Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

shegi jak ci sie chlodzonko spisuje??? ten arctic freezer? lepszy od boxa??? właśnie go zamawiam i mam nadzieje ze bede zadowolony:D

 

MOZE KTOS ZNA LEPSZE ROZWIAZANIE DO 100PLN DAJCIE ZNAC...

doskonale. mam dodatkowo kontroler obrotow i przy 1000obr jest nieslyszalny nawet przy otwartej obudowie (przy standardzie tez cichy), temperatura na 2,5ghz 1,55V jeszcze nigdy nie przekroczyla 36C przy prime (pasta Arctic Ceramique). Jestem calkowicie zadowolony z chlodzenia. A w porownaniu do BOX'a to nie wiem bo nie chcialo mi sie montowac boxa i od razu zamontowalem freezera. Mysle ze do 100pln nie ma lepszego rozwiazania tym bardziej ze proc i tak jest zimny. Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie htt nie ma zadnego wplywu na wydajnosc. licza sie koncowe megaherce :D

to dobrze, bo wlasnie zauwazylem, ze powyzej 300 wciaz mam problem z pamieciami, po wylaczeniu zasilacza badz listwy zasilajacej (ogolnie odcieciu pradu od kompa) pamieci przestawiaja sie na duza wyzsze wartosci co daje efekt albo zwisu na starcie albo totalnej ciemnosci i clearcmos-a :(

widac nie pisane mi htt 3xx, jednak nie zalamuje sie bo uzyskalem to co chcialem, proc prawie 2.5ghz i pamiatki na 450mhz przy 2.5-3-3-6-1t imho wynik bardzo ladny

ps. testujecie moze pamiatki w everscie (odczyt,zapis,czas dost.)? jakie macie wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, bo wlasnie zauwazylem, ze powyzej 300 wciaz mam problem z pamieciami, po wylaczeniu zasilacza badz listwy zasilajacej (ogolnie odcieciu pradu od kompa) pamieci przestawiaja sie na duza wyzsze wartosci co daje efekt albo zwisu na starcie albo totalnej ciemnosci i clearcmos-a :(

mam to samo, to widocznie typowe dla tej plyty :(

tylko ja nie moge kombinowac z mnoznikiem, takze im wieksze htt tym lepiej.

wczoraj bawilem sie jeszcze troche i chyba 327 to max dla plyty. na tym ustawieniu jeszcze dziala normalnie, od 328 jest znaczny spadek wydajnosci.

zmiana mnoznika htt na 2x/1x nie poprawia sytuacji - zwiesza kompa na starcie.

 

ostatecznie zostawilem 325 co owocuje czestotliwoscia proca ~2280 @ 1.25V,

pamieci ida na 207 cas 2.5-3-3-8 1T.

szkoda, ze komp nie wstaje na mnozniku htt 2x.. ale i tak jestem zadowolony z wyniku :)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac ze jednak wyzzsze htt ma wplyw na taktowanie pamieci ale to mozna zniwelowac dzielnikami i timingami.

co do mojej k8ns to wyciaga max 325(mnoznik proca x5) a max. udalo mi sie uzyskac 9x280 nie wiem moze zasilka nie wyrabia...

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z taką wersją K8NS ?

---> http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NS+S754

Szczerze, to frapuje mnie ten dopisek w nazwie nVidia Crash. No i cena tez jakaś relatywnie niska. Czyżby było kilka podobnych płyt K8NS? Ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego tworu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z taką wersją K8NS ?

---> http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NS+S754

Szczerze, to frapuje mnie ten dopisek w nazwie nVidia Crash. No i cena tez jakaś relatywnie niska. Czyżby było kilka podobnych płyt K8NS? Ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego tworu ?

cena jest normalna w miare:D a ten dopisek... hmm nie wiem...

masz chopie linka i se porownaj... http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13468

sama plytke polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z taką wersją K8NS ?

---> http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NS+S754

Szczerze, to frapuje mnie ten dopisek w nazwie nVidia Crash. No i cena tez jakaś relatywnie niska. Czyżby było kilka podobnych płyt K8NS? Ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego tworu ?

moze sa to plyty z serwisu GB, naprawione i dzialajace, z pelna gwarancja. Moze stad nizsza cena. Nie warto ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to trochę się od mojej różni. Patrząc na zdjęcie zauważyłem, że SATA jest w innym miejscu i jest w innym kolorze. Ja mam koło AGP czerwone sloty. :/ Może to kolejna rewizja płyty?

