Skocz do zawartości
michalak

Narty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów zna się na nartach?

Swój poziom jazdy oceniam na średnio-zaawansowany.

Szukam nart tak do 1200/1400zł maksymalnie(musze jeszcze buty kupić niestety a to kolejne 500zł).

 

Zastanawiałem się nad używanymi Rossignol Oversize 8S, ale zastanawiam czy warto je kupić? Może coś polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

na nartach jezdze od dziecka (ehh...bedzie juz z 14 lat :/) i "probowalem" juz nart roznych firm. jako mlodzik na stoku zawsze najwazniejsza dla mnie byla szybkosc i przyczepnosc w ostro cietych skretach :]. ostatnio nie jestem juz tak na bierzaco jak kiedys, ale z mojego doswiadczenia wynika jednoznacznie ktora marke nart bym wybral - sa to salomony - imho robia najlepsze narty - wiem, wiem, ale to jest moja osobista opinia.

 

jezdzilem juz na (calkiem nowych) fiszerach i rosiniolach i moge napisac ze narty tych firm sa super, ale jak na mnie (a pisalem co sie dla mnie liczy) to akurat te modele nie zrobily az takiego wrazenia.

 

obecnie smigam na wysluzonych juz x-screamach - model chyba z przed 4 lat. te narty to moj najlepszy zakup zimowy :] polecam.

 

co do butow to obecnie nie mam pojecia co jest najlepsze - jak sie jeszcze orientowalem (to bylo wtedy gdy kupowalem swoje butki) to najlepsze byly nordiki i langi - mam te pierwsze i sa extra.

 

zycze przemyslanego zakupu.

 

mam nadzieje ze sie pochwalisz na co sie w koncu zdecydowales :]

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze sporo czasu ale bardzo rekreacyjnie.

Jedyne jakie teraz kupilbym narty to tylko carvingowe.

Odmian jest w brud i firm rowniez. Jezeli masz az tyle pieniedzy to nie oszczedzaj tylko bierz.

Narty carvingowe musza byc wyposarzone w odpowiednie wiazania oraz buty.

Ja ostatniej zimy pozyczylem od ojca narty racingowe Atomica o straszliwej twardosci bo ponad 10 ( http://www.ski.com.pl/sprzet/index.php?ids...%20Race%2010.22 ). Szybkie niesamowicie ale wymagajace. One maja delikatnie zaznaczona talie i przez to moglem poczuc co oznacza carving chociaz w minimalnym stopniu.

Zakochalem sie i tez chce cos kupic. Nie stac mnie narazie wiec pozostaje mi tradycyjne jezdzenie lub ew. pozyczanie od ojca nart i namiastka carvingu (nie mam odpowiednich butow).

 

Sprzet Atomica, Rossignola czy jeszcze innych firma naprawe sa swietne i jedynie design moze przyciagnac oko bo w jakosci sa identyczne.

Buty jak juz wspominalem do carvingu sa specjalne ale nie sledzilem cen juz z rok wiec musialbym wykonac ta sama prace co Ty szukajac wiec zabieraj sie do roboty i googluj.

 

PS. Zazdroszcze Ci takiej gotowki na sprzet. Marze o takim czyms. Moze za dwa lata mnie bedzie stac jak juz stane na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze sporo czasu ale bardzo rekreacyjnie.

Jedyne jakie teraz kupilbym narty to tylko carvingowe.

Odmian jest w brud i firm rowniez. Jezeli masz az tyle pieniedzy to nie oszczedzaj tylko bierz.

Narty carvingowe musza byc wyposarzone w odpowiednie wiazania oraz buty.

Ja ostatniej zimy pozyczylem od ojca narty racingowe Atomica o straszliwej twardosci bo ponad 10 ( http://www.ski.com.pl/sprzet/index.php?ids...%20Race%2010.22 ). Szybkie niesamowicie ale wymagajace. One maja delikatnie zaznaczona talie i przez to moglem poczuc co oznacza carving chociaz w minimalnym stopniu.

Zakochalem sie i tez chce cos kupic. Nie stac mnie narazie wiec pozostaje mi tradycyjne jezdzenie lub ew. pozyczanie od ojca nart i namiastka carvingu (nie mam odpowiednich butow).

 

Sprzet Atomica, Rossignola czy jeszcze innych firma naprawe sa swietne i jedynie design moze przyciagnac oko bo w jakosci sa identyczne.

Buty jak juz wspominalem do carvingu sa specjalne ale nie sledzilem cen juz z rok wiec musialbym wykonac ta sama prace co Ty szukajac wiec zabieraj sie do roboty i googluj.  

