Skocz do zawartości
miuzik

POWAZNY PROBLEM Z KOMPEM ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leonbubka

To pewnie wina płyty. Procesor pewnie nie pracuje stabilnie jako tak podkręcony. Podkręcaj go powoli i po każdym podkręceniu sprawdzaj stabilność kompa programem Prime95 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio jestem ale ja nie mam podreconego kompa mam 3200 bartka radka 9550 512 ramu hinixa chodzi na dualu i w tym komfigu cos nie chodzi jak zmiejsze fsb do 188 jest ok i jeszcze zauwazylem ze jak zrobie grafe na AGPx4 tez jest lepiej :? :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli porcek jest niedowoltowany, to komp robi właśnie zwiechy, resety, albo się muli, gdy podnosisz napięcie - usprawniasz stabilność

podczas kręcenia to nieodłączna część parcia do najwyższych FSB, bo przy za małym napięciu proc wogóle nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio jestem ale ja nie mam podreconego kompa mam 3200 bartka radka 9550 512 ramu hinixa chodzi na dualu i w tym komfigu cos nie chodzi jak zmiejsze fsb do 188 jest ok i jeszcze zauwazylem ze jak zrobie grafe na AGPx4 tez jest lepiej :? :((

sailence zauważ,że kolega miuzik ma Athlona XP 3200+ więc powinien chodzić bez zwiększania napięcia (bo defaultowo to chyba ma 1,65V).

Miuzik jeżeli możesz to idź z nim do serwisu bo płyta wygląda na walniętą (albo poproś jakiegoś doświadczonego kolegę i sprawdźcie pokolei podzespoły na innym kompie).Pozatym arty (artefakty) to są błędy w wyświetlanym obrazie (czyli od podkręcania karty graficznej lub gdy jest źle założone/uszkodzone chłodzenie grafy). Arty nie pojawiają się gdy kręcisz proca. Muzik używaj przycisku zmień, jest właśnie po to żebyś nie pisał trzech postów jeden po drugim.I przy okazji pójdź za radą BremkinsCorp. i poczytaj trochę.

Pozdrawiam

EDIT: Miuzik a zajżałeś chociaż do F.A.Q. ,moze przyda Ci się też to lub to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł mieć pecha i trafić na słabego proca, zdarza się czasami tak, że fabryczne napięcie to trochę za mało

 

ale zxz tym serwisem to dobry pomysł, bo my tu szukamy igły w stogu siana, a to popsuta mobo może być :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...