Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

mam maly problemz ta plyta, mysle nawet, ze nie tylko ja ;], czasami gdy wlaczam kompa, nie chce sie bootowac tzn zatrzymuje sie na samym poczatku, nie wykrywa dysku, moge wejsc do biosa, takze sie nie zawiesza, aby to naprawic musze wyjac kabel zasilajacy od kompa i wlozyc z powrotem ;), moze jest na to lepsze wyjscie ? jakis nowy bios ?? mam wersje F15 btw jaki jest najlpeszy i najstabilniejszy bios do oc F5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemz ta plyta, mysle nawet, ze nie tylko ja ;], czasami gdy wlaczam kompa, nie chce sie bootowac tzn zatrzymuje sie na samym poczatku, nie wykrywa dysku, moge wejsc do biosa, takze sie nie zawiesza, aby to naprawic musze wyjac kabel zasilajacy od kompa i wlozyc z powrotem ;), moze jest na to lepsze wyjscie ? jakis nowy bios ?? mam wersje F15 btw jaki jest najlpeszy i najstabilniejszy bios do oc F5 ?

a masz podkrecony sprzet?

ja tez tak mialem, ale juz mu przeszlo. Polegalo to na tym ze ustawial pamieci na domyslnych ustawieniach (co przy 250mhz powodowalo zwiecehe). za kazdym razem musialem wchodzic do biosu i ustawiac to recznie, albo wyjac kabel. Teraz mu przeszlo (moze sie wygrzal ??) i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z różnymi numeracjami biosu polega na tym, że przy flashowaniu trzeba zaznaczyć funkcję Clear DMI Data Pool, jeśli tego nie robicie programy typu Everest będą pokazywały również dane zczytane z DMI czyli poprzednie bios. Również niektóre funkcje dotyczące DMI, a poprawiane w nowszych wersjach nie działają z uwagi na to, iż są zapisane stare informacje.

ok, tylko czy to ma jakis wplyw na stabilnosc i o/c ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x512 twinmos swustronee i o command rate t1 musialem niestety zapomniec (jak chce sie miec predkosc 400) stabilnie dzialaly na 333 na 1T a wyzej to restarty itp. Takze 2T moim zdaniem to podstawa ...

to nie do konca tak jest.

sam ostatnio to przerabialem z 3 kosciami : przesiadlem sie z 1x512 twinmosa double na 2x512 corsair value selected(na kosciach corsair) i teraz mam je na ustawieniach 400Mhz 2-3-2-5 1T czyli niezle.

strasznie slabo wyglada START bo trzeba bylo w moim przypadku wlozyc jedna kosc, ustawic w biosie 333 mnoznikiem dla kosci, dorzucic druga i albo komp wstawal albo goto START.

 

jezeli chodzi o krecenie to mozna probowac samym fsb ale watpie zeby plyta pociagnela cos wiecej przy obsadzonych wiecej niz jednym banku kosci.

 

pozdrawiam

mmichalak

Edytowane przez mmichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLR_CMOS (Clear CMOS)

You may clear the CMOS data to its default values by this jumper. To clear CMOS, temporarily short 1-2 pin. Default doesn't include the "Shunter" to prevent from improper use this jumper.

 

Open: Normal

 

Short: Clear CMOS.

 

TAK! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemz ta plyta, mysle nawet, ze nie tylko ja ;], czasami gdy wlaczam kompa, nie chce sie bootowac tzn zatrzymuje sie na samym poczatku, nie wykrywa dysku, moge wejsc do biosa, takze sie nie zawiesza, aby to naprawic musze wyjac kabel zasilajacy od kompa i wlozyc z powrotem ;), moze jest na to lepsze wyjscie ? jakis nowy bios ?? mam wersje F15 btw jaki jest najlpeszy i najstabilniejszy bios do oc F5 ?

Niestety też tak czasami mam, pomogło zmniejszenie HT do 300, u mnie dzieje się tak tylko jak komp jest zimny:| Jak się rozgrzeje to mogę mu dać Ht sporo wyższe i komp jest prime stable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo czasem. Nieraz muszę robić CMOS JUMPERA, albo szybko wejść do biou i dać standardowe ustawienia :/. Dzieje się tak najcześciej jak coś przy kompie w środku grzebię. Bios F17.

Identycznie jak ja tylko ja jade na F18.

 

Swoją drogą to niemoge sie doczekac F19 ale cos dlugo sie nie pojawia. Obiecuja i obiecują, ale czekam wytrwale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLR_CMOS (Clear CMOS)

You may clear the CMOS data to its default values by this jumper. To clear CMOS, temporarily short 1-2 pin. Default doesn't include the "Shunter" to prevent from improper use this jumper.

