Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

hehehheheheheheh od 3 mies mam ta zasilke... z braku laku dobry kit... ale tez od 2 mies mam kompa min na 2,24GHz i pamieci na 464MHz i... dziala... a wieksze moce tez sa stabilne... jak ja siedze na kompie to zawsze pracuje na 2,4GHz i 500MHz ram i nie ma problemu... oczywiscie super pi do htt320 smiga ale juz bez opcji top perfofrmance... z TP do 300... ostatnio zaliczylem maly spadek wydajnosci ale to raczej nie zasilka... <hyba=>

...a tak swoja droga to do naszej plytki <k8ns> jaka zalila najepsza <w rozsadnej cenie>???

 

<procek to sempron 2600 na ac freezer 64pro a ram kingmax pc3200 z radiatorami po obu stronach>

 

A może powiesz jaka masz jeszcze karte graficzna ?

 

Codegeny zwykle wysiadają po kilku miesiącach, każdy wie że t oprymitywne zasilacze, w swojej karierze wydymilem kilka, zresztą co próbujesz udowodnić ? w takim kompie zasilacz za 50zl, większość z nas kupuje zasilacze w cenie 150-400zl żeby żyć bezpiecznie ;) a ty sie chwalisz codegenem :) juz niedługo mowie ci :) i to nie tylko ja.... Nie widziales na oczy dobrego zasilacza stad twoja niewiedza :]

 

widze, ze tu kilka hardcore-rowcow, krecic procy przy codegenach to bardzo odwazne podejscie

a co do krecenia, czy timingi 2.5-4-3-5 sa dobre? bo mam do wyboru 2.5-4-3-5 albo 2.5-3-3-7 i teraz nie wiem

co do stabilnosci to jest git http://img225.imageshack.us/my.php?image=sp2k47vk.jpg

najlepsze będą 2.5-3-3-7 zdecydowanie

 

P.S skąd masz taką fajną tapetke przyjaciół ? :) tesh chce ją. Tez jestem ich fanem :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana: Dołączona grafika

 

 

 

:banana:

 

 

7x365 PI 16mb wywaliło się przy 21 literacji :mur:

 

:banana: Dołączona grafika

 

 

 

 

:banana:

 

Inaczej mówiąc trzeba już HT 2,5 choć HTT na poziomie 1080 (PI 16) i 1095 (PI 1mb) i tak jest niezłe :D

 

Wyniki na "przejście" nie na czas.

 

 

... chłodzenie BOX :lol2: :ploom: ;)

 

B)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może powiesz jaka masz jeszcze karte graficzna ?

 

Codegeny zwykle wysiadają po kilku miesiącach, każdy wie że t oprymitywne zasilacze, w swojej karierze wydymilem kilka, zresztą co próbujesz udowodnić ? w takim kompie zasilacz za 50zl, większość z nas kupuje zasilacze w cenie 150-400zl żeby żyć bezpiecznie ;) a ty sie chwalisz codegenem :) juz niedługo mowie ci :) i to nie tylko ja.... Nie widziales na oczy dobrego zasilacza stad twoja niewiedza :]

heheheheheh widze ze o/c jest tylko dla burżuazji... tzn ze jak ktoś ma tańszą zaslike to mu nie wolno... mój chodzi... a jak czytałem forum juz kilka zestawow padlo na markowych <czyt. DROGICH...> zasilaczach... wiec drogi lukasrz plz nie rob z nas noobow... mam ta zasilke bo mam 19 lat i studiuje a sprzet kupuje za kase zarobiana w wolnym czasie a wiesz nie wszyscy maja dzianych starych... jedym zdaniem udowadniam ze na codegenie tez mozna jak sie chce... a jak sie ma troszke wiedzy po kilku przerobkach moze chodzic w miare stabilnie... ale niewiedza widze jest domena tych co nie moga se pozwolic na 400zl wydatku... pod moim "udowadnianiem" jest tez pytanie o lepsza zasilke w rozsadnej cenie bo mam zamiar sobie taka sprawic... a wiec pozdro dla wszystkich kasiastych o/c maniakow... tylko po co krecic jak sie ma kase... nie lepiej kupic lepszy sprzet za cene drogiego chlodzenia i zasilacza??? POZDRÓWKA i wiecej empatii noobie... forum jest by pomagac nie chwalic sie;p hehehehheehehehehhe

