Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie sie wydaje że właśnie stabilnością :) Masz albo za niskie napięcie na CPU albo ramki źle ustawione. Daj 1.55V na procka (przy takim napięciu chyba każdy poleci stabilnie na 2400MHz) i testuj. Jak się okaże że to pamięć to pobaw się ustawieniami pamieci aż do osiągnięcia stabilności. Później możesz zjeżdżać z napięciem CPU ustalajac najniższe na którym proc jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostaje już paranoji- chyba zakłócenia w sieci wpływają u mnie na o/c.

 

wciągu dnia procek ma często problemy biegać wyzęj niż 2443 w spi. Wyala sie często na pierwszych pętlach. a siadam sobie koło 11-12 i najczęsciej przechodzi 2466 a 2474

wywala koło 20 pętli... Kombinowałem co mogłem to ani nie jest z powodu temperatur w pokoju ani kaprysów mobo. Wieczorami gdy sieć mniej obciązona jest w bloku(niby jest wymieniona całkowicie) to wszystko biego pieknie. Ciekawe czy na nieco mocniejszej zasiłce było by lepiej.. Mozę niedługo pożycze coś na testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada na tej plycie Gigabyte K8NS 3xDDRam ?? Bo ja wlasnie mam z tym problem, kosci wszystkie dzialaja stabilnie moje na FSB 240 ale to bylo sprawdzane 2x512 bo jak dolorze mu trzecia kosc to mam juz problem ze stabilnoscia bo wyskakuja mi juz bledy, np przy rozpakowaniu plikow rar wyskakuje mi blad crc ale jak dam FSB 200 to rozpakuje wszystko bez problemu. Jesli ktos mial taki problem i sie uporal z nim to prosze bardzo by dal mi znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdejmij radiator z chipsetu , zerwij tą badziewne taśme przewodzącą i zapodaj paste oraz wentyla na radiator może coś pomoże , wyłacz fast write  , no i pamiętaj masz nf3 więc nie podkrecisz karty tak ostro jak na nf2

1679940[/snapback]

ano ja to wiem bo od samego poczatku tak robilem (choc mostek jest wklesly i musialem duzo pasty nawalic, zeby byl styk z radiatorem na calej powierzchni, do tego mam puszczony wentyl 80-ke co dmucha troszke na mosfety grafy i ten mostek)

, a karty niemam az tak wykreconej ,bo smiga na 350/400 i 12/6 wiec zaden cud toto nie jest,ale przeciez wiadomo ze plytka (zwlaszcza rev 2.0) ma duze prawdopodobienstwo na kaprysy(zwiechy itd) na htt >300 (900)

 

co do 3xddr to ja tak mam (patrz sig) 512 kingston , 2x256 hynix d43 wszycho smiga na 2.7v (bo wiecej plytka nie daje :( ) GM stabilne , superPI mierzylem na 4M bo wiecej mi sie niechcialo, a Prime tesh na blend test (ten co wiecej ramu testuje) i wszycho ok, choc gdybym dluzej testowal to bym moze jakis blad wylapal, bo np gralem w fear (full ustawienia) i pamiatki szly na 480 to mi sie po ok 10min komp zrestartowal :mur: , ale zjechalem dzielnikiem nizej i tera ram smiga na ~440mhz i bez problemu (2h grania w bf2). Timingi mam 3,4,3,8, wszelkie nizsze ustawienia koncza sie wysypaniem bledow na gm ,a luzniejsze to gorsze osiagi oczywiscie, ktorych nie da sie nadrobic wiekszym fsb

 

a mam pyt co do biosu, bo oryginalnie byl f13 ,a ja go @f17 ale everest pokazuje w DMI wersja biosu f13, a w zakladce plyta glowna->bios to juz jest f17, to nie wiem o co biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie O/C mam problem

wyciagnalem z sempa3100+ , kosc 1x512 na cos takiego:

 

1) 8x285 Ram~207Mhz HTx3

2)9x260 Ram~213 HTx3

 

1) konfiguracja wychodzi gorzej niz 2) w Sandrze i 3DMark.

Dla mnoznika 7x wogole nie wstaje z sensowna htt

 

Myslalem ze blokuje mi HT i nie chce pojsc ponad 900 ale na mnozniku x9 chodzi stabilnie tylko z 260 ;(

 

Co mam teraz zrobic?? Czy to juz kres OC??? Pamieci byly ustawione z wysokimi timingami i nie trzymaly razczej. Wiec co mi blokuje??? Plyta?? Proc??? Zasilka 350ModeCom nie powinna trzymac....

 

Co zrobic teraz, jakies sugestie?? BEDE BARDZO WDZIECZNY BO WYNIK CHYBA SREDNI POWIEDZIALBYM NA OC!! :|

 

NApiecia podkrecilem na full jak daje plyta (rev.2.0) <_<

 

P.S. Tak sobie mysle czy pomoglo by napiecie wieksze na uP(jest teraz 1.55). Tylko pytanie, czy jest jakis soft do zwiekszania nap. rdzenia bo nie chce na razie bawic sie z Vmod a EasyTweak5 nie chce mi ustawic 1.7V na uP i tez nei wiem dlaczego;/

Edytowane przez nalepas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmniejsz dzielnik pamięci na 166 a jesli juz masz to na 133... i po luzuj timingi moze to cos da. Umnie wyciągam 325htt :S wiec u ciebie powinno być podobnie albo trafiles rzeczywiscie na padake do O/c :S

