Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

W tej samej grupie ustawien gdzie ustawia sie podniesienie napiecia w %. Chyba linijka nizej. Wystepuje ta opcja dopiero od wersji F19.

nie ma tego u mnie :>

Czyżby pojawiło się to tylko w rev 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to jest chyba zwiazane cool'n'quiet tzn. jest to napiecei jakie ma miec procek na nizszych obrotach a iec pojawia sie tylko od prockow 3000+ wzwyz, rev plyty nie ma nic do tego

a no to chyba że ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Ze sklepowego serwisu płytka wróciła mi z biosem F19 i mam takie pytanie.Czy w tym biosie jest mozliwosc zmiany mnożnika na procku (oczywiscie w dół), bo ja nie moge się tej opcji doszukac :mur: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semp-ka mam 2800+ (jak w sygnaturce),ale z tego co chyba mi sie przypomina to w F17 byla taka opcja. Pzrymierzam sie do kupna niebiespiego zalmana na chipset i pobawilbym sie w max HTT. A to zonk :mur: .Pytam sie czy to tylko zabrali ta przyjemnosc w F19,czy w inyych biosach tez tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co jakiś czas komputer mi się sam restartuje.

Wszystko zaczeło się tak:

Zmianiłem konfiguracje z A2500+, ga7-n400l, zasilacz codegen (albo modecom) 300W na Semprona 3000+, k8ns, Zasilacz TRACER 4Life 400W Silent, PENTAGRAM FREEZONE NXC-100 AlCu oraz wymieniłem 2x256ram na 1x512 (mam 2x512 goodram PC400).

Komputer zaczoł się przycinać, ale zauważyłem, że to wina karty graficznej (GeForce FX5700) (odkleiło sie chłodznie, wentylator ne dział) więc zamówiłem na allegro takie samo, w tym czaseni gdy nie miałem FXa wsadziłem starą Rive TNT2, ale też były restary - myśle, no nic pewnei wina sterowników bo sie namieszały (odinstalowałem nowe forceware, instalowałem jakieś star 4x.xx, było troche zamieszania ze sterownikami bo zamontowałem do fxa jakis sary wentylarorek (zaczym dotarło oryginalne chłodzenie), ale sie tłukł to spowrotem zmieniłem na rive (także było kilka takich zmian, raz instalowałem sterowniki, a raz były po poprostu standoardowe z windowsa).

Gdy doszło/zamontowałem nowe chłodzenie także pojawiał się ten problem, to mówie sformatuje dysk, ale nic to nie dało.

 

Komputer się sam restartuje, czasem pojawi się blue screen (i trzeba sememu wcisnąc reset / czasem automatycznie). Zdarza się, że myszka się zawiesi (i później odwiesi, albo nie ) albo cały system. Gdy zostawiam komputer włączony na noc rano gdy próbuje go włączyć to trzeba go zrestartować (zawiesza się, carny ekran na monitorze).

 

Dzisiaj ściągałem najnowsze sterowniki od nforca (z nvidia.pl) i też nic, znaczy te restary ciężko wyczuć (są nieregularne) np. zaczym zainstaowałęm sterowniki z płyty było wszystko OK (ale to może tylko przypadek) po instalacji już zwiechy, w trybie awaryjnym też nie ma restartów (ale jak mówie są nieregularne takzę może tylko przypadek...).

Próbowałem już róznych sposobów instalacji sterowników...

W między czasie całej "histroii" windowsa przeinstalowywałem kilka razy.

Próbowałem tez zmieniać miejscami ramy, zostawiać sam jeden, zmieniać z zupełnie inną kośćią (jednostronną) ale też nic.

 

Z ostatnich obserwacji (najnowsze sterowniki od nforca, brak od nvidii (ale to chyba nie ma różnicy)) zobaczyłem że windows wiesza się gdy próbuje wyłączyć połączenie sieciowe (karta zintergorowana z płytą główną). Co jest nie tak? bo już nie mam pomysłów

 

Oto moja konfiguracja:

Procesor: AMD Sempron 3000+

Chłodzenie: PENTAGRAM FREEZONE NXC-100 AlCu

Płyta Główna: Gigabyte GA-K8NS

Pamięć: 2x 512 /PC400/ GoodRam

Karta Graficzna: PixelView GeForce FX5700 128ddr / 128bit

Dysk 1: Samsung SP1614N 160GB 7200obr. 8MB cache

Dysk 2: Caviar WD800JB 80GB 7200obr. 8MB cache

Napęd 1: LG HL-DT-ST DVD-ROM GDR8161B 16x/48x

Napęd 2: NEc ND-3500AG

Napęd 3: Floppy

Karta Telewizijna: Fly Video (wymontowałem teraz ją)

Zasilacz: TRACER 4Life 400W Silent)

System:WINDOWS XP SP2

 

 

jescze przeglądając neta czytałem o tym że problemem może być zaniżony/zawyżony vcore

 

albo zasilacz ale raczej spokojnie powinien uciągnąc mój sprzęt. Zasilacz kupiony w CEI w katowicach, także jak coś to gwarancje ma.