 

Open: Normal

 

Short: Clear CMOS.

 

TAK! :/

Ja dobrze wiem jak sie robi Clear CMOS-a za pomoca jumpera ale ty w swoim poprzednim poscie napisales niezla glupote ;)

 

Robi sie clear cmos za pomoca jumpera a nie cmos jumpera :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po swiatecznej przerwie wracam i widze, ze sporo stron naklepaliscie :) a pzoa tym, na nieszczescie, ze kolejny k8ns padl w analogiczny sposob jak moj :mur:

 

bylem w serwisie, ale ofkoz mobo nie wrocila od producenta, toz krew zalewa :/

poza tym dowiedzialem sie, ze moge dostac plyte poserwisowa, ktora juz kiedys byla naprawiana, bo producent nie ma obowiazku przyslac nowej plyty.

troche mnie to zlosci, bo moze dostac sie jakas padaka, co to niby dzialac bedzie, ale niekoniecznie tak jak trzeba :/

czy mam prawo domagac sie nowej sztuki, czy tez nie bardzo. w warunkach gwarancji pisze, ze moge po minimum 3 czy 4 (nie pamietam) naprawach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie

czy "wysypujace sie" Super Pi mozna olac?

MemTest 1.65 dosowy full stable 3 przebiegi, pewnie byloby wiecej ale nie chce mi sie czekac

SP2k4 - full stable prawie 2h, ale planuje dluzsza sesje

Super Pi max 8mb stable, 16 i 32 wywala sie niestety na dosc malych ustawieniach i teraz nie wiem czy zjechac do poziomu az bedzie pelny przebieg w super pi czy olac

dodam, ze zarowno w windowsie jak i w grach komp super stabilny i wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mem test pokaze blendy dopiero jak pamieci beda kolosalnie sypac bledami. U mnie mem testa przechodzi na ustawieniach przy ktorych winda sie nie laduje nawet. Gold natomiast pokazuje nawet malutkie przeklamanai bardzo dokladnie, czasami w gold sype bledami a sp2004 idzie super... rozne sa wyznaczniki stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gold przeszedl bez problemow co mnie bardzo cieszy, co do super pi problem rozwiazany :D wystarczylo wylaczyc Top Perfomance (zawsze uwazalem, ze to gow.... nie opcja)

 

goldmem jest zaje.. lespzy od memtesta !

 

jest mzoe juz jakas wersja pod winde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gold przeszedl bez problemow co mnie bardzo cieszy, co do super pi problem rozwiazany :D wystarczylo wylaczyc Top Perfomance (zawsze uwazalem, ze to gow.... nie opcja)

a skąd wiesz, czy Top Performance jest wyłączony? Ja też kiedyś to włączyłem, ale niebardzo sie orientuje jak to wyłączyć (poza przywróceniem ustawień domyślnych, co też uczyniłem, ale niewiem jak to sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze k8ns pro na s.754, warto to to cos?

teoretycznie mam k8nsnxp...jest to ciut bogatsza wersja pro [ma dodatkowo moduł dps-dual power system]

nie powiem Ci czy warto kupywac tą płytke, gdyż moja zmarla po godzinie użytkowania, i jak narazie czekam az wroci z serwisu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli potwierdza sie,zę te droższe wersje to raczej lipa :wink:

w serwisie okazalo sie ze producent za mojego padnietego k8ns rev. 2 daje wersje pro...

w sumei drozsza wersja i wogole, ale po ciuj mi tyle tych kabelkow :lol:

a tak na powaznei to ciekaw jestem czy to jest lepsza plyta (czy chociaz nie gorsza niz non pro) czy tylko bajerow dodali a plyta padaka...

 

a widze w specyfikacji ze dual bios jest i jeszcze kilak dupereli... tylko ciekawe jak z oc:)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie okazalo sie ze producent za mojego padnietego k8ns rev. 2 daje wersje pro...

w sumei drozsza wersja i wogole, ale po ciuj mi tyle tych kabelkow :lol:

a tak na powaznei to ciekaw jestem czy to jest lepsza plyta (czy chociaz nie gorsza niz non pro) czy tylko bajerow dodali a plyta padaka...

ta plyta to po prostu rev 1.0 z dodatkowymi RAIDAMI ATA I SATA , i rozne takie [ciach!]ły :wink:

 

ja bym sie cieszyl z tego co wraca z serwisu :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...