Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

czy da sie pod ram, podciągnać linie +5v, połączyć to z jakimś potencjometrem, żeby mieć możliwość regulacji napięcia na ramie od 2,5v do ~4v?

Jak to zrobić? :D

 

idz wylej na glowe kubel zimnej wody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno glupie pytanko... jak ustawic timingi pamieci na goodram zeby to chodzilo troszke szybciej niz chodzi? CL 2.5-3-3-8 to dobre ustawienia?:) a jesli dobre to jak ustawic by byly jeszcze lepsze?;) bo jak wiadomo... jesli cos chodzi szybko to spraw by chodzilo jeszcze szybciej ;)

p.s. co do tego chipsetu... ja bym tu zmienil ten radiator na cos z wentylatorem... tyle ze karta grafiki nie pozwala mi tam za bardzo na duze zmiany przez swoje gabaryty :|

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-5.3.3.8 to praktycznie typowy standard, dodaj do tego 1T i sprobuj zanizyc aktualne, ja niestety 2-5.3.3 ruszc nie moge bo na cl2 komp nie wstaje, proby zjechania z 3,3 na cos mniej albo zwisy albo bledy w memtescie, doszedlem do 2-5.3.3.5-1t przy 433mhz i w sumie jestem bardzo zadowolony, po ustawieniu mozesz sobie sprawdzic wyniki w everescie i np. porownac do moich (linki w sign. ponizej, znajdziesz na bank :) )

 

 

ja wlasnie zabieram sie za testy, zapodalem bios f17 (juz widze, ze lepsze oc, bo nawet htt312 smiga (na f18 przy 305 bylo papapa i clearcmos)

zaraz lookne czy htt275 x9 (2475mhz) i pamiatki na 450 bedzie smigac, byloby by git bo to cos kolo max proca (2.5 wysyp w superpi)

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole benq :) ze wzgledu ze to plextor w innej obudowie :) ktory nagrywa na nawet najgorszych plytkach po 40 groszy bezblednie ;) (chodz takich nie uzywam ale dla testu kupilem jakies datexy po 4 zl za 10 sztuk :P )

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym podlaczeniem napiecia ramu pod 5v nie jest taki glupi pomysl, skoro jest mozliwosc podlaczenia ich pod 3,3 to dlaczego nie pod 5. tylko teraz musi znalezc sie ktos kto to zrobi i udokumkentuje :P

 

PS odnosnie tego vmoda dla pamieci, to czy idzie to jakos zrobic (chodzi mi o te 3,3) nie lutujac? jest jakas substancja przewodzaca prad cos ala plasteina? chodzi mi tu o moja gwarancje (dopiero co kupilem plyte) a moje hynixy zdecydowanie potrzebuja wyzszego napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym podlaczeniem napiecia ramu pod 5v nie jest taki glupi pomysl, skoro jest mozliwosc podlaczenia ich pod 3,3 to dlaczego nie pod 5. tylko teraz musi znalezc sie ktos kto to zrobi i udokumkentuje :P

 

PS odnosnie tego vmoda dla pamieci, to czy idzie to jakos zrobic (chodzi mi o te 3,3) nie lutujac? jest jakas substancja przewodzaca prad cos ala plasteina? chodzi mi tu o moja gwarancje (dopiero co kupilem plyte) a moje hynixy zdecydowanie potrzebuja wyzszego napiecia

gdyby to był głupi pomysł, nie pytał bym się o to tutaj - plusem tego rozwiązania jest to, że uzyskujesz stabilne, wysokie napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sukces :D

nosielm sie z zamiarem przetestowania biosu f17 i po dzisiejszych testach f18 moze dla mnie nie istniec, wkoncu uzyskalem to czego oczekiwalem, na f18 stabilnie komp smigal 266x9 (2.4ghz) i pamiatki na 433 (2-5.3.3.5-1t) chcialem uzyskac 450 ale niestety memtest na to nie pozwalal :(, zmienilem bios na f17 i co mnie zdziwilo, wszystko full stable, proc leci na 275x9 (2475mhz) a pamiatki na 450 przy timingach jak powyzej przy 433, wiecej nie dam rady, bo przy 2.5ghz proc wysypuje sie sp2004, mimo, ze superpi wylicza bez problemu, tak samo ram przy htt dajacym 2.5ghz leci na 455 i niestety w memtescie sypie bledy

mimo wszystko jestem zadowolony bo zmiana biosu dala przejscie z 2.4 na 2.478 (malo ale zawsze cos) no i oczywiscie ram z 433 na 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na wypowiedz jakichs specy elektronikow, moze wystarczy przylozyc kabel i przyczepic tasma klejaca B)

chodzi mi o to aby nie stracic gwarancji i sprawdzic czy te 3,3 cos mi wogle da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na wypowiedz jakichs specy elektronikow, moze wystarczy przylozyc kabel i przyczepic tasma klejaca B)

chodzi mi o to aby nie stracic gwarancji i sprawdzic czy te 3,3 cos mi wogle da...

