Skocz do zawartości
krawcu

Turbo cache - nowa jakość niskobudżetowych kart ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej nowej technologii ? Czy naprawdę będzie taka rewolucyjna i zarazem tania (nie licząc kosztów płyty głównej z PCI-E) ? Najtańszy model kart GeForce 6200 TC 16 MB ma kosztować ok 79 USD. Ciekawe ile sobie policzą w Poslce... Co o tym sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to technologia polegajaca na wykorzystaniu czesci RAMu systemowego jako pamiec karty.

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2300&p=8

 

Jak dla mnie kompletny bezsens - karty z TC sa przeznaczone do komputerow niskobudzetowych, a te z reguly RAMu maja malo.

Ogolny efekt bedzie taki, ze caly komp zacznie chodzic wolno jak nieszczescie.

 

A tak na marginesie, zdaje sie ze specyfikacja AGP tez przewiduje takie numery (vide AGP Aperture Size w biosach plyt glownych). Tyle ze przepustowosc AGP (max 2.1GB/s) vs przepustowosc pamieci na karcie (kilkakrotnie wiecej) czyni te technike calkowicie nieuzyteczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze okresle to w ten sposob.powstal nowy mx.teraz sie niezle grzeje w dodatku i ma dx9.0 suppor ;) czyli karta ktora kupujesz bo(niepotrzebne skreslic)

a)kompletnie nie znasz sie na sprzecie a sprzedawca ma siatkowki w ksztalcie $_$

b)twoje wymagania nie sa skierowane w strone mocnej wydajnosci 3d tylko typowy office

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nietrafnione. jak ktos nie gra w gry to wezmie karte za 139zl gf4mx 64/64 albo zintegrowanego sisa za "nic". po co mu 6200 TC, skoro pozdre to jego ram, wiec i uzytki i gry beda gorzej smigac, a jak chcialby lepiej to bedzie zmuszony dokupic ram - czyli de facto lepiej na tym wyjdzie jak kupi poprostu karte zwykla bez TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kompletny bezsens - karty z TC sa przeznaczone do komputerow niskobudzetowych, a te z reguly RAMu maja malo.

Otym samym pomyslalem jak uslyszalem pierwsze info o 6200 tc :wink:

Sprzedawcy beda jeszcze wiekszy kit wsciaskac dla malo wiedzacych klijetow :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b)twoje wymagania nie sa skierowane w strone mocnej wydajnosci 3d tylko typowy office

Do typowego office to mozna kupic plyte Asrocka za zintegrowanym VGA, Audio i LANem za ok. 150zl ;)

 

A calego kompa do biura miec za 1000zl (wiem, bo skladalem ostatnio) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście niewidzę ani jednej dobrej strony zastosowania tej technologii

1. Ram jest wolniejszy od tego w kartach graficznych no chyba ze w tych naprawdę tanich.

2. Będzie to bardzo wolno działać :P, a karta graficzna z małą wydajnością nawet jak ma dx9 i tak jest nic niewarta

3. To ustrojstwo bedzie nam zrzerało ram :D jeżeli ktoś chce złorzyć niskobudżetowy komp to kupuje 128 MB ramu w połączeniu z tą kartą to nieuruchomi win XP :)

4. po co w słabym sprzecie dx9 ????????

Bez sens !!

Tak na moje oko to 6200 jest dobrą kartą ale bez tej technologii !!!

A tak na marginesie ciekaw jestem ile zaoszczędzimy kupujac taką kartę, w stosunku do wersji mającej własne pamięci?? Czy np. 6200 TC + 128 MB ddr niejest droższe od zwyklego 6200 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach właśnie Athlona 64 3000+ i płyte na nForce4 do tego 2x512MB A-data 566Mhz. no I oczywiscie planuje ustawic kompa minimum 9x250. Więc pamieci w dualu będą miały nawet neizły transfer. Ale jak narazie nie bede miała za dużo kasy na grafe, albo wogóle :( i wtedy zostaje mój staruszek-voodoo3 2000 16 PCI....

 

Ale własnie się zastanawiam nad tym 6200 TC 32MB. Podobno "pełny" 6200 dogania nawet 5900XT, tylko ktos wie jaka jest jego cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale własnie się zastanawiam nad tym 6200 TC 32MB. Podobno "pełny" 6200 dogania nawet 5900XT, tylko ktos wie jaka jest jego cena?

tak troche dogania :arrow: mały test na przyzwoitej platformie - 17.9k w 3dmk01, 6.9k w 03 i 2961 w 05

 

Wydaje mi się, ze zapowiada sie następca Radeona 9550 :], z tym, że na platforme PCIe.

Jesli będzie tak samo jak z Radeonem 9550, ze stanieje, do około 350zł-400zł, będzie super, szkoda, że nie ma mozliwości pracy w SLI :(

 

Czy ona ma ten sam rdzeń co GF 6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...