Skocz do zawartości
sajmon1980

19" Samsung SyncMaster 913N - 8ms - ideał???

Rekomendowane odpowiedzi

Ideał a jakże lepszych paneli LCD niz samsunga ciężko znaleźć (EIZO też są na samsungach to cos znaczy!!!!)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LCD to marzenie dla mnie, właśnie jestem na kupnie nowego CRT i mam lekki dylemat.

W grę wchodzą 2 marki LG i Samsung.

Jeżeli chodzi o samsunga to myśle o 795MB i 795DF (szczerze to zabadzo niedostrzegam róznicy między nimi).

LG to T710PH (ten z funkcja podjasniania "magicBright" czy cuś takiego) i "nowy-stary" Flatron F720P (chyba bez tej funkcji - a szkoda).

 

Oczywiście najważnieszy dla mnie aspekt to cena co tu dużo ukrywać, jednak byłbym w stanie tą jeszcze jedną bańke wysupłać jeżeli odczułbym wyższą jakość.

 

Poradźcie coś bo juz się skłaniam do zucenia monetą (raz zeby marke i drugi raz model hehe).

 

Aha chodzi mi oto zeby monitorek radził sobie przy 1280 niewiem odświeżanie na poziomie 85 czy 75 jest wystarczające (posiadam w tej chwili stary beznadziejny monitor 15 więc takie parametry to wiadomo ....)

zajmuje się amatorsko grafiką i właśnie z tego wzgledu zalezy mi na 1280.

 

Bardzo proszę o ocenę tych monitorów uzytkowników którzy uzywają ich na codzień, monitor kupuje po nowym roku więc jeszcze się troche pogłowie.

 

 

Z góry BIG BIG THX i jednoczesnie BIG BIG BIG Sorry za offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest LG -a fe fuj ble. Bierz samsunga. Porozglądaj tez się za modelem 765 MB jak mój :-) mam go prawie 2 lata chodzi non stop i wyciąga 100 Hz na 1024 x 768 ma funkcje MagicBright i Highligt zone. Mimo ciaglej praxy jest jasniutenki jak w dniu zakupu. Trzeba poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dokładam się do tego żeby LG nie kupować. To jest kiepska marka, zdecydowanie odradzam. Samsunga jak najbardziej. Nie wiem ile masz pieniędzy na zakup, ale oprócz tych modeli które podałeś wyżej rozważ jeszcze model 757MB. Jest to troszkę starszy model cały czas dostępny w sklepach, ale ze wszystkich tutaj wymienionych to on jest najlepszy. Zerknij na testy w gazetach typu Chip, PC World Komputer. W jednej z nich był ostatnio test monitorków 17 calowych i z tego co pamiętam wygrał własnie ten 757MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak :) co prawda nowsze CRTeki sąsporo gorsze niż analogiczne stare :) ale z kądś siemusiał wziąć ten niesamowity wręcz spadek cen :)

 

ja tego Philipsa co tu mam - 107B10 kupiłem za 1649PLN - teraz pewnie z 700 PLN kosztuje analogiczny model Philipsa .... wtedy moim marzeniem był 107P10 - ale kosztował ponad 2000PLN a ja wtedy biedny student mogłem tylko o nim pomarzyć :)

 

teraz można za około 1300 PLN kupić model 109P40 Brillance (chyba) - ja taki mam na drugim komputerze i dałem za niego 1600 PLN jakiś czas temu .... pracuje doskonale wręcz ... nie ma problemów z rodziałką 1280x1024x100Hz ... obraz ma dużo lepszy niż wszystkie LG ... ma też płaski ekran i doskonale sobie radzi z filmami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek ce wziął się chyba z wyjścia na rynek nowych LCD...

