Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

podobno do o/c padaka, ale jak zrobisz Vdimm moda, poszperasz za biosami itp to da się z niej sporo wycisnąć

Tylko nie licz na to że tyle co z DFI czy Abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest o.k. Niepotrzebna jest ośmiokanałowa zintegrowana karta audio. No, ale zawsze można zablokować. Brak drugiego gniazda sieciowego jest małą niedogodnością. Poza tym na razie nie znalazłem innych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie. :)

 

Mam tą płytkę i oczekuję odpowiedzi na moje pytańska:

 

1. Czy ma/miał ktoś problem z wymuszeniem mnożnika takiego jaki ustawimy sobie w biosie?? Bo u mnie, niezależnie co ustawię, po zbootowaniu mam dalej fabryczny (x9). Skutecznie zmienić go mogę dopiero pod windowsem.

 

2. Od czego jest napięcie VTT (Soutbridge?)?

 

3. Czy jest sens zmieniać napięcie szyny HT w celu większego OC?

 

4. Jakie max bezpieczne (real) napiątko można podać na Athlona?

 

5. Jak wyłączyć Cool'n'Quiet?? Czy dobrze rozumuję, że bez nowego drivera CPU pod winXP ta technologia nie działa?? W ogóle, czym objawia sie jej działanie poza chwilowym zmniejszaniem mnożnika i napięcia? Słyszałem, że wydajność się zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra zlozyla sobie kompa na tej wlasnie plycie. Coz... poszedlem, pogrzebalem w biosie i znalazlem kilka ZONKOW.

1. Nie moge zmienic FSB (HTT) - w ogole nei da sie wejsc w tą opcje - wcickam ENTER i nic.

2. To samo z ustawianiem czestotliwosci AGP (ale kij z tym i tak zawsze chodzi na 66MHz)

3. Przeszukalem caly bios i za nic w swiecie nie moge znalezc opcji by wymusic synchroniczna prace FSB i DDR.

4. Pamieci pracuja na 166MHz (proc na 200) i nigdzie nie ma mozliwosci recznej zmiany szyny pamieci.

5. Brak opcji zmiany timingow pamieci.

6. Temperatura procka w biosie jest wykrywana poprawnie, natomiast Everest pokazuje uparcie temperature 4 - 9 stopni.

 

To takie najwazniejsze uchybienia, ktore zauwazylem.

Ktos ma jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o CNC. Ręcznie zmieniam mnożnik w BIOS'ie na mniejszy (np. x8), zapisuję, wychodze z biosu i dalej mam domyślny czyli x9. Dalej są aktualne moje pytania z pierwszego posta w tym topic'u.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o CNC. Ręcznie zmieniam mnożnik w BIOS'ie na mniejszy (np. x8), zapisuję, wychodze z biosu i dalej mam domyślny czyli x9. Dalej są aktualne moje pytania z pierwszego posta w tym topic'u.

1219067[/snapback]

Witam !!!

 

Ja mam wersje ULTRA tej plyty i moge zmienic mnoznik np. z 11 na 10 i chodzi.

Natomiast jeszcze podepne sie do kolegi pare postow wyzej dodatkowe funkcje w plytach GB sa po wcisnieciu CTRL + F1 (dokładnie :-) F1...dzieki za poprawke

 

Z SATA nie mam problemow.

 

Cool'N'Quiet wyłacza sie zmieniajac mnoznik z AUTO na np. 11 (w moim przypadku)

 

Ja natomiast trafilem na jakis smieszny egzemplarz, ktory przy starcie gwizdy wydaje...chyba ze stabilizatorow ten dzwiek sie "wylania" (sprawdzalem to nie zasilacz i na pewno nie inna karta) Mysle, ze bedzie musiala jechac do serwisu bo to raczej nie jest oznaka zdrowia :-)

 

