Skocz do zawartości
sajmon1980

19" Samsung SyncMaster 913N - 8ms - ideał???

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca mam samsunga 710t, w sumie monitor ok. Kolorki wydają się lepsze niz na CRT ( bardziej żywe ), smuzenia w grach prawie nie widać ( widać w windowsie podczas szybkiego przesuwania okien, ale to normalne na LCD ).

Kąty widzenia są dość małe, jednak nie ma źle, no chyba ze ktoś chce w kilka osób oglądać film z małej odległości.

Jedynym największym mankamentem monitora jest wyświetlanie koloru czarnego, w dzień wydaje się ze jest ok, jednak w nocy jak chce się oglądnąć film to zamiast koloru czarnego jest conajwyzej szary, najbardziej to wkurza jak film jest w formacie panoramicznym ( na CRT kolor czarny był bardziej czarny ;) )

Na zakończenie dodam ze nie mam zamiaru wracać do CRT, na LCD pracuje się znacznie lepiej, mniej oczy się męczą, a problemy z kątami i kolorem czarnym jakoś mozna przeboleć, ewentualnie się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam Samsunga 172T i w tej chewili nie wrocil bym do CRT.

W tej chwili najlepsze monitory to Samsung, iiyama i tu bym czegos szukal. iiyama ma wbudowane glosniki, co mi sie nie podoba i dlatego wybralem 172T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zasada istnieje wszędzie, więc ja sugeruję się recenzjami i testami sprzętu robionymi przez (zakładam że tak jest) obiektywnych ludzi

i gdy im podczas testu wychodzi że podczas gdy inne monitory w tych samych warunkach wyazują takie, a takie właściwości, to LG w tym rprzypadku ma o połowę wszystko gorsze (jasność, ostrość, czas reakcji plamki) choć dystrybutor informuje że każdy monitor ma takie same parametry

więc jak mnie LG robi w h... i podwaja sobie większosć parametrów, to ja dziękuję im za taki szit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widm.Właśnie kepiłem tego Samsunga.Czyli model 913N.Bo jak mi sie wydaje,to właśnie tego modelu dotyczy to forum.Uzywam osobiscie monitora CRT 22",i oczywiscie zaden LCD nie moze sie jakoscia nawet zblizyc.Natomiast kepiłem go na prezent dla młodego człowieka,ktory uwielbia grac itd.I powiem wam ze monitor w grach spisuje sie fantastycznie!Żadnego smużenia.Obraz jest wyrazny i ostry.Brakuje mu może DVI,ale nie jestem aż takim fachowcem.Mam w biurze model Sony HS93b...Musze niestety przyznac,ze daleko mu pod kazdym wzgledem do tego Samsunga.Zapomnialem dodac,ze zanim go nabyłem,to przetestowalem kilka 19-tek LCD...-WYGRAł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG 1710B i nie narzekam - nie smuzy, kolory ladne, dobra jakosc wykonania.

 

Paradoksalnie obraz na tym LG bardziej mi sie podobal niz na Iiyamie E-431S (IMHO ladniejsze kolory) - zreszta to wlasnie zadecydowalo o zakupie LG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :smile2: Mam takie pytanko bo nie chce wątku znowu tworzyć. Mam samsunga 753dfx(chyba jakoś tak) i w prawym górnym rogu jest lipa. Tzn pulpit niebieski tam zielony kolor jakby wyblagły jest to raczej nie dokuczalne w grach nie bardzo widać ale przy pracy w winie tak. Co to jest matryca się wypala czy co da się to jakoś naprawić . Monitor ma z 1,5 roku nie więcej. pzdr :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie matryca tylko luminofor jesli juz - matryca jest w LCD ;)

Ew. cos nie tak ze zbieznoscia kolorow...

 

Jesli to drugie to trzeba sie w OSD pobawic; jesli to luminofor, to monitor do wymiany - tego sie nie naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przeczytać opinię o następujących modelach Eizo, czym się różnią - poza tym co jest wyszczególnione w ich specyfikacji producenckiej? pytam bo interesują mnie doświadczenia tych, którzy je testowali, używali a nie przytaczanie danych , które mogę sprawdzić w necie ... jeśli podajesz jakąś daną to wyjaśnij jaki ma to wpływ na zachowanie się danego modelu w konkretnej sytuacji i czym różni się od tego modelu w którym wartośc danego parametru jest inna icon_smile3.gif:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15519

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15683

 

podaje tylko przykładowe linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ten samsung namieszał mi ostro teraz :blink:

ktoś tam wcześniej napisał, że w testach wypadł słabo - dostał 8,5 na 10 - to jest słabo? jak za tą cenę to rewelacja, a na dodatek + pod tytułem "perfect for games"

ktoś stestował już to?

oczywiście te 8ms to przegiecie pały, ograniczenie TN to 16 ms, z minimalnymi odchyłami, więc pewnie ten czas jest połowiczny, ale i tak to bardzo ciekawa propozycja :?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to w takim razie jaki monitor kupic?

przymiezam sie wlasnie do tego lg 1730p ewentualnie samsunga 710t i juz sam niewiem?

a skoro kazdy chwali co swoje to czemu inne monitory nie maja takich not?

czyzby tylko w tym przypadku chwalili swoje?

1188656[/snapback]

Bierz tego LG-ika i nie oglądaj się na komentarze "supermarketowych" oglądaczy.

To jeden z najlepszych modeli w tej klasie.

Co do parametrów to wszystkie firmy je zawyzają. Wystarczyć zajrzeć na mva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, wpadaj do mnie. Sprawdzisz w realu to 913n. Dla mnie bomba, a widzialem wiele.

1330326[/snapback]

a łerkomjufrom :-D

w sumie to zamówie sobie go dziś w firmie i jutro powinien przyjechać to sobie potestuje B) jak będzie fajny (a wierze w to skoro tak mówisz) to biorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...