Skocz do zawartości
bzinko

audigy 2 ZS - Problemy z dźwiękiem 5.1 przez kabel coax!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam karte muzyczna audigy 2 ZS do której mam podłączony zestaw Logitech Z-5500 po kablu cyfrowym coaxial. Problem tkwi w tym, że nie ma możliwości uzyskania dźwieku 5.1 po tym kablu. Konsola z dekoderami od głośników wykrywa połaczenie po kablu cyfrowym i od razu ustawia automatycznie stereo. Można zmienić effect na stereo x2 lub dolby prologic 2 ale nie ma szans uzyskac dekodowania w dolby digital lub DTS. Wydaje mi sie, że jest to wina karty ponieważ nie podaje takiego sygnału na głośniki. Po podłączeniu głośników do karty muz. na płycie (soundstorm) i wybraniu konfiguracji 5.1, odtworzeniu filmu z DD konsola z głośników przełącza sie w tryb dekodowania Dolby Digital. Niestety nie potrafie tego osiągnąć na audigy 2 ZS. Dodam jeszcze, że po kablu analogowym uzyskam pełen efekt surround ale ścieżka dźwiękowa dekodowana jest już przez samą karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, sam sobie odpowiedziales... musisz wylaczyc dekodowaniee na karcie, zeby do zewnetrznego dekodera dotarl czysty, niedekodowany sygnal - powinno zadzialac.

BTW - fajne masz glosniki :-) (tez mam takie od tygodnia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wkamil wyłączyłem dekodery na karcie i wszystko jest ok. Podczas ogladania filmów w DD lub DTS konsola autoamtycznie przęłącza sie na odpowiednie dekodowanie.

Dla innych:

dekodery wyłącza sie w panelu sterowania w zakładce audioHQ

PS

Mimo że udało mi sie dzięki waszej pomocy rozgryżć ten problem pozbywam sie tej karty bo w porównaniu z SoundStorm'em(nforce2) niewiele wnosi do sprawy. Można zauważyć polepszenie wysokich tonów i tyle. Wszystkie inne parametry zachwalające tą karte dla nas zwykłych "słuchaczy" są nie do usłyszenia. Jeśli ktoś byłby chętny na zakup to podaje adres kontaktowy bzinko@wp.pl.

Karta kupiona w listopadze, wersja oem,cena ok 230zł.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie udało mi się wymyślić! zaczyna mnie to już irytować (podobna myśl o pozbyciu sie audigy 2 zs)

W speakeres settings robiac test słyszę tylko prawy i lewy przód, (właczone 5.1, digital output only, karta podłączona kablem coax do zestawu gł creative inspire 5,1 digital 5500, wyłaczone dekodery na karcie) dlaczego??

 

Jeśli podłacze analogowo (3 wtyczki jack) wszystkie głośniki grają w tescie!!

Już nie mam pomysłów. Czy to możliwe, że digital out podaje tylko sygnał stereo??

Szukałem już chyba wszędzie!!

 

pozdrawiam wszystkich posiadaczy audigy2 zs i z góry dzięki za odpowiedź i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na pewno wyłaczyłeś dekodery karty? U mnie po ich wyłaczeniu wszystko działa ok, konsola od głosników prawidłowo rozpoznaje rodzaj sygnału i automatycznie przełacza sie jeśli wysyłany jest DD lub DTS.

Sprawdz dokładnie: panel sterowania>AudioHQ>Device Controls>Decoder

 

A tak wogóle czy twoje głośniki są wyposażone we własne dekodery? czy tylko konwerter D/A (digitalanalog)? W moim zestawie w konsoli sterującej znajdują sie wszystki dekodery i to one dekodują sygnał przed puszczeniem go do głośników.

Spróbuj puścić jakiś film z AC3 w divix'ie lub na DVD, sprawdz w opcjach odtwarzacza czy ustawienia są ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...