Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

ej cyz ta wersja 2.0 jest az tak zla ? bo mam zamiar platforme zmienic `wlasnie na s.754 i kupic tego gigabyte k8ns tylko ze w sklepie juz nie dorwe wersji 1.1 a n aallegro albo przez tweak.pl nie chce kupowac..odpowiedzcie plis :D

Jeśli chodzi o o/c to rev.2.0 jest do doopy! POdniesienie Vcore do 1.5 albo 1.55 jest troche śmieszne. Jest to dosyć okrojona wersja rev 1.0 i 1.1

 

Edit: moze nie do końca sie dobrze wyraziłem ... jeżeli komuś wystarczy o/c do około 2.4-2.5Ghz to płytka sie nadaje.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze sie poprawiles, bo twierdzenie, ze r2.0 jest do dooopy jest troche przesadzone

pewnie, ze 1.1 ma wieksze mozliwosci, ale jak to powiedziales do 2.5ghz pasuje idealnie i jak dla mnie za ta kase jest naprawde oplacalna

jak juz pisze to odrazu zapodam pytanko

 

jaki dysk polecacie do k8ns aby ladnie smigal?

i czy kazdy dysk SATA2 mozna pod to podpiac?

i czy warto inwestowac w dysk z 16mb cache bo widze, ze sa juz takowe WD-ki?

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można podpiać pod sata dysk sata2

 

rev 2.0 oferuje poprostu max napięcie na CPU w granicach 1,5v - 1.55v i HTT w przedziale 310 - 330 - do normalnego użytku spokojnie wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można podpiać pod sata dysk sata2

 

rev 2.0 oferuje poprostu max napięcie na CPU w granicach 1,5v - 1.55v i HTT w przedziale 310 - 330 - do normalnego użytku spokojnie wystarczy ;)

jezeli procek zasilany jest napieciem default 1.5V to plytka daje max ok 1.8V wiem bo mialem rev 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na rev 2 512mb elixir i 512mb twinmos gryzly sie... teraz na rev1 nie wiem - nie sprawdzalem...

no sek w tym ze kosci sie nie gryza ze sobą tylko w ogole nie dzialają :mrgreen:

 

kombinuj ze slotami, sproboj tak:

 

256MB | 512MB | 256MB

lub

 

512MB | 256MB | 256MB

nie jestem jakims newbie.....

jak mam kombinowac z koscmi skoro 512stka nie dziala w zadnym slocie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli procek zasilany jest napieciem default 1.5V to plytka daje max ok 1.8V wiem bo mialem rev 2.0

A możesz bliżej wyjaśnić swoją teorie .. bo jakoś nei do końca rozumiem, co ma def. vcore proca do max co może dać płyta. Przeciez wszystkie biosy są w rev2.0 takie same i z tego co mi wiadomo to własnie ta revizja pozwala na podniesienie napiecia na procesor do cienkich 1.55Voltów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronik

A czy ktos moze mi wreszcie powiedziec jak wlaczyc ten zasrany cool'n'quiet ??mam k8ns rev1.0 bios f16 a podobno ta funckja ma dzialac od f3....mam te wszystkie sterowniki ktore zaleca i amd i gigabyte i nic!!caly czas nawala procek na 1,8ghz..... a co do krecenia :P to u mnie...komp sie restartuje juz przy szynie 230 :P wiec ja nie wiem :P:P:Phahahaha.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz bliżej wyjaśnić swoją teorie .. bo jakoś nei do końca rozumiem, co ma def. vcore proca do max co może dać płyta. Przeciez wszystkie biosy są w rev2.0 takie same i z tego co mi wiadomo to własnie ta revizja pozwala na podniesienie napiecia na procesor do cienkich 1.55Voltów.

 

Sam jestes cienki bolek, plyta Rev 2.0 ustawia napiecie wzgledem napiecia default +5% , +10% lub +15% bodajze, wiem ze 1.8V jest ona w stanie dac bo ja mialem !!!!! i mi nie pier.. glupot jak nie wiesz.

 

:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze mi wreszcie powiedziec jak wlaczyc ten zasrany cool'n'quiet ??mam k8ns rev1.0 bios f16 a podobno ta funckja ma dzialac od f3....mam te wszystkie sterowniki ktore zaleca i amd i gigabyte i nic!!caly czas nawala procek na 1,8ghz..... a co do krecenia :P to u mnie...komp sie restartuje juz przy szynie 230 :P wiec ja nie wiem :P:P:Phahahaha.....

