuje mi : NOT EXACT IN ROUND. Nie wiem czym to jest spowodowane bo na pewno nie stabilnoscia, komunikat wyskakuje zaraz na poczatku... :mellow:

 

P.S. Prime leci ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...