Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem w miare zadwolony, wszytskie moje problemy z mobo sie skonczyly pracuje teraz na 9x306. to jest juz koniec proca najprawdopodopodobniej, powyzej tej wartosci wszytskie programy odmawiaja wspolpracy (spi, sp2004, s&m). teraz mysle o wymianie na jakiegos sempa e6 tylko nie wiem czy tez 3000+ czy 2800+ bo zebym byl zadwolony to musial bym miec na nim 340 htt :) a i ja mam rev 1.0 ale praktycznie nie widze roznicy pomiedzy rev 1.0 a 1.1, na tej się równie dobrze kręci :wink:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy także u was płyta czasem nie staruje za 1 razem? U mnie objawia się to tym, że nie zapala się zielona lampka (Power) w obudowie, startuje CD, potem jakby znowu się resetuje- tym razem z lampką Power, startuje CD i ładuje :|

1712010[/snapback]

Na poprzedniej płycie też tak miałem, ale tylko przy pierwszym uruchomieniu kompa po podłączeniu do gniazdka (włączeniu listwy) np. po nocy. Zasilacz na zimno nie wyrabiał. Musiał troszke postać podłączony do prądu i się "rozgrzać". Na "naładowanym / rozgrzanym" zasilaczu nie było problemów. To mnie skłoniło do wymiany zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny kumpel co podkręcał swój sprzęt ma Modecom gtf 350 watt reszta nie kreci kompów bo ich to nie kręci :) Czy moge nazwac tego modecoma gtf porządnym zasilaczem ?

1712252[/snapback]

Wydaje mi się, że oba omawiane Modecomy mają zbyt słabą linię 12V jak na podkręcanie na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oba omawiane Modecomy mają zbyt słabą linię 12V jak na podkręcanie na tej płycie.

1712860[/snapback]

Niekoniecznie. Mam chiefteca 1136h, jest nie lepszy od modecoma 350gtf i jakoś sobie radzi.

Modecom feel natomiast może już nie wyrabiać.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny kumpel co podkręcał swój sprzęt ma Modecom gtf 350 watt reszta nie kreci kompów bo ich to nie kręci :) Czy moge nazwac tego modecoma gtf porządnym zasilaczem ?

1712252[/snapback]

to jest dobry przykład porządnego zasilacza [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze no to pogadam z kumplem... Hmm teraz mi pomóżcie jaką zasilke wylicytowac na allegro aby udzwignela bez problemu moj config.. bo nie mam pieniedzy na nowy. Podajcie jakies propozycje.

1712957[/snapback]

najpierw sprawdz na tym modecomie, potem kupuj nową, bo moze sie okazac ze wywalisz kase w błoto :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem wziąłem pod uwagę ze coś może Sie gryźć jednak problem z oc występuje u większej ilości osób:/

 

Np. podkrecił w czwartek proca na 2.4 Sprawdzał pare godzin benchmarkiem i full stable, wyłączył kompa wieczorem rano wstaje uruchamia i ani sie komputerkowi śni żeby posta przejść - i tak tez mam:)

No ja sie z tą wypowiedzią nie zgadzam wogole. Mam tą samą płyte rev1.1 i sempa 2800+ 64bit. U mnie jest bardzo stabilna, czasami jej sie zdazy jakis mały zwis, ale to nie powod do robienia wielkiej afery.

Problemu z OC nie mam zadnego, wiec nie mow ze wiekszosc tak ma. Jakos nie zauważyłem zeby ludzie sie skarżyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tez mialem taki zwis przy starcie,ale ramy (zwykle kingstony400) byly puszczone na 480 i 2,7v(czyli ile ga daje),a jak zwiekszylem dzielnik to tera na 440 smiga bez problemu i ani jednej zwiechy juz od 3tyg (odpukac ) do tego jescze zmienilem na 1T.

 

 

Przydaloby sie zebrac w calosc info co do pamieci jakie na tej plycie chodzą i jakie nie ,najczestsze timingi i dzielniki ,bo przezucac >30 stron i skladac to wszycho w glowie to sie pierdzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem mam sprzet Smepron64 3000+(BOX), mobo GA-K8NS, zasilke Modecom feel 300W :/, 512mb kingstony 2,5-3-3-8. Wiem ze plyta kreci FSB do 320 (przy mnozniku x5 i standardowym napieciu) bo sprawdzalem. Dzisiaj postanowilem podkrecic na mnozniku x9 do fsb=285, dzilniki pamieci 2/1.66 i fabryczne timingi ale komp wiesza mi sie w windzie przy obliczaniu SuperPI 1M. Za to na fsb=275 komp chodzi stabilnie (SP2004 po godzinie nie wywala bledow, wicej nie mialem za bardzo czasu.). Moze pomozecie jakos? mysle zeby moze zwiekszyc o 5% napiecie procka.