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Sacrell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Gigabyte'a K8NS Pro. I jestem w kropce bo okazuje się, że płyta nie chce obsługiwać dwóch modułów RAM GeIL 512Mb Ultra na częstotliwości 200MHz. W sieci wyczytałem, że tak po prostu jest. Jeśli są dwie kości dwustronne to kontroler domyślnie zwalnia na 166MHz, a 200MHz w moim przypadku prędzej czy później (ostatnio musiałem nawet resetować CMOS'a) prowadzi do zwisu. Alternatywą jest kupienie jednego modułu 1Gb, ale jak dla mnie nie jest to rozwiązanie... bo chcę raczej iść z ramem >1Gb. Ta płyta poprostu to dla mnie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo Gigabyte'a K8NS Pro. I jestem w kropce bo okazuje się, że płyta nie chce obsługiwać dwóch modułów RAM GeIL 512Mb Ultra na częstotliwości 200MHz. W sieci wyczytałem, że tak po prostu jest. Jeśli są dwie kości dwustronne to kontroler domyślnie zwalnia na 166MHz, a 200MHz w moim przypadku prędzej czy później (ostatnio musiałem nawet resetować CMOS'a) prowadzi do zwisu. Alternatywą jest kupienie jednego modułu 1Gb, ale jak dla mnie nie jest to rozwiązanie... bo chcę raczej iść z ramem >1Gb. Ta płyta poprostu to dla mnie  :mur:

1219626[/snapback]

Elo !!!

 

Ja mam Geile 2x512 ULTRA 550 MHz i nie mam problemow....coprawda cos gwizdzy i przy starcie kompa ktores z urzadzen ma problemy...slysze gwizd, ale nie moge zlokalizowac tego...i wielokrotnie musze wlacac i wylaczac zasilanie. Nie jest to wina pamieci bo przez zamiana mialem HyperX 400 i tez gwizd byl....ciekawe co to moze byc. Moze ktos ma pomysla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec, tak:

Tak jak mowiliscie Ctrl + F1 uaktywnilo ukryte zakladki. Z tego sie ciesze. Ale zeby nie bylo za wesolo, to nadal nie moge zmieniac FSB i AGP - opcja jest, ale nie mozna w nią wejsc. FSB jest ustawione na 200 i za h... nie mozna go ruszyc. Pamieci jeszcze gorzej, pracuja na 166MHz (Kingstone 2x512 CL3) i niebardzo nawet wiem gdzie to zmienic. Moze ktos mi powie gdzie to sie robi, bo ja przeszukalem caly bios i albo jestem slepy, albo nie ma takiej opcji, a brak mi juz cierpliwosci.

Ide jutro do sklepu zapytac dlaczego nie moge FSB ruszyc z miejsca. Nie wiem, moze bios jest walniety, w kazdym razie niech oni mi to zrobia, albo niech wymienia plyte na taka, w ktorej mozna sie bawic FSB.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem K8NS i DFI Lan Party obie na nf250Gb i obie padły ....tylko taka była różnica ,że Gigabyte przestał obsługiwać pamięci - w końcu chodził tylko na 1x Kingston HyperX (Winbond CH5), natomiast DFI przestało wstawać ... różnica podczas użytkowania prawie żadna. Procesor kręcił się tak samo , również tak samo były stabilne. Płyta DFI mała jednak kilka zalet - ustawiena napięcia i timingów pamieci. Na K8NS dało się bez problemu zrobić vmoda natomiast ustawienia pamięci wyglądały biednie...

Największa różnica - cena ... K8NS-280zł , DFI 430zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam od siebie, że K8NS obsługuje tylko 1 moduł pamięci po wgraniu biosu F8 lub nowszego. Dlatego, jeśli ktoś ma ram w 2 lub więcej modułach, radzę pozostać przy F7 do czasu ukazania się nowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam od siebie, że K8NS obsługuje tylko 1 moduł pamięci po wgraniu biosu F8 lub nowszego. Dlatego, jeśli ktoś ma ram w 2 lub więcej modułach, radzę pozostać przy F7 do czasu ukazania się nowszej wersji.

1221359[/snapback]

Miałem przez jeden dzień F8 i pamięć chodziła dobrze (2x512MB). Cofnąłem jednak do F4 bo miałem problem z wentylatorem (Zalmann) - czasami po bootowaniu nie startował i potrzebny był reset by ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!

