Skocz do zawartości
morfo

karta graficzna a divx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanko??

Potrzebuję karty graficznej, która by mi "odciążyła w jakimś stopniu" mojego starego blaszaka "AGPX4"

od odtwarzania filmów "divx-a". Mogę sobie zasponsorowac kartę do 300zł. Zastanawiam się nad:

 

"Gigabyte Radeon 9550 128MB DDR, TV&DVI, BOX [GV-R955128D] 270.28zł"

albo

"Leadtek WinFast A360-TD128LE GeForce 5700LE 128MB (128-bit, DDR 3.6ns, Tv-Out, DVI)

333.74zł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie byłem w temacie kart graficznych, chyba od czasów pierwszych TNT 32, wymina sprzętu nie wchodzi w rachubę 300zł to max, wolałbym jeszcze coś z kartą pokombinować,czyli jeżeli jest tylko sprzętowe wspomaganie DVD, to może zapytam już z innej beczki , którą z tych kart kupić,chyba że jest inne optymalne rozwiązanie. Mój blaszak[ AMD 650Mhz,SDRAM 384 133Mhz, TNT 32 M64,Soltek SL-77kv(B)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna karta nie ma sprzetowego wspomagania odtwarzania filmow Divx. Mozesz przestac szukac pod tym katem ;)

Do Divxow liczy sie proc i RAM.

 

Jesli chodzi o optymalne rozwiazanie do 300zl, to jest nim R9550. Po jakies konkretniejsze porady (producent, model) to udaj sie do topicu o R9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się trochę mylisz. Karty - ATi wcześniej, bodajże od czasu Rage 128 mialy mc+idct, nvidie początkowo tylko mc w sumie te funkcje przydają się do dekodowania dvd czyli strumienia mpeg-2. Jednakze z chwilą wprowadzenia na rynek nowych radków z serii r 9x00 ATi wprowadziło technologię FULLSTREAM, czyli sprzętowe przyspieszenie dekodowania divx oraz wygladzanie makrobloków w oparciu o procesory pixel shader. Juz R9000 to mial, ale np r9100 nie, bo byl na starszym chipie r200(mimo tego, ze tez mial pixelshader 1.4). Aby podbic sprzedaz radków ogloszono porozumienie z firmą Divx networks, (Ci od nowszych divxów) w sprawie specjalnego playera. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak: Istnieje jeden player który oficjalnie supportuje tą technologię - to tzw. Divx Playa z pakietu oficjalnego divx.Nowsze wersje dzialają tylko na pixelshader 2.0 (czyli r9550 w górę) Oprócz tego istnieje drugi player, nazwy niestety nie pomnę, bo nie pamiętam. Polecam przeszukać googla z "Fullstream". Chociaz nie wiem ,czy to gra warta świeczki. Ale na upartego moznaby stwierdzic ze radek MA wspomaganie divx:)

 

Co do zakupu , zdecydowanie bierz r9550, najlepiej gigabyte, jest cichy i dobrze wykonany, obraz jak zyleta a kręcił i tak nie będziesz przy tym konfigu. A kodeki polecam ffdshow u mnie dobrze ustawione ciągną filmy Xvid z malym wyostrzaniem + dekodowanie 6 kanałów AC-3 przez ac3filtra i to wszystko na stareńkim D700 rodziców.

 

uff, to mój 1szy post:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim , zwłaszcza" MesJasZ_owi" dosyć przekonujący,ciekawy post, kupiłem dzisaj kartę Radeonka 9950 gigabyte, tak jak mówiłeś obraz znacznie wyraźniejszy niż był na "TNT 32 M64" to jest już duży pierwszy plus, o drugim najważniejszym napiszę za kilka dni jak potestuję na filmach.

Na dzień dzisieszy wesołych swiąt,szalonego sylwka,szybkich dziewczyn,kart graficznych itp. :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...