Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

w twoim tescie:

 

athlon64 ma 9*281=2540Mhz

barton3200+ ma 9,5*222=2120Mhz

 

postaw tego bartona jak athlona 9*281

 

i wtedy zrób testy jestem pewien ze barton zrobi lepszy wynik w 3dmarku

oczywiscie oboje to wiemy ze nie postawisz tak bartona na żadnej płycie

 

ten test jest do d...

 

prównanie w fear :) eh te 3fps widac gołym okiem ehhehe

 

pozatym widac gołym okiem ze ten barton dogania a643000+ który jest na 10*200

 

wiec niemow ze to niemozliwe....

 

sam jestes do du..

 

Nie wiem czy zauwarzyles ze w tescie jest tez Athlon64 na defaultowym taktowaniu czyli 10x200MHz i tez jest szybszy od Bartona, zarowno w 3dmarku jak i innych testach, przy kompresji itp barton przegrywa z kretesem.

 

Najwiekszy debil zauwarzy ze wyzsze taktowanie Bartonowi nic nie daje, architektura A64 bierze góre. Nawet w fear A64 wygrywa pomimo nizszego taktowania.

 

Naucz sie czytac.

 

LUKASRZ

 

Mam timingi ok... Chodzi mi o to ze zmienialem tego wieczoru tylko parametry o ktorych pisalem... A od wczoraj nic nie ruszone... Wiec pytam czy jakies inne czynnki moga miec wplyw na to... No i jak ten bios ustawic aby 3d bylo najbwydajniejsze... Jak sie dobiera ten agp aperture do konfigu???

 

spokojnie AGP size mozesz dac na 256MB, czy pamieci chodza ci na T1 ? to tez ma duze znaczenie.

 

jak masz dobre pamieci daj timingi 2.5-3-3-7

Czestotliwosc pamieci oczywiscie dobrze jest miec jak najwieksza > 400MHz ;)

 

Thermal Throtling daj na default czyli 50%

 

Najnowsze stery do grafy sa ? Cat 6.1 ? i plyty ?

 

Moze cos w systemie w tle ci zjada % procka ? antywir ? jakis speed fan czy cos ? wszystko wylaczasz ? odlacz tez neta, moze system cos czasem pobiera w tle.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nikt nie pomógł mi na pierwsze pytanie to moze pomoże na to.

Otóż miałem 2 kości RAM-u po 256 MB GOOD RAM

Teraz zainstalowałem 1 kość 512 MB Vdata

 

Która według Was lepiej będzie spełniać swoje zadanie na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestes do du..

 

Nie wiem czy zauwarzyles ze w tescie jest tez Athlon64 na defaultowym taktowaniu czyli 10x200MHz i tez jest szybszy od Bartona, zarowno w 3dmarku jak i innych testach, przy kompresji itp barton przegrywa z kretesem.

 

Najwiekszy debil zauwarzy ze wyzsze taktowanie Bartonowi nic nie daje, architektura A64 bierze góre. Nawet w fear A64 wygrywa pomimo nizszego taktowania.

 

Naucz sie czytac.

 

 

sorry widze ze to twoj test i bedziesz sie kłocił bo te twoje marne 2 fps w fear to taka wydajnoś

ja tu mówię o 3d testach tu roznica jest niewielka

a nie innych benchmarkach tu napewno wygrywa a64

 

i widze ze juz na swoja bezradnosc zaczynacz mnie wyzywac

 

i powiedz mi jeszcze gdzie w tym tescie wynik 3d03 bo widze tylko 05

 

 

pozatym ja odpowiedziałem panu który pytał czemu ma gorzej choc miało byc lepiej,

a wy juz mu proponujecie windowsa przeinstalowac,pozatym sprawdz on ma semprona

a nie a64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e musiales pomieszac jakies ustawienia w grze albo w sterach do grafy, instalnij od nowa winde z najnowszymi sterami do mobo/dzwieku i grafy, u mnie w kazdej aplikacji notuje wzrost wydajnosci a przesiadlem sie tez z nie bye gowna bo z Abita NF7-S i Thortona 2000+ @ Barton 3200+

 

a porownanie mojej starej i nowej platformy mozna przeczytac tutaj - http://www.pctest.pl/index.php?option=com_...id=134&Itemid=3 golym okiem widac przyrost wydajnosci :P jest tez orownanie wlasnie w fear !