A jaki masz procesor? Przypomne, że ta funkcja działa tylko na prockach sempron 3000+ i wyżej, wiec jeszeli takiego nie masz to zapomnij o tym.

 

 

Sam jestes cienki bolek, plyta Rev 2.0 ustawia napiecie wzgledem napiecia default +5% , +10% lub +15% bodajze, wiem ze 1.8V jest ona w stanie dac bo ja mialem !!!!! i mi nie pier.. glupot jak nie wiesz.

Troche kultury człowieku i szacunku do innych. Widać sie nie orientujesz zbyt dobrze skoro twierdzisz, że gigabyte potrafi dać na proca 1.8V ... coto za herezja. Wez zejdz na ziemie, gdyby była taka możliwość to u mnei w sigu bys chyba wyczytał 1600@3100Mhz. Ale niestety tak nie jest, bo juz nawet lepsza od rev 2.0 starsza 1.1 daje max na proca 1.7V.

Naprawde jezeli nei masz pojecia to sie nie wypowiadaj a tym bardziej nie najeżdżaj z mordą na innych bo to świadczy tylko o tobie i twoim wychowaniu, które mozna porównać do podwórkowego smarkacza.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie klocic sie lamy , tylko pomoc mi z tą kostą ramsu...:mrgreen:

2T oczywiscie nic nie dalo ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie klocic sie lamy , tylko pomoc mi z tą kostą ramsu...:mrgreen:

2T oczywiscie nic nie dalo ;]

jesli nie dziala to niestety nie bedzie, K8NS nie lubi niektorych ramow i roznych konfiguracji, juz nie raz sie o tym przekonalem, opchnij pamieci wszystkie i kup 2 identyko kosci najlepiej dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie dziala to niestety nie bedzie, K8NS nie lubi niektorych ramow i roznych konfiguracji, juz nie raz sie o tym przekonalem, opchnij pamieci wszystkie i kup 2 identyko kosci najlepiej dual

no i to jest niezly cyrk, bo na poprzedniej k8ns te kostki lataly bezproblemu...jutro sie wybiore do sklepu i postaram zmienic egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz bliżej wyjaśnić swoją teorie .. bo jakoś nei do końca rozumiem, co ma def. vcore proca do max co może dać płyta. Przeciez wszystkie biosy są w rev2.0 takie same i z tego co mi wiadomo to własnie ta revizja pozwala na podniesienie napiecia na procesor do cienkich 1.55Voltów.

jezeli w rev. 2.0 napiecie ustawiane jest %-ami to moze miec znaczenie def. vcore proca, np.

sempron 1.4V + 10% = 1.54V

athlon 1.5V + 10% = 1.65V

o ile dziala to w ten sposob..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w rev. 2.0 napiecie ustawiane jest %-ami to moze miec znaczenie def. vcore proca, np.

sempron 1.4V + 10% = 1.54V

athlon 1.5V + 10% = 1.65V

o ile dziala to w ten sposob..

 

dokladnie tak to dziala, widze ze jednak ktos tu mysli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestes cienki bolek, plyta Rev 2.0 ustawia napiecie wzgledem napiecia default +5% , +10% lub +15% bodajze, wiem ze 1.8V jest ona w stanie dac bo ja mialem !!!!! i mi nie pier.. glupot jak nie wiesz.

 

:mad:

to na tym gigabyte rev 2.0 sa napiecia w % :/ w asrocku to bylo k7vt4 a:D:D:D:D buhyhhy no ale musze cos kupic moze wyrwe gdzies rev 1.1 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na tym gigabyte rev 2.0 sa napiecia w % :/ w asrocku to bylo k7vt4 a:D:D:D:D buhyhhy no ale musze cos kupic moze wyrwe gdzies rev 1.1 :wink:

powiem ci szczerze....nie wyrwiesz nigdzie rev 1 w sklepie...no chyba ze gdzies na wsi jakis totalny lezak...;]

sam dzis oblatalem caly olsztyn z mizernym skutkiem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze....nie wyrwiesz nigdzie rev 1 w sklepie...no chyba ze gdzies na wsi jakis totalny lezak...;]

sam dzis oblatalem caly olsztyn z mizernym skutkiem ;]

 

hmmm to mi nowosci nei powiedziales...:D w sklepach juz tego nie ma :sad: :sad: :sad: :mur: chyab bede musial kupic rev 2.0 i bedzie mierne o/c ale ja na codzien mysle jechac na 2200 na defaulcie ....:P a tam jest 1,4 default no nie /?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli w rev. 2.0 napiecie ustawiane jest %-ami to moze miec znaczenie def. vcore proca, np.

sempron 1.4V + 10% = 1.54V

athlon 1.5V + 10% = 1.65V

o ile dziala to w ten sposob..