a zemu twierdzisz, że nowe CTR są gorsze od tych wcześniejszych? mam Copaqa P900 (stosunkowo nowy monitor), który przy 1600*1200 robi 85Hz (19 cali), jest ostry jak żyletka, kolor zajefajny i nie mam mu nic ogólnie do zarzucenia, w porównaniu do mojej noname'owej starej '15 jest rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj nowej 19 i starej 15 bo to nie ma sensu. Oczywiste że ta 19 będzie biła na głowę tą 15! Z reguły jest tak że najgorsza 19 ma podobne parametry jak najlepsza 17... A spadek jakości nowych monitorów CRT wynika stąd, że większość firm przechodzi już na LCD i nie przykładają się do jakości monitorów CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailance

To nam tu dałeś porównanie stara 15 co ma zazwyczaj 75 Hz stara konstrukcja norma TCO 89 ;-) . Ja np. porównałem nowe samsungi z poprzednimi modelami i wszystkie 17`` To jak bys porównywał golfa2 z nowym passatem. Nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek ce wziął się chyba z wyjścia na rynek nowych LCD...

a zemu twierdzisz, że nowe CTR są gorsze od tych wcześniejszych? mam Copaqa P900 (stosunkowo nowy monitor), który przy 1600*1200 robi 85Hz (19 cali), jest ostry jak żyletka, kolor zajefajny i nie mam mu nic ogólnie do zarzucenia, w porównaniu do mojej noname'owej starej '15 jest rewelacyjny

no to sobie porównaj stare flatrony z tymi nowymi :) dokładnie te :) :

 

19'':

 

(starszy) 995ft+ z F900B (nowszym)

 

(starszy)915Ft i Ft+ z F900P (nowszym)

 

z 17'':

 

(starszy)795FT z serią: nowszych F700B i F720B,

 

(starszy) 795FT+ z F700P (nowszy)

 

 

momentalnie zauważysz różnice :) i w jakości obrazu i jakości wykonania :) zwróc uwagę na jakośc zastosowanych plastików obudowy a jeśli masz pojęcie o takich rzeczach to zrozumiesz o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailance

To nam tu dałeś porównanie stara 15 co ma zazwyczaj 75 Hz stara konstrukcja norma TCO 89 ;-) . Ja np. porównałem nowe samsungi z poprzednimi modelami i wszystkie 17`` To jak bys porównywał golfa2 z nowym passatem. Nie ma sensu.

no samsungi raczej zachowują jakość jednak ja zamiast nowszych z serii MB wolałbym starszy DynaFlat albo Natural flat :) szczególnie NAtural Flat (NF) sąwg. mnie subiektywnie - lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looz

tylko poprostu nie porównywałem nigdy podobnych monitorów pod względem jakość wykonania

poprostu przesiadłem się z 15' do raz na 19' i teraz mam przed sobą monitor wielki jak chol... :P i trochę zanikła mi krytyczność wobec takich spraw :D

 

a co powiesz o Trinitronach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8ms u samsunga jest miezone tak jak byly (lub nadal sa) miezone wielkosc plamki w CRT ? :mrgreen:

 

Pewnie te 8ms to moze byc 16 ms lub cos kolo tego moze wiecej , nie wiem ;) Samsung ma wlasne kryteria oceniania "danych technicznych". I chyba zreszta bylo kiedys na forum o tym :)

 

Co do samego monitorka to nic nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy producent ma własne kryterium oceniania nawyraźniej

np. tstowany monitor LG mający kontrast 700:1 w testach wyszedł na 350-300:1, ciekawe, że akurta producent nie zauważył, że trochę przegiął podając taką nierealną liczbę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem jedno LG omijać daaaaaaaaaaaaalekim łukiem.

Co do tego ze nowe CRT-y są gorsze od tych sprzed 2/3 lat to chyba bardziej niz pewne, ale jak ktoś już zauważył spadek cen z czegoś się wziął.

 

 

Czyli przesądzone chyba !!!795MB!!! i wszystko jasne hehe (chociaz dalej niewiem czym sie rózni od 795DF - znaczy sie jest droższy o jakies pół stówy i dostępny tylko w jednym kolorze a parametry /na stronie samsunga identyczne/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem jedno LG omijać daaaaaaaaaaaaalekim łukiem.

Co do tego ze nowe CRT-y są gorsze od tych sprzed 2/3 lat to chyba bardziej niz pewne, ale jak ktoś już zauważył spadek cen z czegoś się wziął.

