Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

65 str. ?? U mnie to zaczyna się od 68!! ?? dziwne... ale i tak już wszystko tam przeczytałem i nie ma o tym słowa. Wyglada na to, że GIGABYTE nie wie o czymś takim jak 4 głośniki na jednej wtyczce... :/, bo wszędzie jest o 2 wtyczkach, jedna na dwa głośniki przednie, druga na dwa tylne. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upss....

 

 

 

na f18 komp mi sie restartuje w przy ustawieniach gdzie przedtem prawie do końca spi16m przełaził tak do 18 pętli a teraz restart kompa :blink:

 

 

Podniosem napięcie o oczko i w miare ok ale andal ciut gorsze o/c...

 

Coś namieszali nie wiem czy tylko zanizuyli nieco napiecie(od osób mierzących miernikiem wiadomo,ze gb zawyza je nieco moze chcieli to poprawić..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki mam napstepujace pytanie/problem:

 

Do tej pory posiadałem Gigabyte 7NF-RZ i Sempka 2400+ ktory chodził jako 2800+. Reszta konfiguracji to 2x256 Ram ddr400 elixir, ati radeon 9550@9600 zasilacz cheiftes 360W, dysk 160 giga i inee...

Teraz zmieniłem płytke na GA-K8NS r2.0 i do tego Sempron 2800+ 64bit i zastanawia mnie czemu nie zmieniła się wydajność (oczywiscie robiony format, stry wszystkie okey). W 3DMarku05 mam mniej więcej tyle samo punktów jak na poprzednim zestawie (ok 1500). I niewiem czy taka wydajnośc bez podkrecania jest normalna?

Pozdrawiam i dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki mam napstepujace pytanie/problem:

 

Do tej pory posiadałem Gigabyte 7NF-RZ i Sempka 2400+ ktory chodził jako 2800+. Reszta konfiguracji to 2x256 Ram ddr400 elixir, ati radeon 9550@9600 zasilacz cheiftes 360W, dysk 160 giga i inee...

Teraz zmieniłem płytke na GA-K8NS r2.0 i do tego Sempron 2800+ 64bit i zastanawia mnie czemu nie zmieniła się wydajność (oczywiscie robiony format, stry wszystkie okey). W 3DMarku05 mam mniej więcej tyle samo punktów jak na poprzednim zestawie (ok 1500). I niewiem czy taka wydajnośc bez podkrecania jest normalna?

Pozdrawiam i dzięki z góry.

1722767[/snapback]

3Dmark03 oraz 3Dmark05 mierzą głównie osiągi karty graficznej.

Jedynie 3Dmark2001 odzwierciedla w pewnym stopniu wydajność procka / pamięci / szyny.

 

P.S.

tomcat byłeś szybszy :) .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wynik w miare jak na radka 9550 :)

 

Wgrywal ktos juz bios f18? ja wgralem i nie zauwazylem wiekszych roznic do f17. jedynie mnozik proca jest na samej gorze "Clock frequency setings". nie sprawdalem czy mozna wieksze htt wyciagnac. ale napewno jakies poprawki sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie :( kupilem kolejna kostke 512mb twinmosa i dolozylem do moich 2x256 i porazka ;\\ spi sypie sie na wjazd chociaz dalem 2t i zjechalem htt do 300, resety i full niestabilnie 256 i 512 lepiej ale spi reaguje identycznie :( na 1 kosci 512 system dziala szybciej i mozliwe ze mozna bedzie podciagnac htt - nie sprawdzalem jeszcze

 

2x256 sa jednostronne, 512 juz obustronna wszystkie na Mtecach, kila i kaszana a mialo byc tak pieknie :(((((( pomocy !!!

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie :( kupilem kolejna kostke 512mb twinmosa i dolozylem do moich 2x256 i porazka ;\\ spi sypie sie na wjazd chociaz dalem 2t i zjechalem htt do 300, resety i full niestabilnie 256 i 512 lepiej ale spi reaguje identycznie :( na 1 kosci 512  system dziala szybciej i mozliwe ze mozna bedzie podciagnac htt - nie sprawdzalem jeszcze

 

2x256 sa jednostronne, 512 juz obustronna wszystkie na Mtecach, kila i kaszana a mialo byc tak pieknie :(((((( pomocy !!!

