Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

czy naprawde nikt nie moze zajrzec do budy zerwac ta naklejke i przeczytac oznaczenia kostki biosu z tej plyty naprawde bardzo prosze to jest tylko chwilka roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu caly czas temperatura chipsetu niezaleznie od tego co robie ma caly czas 70* (a napewno tyle niema) co z tym nie tak ?

PS. Zjechałem z F18 na F17 i moim zdaniem jest stabilniej (nie zauwarzylem automatycznej zmiany dzielnika przy starcie i dobrze :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu caly czas temperatura chipsetu niezaleznie od tego co robie ma caly czas 70* (a napewno tyle niema) co z tym nie tak ?

PS. Zjechałem z F18 na F17 i moim zdaniem jest stabilniej (nie zauwarzylem automatycznej zmiany dzielnika przy starcie i dobrze :D )

U mnie czujnik podaje 43 stopnie ... też niezależnie co robie i jak podkrece system.

Lecz moim zdaniem chipset i tak ma wiecej sopni niż 43. Jeżeli do radiatora nie moge przyłożyc palca na dłużej niż na 1 sec to znaczy, że ma on dużo ponad 40C

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde nikt nie moze zajrzec do budy zerwac ta naklejke i przeczytac oznaczenia kostki biosu z tej plyty naprawde bardzo prosze to jest tylko chwilka roboty

oto oznaczenia z biosu mojego k8ns... <cholerna naklejka schodzila 10 min=>

 

SST <ladna grafika czcionki i duza... wiec chyba nazwa firmy czy cus...>

49LF020A

33-4C-NH

0453133-A

 

prosze bardzo :D ale jak juz zrobisz to czekam na rezultaty twojego o/c :D

narqa i milego lutowania

post-126426-1133665822.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik podaje 43 stopnie ... też niezależnie co robie i jak podkrece system.

Lecz moim zdaniem chipset i tak ma wiecej sopni niż 43. Jeżeli do radiatora nie moge przyłożyc palca na dłużej niż na 1 sec to znaczy, że ma on dużo ponad 40C

To może mój czujnik poprawnie wskazuje :D :rolleyes: Zresztą panowie z Gigabyta mogli by wrzucić bios F19 bo troche intrygujących bugów w F18 jest :D

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przydało by się i to bardzo:

 

1. Poprawienie botowania powyżej HTT 327 jak juz daje 328 to to jest 201 :mur: takie podciąganie Clockgenem HTT do 350 co restart windowsa jest strasznie wnerwiające.

2. Było by super jakby wprowadzili HT ratio 2.5

3. Vmem jeszcze choć do +0,3V :)

4. Przydało by się aby w biosie przy wartościach napięcia były cyferki a nie tylko "OK"

5. Poprawiony monitoring temp.

6. Różne dziwadła z bootowaniem pamięci...

7. I jeszcze wiele innych o których zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko piszcie meile do gb :)

 

Mam takie pytanie: ch komuś udało się uruchomic kontrolę prędkości obrotowej wiatraków w speedfanie? ew w innym programie który do tego służy? Bardzo zalezy mi na czymś takim.... czekam na pomoc!

 

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko piszcie meile do gb :)

 

Mam takie pytanie: ch komuś udało się uruchomic kontrolę prędkości obrotowej wiatraków w speedfanie? ew w innym programie który do tego służy? Bardzo zalezy mi na czymś takim.... czekam na pomoc!

pozdrawiam!

Tak kiedyś działał :mur: a teraz jakoś mi nie działa... niewiem co zrobiłem :oops:

 

Tylko tak dla sprostowania to ja mam K8NSNXP [ale to tylko rozbudowana wersja K8NS]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby speedfan obsługuje ten chip ta gigabyte k8ns -ITE costam, nawet w pomocy jest opisana dokładnie konfiguracja programu pod ten cjip mi jednak sie nie udalo :-| Jedyne co zauważyłem po zabawie ze speed fanem było to że w easytune5 została odblokowana opcja SmartFan.... Może macie jakis patent na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do ludzi posiadających GA-K8NS w wersji s754.

a) Czy jest w wersji pudełkowej dołączona instrukcja, jeśli tak to w jakim języku?