 

ps po co chwalisz sie ze kilka spaliles... to dopiero swiadczy o niewiedzy... za te kilka mialbys jeden wart 400zl uhahahhahahahahahahahh NOOB

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheheh widze ze o/c jest tylko dla burżuazji... tzn ze jak ktoś ma tańszą zaslike to mu nie wolno... mój chodzi... a jak czytałem forum juz kilka zestawow padlo na markowych <czyt. DROGICH...> zasilaczach... wiec drogi lukasrz plz nie rob z nas noobow... mam ta zasilke bo mam 19 lat i studiuje a sprzet kupuje za kase zarobiana w wolnym czasie a wiesz nie wszyscy maja dzianych starych... jedym zdaniem udowadniam ze na codegenie tez mozna jak sie chce... a jak sie ma troszke wiedzy po kilku przerobkach moze chodzic w miare stabilnie... ale niewiedza widze jest domena tych co nie moga se pozwolic na 400wydatku... pod moim "udowadnianiem" jest tez pytanie o lepsza zasilke w rozsadnej cenie bo mam zamiar sobie taka sprawic... a wiec pozdro dla wszystkich kasiastych o/c maniakow... tylko po co krecic jak sie ma kase... nie lepiej kupic lepszy sprzet za cene drogiego chlodszenia i zasilacza??? POZDRÓWKA i wiecej empatii noobie... forum jest by pomagac nie chwalic sie;p hehehehheehehehehhe

 

ps po co chwalisz sie ze kilka spaliles... to dopiero swiadczy o niewiedzy... za te kilka mialbys jeden wart 400zl uhahahhahahahahahahahh NOOB

Ehh człowieku, wyloozoj....

 

Po pierwsze nie mam dzianych starych a po drugie mam 21 lat (co wogole nie jest wazne ale ok :) i tez jestem studentem ;P techniki komputerowej :>) i na każdą część w komputerze zarabiam sam. Nikt mi nigdy nic nie sponsorował wiec sie odczep.

 

Znam sie trochę na elektronice z racji ukończonej szkoły, zainteresowań itp i jak patrze na konstrukcje Codegenów to widzę ze jest to zasilacz raczej do komputerów biurowych.

 

Mówisz że przerobiłeś swoj zasilacz ? :lol: no to gratuluje :rolleyes: Powiedz mi w takim razie co w nim przerobiłeś ?

 

Słuchaj nikt nie zabrania ci podkręcać komputer na Codegenie, ale tylko cie ostrzegamy, z własnego doświadczenia wiadomo że O/C na zasilaczach tej klasy żle sie kończy, przy zwiększaniu częstotliwości podzespołów i napięć na nich, drastycznie rośnie pobór mocy co powoduje działanie takiego zasilacza na granicy wytrzymałości a co za tym idzie duże wahania napięć i w rezultacie źle się to kończy.

Poza tym nie spotkałem się żeby klijent przyniosl mi komputer z uszkodzonym zasilaczem wyzszej klasy, zawsze padaja takie wymysly jak Codegen/Megabajt.

 

Ja swojego zasilacza tez nie mialem od razu bo nie bylo mnie na niego stac ale poki siedzialem na codegenie jednym czy drugim trzymalem sie z dala od wiekszego O/C z czystego rozsądku

 

P.S Nie chwaliłem sie tylko usiłowałem ci pomoc :lol: :lol: :lol: i ostrzec.

 

Każdy poprze moją opinie kto chodz troche siedzi w temacie zasilaczy.

 

Rób jak uwazasz skoro wiesz lepiej.

pozdrawiam

 

dla porownania

 

Codegen 400W

 

Dołączona grafika

 

 

 

"Zasilacz jest lekki, przewodów 12v ma mało, są bardzo krótkie, ponieważ producent adresuje go dla małych i średnich obudów zawierających podstawowe konfiguracje. W środku pustawo i ubogo...Dwa proste aluminiowe radiatory i garść kondensatorów odpowiadają na pytanie dlaczego ten zasilacz jest tak tani.....400W mocy może robić wrażenie, ale tylko na pozór, ponieważ konstrukcja i budowa zasilacza świadczy o daleko idących oszczędnościach finansowych producenta."

