Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Nie wiem czemu ale jak ustawie u mnie fsb powyzej 310 to winda nie wykryje wogole tego OC. Plytka wstanie, winda sie odpali ale w cpu-z i tak bedzie jakies 7x202 ;/ Jakies pomysly na rozwiazanie problemu? Czy to moze po prostu wina kiepskiego do OC egzemplarza proca :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda,zę mamy nowego lidera wśród tanich płytek na s754. Gb obcieło rev 2.0 a epoxik w nowej rewizji prawie dogonił gb rev 1.1  Mimo pełbnego zadowolenia z mojej rev 1.1  teraz będe pewnie poelcał epoxa.

1691301[/snapback]

Który model Epoxa jest taki superfajny? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda,zę mamy nowego lidera wśród tanich płytek na s754. Gb obcieło rev 2.0 a epoxik w nowej rewizji prawie dogonił gb rev 1.1  Mimo pełbnego zadowolenia z mojej rev 1.1  teraz będe pewnie poelcał epoxa.

Tia, najpierw mowisz zeby brac GB, a teraz juz co innego!? :angry:

Hehehe, a co w tym epoxie jest lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówie o rev 2.0 gb i epoxie. Rev 1.1 i tak lepsze jest :wink:

Po prostu jeśli teraz nie da ktoś rady znależć gdzieś gb rev 1.1 to do mocnego o/c epox jednak jest lepszy i tyle. Chyba lepiej,ze jstem szczery niż mam pisać gb zawsze najlepsze i gadać to samo przez nastepne 10lat :lol:

 

A co epoxa to chodzi o ten model:

 

Epox 8KDA3I rev. 3.2

 

 

i link do e-giełdy:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158-13

 

 

Acha na pocieszenie epox w tej wersjki ma 6 kanałowy dzwięk jedynie a wersja j z alc 850 jest 100!!! zl droższa :blink: To już lepuej tę wersje i do tego audigy2 oem(mozna juz za niwiele ponad 100zl dostać w sklepach)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny radiatorek na NB ma ten epox

Płyta kosztuje około 260 złotych, co stawia ją na równi z Gigabyte K8NS. W porównaniu do K8NS rev 2.0 Epox 8KDA3I jest dużo lepszą płytą. W porównaniu do K8NS rev 1.1 prezentuje się bardzo podobnie, układy zasilające równie mocne. Przyznajemy jej 9/10. Punkt obcinamy za kiepską jakość zintegrowanego dźwięku. Polecamy!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwileczke miałem tego Epoxa 8KDA3I rev. 3.2 i nie był stabilny przy 310HT

gdy próbowalem ziagnozowac dlaczego zauwazylem ze chipset prawie parzy a komp mimo nawiewu na niego nie chce byc stabilny przy 310 podziękowalem i oddałem :)

 

PS. orientuje sie ktos czy na K8NS lub DFI LP nf3 250gb wejdzie pentagram 100cu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

ja zauwazylem taką anomalie: otoz na poprzedniej platformie (soltek frn2+bartek 2.5 na fsb 166) gf6800@ robil ok 3930 w 3dm2k5. po podniesieniu fsb do 177 to juz wskakiwalo >4000 markow. a teraz na k8ns na fsb 300 robi 3920 pt :( Rozumiem ze glownie grafika jest obciazona w tym tescie, ale dlaczego przy lepszej mobo, szybszym procku i pamieci tez chodza szybciej, są gorsze wyniki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc potestowałem przez ostatnie dni i doszedłem do następujących wniosków . Płyta Ok na standardowym 1.4v spokojnie uzyskałem stabilne fsb320 . Co ciekawe kiedy zmienie pamięci na 1T przy fsb320 (330) płyta wstaje , windows się ładuje ale zamiast ekranu zapraszamy mam czarny ekran i musze zapodać restart. Jak dam pamięci na -Auto wszystko chodzi dobrze (330 wiesza się w windowsie gdy włacze opere czy inny program). Czyli w trybie 2T jest OK. Nie wiem czy istnieje różnica w obu trybach, ale gdy ustawiłem standard (7x200) i pamięci 2T wszystko jakby płyniej chodzi a na 1T komp po 6 godzinach grania coś się muli, przy 2T tego nie ma.

pamięci chodzą na taktowaniu 3-4-4-8 @200mhz

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten epox to żadna rewelacja, chyba że wszystkie bedą działać z poziomu biosu na 330HTT - moj GB v1.1 robi 325HTT stabilnie, teraz zrobiłem Vddr moda i co śmieszne jest, że z Vdata 256(ddr400 spd 3-4-4-8) zrobiłem 540Mhz 2-4-4-11 :) - na stałe leci 485mhz 2-3-3-11 razem z windami ch5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obnizylem nieco oc do fsb 280 i vcore +7.5% i w 3dmarku mniej o kolejne 50pt, czyli w sumie na nf3 fsb280 ma mniejszą wydajność niż nf2 na fsb166 :mad:

 

troche to denerwujace...

1694122[/snapback]

bo pewnie masz freezy <_<

ja bez oc mialem tyle samo pkt co na axp 2200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze sie dzieje-gb tnie płyte coraz bardziej. Mam właśnie fote od nowego nabywcy i ma już tylko 2 cewki!! Podobno to rev 2.1 Nie wiem jak z kondziorkami.widze spore ubytki ale niech nabywcy rev 2.0 porównają foty ze swoimi płytami i napiszą czy czegoś jeszcze brakuje?