 

p.s porownanie robilem jeszce na mobo rev 2.0 i innym taktowaniu ramow :P czyli z nieco nizsza wydajnoscia :] niz obecnie.

W ustawieniach gry nic nie zmieniałem,winde instalowałem chyba z 5 razy,dawałem najnowsze stery do mobo i grafy i kicha.Teraz do mobo używam sterów dostarczanych przez Gigabyta,jest lepiej niż na najnowszych nVidii.W testach typu Sandra i w testach pamięci z Everesta komp jest znacznie lepszy,ale w grach 3d nie jest już tak wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach gry nic nie zmieniałem,winde instalowałem chyba z 5 razy,dawałem najnowsze stery do mobo i grafy i kicha.Teraz do mobo używam sterów dostarczanych przez Gigabyta,jest lepiej niż na najnowszych nVidii.W testach typu Sandra i w testach pamięci z Everesta komp jest znacznie lepszy,ale w grach 3d nie jest już tak wesoło.

powiedz jaki masz wynik w 3dm03 i 3d05?

 

na tym ustawieniu z podpisu i jak masz ustawiony bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry widze ze to twoj test i bedziesz sie kłocił bo te twoje marne 2 fps w fear to taka wydajnoś

ja tu mówię o 3d testach tu roznica jest niewielka

a nie innych benchmarkach tu napewno wygrywa a64

 

i widze ze juz na swoja bezradnosc zaczynacz mnie wyzywac

 

i powiedz mi jeszcze gdzie w tym tescie wynik 3d03 bo widze tylko 05

pozatym ja odpowiedziałem panu który pytał czemu ma gorzej choc miało byc lepiej,

a wy juz mu proponujecie windowsa przeinstalowac,pozatym sprawdz on ma semprona

a nie a64.

 

sam napisales ze test jest do du wiec sie nie dziw ;)

 

 

Koncowego wyniku 3dmark 2003 nie ma ale czy nie wystarcza ci fpsy z gier 1-4 ? wyraznie widac ze nie ma mowy o przewadze Bartona, pomimo wyzszego zegara o ponad 120MHz nad defaultowo taktowanym A64

 

Dołączona grafika

 

 

 

FEAR jest gra wymagajaca szybkiego akceleratora graficznego stad niewielkie roznice, w grach typu far cry juz widac wieksze roznice, w half life 2 jeszce wieksze.

 

 

pozdr.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jaki masz wynik w 3dm03 i 3d05?

 

na tym ustawieniu z podpisu i jak masz ustawiony bios?

W 3DMark03 wynik to ~6800pkt,05 nie sprawdzałem.A ustawienia biosu mam takie:

 

Frequency/Voltage control

 

HT Frequency Ratio 2x

CPU Clock 300

CPU/DDR Clock Ratio 2/1.5

Cas Latency 2

Tras 7t

Trcd 3T

Trp 3T

Trrd 2t

Trc 11T

Trwt 4t

Twr 3 bus clock

Twtr 2 bus clock

Tref 200mhz,15,6 us

Read preamble value 5.5ns

Async latency value 7ns

 

AGP clock 67

AGP voltage control normal

DDR voltage control +0.1v

 

AGP Aperture size 128m

AGP FastWrites Disabled

Clock Spread spect. Disabled

CPU Thermal-Throt. 50%

1T/2T Dram Timing 2T (lepsze wyniki niż gdy jest na 1T)

 

I jeszcze pytanko.Czy może być to związane z tym,że zasiłka się nie wyrabia?Bo kilka razy zaobserwowałem,że po podkręceniu grafy i

grze w FEAR(albo w smarkach),po pewnym czasie grafa wracała do defaultowych ustawień.