 

OOO!! Przy zbliżeniu zauważyłem, że to nie SATA :P głupia pomyłka.. hmm...ale gdzie jest SATA?? :/

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z taką wersją K8NS ?

---> http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+K8NS+S754

Szczerze, to frapuje mnie ten dopisek w nazwie nVidia Crash. No i cena tez jakaś relatywnie niska. Czyżby było kilka podobnych płyt K8NS? Ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat tego tworu ?

ano ja taką mobo posiadam i zakupilem dokladnie w tym sklepie, zapytalem tez sprzedawce o ten dopisek,a ten udzielil oczywiscie sprytnej, aczkolwiek wymijającej odpowiedzi <_< no,ale plytka poszla na ht300 i w sumie jestem zadowolony, choc przy ht310 to juz artefaktami zaczyna sypac, czyli mobo niewyrabia

imho nvidia crash oznaczac moze testy,ktorych mobo (a raczej chipset) nieprzeszla na ver ultra, ale raczej malo prawdopodobne zeby sie komus chcialo w to bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, to widocznie typowe dla tej plyty :(

tylko ja nie moge kombinowac z mnoznikiem, takze im wieksze htt tym lepiej.

wczoraj bawilem sie jeszcze troche i chyba 327 to max dla plyty. na tym ustawieniu jeszcze dziala normalnie, od 328 jest znaczny spadek wydajnosci.

zmiana mnoznika htt na 2x/1x nie poprawia sytuacji - zwiesza kompa na starcie.

 

ostatecznie zostawilem 325 co owocuje czestotliwoscia proca ~2280 @ 1.25V,

pamieci ida na 207 cas 2.5-3-3-8 1T.

szkoda, ze komp nie wstaje na mnozniku htt 2x.. ale i tak jestem zadowolony z wyniku :)

Niewiem czy zauważyłeś ale z pod biosu HTT 327 = 327 a 328 = 200; 329=201...455=327.

 

powyżej 327 trzeba ClockGenem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy zauważyłeś ale z pod biosu HTT 327 = 327 a 328 = 200; 329=201...455=327.

 

powyżej 327 trzeba ClockGenem :mur:

hehe.. no to jestem as :oops:

nie odpalalem cpu-z przy HTT > 327 ale teraz faktycznie zauwazylem, ze cofa sie do 200.

a juz myslalem, ze to koniec mozliwosci tego sprzetu ;)

 

update:

tak jak myslalem, duzo wiecej nie udalo sie uzyskac.

zostawilem na 335, przy 340 same zwiechy i restarty - przydalby sie nowy, dzialajacy mnoznik 2.5 :P

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ja taką mobo posiadam i zakupilem dokladnie w tym sklepie, zapytalem tez sprzedawce o ten dopisek,a ten udzielil oczywiscie sprytnej, aczkolwiek wymijającej odpowiedzi <_< no,ale plytka poszla na ht300 i w sumie jestem zadowolony, choc przy ht310 to juz artefaktami zaczyna sypac, czyli mobo niewyrabia

imho nvidia crash oznaczac moze testy,ktorych mobo (a raczej chipset) nieprzeszla na ver ultra, ale raczej malo prawdopodobne zeby sie komus chcialo w to bawic.

Chyba jednak dla własnego samopoczucia i świętego spokoju lepiej wybrać "zwykłą" wersję 1.1/2.0 i dopłacić te 20 zł więcej.