 

PS: oczywiscie do wszystkiego mnoznik HTx3 :)

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić sie spostrzerzeniami na temat 'cięcia' grafy na K8NS.

Po wymianie płyty - o dziwo od ręki w sklepie  :rolleyes: , sprawdzeniu pozostałych podzespołow (karty, ramu, proca, dysków, taśm ... ) okazało się że wina nie tkwiłą w sprzęcie a jedynie w oprogramowaniu - nawet zasiłka Codegen 300W okazała się nieczemu nie winna

 

1712033[/snapback]

mialem to samo. zainstalwoalem wszystko od nowa, winde, stery plus stery do c''n'q wlaczam kompa i zwis. odinstalowalem c'n'q i pomoglo, brak zwisow.

 

wszystko dalej chodzil ok, zadnych zaciec - po prostu ok. ale zainteresowalem sie, jaka jest temperatura na procu, wiec zainstalowalem ten programik z plytki od GB (nTUne chyba czy jak to go.no sie nazywa), resetnalem kompa, podciagnalem tajmingi pamieci wlaczylem 3dmarka03 i szok... szczegolnie na drugimk tescie bylo widac straszne skoki. pomyslalem, ze pamieci nie wyrabiaja, wiec pamiatki ustawilem na default i to samo, wiec wylaczylem ten durny prgramik i wrocilo wszystko do normy.

 

teraz temp kontroluje mi MBM, ale chyba go wywale bo czujniki na plycie tlko mlotkiem porozbijac... durnoty pokazuja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

PRzed chwila kupilem wlasnie ta plyte i semprona 64 2500+ i bios mi go wykrywa jako AMD PROCESOR UNKNOWN nie pisze ani ile mhz :/ co zrobic ?

1719146[/snapback]

update biosu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Biosem jest juz ok... wiec wykrecilem go dzisiaj z 1400@1900 co daje 3100+ ale caly czas w biose mam napisane SEMPRON 2500+ ... czemu tak jest ? w everescie jest napisane 3100+ a MOJ KOMPUTER --> WLASCIWOSCI --> jest napisne sempron 2500+ mozna cos z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem ze zintegrowaną kartą dźwiękową na tej płycie oraz głośnikami takimi jak w podpisie.

Głośniką są 4.1. Wszystkie 4 satelitki są na jednej zielonej wtyczce, a subwopfer na osobnej czarnej. W SOUND EFFECT MENAGER mam do wyboru 2,4 lub 6 kanałów, więc wybieram 4 i niestety graja mi tylko 2 przednie głośniczki. Wszystkie grają dopiero wtedy, kiedy wybieram 6 kanałów, ale wtedy dwa z nich (tyklne) są wykrywane jako głośnik centrany i subwoofer:/ przez co dźwięk jest zniekształcony, a w grach nie słychać tego co się dzieje z tyłu.

W SOUND EFFECT MENAGER-->SPEAKER CONFIGURATION-->BACK PANEL jest napisane, że niebieski jack odpowiada tylnim głośniczkom, zielony przednim, różowy subwooferowi.

Nie da się tego zmienić :/. I nie wiem jak ja mam to podłączyć żeby było OK skoro ja mam tylko jedną zielona wtyczkę z wszystkimi 4 głośniczkami, a nie tak jak tam jest napisane, że powinny być 2 - zielona i niebieska (przednei i tylne).

Gdybym wiedział, że tak będzie to bym nie sprzedawał mojego SB Live!, bo z nim nie było problemów.

Pozdrawiam i prosze o jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

str. 65 instrukcji poczytaj tę i pare nastepnych stron i sie baw chłopie. Tam jest tyle możliwości ustawienia w tym sofcie do dzwiękówki,ze na pewno odpalisz swoją konfiguracje..

 

 

 

 

A co do biosu to prosze o dalsze recenzje bo ide chyba ssać :]

 

W końcu to cała zabawa z k8ns co 2 tyg nowy biosik. ciekawe czy zanim zmieni płyte do setki dojdzie? :wink:

 

Ale mnie to akurat nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...