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMark03 wynik to ~6800pkt,05 nie sprawdzałem.A ustawienia biosu mam takie:

 

Frequency/Voltage control

 

HT Frequency Ratio 2x

CPU Clock 300

CPU/DDR Clock Ratio 2/1.5

Cas Latency 2

Tras 7t

Trcd 3T

Trp 3T

Trrd 2t

Trc 11T

Trwt 4t

Twr 3 bus clock

Twtr 2 bus clock

Tref 200mhz,15,6 us

Read preamble value 5.5ns

Async latency value 7ns

 

AGP clock 67

AGP voltage control normal

DDR voltage control +0.1v

 

AGP Aperture size 128m

AGP FastWrites Disabled

Clock Spread spect. Disabled

CPU Thermal-Throt. 50%

1T/2T Dram Timing 2T (lepsze wyniki niż gdy jest na 1T)

 

I jeszcze pytanko.Czy może być to związane z tym,że zasiłka się nie wyrabia?Bo kilka razy zaobserwowałem,że po podkręceniu grafy i

grze w FEAR(albo w smarkach),po pewnym czasie grafa wracała do defaultowych ustawień.

 

Twr 3 bus clock

Twtr 2 bus clock

 

daj kolejno na 2 i na 1 i zapusc marka, 6800pkt to wynik OK

 

nie wiem jakim cudem na T2 masz lepsze wyniki, widocznie twoje ramy juz glupieja na T1, u mnie roznica kolosalna(benchmarki syntetyczne, przepustowosc pamieci znaczaco rosnie, w marku ze 100pkt wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3DMark03 wynik to ~6800pkt,05 nie sprawdzałem.A ustawienia biosu mam takie:

Wczoraj tez zapuściłem smarka03. Troche wykręciłem sprzecik i otrzymałem 6760 punktów. Jak widać twoja grafa lepiej sie kreci. Ja niestety moge z radzia wycisnąć 410/370(740), proca puściłem na 2772Mhz pamięć coś koło 235Mhz przy 2.5-3-3-5.

 

ZAstanawia mnie tylko jedna rzecz ... po pierwsze co juz kolega wyżej wspomniał .. dlaczego masz 1T w biosie, a po drugie AGP FastWrites masz na Disabled. Lepiej by było na enabled imho.

 

Reasumując ... zmiana platformy z AthlonaXP 2400+ (2.0Ghz) na Semprona2800+ (1.6Ghz) dała spory wzrost wydajności. Zauważalny nawet na defaultowych ustawieniach ... a różnica jest w końcu 400Mhz na procu. Tak wiec samo to mówi za siebie. Poza tym juz nie wspominając o możliwośćciach krecenia sempów, na ktore mi athlon nie pozwalał.

 

Tak wiec, nieporozumieniem chyba jest twierdzenie, że taka zmiana może dać nawet pogorszenie wydajności. To chyba żart. I nie ważne czy z bartona/thortona na athlona 64 czy sempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twr 3 bus clock

Twtr 2 bus clock

 

daj kolejno na 2 i na 1 i zapusc marka, 6800pkt to wynik OK

 

nie wiem jakim cudem na T2 masz lepsze wyniki, widocznie twoje ramy juz glupieja na T1, u mnie roznica kolosalna(benchmarki syntetyczne, przepustowosc pamieci znaczaco rosnie, w marku ze 100pkt wiecej)

Dałem.Jest niby lepiej,ale...No właśnie.Po raz kolejny zaobserwowałem,że w trakcie przechodzenia marka,albo testu ustawień FEAR w pewnym momencie następuje lekki przeskok,a po chwili grafa działa już na ustawieniach defaultowych.Ilość klatek znacznie spada(w FEAR z min.20 do 10-12,w 3DMark03 w GT2 z ok.35-50 na 16-20(!)).Czy ktoś wie z czym to może być związane?Mój Modecom się nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem.Jest niby lepiej,ale...No właśnie.Po raz kolejny zaobserwowałem,że w trakcie przechodzenia marka,albo testu ustawień FEAR w pewnym momencie następuje lekki przeskok,a po chwili grafa działa już na ustawieniach defaultowych.Ilość klatek znacznie spada(w FEAR z min.20 do 10-12,w 3DMark03 w GT2 z ok.35-50 na 16-20(!)).Czy ktoś wie z czym to może być związane?Mój Modecom się nie wyrabia?