 

Przegrzewanie sie procesora raczej wykluczam (dobre chłodzenie), proc ma temp ok. 30 stopni przy ok. 1800obrotach wentylatora

 

 

Wgrałem najnowszy bios F19 i też nic nie pomogło.

 

Testowałem pamięć memstatem (narazie tylko chwile, musze zapuścić na noc) i było 0 błedów przy ok. 160% progressu...

 

 

Teraz wydaje mi się, że komputer rzadziej się resetuje, natomiast ZAWSZE gdy wejde w połączenia sieciowe >prawy przycisk myszy na LANie zintegrowanym na płycie i wyłącz > wtedy zawsze po któtkiej chwili "myślenia" jest restart.w

 

 

Z racji tego, że zakładałem wątek również na innym forum, dopisywane informacje są ułożone jakby hronologicznie i jescze sorry za literówki bo takie mogły się zdażyć :oops:

 

 

Z góry WIELKIE Dzięki za szybką i pomocną odpowiedź :D :D :D

 

 

 

aha, płyta to rev. 1.1

(ga-k8ns

nForce 3 250 chipset

rev. 1001 12me-k8ns-1001 26-02-2005 - data zakupu)

 

 

załanczam screena ze SpeedFana i cpu-z:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mobius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze nie przeczytalem calego ale jak tyko wspomniales o zasialczu to postanowilem napisac tego posta

 

masz miernik?? jesli tak to sprawdz jakie podaje napiecia albo pozycz od jakiegos qmpla dobra firmowa zasilke cos pokroju modecom, tagan, enermax i etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SABUR - niestety nie mam miernika, jak nic nie pomoże to postaram się pożyczyć zasilacz.

 

 

gulczas1985 - co do command rate - przeszukałem cały bios i nie moge teogo nigdzie znaleźć, gdzie to dokładnie jest? może być pod jakąś inną nazwą?

Mój bios to F19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gulczas1985 - co do command rate - przeszukałem cały bios i nie moge teogo nigdzie znaleźć, gdzie to dokładnie jest? może być pod jakąś inną nazwą?

Mój bios to F19

Włacz zaawansowane menu bios (CTRL+F1)- i o ile sie nie myle advanced chipset feature. Poszukaj napewno jest taka opcjia jak jest na auto przestaw na t2 i resety powinny ustapic, jak nie to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc w ustawieniach biosu mam tak:

AGP aparature size (mb): 32

AGP Fast Write Auto

Clock Spread Spectrum Enable

Cpu Thermal Throttling: 50%

1T/2T DRAM Timing: 2T

 

 

wcześniej 1T/2T DRAM Timing miałem ustawione na auto.

 

Gdy zmieniłem na 2T to odrzazu sprawdziłem, czy restartuje się po wyłaczeniu sieciówki i sie okazało, że tak - restartuje się, chciałem CI to napisać ale wywaliło Blue Screnna, mówie przestawie jescze na 1T zobacze co będzie, ale komputer nwet nie wstał, biczał pojedyńczy dźwięk tak jak przy błędzie ramu.

 

Teraz sprawde jescze dokłądnie jak z tym 2T i zaraz napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meesha

top performance - disable

 

jescze tak jak pisałem komputer wiesz mi się (bez restartu) jak włacze instalowanie aktualizacji automatycznych z windowsa, oraz teraz zacioł mi się przy logowaniu do windowsa (jescze był czarny ekran, sama myszka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz zintegorwanej sieciówki to wyłącz ją na chwilę w biosie i zobacz czy to coś zmienia. Miałem podobny problem z Asrockiem nF3 w kompie u koleżanki. Jeśli u Ciebie też sieciówka powoduje problemy, bedziesz musiał dobrać odpowiednie sterowniki.

 

Jak akcja z sieciówką nie przyniesie rezultatów to pożycz dobry zasilacz (o tym powinieneś pomysleć na samym poczatku). W ogóle ludzie powinni nauczyć się, że zasilaczy opatrzonych naklejką Tracer sie nie kupuje. Oni produkują ekonomiczny sprzęt i tną po kosztach w każdym produkcie który wypuszczają na rynek, dlatego nie wierzę, że ta nowa seria zasilaczy znacznie różni się od poprzednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na innym zasilaczu (CODEGEN 300W) i jest to samo, komputer się wiesza, czyli chyba wychodzi na to, że płytę głowną trzeba będzie oddać na gwarancje. tak? a może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...