 

 

Czyli przesądzone chyba !!!795MB!!! i wszystko jasne hehe (chociaz dalej niewiem czym sie rózni od 795DF - znaczy sie jest droższy o jakies pół stówy i dostępny tylko w jednym kolorze a parametry /na stronie samsunga identyczne/).

wg mnie model 795DF - na kineskopie DynaFlat a 795MB - ma chyba tzw. MAgicBright - dostosowanie jasności i kontrastu do wyświetlanego materiału - co sięw filmach przydaje :) tylo jest problem bo nowsze 795DF też mogą mieć tą technologiędołączoną do standardu :) a mają dużo lepszą jakość wykonania wg. mnie no i trochęlepszy obraz :)

 

a z 17 to ja bym wolał już Philipsa 107P50 - też ma funkcje podobną bo MagicBright ale jest wg. mnie ładniejszy i lepszy jakościowo .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy LG omijac dalekim łukiem?

LG robi znakomite LCD i ma prawie najlepsze warunki gwarancji.

Zreszta jakby ktos z was chociaz raz przeczytal recenzje to moze by opieral sie na niej a nie na wyssanych z palca komentarzach innych uzytkowników.

Bronie LG chociaz go nie mam bo to dobra firma. I wlasnie sam zmaierzam kupic monitor LG 17" 1730P bo jest najlepszy w swojej klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy LG omijac dalekim łukiem?

LG robi znakomite LCD i ma prawie najlepsze warunki gwarancji.

Zreszta jakby ktos z was chociaz raz przeczytal recenzje to moze by opieral sie na niej a nie na wyssanych z palca komentarzach innych uzytkowników.

Bronie LG chociaz go nie mam bo to dobra firma. I wlasnie sam zmaierzam kupic monitor LG 17" 1730P bo jest najlepszy w swojej klasie

a ja już testowałem jakieś 60 monitorów LCD w tym z 8 LG i wiem tylko tyle, że nie umywają się ani do Samsungów, ani do Philipsów, ani do Neców, ani tym bardziej do produktów lepszych firm typu Eizo, Sony czy Iiyamy :)

 

ty dalej czytaj sobie "wyssane z palca testy" a ja będę opierał się na tym co sam sprawdziłem, widziałem i wiem :)

 

P.S. udowodnij mi proszę, że LG t odobra firma skoro tak arbitralnie twierdzisz? ja twierdzę, że firema ta produkuje tandetę - są to dwa różne zdania i nie wydaje mi się, żebyś mógł mi udowodnić swoje racje :) tak samo jak ja nie przekonam ciebie bo ciebie interesuje ideologia a nie rzeczywistość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny gadasz jak jakiś rzecznik LG ... :wink:

 

widziałem raz jedem test monitorów LCD i akurat wyniki jakie podaje producent mocno odbiegają od rzeczywistosci, tak jakby ktoś je sobie z palca "wysysał", więc jeśli wiem o takim fakcie, to nigdy w życiu nie kupię choć jednego produktu (jakiegokolwiek) od tego producenta, który tak bezczelnie robi klientów w balona

 

PS. jak znajdę ten test to dam linka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie te komentaże:

- jeden napisał, że ekrean nie smuży, choć te 12ms jest przesadzone (czyli producent zmyślił) - więc jak zauwazył że nie ma 12ms tlyko więcej to jednak musi zmużyć, wbrew temu co mówi

- kolejny napisał, że monitorek dzisiaj dostał, jest śliczny, ładny, piękny... i same podobne głupoty, zero tekstu o osiągach, blondynki też są czasem ładne (gorzej z inteligencją :wink:)

 

jakby przesiedli się na monitor lepszej klasy to dopiero zauważyliby różnice o działaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to w takim razie jaki monitor kupic?

przymiezam sie wlasnie do tego lg 1730p ewentualnie samsunga 710t i juz sam niewiem?

a skoro kazdy chwali co swoje to czemu inne monitory nie maja takich not?

czyzby tylko w tym przypadku chwalili swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...