 

PS. Zazdroszcze Ci takiej gotowki na sprzet. Marze o takim czyms. Moze za dwa lata mnie bedzie stac jak juz stane na nogi.

Udało mi się uzbierać 2000zł, rodzice na szczeście finansują mi obóz, ale narty i buty musze kupić we własnym zakresie.

P.S.

Co miałeś na mytśli mówiąc, że narty o twardości 10 są wymagające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Co miałeś na mytśli mówiąc, że narty o twardości 10 są wymagające?

Jak to co ?

Jezdziles kiedys na racingowych nartach o twardosciach okolo 10 ?

Nie ujmujac innym, a zarazem nie dodajac sobie trzeba naprawde wiecej sily i wprawy aby taka narte opanowac ale efekty sa o wiele lepsze i wrazenia rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co ?

Jezdziles kiedys na racingowych nartach o twardosciach okolo 10 ?

Nie ujmujac innym, a zarazem nie dodajac sobie trzeba naprawde wiecej sily i wprawy aby taka narte opanowac ale efekty sa o wiele lepsze i wrazenia rowniez.

dokladnie - to juz nie jest rekreacja. takie narty sa bardzo sztywne (twarde) i trzeba miec juz jakies umiejetnosci zeby wykorzystac moc, ktora w nich siedzi. ale jesli juz wiesz jak to zrobic, to gwarantuje ze frajda bedzie niesamowita.

to jest tak jak z samochodami sportowymi. wsiadziesz pierwszy raz do np. ferrari to sie posrasz ze strachu i obawy przed pałerem - musisz stopniowo sie nauczyc jak taka bestie okiełznac. ale po paru razach, jak juz bedziesz wiedzial co i jak - boh, wtedy dopiero zaczyna sie zycie 8)

 

osobiscie jednak nie polecam 9 i 10 jesli lubisz freeride albo jakis maxymalny offroad (gleboki puch i takie tam) - do takich zabaw polecam cos w stylu tych co ja mam.

 

btw. ehh, cos widze ze w tym roku cienko bedzie z zima w pl :/

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jak juz rozmawiamy o nartach, moglby ktos napisac jakie warunki panuja w Rabce ? Ciotka chciala jechac (jutro ! :[ ) i nie wiemy, czy jest sens - tydzien temu podobno mozna bylo smialo jezdzic, ale miloby bylo, gdyby wypowiedzial sie ktos kto tam przebywa teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem dzis z Białki Tatrz. tam warunki wg tv, radia, itd. najlepsze w Polsc an chwiel obecna. No ja nie nazekam. Ale co do Rabki, to podobno srednio raczej, bo nalezy pamietac, ze padalo troszke deszczu i byla temp. nieujemna. Teraz temp. troszke spadla wiec spowrotem ruszyly armatki sniezne. Ale spora czesc ludzi ktora byla w Białce mowila ze jest z innych okolic, tzn gdzie indziej jest zakwaterowana, np. Zakopane, Nowy Targ o Rabce rowniez byla mowa. A to wszystko dlatego ze wlasnie tam byl srednie warunki do jazdy, lub bardzo kiepskie i ludzie sie zjezdzali do Białki. Moze poszukaj gdzies danych co do pogody na onecie, Napewno sa, tylko niewiem czy jes uwzgledniona Rabka. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem już po zakupach:

 

Narty to Dynastar SkiCross 10 nówki ale z ubiegłego sezonu(dokłądnie takie same jak w linku poniżej)

http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?i...r&id_modelu=814

 

Wiązania to LOOK Pivot 12 Titatnium również z ubiegłego sezonu

http://www.skionline.pl/sprzet/index.php?i...k&id_modelu=229

 

Kupiłem ubiegłoroczne modele bo ich ceny są dużo korzystniejsze, np. SkiCross 10 z tego sezonu kosztują 2899Zł a wiązania tej klasy co kupiłem to wydatek około 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze juz dokonales zakupu bo dechy choc zacne to niestrty tylko allround carvery- czyli narty do wszystkiego, ergo- do niczego ;]

 

Naturalnie troche przesadzam z racji swojego nastawienia do tego pieknego sportu (wyczynowe/ od paru lat- mlodszy instruktor), jednak sadze, ze jako srednio zaawansowany mogles pokusic sie juz o racingowe slalomki, np doskonale sl2 atomic'a.

