Skocz do zawartości
dem

Zalman VF700-Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Kompatybilne karty: (ze strony producenta)

 

ATI Radeon 9*** Series

ATI Radeon X*** Series

 

NVIDIA Geforce4 MX Series

NVIDIA Geforce FX 5200

NVIDIA Geforce FX 5500

NVIDIA Geforce FX 5600(FX 5700)

NVIDIA Geforce4 Ti 4*** Series

NVIDIA Geforce FX 5700(Ultra) Series

NVIDIA Geforce FX 5800 Series

NVIDIA Geforce FX 5900 Series

NVIDIA Geforce FX 5950 Series

NVIDIA Geforce 6600 Series

NVIDIA Geforce 6800 LE Series

NVIDIA Geforce 6800 Series

NVIDIA Geforce 6800 GT Series

NVIDIA Geforce 6800 Ultra Series

NVIDIA Geforce 6800 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ze tak zapytam, co to ma byc? to jakis mix dwoch coolerow? czy powaznie to ma byc chlodzenie grafy, bo pierwsz raz cos takiego widze :oops:

 

SSN pisz normalna czcionka ;]

 

 

co do coolerka, moze i bys sie oplacalo, ale za 50-60zł - 120 to stanowczo za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki oki juz pisze normalna :P Chociaz wole mojego style ;) Szczerze mowiac to ja moge nawet dac 120 jak bedzie tyle kosztowal, patrzac na cne ZM80D-HP+OP1 cena jest chyba znacznie korzystniejsza, pozostaja dwie niewiadome, jaka bedzie rzeczywista cena i jak sie bedzie sprawdzal ! :) Mi nie zalezy na kreceniu, raczej na cichym sprzecie, bym mogl spokojnie w nocy oddac sie przyejmnosci :) na co nie pozwala cooler z 98 pro, Wesolych Swiat![/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba czegoś takiego szukałem... :D

Wy róbcie jak chcecie... ja sobie na niego poczekam... Nawet jeśli bedzie kosztował te 120 zł, to chyba i tak sie opłaca, jeśli ktoś zamierza kręcić karte. Pasywny nie da rady, a miedz to miedz.

A co do podgrzewania powietrza w budzie, to przecież wszystko co zabiera ciepło z procesora, czy pamięci podgrzewa powietrze... ale to chyba dobrze, bo im wiecej je podgrzeje, tym wiecej ciepła odprowadzi z chłodzonego elementu (tak mi sie na logike wydaje) , ale moge sie mylić... Jedyny problem to zmusić to ciepłe powietrze żeby potem bude opuściło, ale chyba każdy kto sie na TO zdecyduje, bedzie chciał karte kręcić, wiec i tak musi zapewnieć dobry wyciąg... A mając go zamierzam na noc całkiem wiatrak odłaczac... myśle że jeśli karta nie bedzie chodzić... to sie nic złego nie stanie. To jest moje skromne zdanie, moge sie mylić, temu pisze, czekam na uwagi...

Jeśli ktoś myśli inaczej chętnie podyskutuje na ten temat... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jako jeden z nielicznych miałem możliwość zobaczenia jej na żywo. Wykonanie to samo co u starszego brata... W polsce będą dostępne pod koniec stycznia... Cena, dość wyskona, zależnie czy miedz, czy alu i miedz bedzie wynosić ok 140 i 160 zł! Całkiem sporo, ale biorąc pod uwage wydajność, może sie to niektórym opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co chcesz wiedzieć, a ja postaram się odpowiedzieć. Nie moge do końca wszystkiego wyjaśnić z kąd. Kiszki nie chce komuś robić, bo tego chyba oficjalnie u nas w kraju jeszcze nie ma... Ale jak by ktoś chiał to ten aluminiowo-miedziany mają... moge załatwić. A o cenach wiem od nich... Nie jest to na sto procent, ale tak mniej wiecej. Żebym miał tam dzisiaj te 50 zeta wiecej to już by na mojej grafice chodził... ale w sumie tak poczekam te 2 tygodnie i miedziak bedzie. :D Za tydzień będe wiedział czy już go w U.S.A. można dostać, bo znajomy pilot dostal dziś rano takie zadanie. Hehe. Wiec czekam na pytania. W razie co daj swoje gg, to sie odezwe. Jestem codziennie wieczorem . :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka jest tego glosnosc? :) tzn ile wydobywa z siebie dB

Ze strony Zalmana:

 

Bearing Type : 2-Ball

- Speed : 1,350 ~ 2,650rpm ± 10%

- Noise Level : 18.5 ~ 28.5dB ± 10%

 

Jak będzie w rzeczywistości - zobaczymy.