A może by tak skończyć tekie OT bo zaczyna sie burdel robić .... to nie jest temat o zasilaczach ani kartach graficznych ... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się jednak do rozmowy i dodam, że po przesiadce z teoretycznie dużo słabszej konfiguracji doświadczyłem prawie niezauważalnego skoku wydajności. Wszelkie marki, testy to tak, ale same gry naprawdę niewiele.

 

Pisałem już o tym tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157845&hl=

 

Dopiero po podkręceniu procesora i mocniej karty graficznej jest wodoczna poprawa w grach.

 

Poważnie się zastanawiam nad zmianą tej opłyty, tylko na co :/?

Dziś włączam i oczywiście zwiecha przy wykrywaniu dysków. Pamięci się ustawiły na Auto czyli 2/2. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak skończyć tekie OT bo zaczyna sie burdel robić .... to nie jest temat o zasilaczach ani kartach graficznych ... <_<

OK.Tylko skoro to jest temat związany z płytą,a ja po przesiadce właśnie na tą płytę mam problemy z wydajnością to gdzie mam się pytać?W tmacie o grafie?Chyba raczej nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...czy ja dobrze widze ze masz tam htx 2 ??? to przy zegarze 300 daje htt 600 co moze niewystarczyc w niektorych przypadkach...

 

...e to chyba jest błąd,bo nieslyszalem zeby komukolwiek mobo wstala z ht x 2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to nie błąd.Tak ustawiłem,bo na wyższym były problemy.Zresztą,teraz zjechałem z ustawieniami na defaultowe i o dziwo wydajność w 3d się polepszyła! Dziwne... :blink:

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne wymienilem grafe ostatnio z 9250 na 9700pro i dla bezpieczenstwa zjechalem do defaultowych taktown procka. Dzisiaj chcialem podkrecic bo juz karta jakis czas chodzi, biore fsb 220 htx4 mnoznik2/2 (440mhz) (2-2-3-7) zapisuje ustawienia wyhodze z biosu a tu komp sie wlaczyl! Nie chcial sie odpalic ale wdziwny sposob wlaczylem a monitor przeszedl od razu w stan czuwania. no to reset cmos i wszystko ok chodzi, al zastanawia mnie co moze byc przyczyna... wczesniej komp chodzil na takich ustawieniach jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne wymienilem grafe ostatnio z 9250 na 9700pro i dla bezpieczenstwa zjechalem do defaultowych taktown procka. Dzisiaj chcialem podkrecic bo juz karta jakis czas chodzi, biore fsb 220 htx4 mnoznik2/2 (440mhz) (2-2-3-7) zapisuje ustawienia wyhodze z biosu a tu komp sie wlaczyl! Nie chcial sie odpalic ale wdziwny sposob wlaczylem a monitor przeszedl od razu w stan czuwania. no to reset cmos i wszystko ok chodzi, al zastanawia mnie co moze byc przyczyna... wczesniej komp chodzil na takich ustawieniach jak w podpisie.

a czemu ht x4? imho nic dziwnego, ze komp nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie moge w biosie zmieniać CR 1T \ 2T płyta to ga k8ns w revizji 1.0 bios mam f17 ale na f9 też tak było

czy może być to wina pamięci bo mam elixira 1x 512 mb ddr400 na kościach nanya

 

A wogóle to oriętujecie sie za ile można by pochnąć tę płyta,ma niecały rok,ale z gwarom może być problem bo mam ją na jednym papierze dla całego komputera

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do GB jakie bym widział poprawki w kolejnym biosie w stosunku do F18 - odpisali mi iż moje uwagi zostały przesłane do głównego inzyniera :E

 

Może warto żebyście i wy też coś do nich napisali? Może podziała :D

 

P.S

Pytałem się jeszcze o te punkty pomiaru napięcia:

 

"Witam,

 

Niestety jest to informacja serwisowa niedostępna dla działów pomocy technicznej. (Schematy naszych płyt są tajne dlatego też nie udzielamy informacji serwisowych).