zalej sobie klejem z pistoletu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz powaznie czy sobie jaja robisz?

poważnie mówie :P też na początku na klej brałem żeby sprawdzić jak działa :>

zresztą to już było wcześniej podawane, jakbyś przeczytał temat to byś wiedział :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja K8NS i Athlon64 poszly wczoraj do serwisu :/ albo plyta albo proc padl, nagle komp przestal sie uruchamiac ! Nawet dysk nie startowal (glowice sie nie krecily) jak procek siedzial w mobo ! Tak wiec mozliwe ze procek padl ale nie koniecznie:/ Wszystk ostalo sie nagle, przez ostatnie kilka dni komp potrafil podczas pracy sie wylaczyc nagle ! Tak jakbysmy wtyczke wyciagneli z gniazdka a dzis juz nie wstal.

 

Okolo godziny 14 bede wiedzial czy proc czy mobo ;(

Moze ktos mial poodbny motyw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile go masz? dlugo chodzil na takich ustawieniach jak masz w podpisie? moze ta platforma i jest podkrecalna ale dlugo tak nie pochodzi. Znajomy mial to samo - tylko ze inna plyta athlon64 3000+@ 2500mhz - pochodzil tydzien i padl... wymienili mu na nowy ale juz nie kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem? wiele osob ma bardzo wykręcone proce na tym gb i od ładnych paru miesiecy nic nie pada..jak coś ma pasć to padnie... wiadomo przy o/c ryzyko wzrasta, ale przy sensownych ustawienaich wszystko powinno być ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znow mam problem, zrobilem niby tego vmoda i .... no wlasnie NIC! ;/ bez zmian. everest nadal pokazuje 2,7 ...

jak mam sprawdzic ile faktycznie idzie na ram?

 

podkrecalnosc tez nie wzrosla wiec podjerzewam:

a) bmod mi nic nie daje

B) te kabelki cos nie stykaja (polaczylem na klej - tzn polaczenie jest bezposrednie ale klej 3ma aby nie odpaly)

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jadę na F17, na którym działa Top Performance, ale za to po każdym wejściu w ustawienia w biosie wyłącza mi na kanale drugim IDE nagrywarkę - też dziwne.

Jakis czas juz śledze dział o tej płycie i wkoncu znalazlem osobe(RedAxe) która ma ten sam problem co ja (str.43). Mianowicie po podkręceniu mobo wylacza mi sie w biose drugi kontroler IDE2 (slave) nie widzi napedu. Pod winda nagrywarka była wykrywana bez problemu, ale miala problemy z nagrywaniem.

Teraz zaczał szwankowac dysk który jest podłączony pod IDE2 (master). Wogóle na 2 kontrolerze co kolwiek bym nie podłączył mam same problemy. Może ktos jeszcze tak miał ?? Albo wie jak można się ztym uporać, oprócz oddania płyty na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja K8NS i Athlon64 poszly wczoraj do serwisu :/ albo plyta albo proc padl, nagle komp przestal sie uruchamiac ! Nawet dysk nie startowal (glowice sie nie krecily) jak procek siedzial w mobo ! Tak wiec mozliwe ze procek padl ale nie koniecznie:/ Wszystk ostalo sie nagle, przez ostatnie kilka dni komp potrafil podczas pracy sie wylaczyc nagle ! Tak jakbysmy wtyczke wyciagneli z gniazdka a dzis juz nie wstal.

