Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Głośny? :blink:

Kurde ja swojego nie słysze, a słoń mi na ucho nie nadepnął. Lezy w szufladzie fanmate ale nie podłącvzyłem bo nie ma po co. Jedynie mi moja delta ciut szumi ale dla zabawy wyłączyłem zabezpieczenie i odłączyłem wentyla na procu - ciszej nie jest.

Moze amd wali teraz innej firmy doi boxów.

A ładny to może nie jest ale ta naklejka amd taka fajna :lol:

A z tymi procentami to sie dziwie... Może tak są obsługiwane 64 bit :huh:

Ja mam normalną płynną regulacje zarówno w dół- ostro poniżej 1v jak w w góre

Regulacja bodajże co 0.025v

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle nie jest tak zabójczo głosny , ale słychac go , pentagrama nie było :>

 

no własnie tez zaczynam dochodzic do takiego wniosku, ze ta płyta obsługuje inaczej każdego procka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle nie jest tak zabójczo głosny , ale słychac go , pentagrama nie było :>

 

no własnie tez zaczynam dochodzic do takiego wniosku, ze ta płyta obsługuje inaczej każdego procka..

1614766[/snapback]

Wyślij dla jak zapytanie do gb czemu ci z pentagramem nie lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij dla jak zapytanie do gb czemu ci z pentagramem nie lata  :)

1614777[/snapback]

ta i dostane emajla z krzaczkami którego i tak nie zrozumiem ;];];]

 

teraz moje poranne oc :

htt 300x3 ...czyli mam te 2.4ghz bez zmiany napiecia....

ramy biegają na 200mhz 2.5-3-3-7 tez na def napieciu....zeby było smieszniej to kombo elixirów , czyli : 2x256mb jednostronne i kostka 512 dwustronna ;] wsio działa bezproblemowo...

 

BTW na abicie zeby przekroczyc fsb 200 musiałem jechac na 3-3-3-11 bo inaczej ramy sypały błedami... :blink: LOW ENDOWE KOMBO? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na kingmaxach lece na 2t 248mhz 2.5- 4-3-6 bałem sie ,zę tramki na gb zgodnie

ze starszymi postami lecą znacznie nizej niż na innych płytach ale to mozna raczej między bajki włozyć.

 

Jak znajde czas to soe pobawie ile leci na 1t na standardowych timingah i do ileu na 200mhz moge je obnizyć

 

 

I kręć dalej- odpal sobie clockgena , spi i sprawdzaj- zapowiada sioe dobra sztuka.

Mój na 2.4 leci jak dostanie 1.5 po dupsku

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups pewnie go przektręciłeś.

 

I jak mówie delikatnie z tą łytka i procem- ustaw 8X300 wejz do windy odpal clockgena albo easy tune i powoli podnoś testujac spi 4m Przejdzie to znowu podnosisz szyne o 2-3 mhz. I nie zapomnij o napieciu- jak by ci na 1.4 poszedł 8x 330 to bym sie dopiero zdziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur... dosc :/ Plytka idzie na allegro... Najpier leci lajtowo na 9x291 osiagajac ponad 2,6 ghz , przechodzi prime raz... po czym sie nie bootuje wrrrr

A po ponownym podkreceniu superpi wywala sie niemal od razu :/

Kaprysna jakas :/ Trace do niej juz sily :(

no nic... pora chyba na epoxa ... moze tam da sie chociaz te 8x300 :/

 

TO---->>>> Piaskoon - 8x300 przy 1,63v

1614619[/snapback]

Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynika,że testujesz na procku Semp 3000 więc masz możliwość obniżenia mnożnika CPU proponuję obniż go na 6 lub 7 i przetestuj płytę pod kątem max HTT jak również późniejszj stabilności po restarcie przy danym ustawieniu,wykluczy się problem czy procek nie daje rady czy płyta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---hej--

-potwierdzam spostrzeżenia leborga... znana mi k8ns, współpracująca z Sempronem 64bitowym też posiada li tylko procentową regulację napiecia jądra procesora...a i cooler box-owy jest głośny, dlatego wymieniam na nim wiatraczka na Arctic Cooling Fan 3 TC..myślę że powinno wystarczyć, a jeśli nie, to dam szybszego Arctic Cooling Fan 2 TC.

-powodzenia w dalszym odkrywaniu "zagadek" tajemniczej k8ns :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę z innej bajki ... mam płytę Gigabyte K8NS Pro 939 i problem: jak uaktywnić wyjście SPDIF ?

uszczegóławiając: płyta ma wyjście/wejście dźwięku cyfrowego w postaci złącza "pinowego" na płycie ... zgodnie z instrukcją można dokupić śledzia z wyjściami spdif w standarcie elektrycznym i optycznym (bez wejść) ... co też zrobiłem ... niestety instrukcja nie wspomina ani słowem o "uaktywnieniu" w/w wyjścia ... np. ustawienie głośności - w oprogramowaniu od płyty nadal jest nieaktywne ... gdzieś w jakim pisemku wyczytałem, że na niektórych płytach/kartach dźwiękowych trzeba przestawić jakąś zworkę ... ale tu NIC w instrukcji nie piszą ...! Szukałem w biosie ... szukałem w driverach do dźwiękówki i .. nie znalazłem ;-((

Może ktoś może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Widze, że k8nsc (939) różni się od k8ns bardziej niż myślałem skoro mają inne biosy .........