 

Nie no ja musze sie z wami tym podzielic !!!!!!!!!!!!!!!! Toż to szok !!!!!!!!!!

Popatrzcie moi mili na te napiecia...szczrgolnie na super linie + 5 v

<wow>

<wow>

Dołączona grafika

 

Normalnie ja nie wiem jak to jeszcze dziala, ale zachowania sa conajmniej ciekawe.

Do rzeczy.

1) Potrafi sie wylaczyc wentylator na procku kiedy se zechce...w kazdym momencie...dobrze ze chociaz alarm wyje.

2) Czasami nie daje napiec na AGP..i karta kaput ale winda sie laduje :D

3) Czasem procek nie dostanie napiecia i kaput

4) Czasami dysk musi czekac na kolejke po swoja moc i lipa :D

 

Oczywiscie za pierwszym razem nie wstanie plyta...dopiero za 3 moze 4 wlaczeniem prztyczka. No i jakis dziwne piszczenie wydobywa sie (z 6-scio fazowca...tak przypuszczam).

Zasilacz sprawdzany jest OK, karta graf. jest OK, pamieci OK.....zostaje plyta :-( , ktora jest pewnie do wymiany...pomysly mi sie koncza ze sprawdzaniem, a miernika jak na lekarstwo u mnie.

 

Co myślicie ? Smieszne co ?

 

Pozdro :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jeden dzień F8 i pamięć chodziła dobrze (2x512MB). Cofnąłem jednak do F4 bo miałem problem z wentylatorem (Zalmann) - czasami po bootowaniu nie startował i potrzebny był reset by ruszył

1221836[/snapback]

Sprawdzałem tylko F7 i F9 :? Widocznie F8 też jest spoko, niebawem sobie go wgram. W każdym bądź razie, F9 na pewno jest "skażony" taką wadą. Potwierdzam to raz jeszcze, potwierdzają to też inni:

http://www.nforcershq.com/forum/viewtopic.php?t=55751

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest bios F6 ....dobre jest to ,że miałem go na płycie i nie zgrałem go sobie ,a w całej sieci nie można go znaleźć - np stronka Gigabyte są wszystkie wersje oprócz F6 ...jak się nie ma F6 to najlepszy pozostaje F5 - najlepiej się kręci i jest najstabilniejszy....no i jak się przesadzi z kręceniem to resetuje tylko ostatnią zmianę a nie jak inne cały bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc problemow juz za mna. Zostal jeden. Temperatura procka. Mam albo uwalony czujnik, albo cos nie tak z biosem, bo caly czas pokazuje mi temperature w granicach 4-8 stopni (Everest, MBM). W biosie natomiast wskazania sa poprawne. Co moze byc tego przyczyna? Bios plyty w wersji F9.

W chwili obecnej nie moge nawet sprawdzic jaka temperature ma proc w pelnym obciazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny program jaki poprawnei odczytuje temperatury z tej plyty (z tego akurat egzemplarza) to nTune. Niestety napiecia podaje juz zupelnie z kosmosu.

Ale do rzeczy. nTune wskazuje dwie temperatury, jedna to temp. procka, druga systemu. I teraz co oznacza temperatura systemu? Jest dos wysoka zwlaszcza pod pelnym obciazeniem i dochodzi do ok 50 stopni. Dotknalem ten radiator:

 

Dołączona grafika

 

...i okazalo sie ze jest on BARDZO cieply, zatem domyslam sie ze ta temparatura, to moze byc wlasnie temp. chipsetu. A jesli sie myle to mnie poprawcie.

Swoja droga musze jakis nawiew tam zapodac, bo jak na moje oko to jest troche za cieple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dew a ja w tym miejscu mam radiatorek z wentylem  :)

1256643[/snapback]

Ty masz s.939, a ja s.754.

I pewnie wersje Ultra, bo one maja wentyl, zwykle tylko radiator.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem -> wystarczy niebieskiego Zalmana założyć. Bez wiatraka oczywiście. Ale skoro producent uznał, że wystarczy ten radiatorek... W końcu przecież OC nie wpływa na temperaturę South Bridge (no czyba, że podniesiemy mu napięcie, tylko po co?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...