Skocz do zawartości
ath

Guild Wars

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety juz nie. Ostatni beta test byl chyba na poczatku kwietnia (gralem w nim, ale nie pamietam :P). Poogladaj screeny, poczytaj fora, tyle mozesz zrobic. Ja osobiscie zapewniam Cie - gra jest warta kazdej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche nie w temacie , czy mozna jeszcze w jakis sposob zagrac za free ? jakies beta testy czy cos ...

Troche poczytalem o tej grze i strasznie sie napalilem , ale nie bede placil 150 zl w ciemno : )

Na www.play.com.pl od dluzszego czasu jest za 109zl.

Co do gry nie jest to klasyczny mmorpg i nie kazdemu moze przypas do gustu, znam osoby grajace w wow'a, ktorym gw wogole nie spasil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrezygnowalem z GW, to co robi CD Parodja jest ponad moje sily.

Gra wyszla 6 czerwca, obudzili sie nagle, ze musza zrobic jakas elektroniczna instrukcje, ktorej i tak niekt nie bedzie uzywal, bo na sieci jest 1000 lepszych.

Ok premiere miala byc 16, ale oczywiscie mieli za malo czasu, zeby pozbieraz pudeleczka od producenta i kolejna data to 30. Niech sie pocaluja w dupe z taka dystrybucja. gre mogli spokojnie wydac 6 a ta ich instrukcyjke wrzucic na ftp. A tak maja o jednego klienta mniej (nie pierwszego nie ostatniego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szala18

mam do sprzedania konto Guild Wars - ORYGINALNE , z 2 bardzo dobry Warriorsami :) 16 lvl i 15 lvl ten na 15 lvl duzo duzo lepszy ma najlepszy stuff jaki mozna zdobyc w grze :) (no moze oprocz tarczy), oczywiscie mozna zmienic haslo itd :) cena do negocjacji tylko powazne oferty: pisac na maila : szala18@wp.pl , Nie potrzeba plyt by grac online ... wystarczy sciagnac CLIENTA - kilka kilo a on sam sciaga gre po wpisaniu danych :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->ath - moji dwaj kumple kupili wczoraj GW w empikach. (mieszkaja w innych miastach)

1503342[/snapback]

Widzisz ludzie ktorzy zamawiali przedpremierowo dostana jako ostatni. Niech sie cdp pomasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Prosze panstwa.Mialem okazje to dzisiaj zobaczyc i to co zobaczylem to mnie normalnie powiem,ze olsnilo.Moje slowa z poczatq postu moge uznac jako nieprawdziwie.Poprostu kolejny raz sprawdza sie moja teroia,ze nie wolno niczego oceniac po screenach,demach,albo wypowiedziach innych,tylko samemu zobaczyc.Przeczytalem kilka zdan na gry.wp i myslalem,ze to kolejny nudny erpeg,ale zobaczylem u kumplan zywo i moge powiedziec kilka rzeczy:

Grafika i otoczenie sa niesamowite.Piekne malownicze tereny,ktore nie sa przedstawione zbyt cukierkowo tak jak w przypadq WoW,tylko pokazane z odpowiednia proporcja kolorystyczna.Wogole uwielbiam te klimaty,zawsze chcialem,zeby w grze bylo takie otoczenie a jedyne zblizone bylo w niefabularnym UT2K3.Chchaiem zawsze takie w grze komputerowej,a jak to sie ma do wymagan sprzetowych?? Zalecane to P1Ghz,512 ram i R9000,przecierz to smieszny sprzet a taka grafika - brawa za optymalizacje! Jesli chodzi o muzyke,to jest ona bardzo dopoasowana,aczkolwiek wydaje mi sie ze troszq za cicho,chociaz moze to tylko wrazenie,ale tak czy owak - muzyczka bardzo fajna.Kolejnym pozytywnym aspektem gry jest jej fabula.Gra jest jakby singlem w multi,czyli mamy pokazana fabule i wszystko sie dzieje na zywo.Takiego czegos nie widzialem jeszcze w grach teg typu.Zawsze byla jakas tam fabula w MMORPG na roznych serwerach inna,a tu ma sie intro,przerywniki filmowe i outro,tego mi bylo trzeba !!! Kolejnym aspektem gry jest jej prostota.Nigdy nie umialem ogarnac gry rpg,zawsze podobaly mi sie klimaty ale zazwyczaj gra byla za ciezka.Tu natoamist wszystko jest proste.Niby typowy hack'n'slash,a jednak jest w niej sporo motywow rpg i wszystko wiadomo o co chodzi,a nie w jak w morrowindzie czy wow albo strategiach - 50tys opcji.Dla mnie gra komputerowa musi byc gra komputerowa dajaca przyjemnosc a nie np takim Master of Orionem,w ktorym to mamy chyba z 10000000 roznych kombinacji i oco tam chodzi?? -nie wiem i np ja sie dziwie,ze to ma tylu zwolennikow,ale oki.Ta gra ma fajne dodatki,jak np wpisywanie komend odpowiadajacych za "ukryte ruchy postaci", np taniec,poklon,kleczenie,skakanie i takie tam.Sa to dodatki,ktorych nie trzeba znac.Poza tym,wyobrazcie sobie taka gre przez skypa na 5 osob,przecierz to by bylo piekne.W grze dostrzeglem tylko malenka wade: grsa wymaga mocnego lacza.Na laczu takim jak ja mam (koles ma takie same) czasem zrywala polaczenia,ale pewnie dlatego,ze w grze jest nawal ludzi (nie dziwie sie) [chociaz dziwi mnie ,ze gra nie bylo hucznie reklamowana],ale pewnie to usprawnia.To wszystko pokazywal mi koles i wlasciwie ja w to nie gralem,ale zdolalem sie naogladac i chyba zachece sie do kupna bo teraz stwierdzam,ze gra warta swojej ceny.Nie chce wystawiac oceny poki sam dobrze nie zagram,ale wszystko wskazuje na to ze ta gra dolaczy do malutkiego grona gier,ktore maja u mnie ocene 10/10.Ahh - sie rozpisalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jakieś 5h (słownie: pięć godzin) czytałem na necie o tej grze, podstawowe info można znaleść tutaj, poza tym na tym ludzie sporo ciekawego info zapodali.

Ja kupuje GW na 100%, tylko WoWa musiał bym sprzedać bo kasy kompletny brak.

 

Podstawowe info dla niewtajemniczonych (większość już była napisana):

-Abonamentu nie ma, ale co 6-9 miesięcy będzie wychodził dodatek wielkości podstawowej wersji, będzie kosztował tyle ile podstawka czyli ok. 130zł. NIE TRZEBA GO KUPOWAĆ, kto chce ten kupi, kto nie to nie.

 

-Grafika; bardzo dobra optymalizacja, na średnich PC gra odpala w High detalach

 

-Drużyny: na początku max 4 osobowe, później limit zwiększa się do 6 i na końcu do 8 osób w teamie.

 

-Rasy: Jest jedna rasa: ludzie, prawdopodobnie w dodatku zostanie dodana jeszcze jakaś.

 

-Profesje; Elementalista, mnich, wojownik, ranger, nekromanta, zaklinacz. Każda postać musi być dwuklasowcem (nba początku wybiera się 1 klasę i w trakcie gry 2gą)

 

Dlaczego GW nie jest typowym MMORPG? Ponieważ podczas wykonywania misji postać (ew drużyna) zostaje przeniesiona na teren questowy i mimo tego że np 10 drużyn właśnie wykonuje ten quest to nigdy się one nei spotkają, są tak jakby w równoległych wymiarach. Jedni uważają to za plus inni za minus. Wszystkie postacie mogą się spotkać w mieście.

Jak to ktoś napisał:

Guild Wars jest jak BattleNet, gdzie zamiast okna Chatu jest miasto, a zamiast tworzenia gry misja.

 

Dla mnie sam fakt że Guild Wars robili ludzie, którzy odeszli z Blizzarda jest gwarancją, że gierka mnie nie zawiedzie.

 

EDIT:

dostrzeglem tylko malenka wade: grsa wymaga mocnego lacza.Na laczu takim jak ja mam (koles ma takie same) czasem zrywala polaczenia,ale pewnie dlatego,ze w grze jest nawal ludzi (nie dziwie sie) [chociaz dziwi mnie ,ze gra nie bylo hucznie reklamowana],ale pewnie to usprawnia

To dość dziwne bo ludzie piszą, że grają na NEO 128 dzielonych na 2 osoby i lagów zero. Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lacza to spoko. Ja gram na neo 128 i smiga ladnie, zero lagow itp. Znajomi graja na dzielonej neo 128 i tez spoko dziala :) Do komunikacji glosowej najlepszy jest Team Speak, ablo Ventrilo.