 

 

Chieftec 420W

 

Dołączona grafika

 

 

"Po prostu solidny, świetnie wykonany zasilacz....Cieszy zwłaszcza uniwersalna wtyczka ATX 24-20 pin, ponieważ odpowiednie przejściówki ATX są bardzo niewygodne, sztywne i robią bałagan w obudowie komputerowej.....

Bardzo dobre wyniki testów napięć podnoszą ocenę ogólną zasilacza HPC-420-302. Stabilność niemal wzorcowa jest gwarancją poprawnego działania komputera, a to przecież najważniejsze. W miarę cicha praca, umiarkowana cena, duża moc - to kolejne powody, aby z zainteresowaniem spojrzeć na ten model.''

 

I to tylko ogolna opinia bez zaglebiania sie w budowę zasilaczy

 

Cytat z benchmark.pl o najmocniejszych zasialczach klasy Codegen:

 

Uwaga na zasilacze:

Megabajt MGB350

Codegen 400X

Tracer MGB-400

Tracer MGB-450

Tracer MGB-500

 

:rolleyes:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheheh widze ze o/c jest tylko dla burżuazji... tzn ze jak ktoś ma tańszą zaslike to mu nie wolno... mój chodzi... a jak czytałem forum juz kilka zestawow padlo na markowych <czyt. DROGICH...> zasilaczach... wiec drogi lukasrz plz nie rob z nas noobow... mam ta zasilke bo mam 19 lat i studiuje a sprzet kupuje za kase zarobiana w wolnym czasie a wiesz nie wszyscy maja dzianych starych... jedym zdaniem udowadniam ze na codegenie tez mozna jak sie chce... a jak sie ma troszke wiedzy po kilku przerobkach moze chodzic w miare stabilnie... ale niewiedza widze jest domena tych co nie moga se pozwolic na 400zl wydatku... pod moim "udowadnianiem" jest tez pytanie o lepsza zasilke w rozsadnej cenie bo mam zamiar sobie taka sprawic... a wiec pozdro dla wszystkich kasiastych o/c maniakow... tylko po co krecic jak sie ma kase... nie lepiej kupic lepszy sprzet za cene drogiego chlodzenia i zasilacza??? POZDRÓWKA i wiecej empatii noobie... forum jest by pomagac nie chwalic sie;p hehehehheehehehehhe

 

ps po co chwalisz sie ze kilka spaliles... to dopiero swiadczy o niewiedzy... za te kilka mialbys jeden wart 400zl uhahahhahahahahahahahh NOOB

Wszyscy tu zebrani chętnie się dowiedzą jaką przeróbkę zastosowałeś ?? Tak na marginesie najpierw twierdzisz, że UPS załatwi sprawę a potem, że majstrowałeś w zasiłce :blink: Po drugie nie obrażamy się na forum tylko wypowiadamy swoje racje i poglądy, jak narazie nie przytoczyłeś żadnego sensownego argumentu przemawiającego za tym, że twój zasilacz nadaje się do podkręcania (napięcia itd). Po trzecie nikogo nie obchodzi ile masz lat bo nie jest to istotne, wiedza nie zawsze jest wprost proporcjonalan do wieku. Przyznam się, że mi też padł zasilacz Codegena i to wcale nie przy kręceniu, aprzy pisaniu w wordzie. Nikt Ci nie życzy źle a jedynie doradza, że kombinowanie z zasiłkami, a zwłaszcza tymi najtańszymi to zły pomysł. Wyluzuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie - bardzo ładne HTT, mi narazie udało się osiągnać 351, ale to napewno nie koniec, bo wszystko latało stabilnie, tylko mamuśka przyszła i powiedziała żebyn natychmiast zamykał to okno :D

 