B) Wielu uzytkowników narzekało na złą obsługe pamięci; Na czym ta zła obsługa polega i na co zwrócić uwagę kupując pamięci dla tej płyty głównej?

c) Jakie macie wrażenia ze zintegrowanej karty dźwiękowej? Czy będzie ona lepsza niż SbLive! Value, którą obecnie posiadam?

d) Jak się miewa zintegrowana karta sieciowa? Warto zrezygnować dla niej z Realtek'a RTL 8139(A)?

e) Czy bez podkręcania procesora płyta zachowuje się stabilnie i wydajnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci moje subiektywne odczucia na temat tej płyty i musisz być świadom, że Twoje odczucia potem mogą być zupełnie inne:

a) Jest, j. angielski.

B) Z obsługą pamięci jest tak, że więcej niż dwie kości dwustronne przeważnie robią problemy.

c) Używam tej dźwiękówki z głośnikami z podpisu. Kiedyś, na innym kompie, miałem z tymi głośnikami SB Live! 5.1 i moim zdaniem dźwięk był dużo lepszy. Poza tym mam z tą integrą same problemy i zastanawiam się nad kupieniem właśnie Live! lub Audigy.

d) Do sieciówki nie mam zastrzeżeń.

e) U mnie była i jest stabilna, bez względu czy jest czy nie jest podkręcony procek.

 

Rev. płyty 2.0.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci moje subiektywne odczucia na temat tej płyty i musisz być świadom, że Twoje odczucia potem mogą być zupełnie inne:

a) Jest, j. angielski.

B) Z obsługą pamięci jest tak, że więcej niż dwie kości dwustronne przeważnie robią problemy.

c) Używam tej dźwiękówki z głośnikami z podpisu. Kiedyś, na innym kompie, miałem z tymi głośnikami SB Live! 5.1 i moim zdaniem dźwięk był dużo lepszy. Poza tym mam z tą integrą same problemy i zastanawiam się nad kupieniem właśnie Live! lub Audigy.

d) Do sieciówki nie mam zastrzeżeń.

e) U mnie była i jest stabilna, bez względu czy jest czy nie jest podkręcony procek.

 

Rev. płyty 2.0.

Pozdrawiam.

 

Ja równiez mam problem ztym FSB powyzej 327 a mam K8NS Ultra 939

 

Czym mogę go podbic do 333? Jest jakis program pod winzgroze co mi to umożliwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

problem grajacych cewek sie rozwiazal :D :D :D :D

 

mialem GF3ti200 przy tej grafice cewki cwierkaly/graly non stop dzis wsadzilem ati 9800pro(HIS) i cwiekranie zniknelo :) tylko jak odpalam jakas gierke dopiero wtedy zaczynaja byc lekko slyszalne :)

 

na poprzedniej grafice slyszalem je stojac w drugim koncu mieszkania w duzym pokoju

 

teraz w windowsie cisza jak nigdy :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do ludzi posiadających GA-K8NS w wersji s754.

a) Czy jest w wersji pudełkowej dołączona instrukcja, jeśli tak to w jakim języku?

B) Wielu uzytkowników narzekało na złą obsługe pamięci; Na czym ta zła obsługa polega i na co zwrócić uwagę kupując pamięci dla tej płyty głównej?

c) Jakie macie wrażenia ze zintegrowanej karty dźwiękowej? Czy będzie ona lepsza niż SbLive! Value, którą obecnie posiadam?

d) Jak się miewa zintegrowana karta sieciowa? Warto zrezygnować dla niej z Realtek'a RTL 8139(A)?

e) Czy bez podkręcania procesora płyta zachowuje się stabilnie i wydajnie?