 

Radius w okolicach 12m i index twardosci 9 (ktos wyzej pisal o tym, ze na 10 jezdzi sie ciezko- coz miesiac przygotowan do sezonu na silowni i takie 10 dla kazdego, kto nie ma uposledzenia fizycznego to zadne wyzwanie ;]) sa gwarancja niesamowitej frajdy na stoku + stabilna jazda, nawet przy wyzszych predkosciach.

 

Tak czy siak- milej jazdy na tym sprzecie, ale pamietaj- nastepne dechy masz juz kupic racingowe! ;]

 

Polamania nog ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze juz dokonales zakupu bo dechy choc zacne to niestrty tylko allround carvery- czyli narty do wszystkiego, ergo- do niczego ;]

 

Naturalnie troche przesadzam z racji swojego nastawienia do tego pieknego sportu (wyczynowe/ od paru lat- mlodszy instruktor), jednak sadze, ze jako srednio zaawansowany mogles pokusic sie juz o racingowe slalomki, np doskonale sl2 atomic'a.

 

Radius w okolicach 12m i index twardosci 9 (ktos wyzej pisal o tym, ze na 10 jezdzi sie ciezko- coz miesiac przygotowan do sezonu na silowni i takie 10 dla kazdego, kto nie ma uposledzenia fizycznego to zadne wyzwanie ;]) sa gwarancja niesamowitej frajdy na stoku + stabilna jazda, nawet przy wyzszych predkosciach.

 

Tak czy siak- milej jazdy na tym sprzecie, ale pamietaj- nastepne dechy masz juz kupic racingowe! ;]

 

Polamania nog ;]

1210134[/snapback]

Kupiłem te bo cena wydała mi się w sumie okazyjna, a poza tym niewiem czy bym sobie poradził z racingowymi nartami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes mlody to pewnie, ze bys sobie poradzil;]

 

Jednak wcale nie twierdze, ze bedziesz niezadowolony z tych skicrossow- wrecz przeciwnie. Slalomki jednak daja ci mozliwosc jeszcze wiekszej kontroli nad nart i de facto sprawiaj wiecej frajdy z szusowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes mlody to pewnie, ze bys sobie poradzil;]

 

Jednak wcale nie twierdze, ze bedziesz niezadowolony z tych skicrossow- wrecz przeciwnie. Slalomki jednak daja ci mozliwosc jeszcze wiekszej kontroli nad nart i de facto sprawiaj wiecej frajdy z szusowania.

1210222[/snapback]

A jakie ty posiadasz narty?

 

A propos

Mam kolege co jeździ na nartach w klubie, posiada on Rossignol 9X oraz 9S ale nie Oversize tylko takie servisówki WorldCup dla zawodników.

Według niego, najlepsze narty jakie moge kupić to Rossignol 8S, ale cena .. troche za duża jest. Z ciekawości się spytam co o nich sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym sezonie przesiadlem sie z beta raceow 9'12 atomica (na ktorych jezdzilem 2 lata i sie w nich zupelnie zakochalem) na sl z 11 metrowym promieniem skretu.

 

Narty sa swietne i korzystne cenowo (do dostania za ok 500 euro z przecietnej klasy wiazaniami). Dzieki beta profilowi i wypelnieniom z magnezu sa elastyczne i stabilne rownoczesnie. Naturalnie nie dystansuja juz konkurencji jak to bylo pare sezonow wczesniej z pierwszymi seriami beta raceow (inni po prostu nadgonili ;]) ale jezdzi sie swietnie.

 

PS. Testowalem Rossignole 9x pro 10.2- jak dla mnie sa minimalnie zbyt agresywne ale to juz rzecz gustu. Narty jak takie zupelnie topowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym sezonie przesiadlem sie z beta raceow 9'12 atomica (na ktorych jezdzilem 2 lata i sie w nich zupelnie zakochalem) na sl z 11 metrowym promieniem skretu.

 

Narty sa swietne i korzystne cenowo (do dostania za ok 500 euro z przecietnej klasy wiazaniami). Dzieki beta profilowi i wypelnieniom z magnezu sa elastyczne i stabilne rownoczesnie. Naturalnie nie dystansuja juz konkurencji jak to bylo pare sezonow wczesniej z pierwszymi seriami beta raceow (inni po prostu nadgonili ;]) ale jezdzi sie swietnie.

 

PS. Testowalem Rossignole 9x pro 10.2- jak dla mnie sa minimalnie zbyt agresywne ale to juz rzecz gustu. Narty jak takie zupelnie topowe.

1210283[/snapback]

kijki Leki już mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...