Skocz do zawartości
Kwiecień

Niezbędnik "serwisanta"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiedzą niezbyt wiele osób potrafi sobie coś w komputerze naprawić w razie jakiejś awarii systemu i nie tylko. A więc wpadłem na taki pomysł żeby tym ludzią oferować odpłatną pomoc :) Mam już prawo jazdy, więc mógłbym dojeżdżać, a serwisantów którzy dojeżdżają do klienta jest u mnie w okolicy ZERO.

 

I teraz pytanie - co taki serwisant powinien z sobą zabierać "w trasę" ?? Laptopik oczywiście będzie, bardziej chodzi mi tutaj o programy (pomijam orginalne ;) windowsy), sterowniki, service pack, via 4in1 itp. ale nie tylko :)

 

 

Acha, odpowiednia wiedza już jest ;) A jak czegoś nie będe wiedział to od czego jest forum ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będe jeśli cię to interesuję :) "Pracuję" u rodziców w firmie :)  

 

Wiem mniejwięcej co brać, mam już trochę wszystkiego naszykowane, ale nic nie zaszkodzi zapytać :)

No dobra, zdradzę Ci tą tajemnicę zawodową :)

Musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> .................................. wszystko co niezbędne 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma ta kartę diagnostyczną co gra i trabi (i nawet mruga) .. no czasem sie przydaje, ale nie zawsze.. musze dopytac.. ja tam wole stare sprawdzone metody.. na nosa :)

ps. na serwisie w detalu przyda ci sie relanium ...

przyda ci sie protokol zniszczen i aparat cyfrowy..

Jeden dzien mojego zycia (dokladnie dzis) gosc z celką d 2.26 i pogietymi 5 nozkami w slocie i jedną nozką ktorej nie znalazłem...

(na szczescie mialem drucik by wetknąć drucik w slot i zrobic "nozke implanta" - procek chodzi..

 

Drugi gosc wlozył procka bez wkladania go w slot.. poprostu go na nim polozyl - i ZAMKNOL TO RADFIATOREM .... !!!! ludzie w detalu na serwisie WSZYSTKO SIE PRZYDA...

 

juz chyba opowiadałem o ramach ogryzionych i oszczanych porzez myszy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzien mojego zycia (dokladnie dzis) gosc z celką d 2.26 i pogietymi 5 nozkami w slocie i jedną nozką ktorej nie znalazłem...

(na szczescie mialem drucik by wetknąć drucik w slot i zrobic "nozke implanta" - procek chodzi..

hmmm, w jaką płytę tego celka wkładałeś że slot tam był? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, a miernik ? To podstawa. Przydadzą sie też zapasowe kable IDE, komplet śrubek, zworki, zasiłka ATX pod ręką ( uwierz mi, wiele razy przydała się "u klienta"), sprężone powietrze, zestawiki wkrętaków, pilniczków, szczypiec, pensety, jakiś klej typu Kropelka, obrabiarka do skrętki i wtyczki RJ45.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoc? jakiego rodzaju?

 

możemy robić tak, że jak nie będziesz wiedział jak coś naprawić, to dzwonisz na infolinię Tweak'a 0-801... i się wszystkiego dowiadujesz :D

tylko musimy się między forumowiczami dogadać, kto o jakich godzianch pełni warty pczekając na twój telefon :D:D:D

It was only joke ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer to powinien być 0-700 :lol:

przyda sie jeszcze memtest wypalony na cd, hdd regenerator od badów.Jakis program od virusów - polecam kasperskiego, a nawed knoppix bootowalny czasem sie przydaje, no o steropwnikach to juz nie wspomne.Cziagnij sobie i nagraj wszystkie stery, najnowsze od nvidii i ati, od chipsetu sisy, via ,nforce.Tak samo od dzwięku sciagnij realteki bo to jest dosć popularny dzwięk.Ewentualnie kup sobie jakis dysk np. 6 giga i tam nagraj wszystkie programy i stery zeby nie szukać na cd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda sie Prime95, Cpu-Z, stery do starszych kart i podzespolow, zapasowa mysz, klawiatura, pasta termoprzewodzaca, powietrze w spreju, pedzelek do czysczenia z kurzu, srubokrety do nietypowych srubek (np compaq), jakis smar do usprawniania zatartych wiatrakow, zworki, tasmy, plytka Windows 98, XP, program od WD do low format (nie pamietam nazwy - starsza wersja dziala z kazdym dyskiem, nowsza tylko WD), koniecznie latki do 98SE oraz XP (bez SP2 ani rusz), sluchawki. Plus wszystko wymienione wczesniej przez przedmowcow..

Doswiadczenie przyjdzie z czasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem moze sie okazac ze format to jedyne wyjscie moze warto jakis hdd miec wlasny taki z 5gb na wszelki wypadek gdyby pacjet mial "wazne dane". www.ntfs.com i tam data recovery software tam jest taki program co odczytuje pliki z ntfs gdy system padnie programik moze je kopiowac itd ostatnio mi czesc notatek uratowal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Od tego będzie notebook z nagrywarką i Pendrive 512mb :)

Tak, to jest dobre, gdy będziesz miał do czynienia z w miarę sprawnym systemem. Czasami jednak sysop będziesz miał doopnięty dokumentnie i warto mieć twardziela ze sprawnym systemem i siakimś narządkiem do odzyskiwania danych.

Może Ci się trafić klejent, który będzie chciał odzyskać niesłychanie ważnego jpg'a ze zdjęciem z chrzcin dziecka, albo inną pracę magisterską. :wink:

Z doświadczenia wiem, że czasami dane są najważniejsze.

Jeżeli się upierasz przy notebook'u, to możesz też zaopatrzyć się w zewnętrzny napęd do HDD 3,5" podłączany przez USB lub Fire Wire. Tylko, że w napędach tych nadgryzione twardziele nie zawsze chcą się ujawnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...