Skocz do zawartości
sobih

hynix d43 a kingmax hardcore 500

Rekomendowane odpowiedzi

mam mozliwosc zamienic 2x256 hynix'ow d43 400 na 512 kingmax hardcore 500 z zielonym laminatem w radiatorze z symbolem mptc22d-38ht z groszowa doplata. z duala moge zrezygnowac. mam fsb 240-250 stabilne, hynix daje mi timingi 3-4-4-11, kingmax 3-3-3-8 i nizej nie probowalem - napiecie 2,9v. problem jest tu, ze na hynixy mam jeszcze 1,5 roku pewnej gwary, na kingmaxy gwara jest dosc mocno szemrana i nie do konca moge na niej polegac. czy warto w taki interes inwestowac?

jak czesto zdarza sie ze kosc padnie, co moze byc tego przyczyna itp itd. co Wy na to? ile generalnie byscie zaplacili max za taka 512 kingmaxa hardcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozliwosc zamienic 2x256 hynix'ow d43 400 na 512 kingmax hardcore 500 z zielonym laminatem w radiatorze z symbolem mptc22d-38ht z groszowa doplata. z duala moge zrezygnowac. mam fsb 240-250 stabilne, hynix daje mi timingi 3-4-4-11, kingmax 3-3-3-8 i nizej nie probowalem - napiecie 2,9v. problem jest tu, ze na hynixy mam jeszcze 1,5 roku pewnej gwary, na kingmaxy gwara jest dosc mocno szemrana i nie do konca moge na niej polegac. czy warto w taki interes inwestowac?

jak czesto zdarza sie ze kosc padnie, co moze byc tego przyczyna itp itd. co Wy na to? ile generalnie byscie zaplacili max za taka 512 kingmaxa hardcore?

z tego co sie dowiedziałe na forum moge powiedziec tylko tyle ze kosci padaja bardzo rzadko z tego co widze wiecej wyciagniesz na tych kingmaxach, w dualu masz przyrost 2-3 % wiec w sumie mozna zrezygnowac ja bym brał kingmaxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Kingmaxy masz wieczysta gware i raczej pamiątki nie padają poza tym jedynym dystrybutorem ich jest chyba action zawsze możesz tam wysłać!!! a te 500 są na kościach Hynixa jak się nie myle tylko że tych lepszejszych nie D43 tylko D5 czy jakoś tak a pamieci testuje sie programem gold memory a nie prime :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah. testy pamieci goldmemem i memtestem przeszly bez problemu. o to sie nie boje.

prime dla ogolnej stabilnosci, od paru dni mam nf7 i pojechalem na 250x8,5 - zwrocilem tylko uwage ze na hynixach tak wysoko sie wysypywal, z kingmaxem nocke bez problemu przeszedl i zostawilem dalej, zobacze jak wroce z pracy :wink:

zadzwonie do action i tam wypytam, to chyba najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wzialem tego kingmaxa. wyglada tak:

http://bb.1asphost.com/sobih/kingmax1.JPG

http://bb.1asphost.com/sobih/kingmax2.JPG

w porownaniu do moich hynixow d43 niebo a ziemia. prime sie nie wysypuje przy fsb ponad 230 i duzo nizsze timmingi, ostatecznie ustawilem fsb 240, 3-3-3-8, 2,9v

http://bb.1asphost.com/sobih/test.PNG

lekko cieple co najwyzej w pracy.

wyzsze fsb wstaje, ale musze juz jechac 3-4-4-10 a to sie nie oplaca raczej.

 

winda wstala mi na fsb 240 2,5-3-3-11 (sugerowalem sie testem o wydajnosci z nforce gdzies z pclaba bodajze) i wydajnosc byla nizsza niz 3-3-3-8 8O. do tego bylo niestabilnie. lepiej na 2,5-3-4-11 ale tez sie wysypalo w 3dmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzies widziałem taką recenzję najbardziej opłacalnych timignów dla różnych chipsetów i pamięci, tylko nie pamiętam gdzie, jak znajdę to ci zalinkuję i wtedy zrozumiesz dlaczego ci tak wydajność spadła jak zmieniałeś timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...