1723377[/snapback]

a jak z napięciem na pamięciach - podciągnąłeś na 2,7V albo chociaż na 2,6V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dla porównania na starej łycie GA 7NF-RZ i Sempku 2400+ chodzacym jako 2800+ wynik mialem w 2001 - 9490-9500

Teraz mam wybik Na Nowej plycie i sempku 2800+ nie kreconym - 10392

I teraz widac jak na dłoni co sadzicie czy to za mała roznica (czy cosik jest nie tak) czy wszystko ok ?

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z napięciem na pamięciach - podciągnąłeś na 2,7V albo chociaż na 2,6V ??

1723391[/snapback]

pamieci leca na maxa 2,7V

 

moge zamienic 2x256 na jedna kostke 512 i wtedy bym mial 2x512 ale czy one beda lepiej dzialaly qde bo sie zalamie ;/ moze f18 cos da jak tylko wroce z pracy to robie biosa. pamieci to twinmosy 512 obustronne moze to w tym jest wlasnie problem , kosc kupilem w proline w gliwicach moze by mi wymienili ja single bo poco mi takie pamieci jak sys sie sypie jak rdza na moim malaczu ;/

Edytowane przez lokee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci leca na maxa 2,7V

 

moge zamienic 2x256 na jedna kostke 512 i wtedy bym mial 2x512 ale czy one beda lepiej dzialaly qde bo sie zalamie ;/ moze f18 cos da  jak tylko wroce z pracy to robie biosa. pamieci to twinmosy 512 obustronne moze to w tym jest wlasnie problem , kosc kupilem w proline w gliwicach moze by mi wymienili ja single bo poco mi takie pamieci jak sys sie sypie jak rdza na moim malaczu ;/

1723422[/snapback]

Jakoś najmniej problemów jest z kośćmi jednostronnymi.

Ja mam 2xKingston 512MB jednostronne i pięknie śmigają.

 

Jak masz możliwość wymień ją na jednostronną to może chociaż pójdą w konfiguracji 512+256. Ponoć kości dwustronne to tak jakby 2 kości jednostronne - to może być przyczyna nięchętnej współpracy.

Od czasu pierwszych przygód z nForce2 pamięci kupuje tylko jednostronne.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem:

 

zmieniam mnoznik HTT na 3x

dzielnik 2:1.33

I jade z szyna dochodze do 240 (jakiej 1.92Mhz) to daje sempka 3200+

 

A jak chce wyzej to juz sytem staje na POST (ekranik biosu)

Co robie nie tak i co powinienem jeszcze ustawic w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem:

 

zmieniam mnoznik HTT na 3x

dzielnik 2:1.33

I jade z szyna dochodze do 240 (jakiej 1.92Mhz) to daje sempka 3200+

 

A jak chce wyzej to juz sytem staje na POST (ekranik biosu)

Co robie nie tak i co powinienem jeszcze ustawic w biosie?

1725097[/snapback]

Zwiększ napięcie na procku - może być jakiś kiepski dla o/c egzemplarz. Niestety coraz częściej się zdarzają :( .

Możesz też rozluźnić timingi pamięci: np. 2T 3-3-3-9 i @2,6V. Ale to raczej wygląda na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zwiększyłem napięcie na procku wybralem +7,5% i zaczol dalej się kręcic chodzi stabilnie na 2,13 GHz (2:1,5)dalej nie próbowalem. Aha i takie teoretyczne pytanko - czy przez lipne pamieci moze tak slabo się kręcic??? (na socketA te pamieci ktore mam nie wytrzymywaly wyższego taktowania - chodzily stabilnie do 400).??