Są może jakieś "ulepszone" biosy które rozwiązały by sprawe z minimalnym mnożnikiem szyny HT? 3x i koniec :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheheh widze ze o/c jest tylko dla burżuazji... tzn ze jak ktoś ma tańszą zaslike to mu nie wolno... mój chodzi... a jak czytałem forum juz kilka zestawow padlo na markowych <czyt. DROGICH...> zasilaczach... wiec drogi lukasrz plz nie rob z nas noobow... mam ta zasilke bo mam 19 lat i studiuje a sprzet kupuje za kase zarobiana w wolnym czasie a wiesz nie wszyscy maja dzianych starych... jedym zdaniem udowadniam ze na codegenie tez mozna jak sie chce... a jak sie ma troszke wiedzy po kilku przerobkach moze chodzic w miare stabilnie... ale niewiedza widze jest domena tych co nie moga se pozwolic na 400zl wydatku... pod moim "udowadnianiem" jest tez pytanie o lepsza zasilke w rozsadnej cenie bo mam zamiar sobie taka sprawic... a wiec pozdro dla wszystkich kasiastych o/c maniakow... tylko po co krecic jak sie ma kase... nie lepiej kupic lepszy sprzet za cene drogiego chlodzenia i zasilacza??? POZDRÓWKA i wiecej empatii noobie... forum jest by pomagac nie chwalic sie;p hehehehheehehehehhe

 

ps po co chwalisz sie ze kilka spaliles... to dopiero swiadczy o niewiedzy... za te kilka mialbys jeden wart 400zl uhahahhahahahahahahahh NOOB

dzizas, stary chlopaki tlumacza CI, jak mzoe sie skonczyc krecenie na slabym zasilaczu... a Ty jak slepy i guchy nie rozumiesz... :mur:

 

albo trafil Ci sie w miare dobry codegen (tez sie zdarzala, ale rzadko), lub bardziej prawdopodobne ze masz kupe szczescia ze Ci komp sie nie popalil. :mur:

 

i skoro psizesz ze nei masz kasy, to nie krec!! bo bedziesz musial kompa poskladac sobie... od nowa :/ chyba wyjdzie drozej niz nowa zasilka.

 

swego czasu jak jechalem na starym codegenie, mialem 4 dyski, gf2ti i niepodkreconego durnia 1ghz to komp albo wieszal mi sie jak tylko do gierki jakiejs wszedlem, albo dyski wylaczaly mi sie... a ja gupi pytalem dlaczego..

dopiero jak mi wybuchl to zrozumialem... kupilem feela, bo tez kasy nie mam (studia, inne zainteresowania, zycie), jednak to jest calkiem przyzwoita zasilka. pozniej zlozylem drugiego kompa i tez fila kupilem, bo to jest calkiem dobra zasilka, a z allegro jakos sciagac nie chcialem...

 

ale codegena wywal, albo odkrec proca i nei pal gupa na forum :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzizas, stary chlopaki tlumacza CI, jak mzoe sie skonczyc krecenie na slabym zasilaczu... a Ty jak slepy i guchy nie rozumiesz... :mur:

jeszcze przyjdzie taki czas, ze zrozumie

ja juz swoje z codegenem przeszedlem, jeb.... sie sfajczyl i oczywiscie zabral ze soba nowego hdd-ka i co gorsza nie uznali mi gwarancji :( tym samym 300zl. za dysk poszlo sie pie.... przez codeshita, teraz jade na modku i jest dobrze ale w planach mam cos mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmieńmy temat :D

 

Mam pytanko a mianowicie co dokupic do mojego 512DDR Twinmos BH5 Dwustronnego tak aby w mniare sprawnie dzialalo i byl to jednostronny moduł.

Myślałem o czymś takim (niewiem czy to jednostronne):

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=95...k=28&_spl=&_ih=

Albo doradźcie coś innego (~180pln) bo takiej samej kosci twina jaka mam to niedostane a na dwóch dwustronnych duzy spadek O/C :( niestety bo sprawdzalem :D

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do twinmossa na pewien czas musialem dolozyc Patriot value i takze smigalo, nie wiem co ludzie chca od pamiatek dwustronnych ale jak dla mnie to lekka bzdura, ja mam dwie dwustronne i smigaja super na 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze panowie ze zmieszaliscie z blotem ta zasilke... I mnie uhahahahha... Spoko tylko ze nie rozumiecie jednego... Ja nie mowie ze tagany czy chiefteci nie sa lepsze ani ze moj jest rewelka... Mowie tylko ze jest tani i... Dziala... A napiecia... Owszem skacza przy wysokim o/c... Ale po co walic procka duzymi woltami jak chodzi na malych... Ja mam go na 1.45V i mu styka przy codziennym htt280MHz... ram deflautowo 2.5V... przy tych ustawieniach skoki napiec to ok 0.02V na cpu i 0.1 na ram... zmierzylem w deflaucie dla procka i skoki te same...

podsumowujac aby zakonczyc powstala tu burze... codegen w rekach szalonego o/c maniaka to pewna smierc, ale rozsadnie uzywany moze TYMCZASOWO posluzyc do zalilania lekko podkreconego kompa...