a) jest i do tego PL

B) hmm, ciezko powiedziec bo u mnie problemow nie ma, ida na 433 przy bardzo dobrych timingach

c) nie uzywam on-boarda ale szczerze watpie, ze jest lepszy od live, do live zawsze mozna zapodac kx project i na bank lepiej bedzie gral

d) smiga poki co bez problemow, pozbylem sie starej bo jesli ta smiga to po co pci zajmowac

e) no oczywiscie, bez podkrecania to wiekszosc plyt jest stabilna, chyba poza starym ecs-em :)

e2.) nawet po podkrecaniu jest stabilna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

problem grajacych cewek sie rozwiazal :D :D :D :D

 

mialem GF3ti200 przy tej grafice cewki cwierkaly/graly non stop dzis wsadzilem ati 9800pro(HIS) i cwiekranie zniknelo :) tylko jak odpalam jakas gierke dopiero wtedy zaczynaja byc lekko slyszalne :)

 

na poprzedniej grafice slyszalem je stojac w drugim koncu mieszkania w duzym pokoju

 

teraz w windowsie cisza jak nigdy :)

 

pozdrawiam

hmm u mnie "graja" (są słyszalne) od 1,6V na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do ludzi posiadających GA-K8NS w wersji s754.

a) Czy jest w wersji pudełkowej dołączona instrukcja, jeśli tak to w jakim języku?

B) Wielu uzytkowników narzekało na złą obsługe pamięci; Na czym ta zła obsługa polega i na co zwrócić uwagę kupując pamięci dla tej płyty głównej?

c) Jakie macie wrażenia ze zintegrowanej karty dźwiękowej? Czy będzie ona lepsza niż SbLive! Value, którą obecnie posiadam?

d) Jak się miewa zintegrowana karta sieciowa? Warto zrezygnować dla niej z Realtek'a RTL 8139(A)?

e) Czy bez podkręcania procesora płyta zachowuje się stabilnie i wydajnie?

adA) O instrukcji nie będe pisał bo wiadowmo.

adB) Powiem tak mam teraz 2x512mb dwustronne twinmos i wszystko śmiga bardzo ładnie. Wsześniej mialem 2x256 elixir i wogóle nie dałop się kręcić. Obsługa pamięci zależy też głównie od procka bo tam jest kontroler. Ale nie powinienes mieć większych problemów z RAMem

adC) Zintegrowaną kartę dzwiękową wyłonczyłem zestaw 5,1 dziwnie na niej chodził. A SB Live! jak każdy zauwarzył jest 100X lepszy od tej zintegrowanej

adD) Do sieciówki zastrzeżen nie mam ale też nie używam do jade na Neostradzie

adE) Bez podkręcania wszystko stabilnie /// Po podkręceniu w granicach rozśadku też. Ale tutaj zależy jaki masz procek i zasilke. także regóły niema

 

Pozdro!

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, i problema mam z k8ns... podpinalem tasme do stacji dyskeitek, wlaczylem kompa, ten po chwili walnal reseta, drugi raz t osamo... za trzecim wogole nie reaguje na przycisk power...

 

niby zaden molex nigdzie nei dotknal, wszystko wydaje sie ok a tu komp wogole nie reaguje... wlacznik jest prawidlowo podpiety do mobo i nie mam pojecia co sie stalo... nic nie pomaga :(

 

czyzby zasilka z jakichs niewiadomych wzgledow poszla sie hustac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wczoraj gb k8ns i w pudelku nie znalazlem dodatkowych wyprowadzen usb, tylko 1 kabelek sata oraz przejsciowki z molex na sata, czy rev 2.0 nie posiada w boxie tych elementow ?

jeszcze jedno czy odczyty temperatur i napiec z programu easy tune 5 sa miarodajne, proc chodzi na 300x8 +10%vcore na boxie a program pokazuje 20/27C? nie za malo w stresie (super pi) 27C??

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, i problema mam z k8ns... podpinalem tasme do stacji dyskeitek, wlaczylem kompa, ten po chwili walnal reseta, drugi raz t osamo... za trzecim wogole nie reaguje na przycisk power...

 

niby zaden molex nigdzie nei dotknal, wszystko wydaje sie ok a tu komp wogole nie reaguje... wlacznik jest prawidlowo podpiety do mobo i nie mam pojecia co sie stalo... nic nie pomaga :(

 

czyzby zasilka z jakichs niewiadomych wzgledow poszla sie hustac??