Albo plyta bo GA juz nie robi tego co na początku ;]

Aha i czy takie napiecie na procu i taktowanie mu nie zaszkodza? temp idle 27*C

??

Pozdro!

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zwiększyłem napięcie na procku wybralem +7,5% i zaczol dalej się kręcic chodzi stabilnie na 2,13 GHz (2:1,5)dalej nie próbowalem. Aha i takie teoretyczne pytanko - czy przez lipne pamieci moze tak slabo się kręcic??? (na socketA te pamieci ktore mam nie wytrzymywaly wyższego taktowania - chodzily stabilnie do 400).??

Albo plyta bo GA juz nie robi tego co na początku ;]

Aha i czy takie napiecie na procu i taktowanie mu nie zaszkodza? temp idle 27*C

??

Pozdro!

1725701[/snapback]

Nawet jak ustawisz +10% to nie będzie za dużo - 10% z 1,35V to raptem 0,135V czyli w sumie 1,485 (może 1,55V bo gigabyte ma default chyba 1,4V zamiast 1,35V) - a te procki latają spokojnie na 1,6-1,7V.

Pamięci mają mniejsze znaczenie - odpowiednio dobierasz dzielnik i jest dobrze. Przy dzielniku 2:1,5 i pamięciach ddr400 masz fsb 266 (bez o/c pamięci), przy dzielniku 2:1,33 masz już fsb 300MHz (bez o/c pamięci)

 

A co do szkodzenia - o/c jakoś tam skraca życie i zwiększa ryzyko uszkodzeń, ale jak się nie przegina to jest to ryzyko marginalne.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze i jeszcz jedno pytanko czy skoki V kor żedu 0,03V tzn miedzy 1,47 a 1.50 są normalne (na starej plycie tez tak mialem) wszystko oczywiscie stabilne bo robilem test super PI od 16k do 8m i do tego 3d mark 2x (na 2.13ghz rózncica pona 1000 pkt w 2001) >>> ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze i jeszcz jedno pytanko czy skoki V kor żedu 0,03V tzn miedzy 1,47 a 1.50 są normalne (na starej plycie tez tak mialem) wszystko oczywiscie stabilne bo robilem test super PI od 16k do 8m i do tego 3d mark 2x (na 2.13ghz rózncica pona 1000 pkt w 2001) >>> ??

1725787[/snapback]

Norma. U mnie CPU-Z pokazuje skoki 1,376 - 1,392V. Wydaje mi się, że jest to kwestia zastosowanego układu do monitoringu - ma on taką "rozdzielczość" i drobne wahnięcie napięcia od razu sygnalizuje zmianą o 0,016V (lub wielokrotność).

Na każdej płycie przy różnych zasilaczach obserwowałem ciągłe wahania odczytów rzędu 1-2%. Sprawdzam czasami miernikiem poszczególne napiecia - trzymają się stabilnie a mimo to odczyty z płyty ciągle się wahają.

 

P.S.

Jeszcze co do stabilności - same testy nie są wystarczające. Jak popracujesz pare dni z różnymi wymagającymi aplikacjami to się dopiero okaże na ile jest stabilny. Z własnych doświadczeń wiem, że jeśli znajdę "stabilną granicę" dla procka przy danym napięciu docelowym to obniżam fsb o 10 MHz i dopiero na takim kompie pracuje i mam w miare pewność, że będzie stabilny. Czyli np. jeśli przy 1,5V procek przejdzie 1-2 godzinne testy (PI + pare pętli 3Dmark03) jako 8x270 (przy 271-2 wywala się) to na stałe ustawiam go 8x260 i tak chodzi.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K8NS rev. 1.0, zainstalowałem ClockGen'a (wersja dla nForce'a 3 250) i nie mam aktywnej zakładki K8 FID/VID - nie mogę zmieniać napięcia dla procesora :angry:

 

1) Czy ktoś wie czemu i jak temu zaradzić?

2) Czy jest jakiś inny program, który mi na to pozwoli (EasyTune 5 odpada bo aby zmienić HTT o 50Mhz muszę 50 razy kliknąć myszką :mur: )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

 

 

OCB?