No to jakim sposobem dochodzisz do 1.8V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to mi nowosci nei powiedziales...:D w sklepach juz tego nie ma :sad: :sad: :sad: :mur: chyab bede musial kupic rev 2.0 i bedzie mierne o/c ale ja na codzien mysle jechac na 2200 na defaulcie ....:P a tam jest 1,4 default no nie /?:>

nom , 1.4v....ale ja na tym scierwie narazie mam prawie 2.6 ghz stabilnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz procesor? Przypomne, że ta funkcja działa tylko na prockach sempron 3000+ i wyżej, wiec jeszeli takiego nie masz to zapomnij o tym.

Troche kultury człowieku i szacunku do innych. Widać sie nie orientujesz zbyt dobrze skoro twierdzisz, że gigabyte potrafi dać na proca 1.8V ... coto za herezja. Wez zejdz na ziemie, gdyby była taka możliwość to u mnei w sigu bys chyba wyczytał 1600@3100Mhz. Ale niestety tak nie jest, bo juz nawet lepsza od rev 2.0 starsza 1.1 daje max na proca 1.7V.

Naprawde jezeli nei masz pojecia to sie nie wypowiadaj a tym bardziej nie najeżdżaj z mordą na innych bo to świadczy tylko o tobie i twoim wychowaniu, które mozna porównać do podwórkowego smarkacza.

Kur czlowieku sam sie przywaliłeś do mnie o moją teorie ! mam Athlona 64 3000+ na rdzeniu ClawHammer !! default napięcie 1.5V ! + 15% co daje napiecie 1.725V ale K8NS zawyża nieco napiecie na procku tak wiec maksymalnie jest to cos ok 1.78V

 

K8NS potrafi nawet o 0.05 - 0.07V zawyżyć napięcie po jego podniesieniu do najwyższych wartości.

 

Miałem Rev 2.0 teraz mam 1.0 ! i wiem że na wersji 2.0 maksymalnie napięcie dochodziło do ok 1.8V !!! i jesli twierdzisz ze sie nie da tyle uzyskać to podaj jakies sensowne argumenty bo jak narazie to nic mądrego nie napisałeś.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakim sposobem dochodzisz do 1.8V?

tego nie wiem (chyba, ze jest +15%), ale podalem ten przyklad, zeby pokazac, ze def. vcore moze miec znaczenie.

 

lukaszrz

1.725 + 0.05 = 1.73 ;)

domyslam sie, ze to taki maly blad ;)

ale nie sadze, zeby zawyzala az o 0.5-0.7V... u mnie zawyza co najwyzej o 0.2-0.3V

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom , 1.4v....ale ja na tym scierwie narazie mam prawie 2.6 ghz stabilnie ;]

 

no to ladnie :P a jaki procek ? ja bym wlasnie bral (tylko kasa musi przyjsc...) gigabyte k8ns rev 2.0 i semprona 2800 wogole to napsiz do mnei na gadu 1012897

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie :P a jaki procek ? ja bym wlasnie bral (tylko kasa musi przyjsc...) gigabyte k8ns rev 2.0 i semprona 2800 wogole to napsiz do mnei na gadu 1012897

2600+ bez 2 pinow ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak logicznie -

k8ns daje nie dokońca stabilne napięcie 1,7v - 4 fazy

to jakim cudem k8ns rev 2.0 z dwufazowym zasilaniem potrafi dać 1,8v?

Miałem epoxa 8rda3i z 2-fazowym zasilaniem 0 przy 1,95v zaczynały być problemy ze startem - nie mówie tutaj o stabilności napieć - bo takowej nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebalem stareńkiego screena z cpu-z

 

prosze...

