Skocz do zawartości
paranoiq

HPT370 - bios - winxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kontrolerem raid na pci na chipie HPT370.

Po 1-niebardzo moge zrobic flash biosu.Wyskakuje mi blad-"no loadable eeprom found" czy cos takiego.Dalej, jak instaluje win xp (a tylko ten windows wchodzi w gre), laduje sterowniki (F6 przy instlacji) i niby zaczyna sie windows instalowac, ale w pewnym momencie wyskakuje blue screen (nic konkretnego nie pisze w bledzie stop)...i tak za kazdym razem...troche szukalem na ten temat, ale nic konkretnego znalezc nie moge...padlo podejrzenie ze to przez niekompatybilnosc biosu ze sterami (musza byc podobno z tym samym numerkiem) i tu wracamy do pierwszego problemu..

Dodam ze pod kontroler podpialem 2*WD 120GB i stworzylem raid 0. Testowalem stery ze strony producenta v2.31, v2.35, v.2351. Bede probowal jeszcze z pozostalymi,ale jak sie nie uda to sie chyba pochlastam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kontrolerem raid na pci na chipie HPT370.

Po 1-niebardzo moge zrobic flash biosu.Wyskakuje mi blad-"no loadable eeprom found" czy cos takiego.Dalej, jak instaluje win xp (a tylko ten windows wchodzi w gre), laduje sterowniki (F6 przy instlacji) i niby zaczyna sie windows instalowac, ale w pewnym momencie wyskakuje blue screen (nic konkretnego nie pisze w bledzie stop)...i tak za kazdym razem...troche szukalem na ten temat, ale nic konkretnego znalezc nie moge...padlo podejrzenie ze to przez niekompatybilnosc biosu ze sterami (musza byc podobno z tym samym numerkiem) i tu wracamy do pierwszego problemu..

Dodam ze pod kontroler podpialem 2*WD 120GB i stworzylem raid 0. Testowalem stery ze strony producenta v2.31, v2.35, v.2351. Bede probowal jeszcze z pozostalymi,ale jak sie nie uda to sie chyba pochlastam...

Jezeli masz kontroler zintegrowany w co watpie do go wyłacz w biosie na czas instalacji win xp, i wtedy zaden bład nie wyskoczy, a jaesli masz na PCI to go poprostu wyjmij na czas instlacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pci karta...ale jak wyjme na czas instalacji to przeciez nie postawie systenu na raidzie...a flash biosa i tak warto by zrobic bo mam jakis jeden z pierwszych (v1.0.0622 przy najbardziej aktualny v2.351)

to podłacz na czas instalacji dysk do kontrolera na płycie a jezeli chodzi o flash biosu to moze masz ochrone w BIOSie włączoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze jak podepne na czas instalacji pod kontroler na plycie, to pozniej jak bede chcial stworzyc macierz to mi usunie dane wszystkie...

no,ale to jest bios karty na pci.gdzie moglbybyc zapis wylaczony?w biosie plyty glownej?nielogiczne to dla mnie, ale sprawdzilem-wszystko ok jest.a w biosie karty nie ma nawet takiej opcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...