 

napięcie zmień w biosie albo et a szyne podnoś clockgenem.

Acha radze jednak podnosić stopniowo bo jak dasz od razu ostro to mozęsz płyte zakatować...

 

I żeby blokady szyn załapały częściowo musisz pod biosem podkrecić nawet minimalnie-jak z wiondy startujesz od szyny 200 to pci i często agp lećą do góry razem z szyną proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwym przestudiowaniu problemu ustaliłem, że mogą tylko posiadacze procesora z odblokowanym mnożnikiem (FID), a ja mam zablokowany (Sempron 2600+ 64-bit) ale czemu autorzy równocześnie nie pozwalają mi zmieniać napięcia (VID) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym likendzie wracam do akademika:)

 

przez ten czas pomeczylem troszke swojego sempronka:)

2500Mhz osiagniete, wiecej nie moglem osiagnac zapewne moje umiejetnosci mnie ograniczaly:) plyta smiga na HTT 320, co nie jest chyba tragicznym wynikiem:)

 

Kolejna sprawa, na tymi gigabajciku wreszcie moge podkrecic swojego radka:) ktory na k7s5a wogole nie chcial sie krecic. odrazu zaliczala gierka zwieche. i tak ze standardowym 550mhz na pamieciach bez problemu polecialem na 640mhz, jadro troszke slabiej krecilo sie, bo z bodajze 440 na 490. na tych ustawieniach roznice w wydajnosci w grach bylo doslownie czuc!

 

w 3dmarku03 roznica to okolo 450 pktow, wiec tez niemalo:)

 

nie wiem skad te roznice w oc grafiki...

 

jeszcze jedna rzecz - temperatury procka...

czy ja gupi czy te mierniki czy moze wszystko jest ok i ten semp jest taki zimny :huh:

po wlaczeniu kompa rano mam 15stC (zimno mam w pokoju, wiec nic dziwnego). Po pol godziny idle mam 19stC (radiator od proca zimny, sprawdzane na czuaj lapkami). po wlaczeniu gta sa i pol godziny grania mam 27stC...

 

jak wykrece na 2500Mhz i dam +10% na vcore to temp skacze do 32stC...

 

wniosek chyba jest taki, ze trzeba dorobic sie jakiegos termometru i sprawdzic... ino pojawia sie pytanie gdzie meirzyc:D

 

cos mi sie wydaje jednak, ze ten moj semp to taki zimny z natury jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwym przestudiowaniu problemu ustaliłem, że mogą tylko posiadacze procesora z odblokowanym mnożnikiem (FID), a ja mam zablokowany (Sempron 2600+ 64-bit) ale czemu autorzy równocześnie nie pozwalają mi zmieniać napięcia (VID) :angry:

1732183[/snapback]

czyli ze co, jak mam sempa2000+, ten ma mnoznik odblokowany, to moge dac wiecej niz te 10% od nominalnych na vcore?

 

cos nie wierze:) probowal juz ktos i udalo sie?

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi czujnikami to rzeczywiscie jest coś nie teges, po zakupie płyty i natychmiastowej wymianie tego czegoś spod radiatora na chipie i zapodaniu AS5 non stop mam 26stopni, bez względu czy kręcę czy nie. co do temp cpu to są w miare wiarygodne - na +5% przy 289*9 mam (w zalezności od temp w pokoju) od 32-39 (po jakimś smarku lub giercowaniu), 40 przekroczył jedynie w sp2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze co, jak mam sempa2000+, ten ma mnoznik odblokowany, to moge dac wiecej niz te 10% od nominalnych na vcore?

 

cos nie wierze:) probowal juz ktos i udalo sie?

1733161[/snapback]

Nie pisz postów jeden pod drugim tylko edytuj poprzedni!

 

Jeśli masz odblokowany mnożnik to możesz ustawiać napięcie procesora w Clockgen'ie ale nie więcej niż pozwala rewizja Twojej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...