Dzięki za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem biios f7 i jest znacznie lepszy od f4 tzn jest wikesza mozliwosc do oc wiecje opcji i ladniej rozmieszczone ale to wedle mego gustu:) jescze nie sprawdzalem stabilnosci plty po oc ale zapowiada sie ok dzielnik 183 nareszcie:) choc najlepiej gdyby byl 175 taki to by bylo extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stałem się szczęśłiwym posiadaczem arctic cooling freezer 64 pro... fajne cacko, ciche, wydajne i przede wszystkim zimne... ale na nic mi sie chyba nie zda... mam wielki problem... cos sie stalo z procem lub mobo... nie kreca juz stabilnie nawet na 300MHz FSB... o 320 nie ma mowy bo reset windy, albo jak sie zaladuje to i tak zaraz zwis lapie... a wczesniej hulal na 320 bez problemu... zdawal super pi w 15min20sec... a teraz nawet 3 petli nie pokreci bo sie wysypuje... nie wiem czemu tak sie dzieje... nie chodzil na takich ustawieniach na boxie ciagle ale na FSB 280MHz i deflaut napiecie... ramki sa ok bo memtest zaliczaja na 10 petli nawet na 500MHz... PLZ pomozcie... ktos pisal ze to taki humor sprzetu gdzies na tym forum... ale czy on tak juz na zawsze??? zainwestowalem troszke w chlodzenie i... NIC... GORZEJ jest niz na box (choc ta rzecz stala sie dzien przed zakupem chlodzenia)... na gwarancje tez nie oddam bo w deflaucie chodzi ok, a nie powiem im ze sie gorzej kreci... prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż jeszcze raz chłodzenie może coś źle dociska, za słabo bądź za mocno, u mnie jak Pentagram za mocno do Bartona przylegał do wogóle komp się nie odpalał. Pomogło lekkie odkręcenie śrubek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. no to jestem as :oops:

nie odpalalem cpu-z przy HTT > 327 ale teraz faktycznie zauwazylem, ze cofa sie do 200.

a juz myslalem, ze to koniec mozliwosci tego sprzetu ;)

 

update:

tak jak myslalem, duzo wiecej nie udalo sie uzyskac.

zostawilem na 335, przy 340 same zwiechy i restarty - przydalby sie nowy, dzialajacy mnoznik 2.5 :P

Mi też bardzo brakuje HT 2.5 -> daj nawiew na chipset to jeszcze z 5-10 MHz na HTT powinno być więcej :]

 

 

 

Pytanie z innej beczki:

 

Czy ktos wie/robil VCORE moda ale na K8NS rev 2.0 ?

Bo vdimm rail mod dziala slicznie.

 

Szukam wlasnie jakiegos modzika ale na vcore, znalazlem to:

http://www.akiba-pc.com/article.php?39.0 - ale to nie do konca dotyczy K8NS

Co daje Vbt ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytani do was. Otóż, wszystkie programy i bios pokazuje mi, że mam w IDLU 22 stopnie na procu. Dotykam radiatora i nie jest on nawet letni. Zupełnie tak jak bym go dopiero co z pudełka wyciągnął. Czy jest to możliwe, zebym miał tak niską temp. czy są to przekłamania płyty??

 

 

I jeszcze jedno. Gdzie do cholery na tej płycie jest zmiana npiecia na mostek północny??

Edytowane przez link.mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytani do was. Otóż, wszystkie programy i bios pokazuje mi, że mam w IDLU 22 stopnie na procu. Dotykam radiatora i nie jest on nawet letni. Zupełnie tak jak bym go dopiero co z pudełka wyciągnął. Czy jest to możliwe, zebym miał tak niską temp. czy są to przekłamania płyty??

I jeszcze jedno. Gdzie do cholery na tej płycie jest zmiana npiecia na mostek północny??

 

tez sie nad tym ostatnio zastanawialem :), ale w sumie malo mnie to interesuje bo:

z tego co slyszalem nic to nie daje

a i pewnie sporo wiecej ciepla wywala z siebie a to u mnie powazny problem bo i tak radiator jest goracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam punktow pomiarowych na plycie k8nsc aby sprawdzic miernikiem prawdziwe napiecie proca

 

spOOknienty wiesz kto madrze radzi?? IchBinLaden tak wlasnie on dobzre mowi co masz zrobic juz byly takie problemy ze zlym montazem! :) pamietam jak zakladalem dlugo mohego beetla ale to jest naparwde fenomenalne:) zimne ze sozk a jescze moge jeden wiatraczek dodac:) jest miejsce standardowo dodane:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

 

Czy ktos wie/robil VCORE moda ale na K8NS rev 2.0 ?

Bo vdimm rail mod dziala slicznie.

nikt nie robil bo nikt takiego jeszcze nie wynalazl....najlepszym modem jest zmiana plyty niestety :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...