 

1928123[/snapback]

tego nie wiem (chyba, ze jest +15%), ale podalem ten przyklad, zeby pokazac, ze def. vcore moze miec znaczenie.

 

lukaszrz

1.725 + 0.05 = 1.73 ;)

domyslam sie, ze to taki maly blad ;)

ale nie sadze, zeby zawyzala az o 0.5-0.7V... u mnie zawyza co najwyzej o 0.2-0.3V

 

1.725 + 0.05 = 1.775 ;)

 

to ty sie pomyliles ;) nie ja :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebalem stareńkiego screena z cpu-z

 

prosze...

 

Dołączona grafika

 

 

ta... i niby to K8NS daje max 1.55V !! 1.55V to ja mialem default zamiast def 1.5V o 0.05V mi zawyzala plyta.

fajnie - pokaż nam miernikiem stabilność tych napieć i realną wartośc :]

 

faktem jest że teoria tak mówi - w rev. 2.0 % naliczane są od wartości napięcia startowego procka, a że antek ma w standardzie więcej, teoretycznie da się dobić wyżej... ale praktyka pokaże co inego ;)

za ch*ja stabilnego 1,8v nie osiągniesz

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... i niby to K8NS daje max 1.55V !! 1.55V to ja mialem default zamiast def 1.5V o 0.05V mi zawyzala plyta.

To powiedz w takim razie, czy nie dało sie kulturalnie odpowiedziac na moje pytanie i zaznaczyc ze chodzi o inny procek niz sempron? Takie to trudne? Następnym razem troche kultury i szacunku dla starszych, to że wypowiadasz sie w necie i jestes po części anonimowy to nie zanczy, że sobie mozna pozwalać na besztanie innych, że są głupi albo "pier..lą głupoty".

To by było na tyle jeśli chodzi o "moralizatorskie" teksty.

Ale i tak te 1.8V o ktorych wspominałes to takie naciągane, bo ustawic takiego napiecia i tak nie mozesz. :P

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie - pokaż nam miernikiem stabilność tych napieć i realną wartośc :]

 

faktem jest że teoria tak mówi - w rev. 2.0 % naliczane są od wartości napięcia startowego procka, a że antek ma w standardzie więcej, teoretycznie da się dobić wyżej... ale praktyka pokaże co inego ;)

za ch*ja stabilnego 1,8v nie osiągniesz

nie wiem czy wyrazilem sie jasno ale tej plyty juz nie mam..... przy max % w biosie napiecie skakalo 1.75 do ~1.8V takie skoki byly, o stable 1.8 mozna pomazyc.

 

ale nie piszcie bzdur ze max to 1.55V :lol:

 

To powiedz w takim razie, czy nie dało sie kulturalnie odpowiedziac na moje pytanie i zaznaczyc ze chodzi o inny procek niz sempron? Takie to trudne? Następnym razem troche kultury i szacunku dla starszych, to że wypowiadasz sie w necie i jestes po części anonimowy to nie zanczy, że sobie mozna pozwalać na besztanie innych, że są głupi albo "pier..lą głupoty".

To by było na tyle jeśli chodzi o "moralizatorskie" teksty.

Ale i tak te 1.8V o ktorych wspominałes to takie naciągane, bo ustawic takiego napiecia i tak nie mozesz. :P

 

sory to ty sie przywaliles do mnie ;) ze klamie :) a spojrzec w moja sygnaturke nie mozna ? ;] i chyba wyraznie sformulowalem moja wypowiedz ze max napiecie zalezy od napiecia default procesora.

 

 

THE END

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sek w tym ze kosci sie nie gryza ze sobą tylko w ogole nie dzialają :mrgreen:

te same kosci na magicznym ECS K7S5A dzialaja az milo, bez najmniejszego problemu... za to na k8ns rev2 nie kcialy => ewidentnie wina plyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaronik

A jaki masz procesor? Przypomne, że ta funkcja działa tylko na prockach sempron 3000+ i wyżej, wiec jeszeli takiego nie masz to zapomnij o tym.

 

 

mam athlona64 2800+ i zarówno wg specow z amd i spaców z gigabyte ta funkcja musi tu działać.....dodatkowo czemu przy biosie f12 w easy tuner5 mozna manipulowac smart funem a w zadnych innych biosach nie :D ?? ciekawe to jest kurcze :P

Edytowane przez Aaronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...