 

aha pytam o zasilacze z wyzszej polki bo na taki oszczedzam... a ze nie wiem ktory najlepszy to logiczne bo zadnego nie mialem wiec pytam ludzi ktorzy maja zasilki 150-200zl ktora bedzie optymalna...

 

a ot o zasilaczach niech jest... w koncu wszyscy tu mamy podobne zestawy <oprocz zasilaczy=> i warto sie dowiedziec do jakiej granicy ladowac kase w zasilke aby bylo to rozsadnie zauwazalne w wydajnosci i bezpieczenstwie dla tej platformy...

 

pozdrawiam wszystkich

 

ps a co do przerobek to jest pociety <dziura w obudowie zasilki> i zawalilem tam wentyl box od sempka:) oraz dobry elektronik w nim grzebal i mam zabezpieczenia dodane oraz przewody wszystkie wymienione i jakies jeszcze drobnostki zwiekszajace odp na temp i stabilnosc... w kazdym razie <nie bede pisal kim jest gosc co to robil ani ile ma lat bo nikogo to nie obchodzi=> zrobilem to za free wiec nie zaluje!

 

I DLA SPOKOJU OGOLU!!! TAK ZMIENIE ZASILKE JAK TYLKO BEDE MOGL SZYBKO!!! I ODRAZU SIE POCHWALE;P

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewielkie pieniadze mozesz kupic Fortrona 350W taki jak mam w podpisie, do tego kompa wystarczy, dziala rewelacyjnie :)

Cena na Allegro to okolo 50zl...

 

To fakt. Sam tymczasowo na takiej działam i wszystko jest ok. Ale niedługo wróci mi Chieftec z serwisu i będę chciał tego Fortrona sprzedac.

 

Chciałęm się też spytać, czy ktoś wie czym mogą być spowodowane okresowe freezy w grach i jak im zapobiec? Konfig jak z podpisu. Nie ważne czy jest, czy nie jest podkręcony. Raz na jakiś czas gry się lubia zawiesić. Dzieje się to żadko, ale jak już się stanie to w najmniej odpowiednim momencie :/. Słyszałem, że to problem "gryzącego" się z płytą GeForce 6200. Jak to się ma do rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7x365 PI 16mb wywaliło się przy 21 literacji :mur:

no ladnie sobie poczynasz ;)

 

przed chwila skonczylem kolejna probe krecenia.

osiagnalem 7x349, na 350 nie ma szans - nic nie daje podnoszenie napiec ani otwarte okno ;) wynik w superpi 15'01 (dlaczego nie 14'59? :P), mimo wielu prob nie udalo sie zejsc ponizej 15min... moze uda sie jak kupie nowy ram :)

 

co ciekawe.. na probe zwiekszylem napiecie dla chipsetu majac nadzieje na wzrost o/c a tu niespodzianka - zwiechy nawet przy htt ~345...

padlo wczesniej pytanie, czy wiecej V = wieksze o/c. na podstawie swojej proby moge odpowiedziec, ze niestety nie...

 

tak jak Spookie mam nadzieje, ze Gigabyte raczy nas kiedys obdarowac nowym biosem, z mnoznikiem htt 2.5 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladnie sobie poczynasz ;)

 

przed chwila skonczylem kolejna probe krecenia.

osiagnalem 7x349, na 350 nie ma szans - nic nie daje podnoszenie napiec ani otwarte okno ;) wynik w superpi 15'01 (dlaczego nie 14'59? :P), mimo wielu prob nie udalo sie zejsc ponizej 15min... moze uda sie jak kupie nowy ram :)

 

co ciekawe.. na probe zwiekszylem napiecie dla chipsetu majac nadzieje na wzrost o/c a tu niespodzianka - zwiechy nawet przy htt ~345...

padlo wczesniej pytanie, czy wiecej V = wieksze o/c. na podstawie swojej proby moge odpowiedziec, ze niestety nie...