Wgrałem nowy bios F6 i pojawiły się nowe dzielniki:

2/1

2/1.33

2/1.66

2/1.82 - nowa i przydatna opcja :)

2/2

2/2,x ..........

Natomiast zakładka PnP / Pci zniknęła :( .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Widze, że k8nsc (939) różni się od k8ns bardziej niż myślałem skoro mają inne biosy .........

1615234[/snapback]

przecież są na innym chipsecie !?

K8NS na nForce3 ultra

K8NSC na nForce3 250 ...

to chyba spora różnica ... !??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---hej--

-potwierdzam spostrzeżenia leborga... znana mi k8ns, współpracująca z Sempronem 64bitowym  też posiada li tylko procentową regulację napiecia jądra procesora...a i cooler box-owy jest głośny, dlatego wymieniam na nim wiatraczka na Arctic Cooling Fan 3 TC..myślę że powinno wystarczyć, a jeśli nie, to dam szybszego Arctic Cooling Fan 2 TC.

            -powodzenia w dalszym odkrywaniu "zagadek" tajemniczej k8ns  :lol:

1614955[/snapback]

i niech zgadne... max napiecie na rdzen procka to +10% czyli cos kolo 1.5v :mur:

coraz mniej mi sie ta zabawa podoba...ale nic na razie wiem ze przy 330 i tym 1.5 wywala mi Pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8nsc jest na 100% na nf3 250

 

P.S.

Doczytałem

k8nsc jest na nf3 250Gb, jedyną różnicą pomiędzy tym a ultrą jest obsługa szyny ht - 250Gb 800, natomiast 250Gb ultra 1000.

Jest jeszcze 250 (bez Gb)- on jest uboższy w funkcje.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli procek to taki lepszy średniak. Tylko cemu mogiła? Selekta nie kupiłeś to sei nie dziw. Ja bym sie chętnie zamienił- te 100mhz piechotą nie łazi.

 

 

I czemu tylko 1.55? coś te semprony 64 dziwnie są obsługiwane. Ja dawałem w celach edykachyjnych nawet 1.65. Jakt,zę powyzej 1.55 nic to nie dawało ale sie daje u mnie.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy wyniki GA-K8NS

 

1.Płyta teoretycznie osiąga wysokie HTT max340-350 chociaż nikt tego nie pokazał.

2.Nie da sie osiagnąc wysokiego HTT gdyż zbyt niskie Vcore uniemożliwia wykręcenie procka do takiego poziomu,aby to pokazać.

3.Niskie Vdim max 2,7V

4.O niestabilnościach płyty się nie wypowiadam,gdyż mogły być wynikiem działań subiektywnych.

 

Krótko mówiąc płyta do oc nadaje się średnio.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli procek to taki lepszy średniak.  Tylko cemu mogiła? Selekta nie kupiłeś to sei nie dziw.  Ja bym sie chętnie zamienił- te 100mhz piechotą nie łazi.

I czemu tylko 1.55? coś te semprony 64 dziwnie są obsługiwane. Ja dawałem w celach edykachyjnych nawet 1.65. Jakt,zę powyzej 1.55 nic to nie dawało ale sie daje u mnie.

1615810[/snapback]

ja chcialem 2.6ghz minimum :cry: :cry: :cry: [;

a czemu tylko 1.55 to sam chciaubym wiedziec.... mam w biosie regulacje V ktora wygląda dokładnie tak:

+5%

+7.5%

+10%

:lol:

 

Podsumujmy wyniki GA-K8NS

 

1.Płyta teoretycznie osiąga wysokie HTT max340-350 chociaż nikt tego nie pokazał.

2.Nie da sie osiagnąc wysokiego HTT gdyż zbyt niskie Vcore uniemożliwia wykręcenie procka do takiego poziomu,aby to pokazać.

3.Niskie Vdim max 2,7V

4.O niestabilnościach płyty się nie wypowiadam,gdyż mogły być wynikiem działań subiektywnych.

 

Krótko mówiąc płyta do oc nadaje się średnio.

1615830[/snapback]

1.psychodzeliczny.....wielu ludzi na innych forach....

2.mysle ze niskie vcore dotyczy tylko spermonow 64bit które i tak są jeszcze gorzej obslugiwane na msi :lol:

3.jeah.... i powiedz mi co ci dalo to ze mozesz dac 2.9? jak ktos kreci to i tak robi sobie vdim mody...

4.plyta jest stabilna [przynajmniej te na nowym biosie ] i jedyny problem to niedzialający mi pentagram :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

1.psychodzeliczny.....wielu ludzi na innych forach....

2.mysle ze niskie vcore dotyczy tylko spermonow 64bit które i tak są jeszcze gorzej obslugiwane na msi  :lol:

3.jeah.... i powiedz mi co ci dalo to ze mozesz dac 2.9? jak ktos kreci to i tak robi sobie vdim mody...