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmniejsz dzielnik pamięci na 166 a jesli juz masz to na 133... i po luzuj timingi moze to cos da. Umnie wyciągam 325htt :S wiec u ciebie powinno być podobnie albo trafiles rzeczywiscie na padake do O/c :S

1680744[/snapback]

 

to nie pamieci. teraz chodza spokojnie na 166 a jak zmienie na 133 to i tak nic nie daje. Prosze o dalsze sugestie.... ; :mur:

 

 

Jeszcze 1 pytanie do tego: JAk wlaczyc mam Cn'Q na tej plycie z sempem 3100+. Cn'Q powinien byc obslugiwany ale nie ma takiej opcji w biosie wiec jak mam to wlaczyc??? Sterowniki niby zainstlowalem ale opcji takiej nie widze w zarz. energia jaka powinna sie pojawic...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez wiadomo ze plytka (zwlaszcza rev 2.0) ma duze prawdopodobienstwo na kaprysy(zwiechy itd) na htt >300 (900)

1680676[/snapback]

mama ci opowiedziała czy przeczytałes w komputer swiecie? :mur: :mur: :mur:

bo ludziom raczej chodzi normalnie, chyba ze sie po prostu nie umie krecic :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też już opadają ręce-złej baletnicy dżazga przeszkadza w podłodze. A jako ciekawostka dla mojego proca optymalne jest 1.52 na procu-powyżej spi sie częsciej nie liczy.

W takich sytuacjach 1.55max w rev 2.0 nie przeszkadza bo po co mi w mojej rev 1.1 te 1.7 jak i tak nie wykorzystuje :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też już opadają ręce-złej baletnicy dżazga przeszkadza w podłodze. A jako ciekawostka dla mojego proca optymalne jest 1.52 na procu-powyżej spi sie częsciej nie liczy.

W takich sytuacjach 1.55max w rev 2.0 nie przeszkadza bo po co mi w mojej rev 1.1 te 1.7 jak i tak nie wykorzystuje  :wink:

1681172[/snapback]

 

To co mam teraz zrobic...>?? Juz koniec z O/C? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ludziom raczej chodzi normalnie, chyba ze sie po prostu nie umie krecic

 

tak se to tłumacz ,tylko ze to 'raczej' sie zdarza,a skoro jestes taki spec od oc to powinienies wiedziec dlaczego sie tak dzieje, ale lepiej jest bluzgac innych kiedy sie samemu trafilo na lepszą sztuke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se to tłumacz ,tylko ze to 'raczej' sie  zdarza,a skoro jestes taki spec od oc to powinienies wiedziec dlaczego sie tak dzieje, ale lepiej jest bluzgac innych kiedy sie samemu trafilo na lepszą sztuke...

1681771[/snapback]

buhehehee, tak sobie wmawiaj bo każdy kto ma pojecie o a64 smiga na htt<300 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiem ze wystarczy htt na poziomie 500-600(efektywne),

wiec podziel sie swoją bezcenną wiedzą i wyjasnij jak ustawic fsb >300 a htt<300 skoro mnoznik ht <3 jest niestabilny i praktycznie nieosiągalny >250fsb (tak jest u mnie na 2x)

 

widze w twoim sigu ze masz sempa na 2600, moglbys podac z łaski swojej wiecej szczegolow swego oc (zdaje sie ze do tego sluzy forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postow wczesniej opisalem swoj problem - narazie nikt nie podzielil sie swoimi przemysleniami - zmienialem sterowniki karty, podmienilem karte, zainstalowalem nowe stery do plyty, nic...

 

caly czas te spowolnienia - w grach tez sa widoczne

jezeli dobrze pamietam (komp chodzil tylko 1 dzien na taganie poki nie padl) to wtedy tez byly te problemy.

 

czy powinienem reklamowac plyte ?? w koncu niedostateczna przepustowosc plyty (wydaje mi sie ze to ona wlasnie 'dlawi' mi karte - powoduje zacinki)

 

mozliwe zeby port agp byl jakis walniety ?

ktos moze mial problemy z grafa 3d ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas te spowolnienia - w grach tez sa widoczne

jezeli dobrze pamietam (komp chodzil tylko 1 dzien na taganie poki nie padl) to wtedy tez byly te problemy.

Może to troszke pomoże. Na starej płycie wszystko było oki (nForce2 i radzisz 9800). Po zmianie płyty / procka nie chciało mi się robić reinstalki windy, odinstalowałem tylko sterowniki do grafy, karty dźwiękowej i nForce, po czym zainstalowałem z powrotem stery do nForce, najnowsze wtedy catalisty no i stery do grafy.

Zaczęły się przycięcia szczególnie widoczne w windzie w 3Dmarku03, a także w niektórych grach np FreeLancer.

Różne kombinacje robiłem. Okazało się, że winne są sterowniki do karty graficznej. Wszystko co jest w oparciu o catalisty 5.7 i 5.8 powoduje te przycięcia. Zainstalowałem catalisty 5.6 (oczywiście po drivecleaner'ze). I wszystko leci płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam to co w podpisie i za troszke kiepsko z oc. Płyta na htt 280 nie wstaje :( x 3 . Ful stabil jest przy 272 x3 cpu na 1,5 v ramy +2 dzielnik mam 2/1,66 . Nawt jak zjade z pamieciami poprostu zatrzymuje sie na wykrywani dyskow i koniec :(. Jest na to jakis patencik :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...