 

tak jak Spookie mam nadzieje, ze Gigabyte raczy nas kiedys obdarowac nowym biosem, z mnoznikiem htt 2.5 B)

U mnie w pokoju przy 22 oC zwiększenie V chipsetu też spowodowało spadek HTT do 348 :P normalnie 350 jest OK ale powyżej sie wywala. (tzn. chipset sie przegrzewa)

 

U ciebie jest to samo ja swoje testy wykonywałem w tem otoczenia -3 oC [CPU idlee 6 at 1,6V & BOX] :lol: + nawiew na chipset. Jak dasz u siebie nawiew / nową paste pod radiator/zmienisz sam radiator to na 90% jeszcze przebijesz HTT 360...

Pozatym u mnie jak przekręce HTT to mam "freeza" [podczas zmiany HTT poprez CG daje o 1 MHz więcej i freez a jak już się włączy to jest PI stable :P]a jak za mało V na CPU to wywala super PI...

 

Pozatym masz super procka mój 7x350 i 1,5V testy HTT 360+ robiłem przy 1,6V... [potem sobie zapomniłem że mam takie V i tak proc tydzień chodził...] proca też wygrzewałem ~1000 MHz i 1,7V przez jakieś 16h prawie nic nie dało no może z 30MHz :P

 

Na codzień mam 7x315 i 1,35V :P -kompa głównie wykorzystuuje do neta :P

 

Jakby wyszedł bios z HT 2,5 to by może dało rade HTT 380+ ....szkoda że Merlin już nie robi biosów... a może jakby się więcej forumowiczów zebrało to może ktoś zrobił by coś takiego.... ??

 

B)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam już nowa mobo :D dali nową :) K8NS REV 1.0 ! a wiec lepsza ! z duzo lepszym zasilaniem, oto jej fotka:

 

ciekawe jak z O/C :D tez powino byc chyba lepiej :)

no gratuluje:)

 

pewnie jakis poserwis ci sie trafil, jak i mi :]

 

ja swojego odpalilem wczoraj, ale tylk odo biosu wszedlem, bo jeszcze windy nie psotawilem, i poki co powiem, ze bardzo ciekawie wyglada biosik tego k8ns pro, jest wreszcie wolny vcore, a nie chore procenty, timingi, reszta podobnie jak w 2.0

 

zobaczymy jak z oc ale to za kilka dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gratuluje:)

 

pewnie jakis poserwis ci sie trafil, jak i mi :]

 

ja swojego odpalilem wczoraj, ale tylk odo biosu wszedlem, bo jeszcze windy nie psotawilem, i poki co powiem, ze bardzo ciekawie wyglada biosik tego k8ns pro, jest wreszcie wolny vcore, a nie chore procenty, timingi, reszta podobnie jak w 2.0

 

zobaczymy jak z oc ale to za kilka dni :)

 

Ciesze sie bardzo ze to Rev 1.0 duzo porzadniejsze zasilanie, plyta mi wyglada na nowke, w pudeleczku nowym ja dostalem, folii, zero kurzu na plycie i sladow uzytkowania, w kazdym badz razie wazne ze smiga :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co ukrywac że rev 1.0 jest duzo lepsza od 2.0 i wyzej (nie jest okrojona) ... Także powinieneś się cieszyć. Ale powiedz jak z O/C na twoim egzemplarzu plyty :D

Mam Semprona 2500+ chodzi na 327 x 7. Mam biosa F17 (czekam zzniecierpliwieniem na F19 :)) a on ma buga ;/ i nie ustawie wiecej. Nie chce mi się za każdym razem podciągać napęć pod windowsem. Napecie zwiekszyłem tylko troche, podejrzewam że nawet przy standardowym napięciu nie małbym problemów.