 

Serdecznie Pozdrawiam

Pomoc Techniczna GBT"

 

FAK :E

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto żebyście i wy też coś do nich napisali? Może podziała :D

To zapodaj gotowca ... wtedy wiecej ludzi wysle ... conieco pozmienimy i sie wysle! Zeby nie było ze wszystkie takei same :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupilem plyte to mam problmy z nagrywarka Liteon, przy instalacji nowych sterow do plyty WinXP nie wstaje, w sierpniu pisalem do GB dostalem ospowiedz:

 

Problem zostanie przekazany do naszego działu inżynieryjnego.

 

Teraz ponowilem pytanie i dostalem:

2. Odnośnie problemu z nagywarka sprawa została skierowana do naszych działów inżynieryjnych gdzie postaramy się ją rozwiązac .

 

 

Rozwiazuja juz tak pol roku, predzej mi padnie ta wypalarka i kupie nowa, zanim oni rozwiaza ten problem, tak, ze nie liczcie raczej na pomoc inzyniera GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj gotowca ... wtedy wiecej ludzi wysle ... conieco pozmienimy i sie wysle! Zeby nie było ze wszystkie takei same :P

"Używam biosu F18. Są z nim problemy

-nie dziala funkcja Top Performance, po włączeniu, funkcja dalej jest nieaktywna. Czy zostanie to poprawione w kolejnej wersji biosu?

-Najniższy mnożnik szyny HyperTransport w pełni działający to 3x, na płytach opartych o chipsety nf3 najniższym mnożnikiem który w pełni stabilnie działa jest 2,5x - czy istniałaby możliwośc wprowadzenia go do kolejnej wersji biosu, tak jak zrobiono to z dzielnikami pamięci?

-Płyta nie bootoje powyżej HTT 328 (natomiast clockgenem spod windowsa płyta działa W PEŁNI STABILNIE na 346mhz (testowane 16 godzin testem obciażającym sp2004, później 3dmark 2001). Czy wada ta będzie wyeliminowana w kolejnej wersji biosu?"

 

To co im tam wysłałem :)

Wysyłajcie i zawracajcie dópzko GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, wyslalem oprocz tego ostatniego, ciekawe jaka bedzie odpowiedz :D

A powiedziec ci jaka bedzie? ;)

Pewnie sie sam domyślasz. Tam przy kompie siedzi pewnie jakas ciemna kobitka i odbiera te maile. Na tego typu pytania ona odpowiada "Ctrl+C - Ctrl+V" ..... zawsze taki sam tekst. A maile pewnie obsrywają totalnie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,to nie błąd.Tak ustawiłem,bo na wyższym były problemy.Zresztą,teraz zjechałem z ustawieniami na defaultowe i o dziwo wydajność w 3d się polepszyła! Dziwne... :blink:

:mur: z tymi mnoznikami ht to wogole jaja są :( , chcialem sprawdzic wszystko jeszcze raz i ustawilem 2x , reszta (zegary, timingi) na min i nic, wiec ustawilem ht na 4x zeby sprawdzic max htt plyty, i poszla na ponad 1000( bez bledu w 3dmarku i grach), to spowrotem na 3x i zegarem na 313(cpu 2,5ghz) czyli htt ~940 i klapa :( ,w 3dmarku arty jak cholera

 

to tera juz niewiem co niewyrabia, mobo czy procek,niestety niemam mozliwosci wsadzenia innego procka,ale ten raczej nie jest przyczyną przekłaman w grafice.

Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ta płytke od jakiegoś tygodnia i w sumie jestem zadowolony... zmieniłem bios na F17 i gra gitara :) a teraz do rzeczy... mam zamiar wymienić ram, słyszałem ze na platformie 754 moga byc problemy, moze byc jedna kosc dwustronna a reszta jednostronna... czy cuś takiekiego :mur: pytanie do uzytkownikow tej płyty: czy mieliście jakies problemy z ramem i jak je rzwiazaliscie? tzn jakie ramy polecilibyscie? (2x256 or 512 w granicach 200 zł) Pozdrawiam Luca Brasi

 

co sadzicie o 3 kosciach tego ramku klik? bedzie sie dobrze krecił? :unsure:

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...