4.plyta jest stabilna [przynajmniej te na nowym biosie ] i jedyny problem to niedzialający mi pentagram  :lol:

1615845[/snapback]

Wszystkie wnioski oparłem na wcześniejszych postach userów GA-K8NS i starałem się jak najbardziej obiektywnie przedstawic obraz tej płyty dla dobra przyszłych jej uzytkowników.

Co do Twojej riposty

1.Nie rozumiem tej odpowiedzi( wielokrotnie prosiłem np Radeona o podanie linka do screena z wysokim htt bez odpowiedzi.(topic S754 posty 834,835,836)

2.Tak tu droga jest otwarta S64 wchodzą, a jeżeli wywołałeś do tablicy MSI to też zrobiłem jej podsumowanie(topic S754 nr postu 579) i wcale nie wypada tak różowo.

3.Nap Vdim u mnie akurat Hynixy pracują najlepiej na 2,8V i mieszczą się w przedziale regulacji płyty(MSI rekomenduje między innymi te kości) mod jest niepotrzebny.

4.Tutaj niezgodności nie widzę.

 

Jeszcze raz powtórzę podsumowanie zrobiłem dla niezdecydowanych odnośnie wyboru płyty i wydaje mi się że po to tu jesteśmy aby na podstawie naszych doświadczeń pomóc w jej wyborze.

Pytania o wybór płyty padają bardzo często. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem 2.6ghz minimum  :cry:  :cry:  :cry:  [;

a czemu tylko 1.55 to sam chciaubym wiedziec.... mam w biosie regulacje V ktora wygląda dokładnie tak:

+5%

+7.5%

+10%

:lol:

1.psychodzeliczny.....wielu ludzi na innych forach....

2.mysle ze niskie vcore dotyczy tylko spermonow 64bit które i tak są jeszcze gorzej obslugiwane na msi  :lol:

3.jeah.... i powiedz mi co ci dalo to ze mozesz dac 2.9? jak ktos kreci to i tak robi sobie vdim mody...

4.plyta jest stabilna [przynajmniej te na nowym biosie ] i jedyny problem to niedzialający mi pentagram  :lol:

1615845[/snapback]

 

Pobaw sie ejscze easytune4 lub easytune5-treba badziewie zassać z neta. Ja moge bez problemu dać 1.7 na proca. Max ustawiłem 1.65 i działało. Widocznie 64 bit maja to skaszanione ale mozę da sie spod windy obejść to sobie potestujesz.

 

Co do napięcia na pam to faktycznie nieciekawie ale nie wiadomo ile faktycznie płyta podaje-zmierzył by ktoś to miernikiem to mzoe sie okazać,zę płyta zawyzą i jest w okolicach 2.8.

 

a z pentagramem to sie rrobi historia z archiwum x :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie rozumiem tej odpowiedzi( wielokrotnie prosiłem np  Radeona o podanie linka do screena z wysokim htt bez odpowiedzi.(topic S754 posty 834,835,836)

1615889[/snapback]

1.PSychodeliczny...taki pan z forum [; nawet na forum egieldy sie popisywał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.PSychodeliczny...taki pan z forum [; nawet na forum egieldy sie popisywał  :wink:

1616111[/snapback]

Nie śledziłem poczynań tego usera,rozumiem że zastosowałeś obejście :) ja jednak w tym punkcie wysunołem konkretną tezę, że HTT 340-350 jest teoretyczne bo screena nie widziałem i bardzo proszę coby to teoretyczne zamienić na praktyczne o screena na htt340-350;no ja czegoś tu nie rozumiem jeżeli płyta biega na HTT 340 to jaki jest problem to pokazać(wielokrotnie pisałem moje wyniki są w sygn ale inni userzy stosują inną taktykę pokazują taktowania procka bez podkreślenia chyba wiadomo o co chodzi).

Myślę że trzeba trochę wyluzować,walcz(oc) dalej z powodzeniem .:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dopialem swego :D

Probowalem jeszce conieco pobawic sie ta plytka i...

a) padla sieciowka (xaxaxa)

B) komp nie bootuje sie po restartach :D

 

Clear Cmos i jazda...

sieciowka wciaz lezy... :D... a komp dalej nie bootuje po restarcie :D

 

Ktos ma jakies sugestie? :D Czy pierwsza zwalona K8NS na forum? :D

Jak nie to... wycieczka do hurtowni KT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam pytanko...czy mieliscie w zestawie sledz usb na tył obudowy? dwa kabelki sata i przejsciówke do zasilania sata? tak jak pokazane jest na egieldzie?? bo ja mialem jeden kabelek sata i nic wiecej z wyzej wymienionego.... i nie iwem czy sklep mnie wydymał [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-leborg...co mam Ci powiedzieć biedaku...dostałem taką sama płytę...bez sledzia, drugiego przewodu Sata...oj kurcze na szybko kupowałem tę płytę , nie zwrócilem uwagi, ale jak widać trafiły nam się suuuper oszczedne wersje, to przestroga dla innych by lookali i dobrze przglądali zawartość pudełka--widocznie teraz na rynku są różne "wersje" tej płyty. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...