Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Doszlo do tego, ze jak jest wlozona tylko pamiec AM1 (w piewszy slot) to wszystko jest ok. HTT 313 v 1.55 memy 2/1.33 i standardowe timingi - przechodza testy i jest dobrze. Dopiero cyrki zaczynaja sie z pamiecia kingstona. Jak sa razem to na htt 200 moga pracowac w 2/2, ale przy htt 313 1/1.33 nie chca. Zauwazylem, ze problem kingstona pojawia sie przy zmianie HT z x4 na x3. Tak mi sie wydaje...

Co do temperatur...to jeszcze w takim strasznym stresie nie patrzylem, ale przy testach gdzie 100% CPU bylo i wtedy byla sama ta am1 to temp proca nie przekraczala 30oC.

zwiększ MALa w a64 tweakerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie idzie to podkręcanie Semprona 3000 na mojej GA-K8NS rev2 :-| :-|

 

Tak jak mówiliście ustawiłem HTT RATIO x3 i dzielniki pamięci na 2/1.66 lub 2/1.5 ale to nic nie daje oprócz tego że mi spada tylko DDR SPEED !

 

 

Standartowe ustawienia pod F19 to:

 

HTT RATIO x4

CPU SPEED 200

DDR SPEED 400

tzw dzielniki pamięci 2/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie idzie to podkręcanie Semprona 3000 na mojej GA-K8NS rev2 :-| :-|

 

Tak jak mówiliście ustawiłem HTT RATIO x3 i dzielniki pamięci na 2/1.66 lub 2/1.5 ale to nic nie daje oprócz tego że mi spada tylko DDR SPEED !

Standartowe ustawienia pod F19 to:

 

HTT RATIO x4

CPU SPEED 200

DDR SPEED 400

tzw dzielniki pamięci 2/2

a do jakiego htt udalo Ci sie dojsc??

 

moze wgraj inny bios...

 

 

 

P.S.

Jak jest z awaryjnosci tych plyt?? na allegro jest troche poserwisowych wiec sam juz nie wiem...

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w biosie nie możesz?

Jak jest am1 i kingston to mi nie idze na htt 313 wiecej niz 2/1. Jak jest sam kingston to na htt 313 nie idzie wiecej jak 2/1, na htt 200 idzie ponad 2/2. Problemy zaczynaja sie kiedy przechodze z htx4 na htx3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie idzie to podkręcanie Semprona 3000 na mojej GA-K8NS rev2 :-| :-|

 

Tak jak mówiliście ustawiłem HTT RATIO x3 i dzielniki pamięci na 2/1.66 lub 2/1.5 ale to nic nie daje oprócz tego że mi spada tylko DDR SPEED !

Standartowe ustawienia pod F19 to:

 

HTT RATIO x4

CPU SPEED 200

DDR SPEED 400

tzw dzielniki pamięci 2/2

Poczytaj toche ten temat bo widac jestes zielony.

Dam ci tylko wskazówke .... w biosie najedz na HTT i wcisnij kalwisz + ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem potwierdzenie iz driver karty sieciowej dla nForce3 jest uwalony i przy gmeraniu przy sieciowce sa blue screeny. Jako rozwiazanie podaje sie instalacje starszych sterownikow (najnowsze to 5.11, starsze to pakiet 5.10) lub tych od nForce4.

Probowalem ale niestety sterowniki od nForce4 nie pomogly, a pakietu 5.10 nie umiem znalezc. Czy ktos wie gdzie go sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem potwierdzenie iz driver karty sieciowej dla nForce3 jest uwalony i przy gmeraniu przy sieciowce sa blue screeny. Jako rozwiazanie podaje sie instalacje starszych sterownikow (najnowsze to 5.11, starsze to pakiet 5.10) lub tych od nForce4.

Probowalem ale niestety sterowniki od nForce4 nie pomogly, a pakietu 5.10 nie umiem znalezc. Czy ktos wie gdzie go sciagnac?

KLIK zajelo 3 sekundy na google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem potwierdzenie iz driver karty sieciowej dla nForce3 jest uwalony i przy gmeraniu przy sieciowce sa blue screeny. Jako rozwiazanie podaje sie instalacje starszych sterownikow (najnowsze to 5.11, starsze to pakiet 5.10) lub tych od nForce4.

Probowalem ale niestety sterowniki od nForce4 nie pomogly, a pakietu 5.10 nie umiem znalezc. Czy ktos wie gdzie go sciagnac?

http://www.pobieralnia.pl/plik-543-nvidia-nforce-5.10-.html

 

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zmienilem swoja k8ns rev2.0 na rev1.1 poczatkowo mialem problemy ze zlym wykrywaniem ramu i procka i nie dzialal drugi kanal ide, no to pierwsze co zrobilem to update biosu najpierw f18 no i gitara wsio dziala oprocz tego kanalu ide :angry: no to jedziemy na f19 bo akurat wreszcie go znalazlem na dysku i dalej to samo macie jakies pomysly co to moze byc? przy uruchamianiu widac ze cos tam szuka i wie ze kabel jest podlaczony bo dosyc dlugo pisze detecting ide drives... ale ostatecznie nic nie wykrywa sprawdzane na 2kablach, twardym, cd-rw, master i slave no i lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zmienilem swoja k8ns rev2.0 na rev1.1 poczatkowo mialem problemy ze zlym wykrywaniem ramu i procka i nie dzialal drugi kanal ide, no to pierwsze co zrobilem to update biosu najpierw f18 no i gitara wsio dziala oprocz tego kanalu ide :angry: no to jedziemy na f19 bo akurat wreszcie go znalazlem na dysku i dalej to samo macie jakies pomysly co to moze byc? przy uruchamianiu widac ze cos tam szuka i wie ze kabel jest podlaczony bo dosyc dlugo pisze detecting ide drives... ale ostatecznie nic nie wykrywa sprawdzane na 2kablach, twardym, cd-rw, master i slave no i lipa

A F17 probowałes? to chyba najlepszy bios do k8ns. Resety biosu nic nie dają?