GW nie jest typowym MMORPG, tylko CORPG (chyba :P), laczy w sobie plusy MMO nie posiadajac minusow towarzyszacych grom tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik Na 2giej stronie jest dyskusja na temat instance`ów. W WoWie wkurzały mnei sytuacje gdy 5 drużyn czaiło się na bossa który miał respawn co 15 minut, nie wspominając o tym że ciągle pojawiały się kolejne teamy i czasami trzeba było wchodzić do gry w środku nocy żeby questa wykonać (na samym początku zaraz po wyjściu wowa było sporo takich sytuacji).

 

Ale z drugiej strony podczas zwiedzania świata, podróży między miastami fajnie spotykać inne postacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Mi sie ta gra nie podoba ze wzgledu wlasnie na ten pomysl z osobnymi terenami na misje itd;] Dla mnie to nie jest MMORPG  :blink:

1506808[/snapback]

to jest wg mnie najwiekszy +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grajac w UO przyzwyczailem sie do questow questow a nie takich pseudo questow:P

 

Grajac w Lineage przyzwyczailem sie do oklepywania mobow;] bez potrzeby robienia questow.

 

No nie wiem jak to opisac;] Poprostu jak bede chcial questa to pogram w jakiegos singla a jak bede chcial sklepac moba to pogram w MMO jakies proste;] Ten GW to taka zwykla gra z mozliwoscia multiplayer chyba :wink:

 

Jakos mnie to nie pociaga:D Moze jakbym sprobowal ale jak narazie nie mam zamiaru :wink:'

 

 

 

EDIT: Zreszta rpg i questy to slowa nieznane na scenie MMORPG zachodnich i wschodnich :D Jak sie ekipa podjara to puszcza w swiat moba morderce i go klepia wszyscy i koniec questa;] Tak to jest jak chodzi o kase $_$

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

na allegro typek jeden sprzedawał cdkeye za 25ziko.... aukcja ma wrócić [;

ja kupuje bo za tyle kasy warto chociaż spróbować

1506884[/snapback]

Ja chyba tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ceny jak widac spadaja.Jak ten topik powstal to kosztowala tyle,ze stwietrdizlem,ze to przesada,a teraz gra kosztuje 129 zl,wiec sam klucz moze tyle kosztowac a widzialem,ze naprawde warto,chyba sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie gildiowicza spytac za ile on kupil sam klucz i kiedy(kupowal z oficjalnej stronki). W sumie nawet jesli to sciema to strata nie jest tak duza. Najlepiej wlasnie isc do kogos kto ma i zobaczyc jak to na zywo wyglada, a potem kupic gre normalnie w sklepie ;)

Edytowane przez BartosH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem troche na necie o kluczach i mozna robic niezle przekrety, z jednego klucza robic dwa... wiecej juz nic nie mowie. Macie odpowiedz skad tyle kluczy na allegro.

Podobna akcja jak z battlenetem, po jakim czasie konta 'duplikaty' zostaly usuniete.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam grać E/N (elementalista/nekromanta), nekromante całkiem olać i wszystko pakować w maga. Tylko na pewno zawalę za 1szym razem w rozdawaniu skilli i teraz pytanie, da się tak jak w wowie w trakcie gry zmieinić umiejętności, czary itp np za odpowiednią opłatą u trenera czy w jaki kolwiek sposób?

Bo zaczynanie gry od nowa mi się nei widzi.

 

BTW. jak ktoś ma ten poradnik który tłumaczył CDP to plsss niech się odezwie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj skilli sie nie rozdaje. Po prostu odblokowywujesz je robiac questy i kupujac u skill trainerow. Postaciom dodaje sie co poziom atrybuty. Elem ma np takie : air magic, fire magic, water magic, earth magic i energy storage. Kazdy atrybut wzmacnia dzialanie skilli podchodzacych pod niego. Na poczatku gry najlepiej wybrac 3 w ktore sie bedzie isc. Rozdrabnianie sie nie ma wiekszego sensu. Przy okazji punktow atrybutow dostajemy tzw. "attribute refunds" ktore to pozwalaja nam odejmowac punkty atrybutow kiedy np. chcemy kompletnie zmienic atrybut, w ktory chcemy isc, albo jesli przez przypadek dodalismy do innego. "Attribute refunds" sa ograniczone. Nie mozemy sobie w nieskonczonosc odejmowac i dodawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...