 

A spróbuj włączyć bez stacji dyskietek jeśli tego nie próbowałeś, ja mialem na mojej poprzedniej płycie iedentyczny problem a przyczyną była spalona elektronika dysku twardego ktora robiła zwarcie. Jeśli to nie pomoże rozbierz zasiłke i sprawdź bezpiecznik. W innym wypadku spróbuj odpalić na innej zasiłce

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj włączyć bez stacji dyskietek jeśli tego nie próbowałeś, ja mialem na mojej poprzedniej płycie iedentyczny problem a przyczyną była spalona elektronika dysku twardego ktora robiła zwarcie. Jeśli to nie pomoże rozbierz zasiłke i sprawdź bezpiecznik. W innym wypadku spróbuj odpalić na innej zasiłce

w niedziele moze bede mial tego kompa u siebie, bo poki co zostal w chacie a ja w akademiku... jak bedzie tu to zamienie zasilki i sprawdze...

 

cholera leka mam, czy co sie nie popalilo, w sumie mobo i proc na gwarancji w jednym sklepie, tylko zasilak z innego pochodzi, ale mzoe nei beda robic problemow nie daj Boze czego..

 

a jak zrobil ci ten dysk zwarcie to pozniej normalnie uruchamial sie i dopoki dysku nie rozkrecil to chodzil i dopiero przy probie rozkrecenia talerza wylaczal sie, czy wogole nie chcial sie wlaczac??

bo dziwne, ze wogole nie reaguje na przycisk power...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mówie jak było. Jak dysk sie skopsał to komputer nie reagował na przycisk powier (identycznie jakbyś miał zwarte wszystkie kable w molexie). Także wciskanie powiera nic nie dawało. Musiałem odłączyć dysk i wtedy normalnie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi nic nie pomaga. stacja odpieta, jakies zwarcie w innym miejscu albo zasilka padla. jesli zasilka, to problem w tym co to moglo spowodowac. nic, poki co nie mam jak sprawdzic bo komp w domu i brejdak probowal, ale nic mu nie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem maila w sprawe FSB do GB, pisali ze w nastepnej ver. biosu bedzie to poprawione, a sami maja z tym nie lada problem :) hee

To dobrze byle jeszcze w tym roku. :)

 

Jeszcze przydało by się: [takie minimum]

 

1. Normalne pokazywanie napięć w biosie a nie "OK"

2. HT 2.5 !! [przynajmniej mi by się baaaaaaardzo przydało]

3. Vmem choć tak jeszcze opcja + 0,3V

 

Sądze że jakby większa liczba forumowiczów napisał e-maile to może by się pośpieszyli i to zrobili a nie "olali" problem.

 

:banana: | GB K8NSNXP | AMD Sempron 2500+ 1400MHz@2476MHz | 2x512 [2 stronne] 275(550) MHz | HTT 353,7 | HT 1061 | o/c 77% | :banana:

 

Chłodzie BOX :gitarzysta:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Wynik na "stabilnosć" nie na czas :P [podczas liczenia ok 30 procesów :P]

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie temperatury sempronow na k8ns rev2, na jakim napieciu, chlodzeniu, i czym je odczytujecie? ja na s2600@2400 vcore1,54 i chlodzenie box nie przekroczylem 28*C (prime, super pi) - czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze cos nie tak, ale jak dotykam radiatora od proca to jest chlodny (mozna by powiedziec ze zimny) i to w stresie na ustawieniach jak wyzej :?

 

w biosie pokazuje ok 19 - 20 *C

w stresie odczyt z easy tune 5 i speedfan - sa identyczne

bios f17

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze cos nie tak, ale jak dotykam radiatora od proca to jest chlodny (mozna by powiedziec ze zimny) i to w stresie na ustawieniach jak wyzej :?

 

w biosie pokazuje ok 19 - 20 *C

w stresie odczyt z easy tune 5 i speedfan - sa identyczne

bios f17

u mnie na sempie3000 identyczne temperatury, organoleptycznie mam takie same odczucia co do temperatury radiatora :)

 

przydalby sie jakis termometr... bo wierzyc sie nie chce w te 20 - 28 stC :/ bardzo czesto jest tak, ze temperatura chipsetu jest wyzsza niz cpu :?

 

kurde, niech no dorwe tego kompa i zobacze co tam sie stalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...