 

Miedziany waży 270g (tyle co Silencer rev.3), AlCu 180g.

 

Aha, nie bardzo podoba mi się sposób podłączania przez przejściówkę 5V / 12V - nie mogli jakiegoś przełącznika zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak damy to cudo na low to go nie slychac

ja osobisie ustawilem sobie 7V jest ciut wydajniej i rowniez nie slychac

na 12V to juz niezly huragan;] nie da sie pracowac

jedyne co mnei wkurza ze radiator - lekko sie kiwa na moim medionie i przez to moze dokladnie nie dociskac

chyba pokusze sie o sciagniecie shima;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wrzucic jakiegos pentagrama qc 92 alcu? troszeczke szlifowania ,wiercenia, ciecia :D i cooling jest taki sam tylko 2 x tanszy :twisted:

Edytowane przez f1zZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Zalman VF-700Cu siedzi na MSI NX6600GT - karciocha kręci się na 610/1340 MHz, teraz Zalman śmiga na 6V i grafa ma takty 575/1300 MHz (co by jej za bardzo nie katować :) ) Zalman jest niesłyszalny a grafa chłodna :) Na pamięciach radiatorki z kompletu + 8 radiatorów na fetach i innych układzikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś siedzi na 6800gt od pny.Jest puszczony na 5v cisza i dosc chlodno

 

idle :

 

pcb : 36*

gpu : 55*

 

stress :

 

pcb : 42*

gpu : w granicach 65*

 

karta na standartowych ustawieniach (350/1000).

 

a nie lepiej wrzucic jakiegos pentagrama qc 92 alcu? troszeczke szlifowania ,wiercenia, ciecia  i cooling jest taki sam tylko 2 x tanszy

no ja mialem tak na 5900xt zamontownego volcano 12,bylo w sumie baaaardzo zimno karcie ,ale biedaczka nie wytrzymyla chyba (zaznaczam chyba) wagi chlodzenia i po paru miechach cos sie jej stało ; ( ale ten pentos jest o wiele lżejszy tak wiec dla przyjemnosci mozna by bylo pokombinowac ale mysle ze dosc konkretnie by wystawal na "grzebien" agp albo pci-e nawet po duzym przypiłowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic nie stoi na przeszkodzie zeby kupic np qc 80 al, ja np. kupilem sobie na karte arctic coolin copper silent 2 za 35 zl :twisted: i zdziwilbym sie gdyby pracowal wiele gorzej od tych zalmanow... (kto ma tyle pieniedzy na chlodzene grafy ?) a na pewno lepiej sie bedzie sprawowal od tych wszystkich silencerow od ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu ale odkopaleś temat z grobu ;o zalozony na poczatku 2003 .... pozwol mu z honorem umrzec smiercią naturalna  :wink:

1428603[/snapback]

zle Ci?

to sie zakop i zobacz przedtem jakie dyrdymaly piszesz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tydz. temu nowego Zalmana AlCu.

- Przez pierwsze dni ustawiony na niskich obrotach pracowal cichutko, nie bylo go slychac.

- Teraz sie "rozkrecil" i zaczyna halasowac (nie, nie zmienialem trybu pracy:P )

 

Jakies pomysly, czym to moze byc spowodowane ?

Edytowane przez DMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć odkupuje bo mam pytanie . Czy jeżeli na std wentylu karty graficznej mam pełną programową kontrolę nad wentylem to po zmianie na zalmana też będe mieć np poprzez ati tray tool? Może ktoś montowął na x700 pro sporo jest miejsca na radiatory ? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

jak widzisz zalman ma końcówkę 3 pinową i ona zapewne nie pasuje (u mnie nie pasuje w x800GTO) do „portu zasilania” w twojej karcie graficznej,

więc będziesz musiał kombinować z podłączeniem jej do karty graficznej lub to olać i wpiąć ją pod płytę główną lub po prostu użyć rozdzielacza,

Dołączona grafika

 

ale wtedy nie będziesz miał płynnej programowej regulacji obrotów wentylatora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...