 

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już sam nie wiem- leborg pisał,ze w jego rev 2.0 są 3 cewki  :?

Troche zgłupiałem normalnie

1695717[/snapback]

ej, nigdzie nie pisałem ze są 3 cewki...poprawiałem tylko felusia co do liczby mosfetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde byłem pewien zę zabrali 1 cewke czyli są 3...a tu 2 pozostały? No to moze w tej nowej rev nic nie obcieli wiecej albo gościowi sie porąbało i to zwykłe 2.0. Zapytam sie jutro skąd wział to 2.1

 

Możliwe,zę zrobiłem szum o nic :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam nastepujacy problem.mam semprona 2600 i co dziwne jak mam ustawione ht x 4 przy normalnym fsb 200MHz to komp nie wstaje a glosniczek wydaje dziwne dzieki:1 dlugi i 2 krotkie.natomiast jak zmienie ht na 3 to wszystko jest ok nawet przy fsb 280. czego to moze byc wina?? teraz mam rev 2.0 a wczesniej mialem rev 1.1 ale padla i oddalem na gwarancje a oni zwrocili wlasnie ta. ale ani na tamtej ani na tej nie przekroczylem fsb 275 stabilnego. teraz jade na 265 mhz synchro z RAM. Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pipniecia które wydawał komp, czyli 1 długi i 2 krótkie to wg. manuala "Monitor or display card error" Co nie ma sensu, gdyz u ciebie na innym ht szło.

A zeby przekroczyc fsb 280, zmien ht n 3x, dzielnik pamieci na 2/1.33 a pamieci ustaw na 133 mhz. Dojedziesz spokojnie do 320, tzn. w zależnosic jakiego masz proca, bo róznie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co do tych dzwiekow to sie zgodze ze nie ma sensu ale poprzednia plyta byla wymieniana na takiej podstawie bo myslalem ze to wina agp. ale okazalo sie ze po wymianie plyty wystepowaly te same objawy.na szczescie po zmianie ht na 3 juz jest ok i wlasnie na takim ht jade. te moje pamiatki sa kosmicze bo do 266MHz potrafia isc synchro z procem powyzej wywalaly bledy.juz probowalem dajac je na 2/1,33 i niestety proc wiecej niz 275 nie chce isc nawet przy napieciu +10%.widocznie trafilem na bardzo shitowy model proca.moze uda mi sie go zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio zadalem Wam pytanie o mobo do semprona na s754. Polecono mi ta wlasnie plyte (mam niestety/stety rev 2.0). Po wlozenie procka, osadzeniu ramu, grafy i podlaczeniu do pradu bylem pewien, ze nareszcie bede mial sprawny komputer. Nic z tego...

Komputer od poczatku piszczal (nie ladowal sie nawet bios), nie wazne bylo w jakim banku jest kosc, pojawilo sie nawet podejrzenie, ze moglem odwrotnie wlozyc kosc... :mur: ... kosc do wywalenia...?

Okazuje, sie jednak, ze na kompie znajomego ram dziala i to dziala POPRAWNIE. Tymczasem moja plyta zawsze po jego wlozeniu piszczy. Co sie dzieje? Ten modul to jakis zwykly noname 512mb 400 (kosci 5ns/6ns) DWUSTRONNY, chodzil ostatnio u mnie na socket a (na 8k9a i a2000+ na 2-2-2-6 bez problemow...), teraz dziala u znajomego, rowniez na socket a (moj byly chipset, jak i obecny znajomego to kt400). Czyzby k8ns lub /gorzej/ czyzby chipset nforce3-250 mial problemy z dwustronnymi koscmi? :mur:

W manualu sie nie doczytalem, by kosc tego typu mialaby sprawiac problemy... Wymiana mi sie nie usmiecha... kolejne 200zl na ram to dla mnie spory cios, bo zakup proca i mobo byl dla mnie duzym wydatkiem.

Komp testowany byl wczoraj w jednym ze sklepow komputerowych, i na 256mb (jednostronnej) dzialal poprawnie. Niestety nie mialem mozliwosci, by sprawdzic, jak sie zachowuje na dwustronnej kosci.

Dzis moze bede mial twinmosy 512mb. Zdam wtedy relacje, jak sie beda zachowywac (sa to kosci dwustronne).

 

Pozdrawiam i licze na Wasz odzew w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, a może masz zwaloną płytę? Czy wkłądałęś tam jakiś inną pamięć, na pewno wszystko dobrze popodłączane?

Odnośnie kręcenia to u mnie nie jest za dobrze.

Wyciągnęłem chyba tylko jakieś 270 z hakiem z procka. Teraz nie pamiętam dokładnie bo to na początku było. Myślałem, że lepiej pójdzie. Ale może to dlatego, że mam dwie kości obustronne? Pamięci w ogóle prawie nie taktuje, najwięcej mi działały na 220. Do tego dochodzi przecież dysk ata, dwa napędy, dwa dyski sata, kontroler sata na pci i następny dysk, no i dźwiękówka na pci. Coś mi się zdaje, że trochę to płytę hamuje. Ogólnie płytka nie jest zła, za tą kasę? Brakuje mi tylko większej ilości gnizad sata. A swoją drogą to są one naprawdę beznadziejnie umiejscowione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...