Moze powyłączaj s-ata i takie tam niepotrzebne pierduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A F17 probowałes? to chyba najlepszy bios do k8ns. Resety biosu nic nie dają?

Moze powyłączaj s-ata i takie tam niepotrzebne pierduły.

pozniej zarzuce f17 i lukne, probowalem juz wylaczac sata, game port, i jakies tam inne bzdury ktorych nie uzywam bede sie z tym meczyl az zrobie albo rozwale kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z Was podłączać wiatrak na złączu SYS_FAN? I jeszcze jedno, jak sprawdzić temperature przy karcie graficznej? Mam program SpeedFan i on mi tam wyświetla jakieś 3 temperatury ( dwie pierwsze około 31 na plusie a trzecia to minus jeden) ale która to grafika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek - zainstalowalem F19 i podkreca sie podobnie - 2600+ chodzi na 2,4GHz na BOXowym chlodzeniu bez zadnych problemow. Jednak wlaczenie Top Performance powoduje juz zwiechy.

U mnie ten sam Sempron chodzi na 2,6GHz z wlaczona funkcja "Top Performance" i zadnych zwisow nie mam. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? A co to za pytanie ? :lol2: top performance teoretycznie najlepsza wydajność . :lol2:

Dobra, przetlumaczyc nie ma problemu. Nie mowie o tym... jezeli mam sempa wykreconego na 2.5ghz to jak wlacze top performance to bedzie lepsza wydajnosc jeszcze? Co ustawia ta opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z Was podłączać wiatrak na złączu SYS_FAN? I jeszcze jedno, jak sprawdzić temperature przy karcie graficznej? Mam program SpeedFan i on mi tam wyświetla jakieś 3 temperatury ( dwie pierwsze około 31 na plusie a trzecia to minus jeden) ale która to grafika?

Jak to pryz karcie graficznej ? Mozesz monitorowac temp. rdzenia karty, jesli masz taki model, ktory ma wbudowany czujnik termiczny. Podaj model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś z Was podłączać wiatrak na złączu SYS_FAN? I jeszcze jedno, jak sprawdzić temperature przy karcie graficznej? Mam program SpeedFan i on mi tam wyświetla jakieś 3 temperatury ( dwie pierwsze około 31 na plusie a trzecia to minus jeden) ale która to grafika?

Ten czujnik co jest na minusie to jest imho drugi pomiar temp procka (dioda albo socket) ale predzej dioda, bo temp na tym czujniku sie szybciej zmiania w zalezności od obciążenia. Jest on zle skalibrowany. Ale w speedfanie mozna to ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje VMOD'a na ram ,który da maxymalnie 3v[mile widziany 2,8-2,9] Bardzo was prosze o pomoc ,jeżeli nie ma/nie znacie takowego to prosiłbym o podanie linka do dokładnego opisu rail moda.Z góry wielkie dzięki!!Milego długiego weekendu ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje VMOD'a na ram ,który da maxymalnie 3v[mile widziany 2,8-2,9] Bardzo was prosze o pomoc ,jeżeli nie ma/nie znacie takowego to prosiłbym o podanie linka do dokładnego opisu rail moda.Z góry wielkie dzięki!!Milego długiego weekendu ^^.

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=538781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wentylator od procka podłączony nie w CPU FAN tylko w jakiś FAN. Zupełnie tam na samym skraju płyty głównej K8NS. Czy to źle ?

Chciałem ten kabel wtyczkę przełożyć bliżej procesora , ale tak ciasno siedzi , że nie mogę wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te 2,6GHz z Semprona 2600+ to na chlodzeniu BOX? :)

Tak na BOXie, temp max to 45C - testowane w SP2004 (FFT) i CPU Stability Test. Ale niestety niedawno BOX mi sie zepsul, z drugiej strony coolera urawala mi sie okragla blaszka, podczas zakladania, po zmianie pasty. Teraz chodzi tak samo na Coolermasterze CK8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile można maxymalnie podkręcić Semprona 3000 Box bez zmiany napięcia? Mi się w końcu udało co nie co podkręcić. Teraz mam CPU Speed ustawione na 245 co dało razem 2205 GHz. Dzielnik pamięci mam chyba na 2/1,5 lub 2/1,66 co daje DDR Speed na 366. HTT ma być dalej ustawione na x3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile można maxymalnie podkręcić Semprona 3000 Box bez zmiany napięcia? Mi się w końcu udało co nie co podkręcić. Teraz mam CPU Speed ustawione na 245 co dało razem 2205 GHz. Dzielnik pamięci mam chyba na 2/1,5 lub 2/1,66 co daje DDR Speed na 366. HTT ma być dalej ustawione na x3 ??

To zalezy tylko od twojego procesora. My nie wróżki i nie powimy Ci.

Moj robi na 1.4V 2560Mhz, wiec twoj jeszcze ma napewno troche przed sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...