 

Okolo godziny 14 bede wiedzial czy proc czy mobo ;(

Moze ktos mial poodbny motyw ?

u mnie zaczely sie troche inne jazdy.. nagle komp zaczal sie wieszac dzisiaj w biosie podczas wykrywania napedow a do tej pory dzialal bez problemu... nawet podczas katowania kompa prime95 nie bylo problemu z jakimis bledami czy zwiechami... czytalem ze bios f17 jest duzo lepszy... wiec ide flashowac plytke ;)

 

p.s. a na dodatek po 2 dniach padl mi winXP sp2... powrocilem do 2003 i zobaczymy co bedzie z tego na tym pc:) na celku 633 byl to windows ktorego przez najdluzszy okres nie reinstalowalem.. mysle ze z pol roku :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie powinienem? :P

 

chyba jednal zle to podlaczylem bo ja nadal mam 2,7. dlaczego nie mam dawac 3,3 na hynixy? cos im grozi?

1. grozi im spalenie.

2. te pamięci nie skalują się z Vcore tak jak zazwyczaj BH5/6.

3. czyli raczej korzyści tu nie widze. choć może jakieś 2,9-3V troszke podniosło by możliwości o/c...

 

Można gdzieś znaleźć modowane biosy do tej mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczely sie troche inne jazdy.. nagle komp zaczal sie wieszac dzisiaj w biosie podczas wykrywania napedow a do tej pory dzialal bez problemu... nawet podczas katowania kompa prime95 nie bylo problemu z jakimis bledami czy zwiechami... czytalem ze bios f17 jest duzo lepszy... wiec ide flashowac plytke ;)

 

p.s. a na dodatek po 2 dniach padl mi winXP sp2... powrocilem do 2003 i zobaczymy co bedzie z tego na tym pc:) na celku 633 byl to windows ktorego przez najdluzszy okres nie reinstalowalem.. mysle ze z pol roku :)

 

OKAZALO SIE ŻE PADŁA PŁYTA GŁOWNA !!! A NIE PROCEK :(

 

U mnie zaczelo sie od wieszania kompa na wykrywaniu napedow, potem nagle sie wylaczal az padla :( szkoda:/ jechalem na biosie F18 chyba trzeba bedzie wgrac F17 jak przyjedzie naprawiona albo nowa plyta:( podejrzewam ze padl albo bios albo cos na zasilaniu:/

 

ehh;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. grozi im spalenie.

2. te pamięci nie skalują się z Vcore tak jak zazwyczaj BH5/6.

3. czyli raczej korzyści tu nie widze. choć może jakieś 2,9-3V troszke podniosło by możliwości o/c...

 

Można gdzieś znaleźć modowane biosy do tej mobo ??

1. tyle to wiem - kazdej pamieci na 3,3 moze grozic spalenie.

3. z tym 2,9 to nic nie wyjdzie bo ta lipna plyta ma jedynie do 2,7 i nic poza to :mur: jedyne co mozna zrobic to podniesienie do 3,3...

 

z tego co wiem to nie ma zaddnych biosow.

 

theboo - wyjasnij dlaczego zdziwila Cie moja proba zapodania napiecia 3,3 na hynixy?

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKAZALO SIE ŻE PADŁA PŁYTA GŁOWNA !!! A NIE PROCEK :(

 

U mnie zaczelo sie od wieszania kompa na wykrywaniu napedow, potem nagle sie wylaczal az padla :( szkoda:/ jechalem na biosie F18 chyba trzeba bedzie wgrac F17 jak przyjedzie naprawiona albo nowa plyta:( podejrzewam ze padl albo bios albo cos na zasilaniu:/

 

ehh;/

a mnie cholernie niepokoi takie grzanie sie tego chipsetu...

wgralem f17 i zwiechy w biosie zniknely :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

theboo - wyjasnij dlaczego zdziwila Cie moja proba zapodania napiecia 3,3 na hynixy?

Spookie Ci już przecież napisał, te 3,3v na pewno nie pomoże - zobacz sobie topic o hynixach, najlepsze efekty osiąga się na 2,7-2,9v ale nie więcej, bo wyższe napięcie nawet przeszkadza... poza tym na wyższym napięciu strasznie sie grzeją i o spalenie nie trudno :P i nie porównuj sobie hynixów do np winbondów bo to zupełnie inne pamięci

 

:mur: jedyne co mozna zrobic to podniesienie do 3,3...

ktoś tu niedawno pisał jak dać 3,0v na pamiątki, poszukaj :wink: jak już sie tak uparłeś... Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

wiecej opcji do ustawiania napiecia na pamieci NIE MA ale k8ns po ustawieniu 2.7 daje realnie na ramy ok 2.84 V przy najmniej tak jest u mnie mierzone miernikiem

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...