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko, jadac z HT jak najwyzej testujecie jakims softem kompy ? osiagaja tu coniektorzy bardzo duze HT, ja ani na rev 1.0 ani na 2.0 nie moglem miec wiecej jak ok 320MHz, oczywiscie komputer chodzi tez nawet na 360MHz ale mem test i super pi wywalic lubia błędy :]

daltego zostane chyba na ok 300MHz, zreszta HT(jak rowneiz HTT) nie daje przyrostu wydajnosci jak ktos testowal, jedynei co wplywa na wydajnosc to szybkosc pamieci RAM i MHz cpu

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czym sie różni rev 1.0 od 1.1

2. U mnie podnoszenie napięcia nachipsecie tylko szkodzi :D Najlepiej jest na def lub +0,1v.. narazie 355 :> Zobaczymy co będzie się działo dalej ;) Czekamy na mrozy :P

3. A nie ma modowanych biosów które umożliwią GB prace z HT=2,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Semprona 2500+ chodzi na 327 x 7. Mam biosa F17 (czekam zzniecierpliwieniem na F19 :)) a on ma buga ;/ i nie ustawie wiecej. Nie chce mi się za każdym razem podciągać napęć pod windowsem. Napecie zwiekszyłem tylko troche, podejrzewam że nawet przy standardowym napięciu nie małbym problemów.

nie musisz za kazdym razem podciagac htt pod windowsem recznie. mozesz ustawic, zeby przy starcie systemu ladowal jakies ustawienie w trybie ghost - nawet tego nie zauwazysz.

tylko radze byc pewnym co do stabilnosci na danym ustawieniu ;) jesli okaze sie, ze bedzie sie wieszal to bedzie to trzeba usunac z autostartu, co niekoniecznie bedzie takie latwe :D

 

nie wiem tylko czy jest sens krecic az tak wysoko do pracy na codzien. mi w zupelnosci wystarcza 325, wyzej krece okazjonalnie tylko dla sprawdzenia mozliwosci sprzetu :)

 

co do napiecia to sproboj stopniowo obnizac i sprawdzaj stabilnosc, moze okazac sie, ze procek bedzie pracowal na duzo nizszym niz defaultowe napieciu.

moj jak widac w sygnaturce chodzi bezproblemowo na 7x325 przy 1.25V..

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

chce sie dowiedziec ile moge wyciagnac z mojej "maszyny" nie uzywajac wiatraczkow itp

moj sprzet to:

Gigabyte GA-K8NS wersja biosu F9

AMD 64 Athlon 3000+ Newcastle S754

2x256DDR Twinmos 400MHz CL 2.5

Radeon 9550 128/128

z gory dzieki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

chce sie dowiedziec ile moge wyciagnac z mojej "maszyny" nie uzywajac wiatraczkow itp

moj sprzet to:

Gigabyte GA-K8NS wersja biosu F9

AMD 64 Athlon 3000+ Newcastle S754

2x256DDR Twinmos 400MHz CL 2.5

Radeon 9550 128/128

z gory dzieki za odp :)

tego nikt Ci z gory nie powie, ile wyciagniesz.

oprocz wersji biosu tej plyty wazniejsza jest rev., jesli masz 2.0 to raczej nie bedziesz mogl liczyc na wynik, jaki bylby mozliwy na 1.0.

 

co do proca duzo zalezy od konkretnego egzemplarza - rozne procki roznie sie kreca.

radeony 9550 z reguly sa dobre do o/c, krec poki nie pojawia sie zadne artefakty czy inne bledy w wyswietlanym obrazie.

oczywiscie wazne jest tez chlodzenie.. uwazaj, zebys sprzetu nie przegrzewal. :]

 

co do wiatraczkow to zastanow sie jeszcze, za 7zl na allegro sa 80mm arctici, dorzucenie paru takich pomoze w obnizeniu temperatur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopoeroz nikt nie odpowie Ci na to pytanie bo kazda machina inaczej chodzi!

mowisz ze na procku te znie chesz wiatraczow czyli chcesz kupowac radiatory za 180zl tak uuuu po twoim opisi enie wyglada abys chial tyle kasy przenaczac na kompa

 

czy wy loodzie nie obawiacie sie ze ciagla jazda na takim wysokim fsb skraca zajebiscie zywotnos waszej plyty? hmm ja bym sie troszke bal choc w su,mie dl;ugo zajmuje sie overclocimgiem to na codzien moj sprzet chodzi na standardoiwych ustawieniach tylko do bicia recordow do tesow wszytsko ustawiam na maxa bo to kocham:) lpesze to jest niz giercowanie w jakies gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...