Skocz do zawartości
zapson

!!! UTRACONE DANE !!!

Rekomendowane odpowiedzi

:?: :!: :?:

Problem :/ mam HDD stały i "wymienny" gdzie na wymiennym miałem full ważnych danych i raz robilem format dysku C:/ ale wczesniej braciszek grzebał coś taśmach i poprzestawiał nieświadomy sformatowałem dysk C:/ i nagrałem swieżą kopie wina, okazało sie że "wymienny" czytało jako C:/ i go sformatowało, formatowałem "szybkim FAT'32" czy jest jakiś program który mógłby przywrócić całą zawartość tego dysku.

 

Prosze o jak najszybszą pomoc z góry dziekuje [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu,

tu był gdzieś duży temat na ten temat!

ale izi recowery anwet niezły jest, i nawet nieźle odzyskuje. mi odzyskał prawie wszsytko.

 

za cholere nie wiem co do czego moze jakies ulatwienie i opis obslugi programu prubowalem "formatrecovery" i robilo ponad godzine i nic nie zrobilo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm,

z tego co tam pamiętam, to najpierw trzeba było zrobić search ( czy on w ogóle coś odnajduje z archiwum) a potem zaznaczyć co chcesz odzyskać. POkmiń, w końcu człowiek uczy sie na błedach

no fakt ucze sie na błędach ale by te błędy nie były zbyt wielkie, bo nie chciał bym by przez złe użytkowanie tak sie nawaliło na dysku ze te dane mogące się odzyskać, przepadły przez bawienie się programami, wiec raz jeszcze prosze jesli ktoś ma dobry program niech dołączy do niego opis obsługi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak obsluguje EasyRecovery Professional : DataRecovery/DeletedRecovery/zaznaczam dysk/next/skanuje/Lostfiles/są tam wszystkie skasowane pliki zaznaczam jeden daje /next/wybieram dysk/daje /next/wyskakuje okno i pisze bym wpisal nazwe /wpisuje/ i wyskakuje invalid name i [gluteus maximus] nie chce nic zrobic kozystalem jeszcze z "PC Inspector File Recovery" i "Drive Rescue" ktore są identyczne w opcjach tylko wyglad maja inny wszystko ladnie pieknie nawet przywraca na dysk mp3, avi'ki i jpg'i z cyfrzaka tylko ze co drugie zdjecie jest niedo odczytu, filmiki sie laduja w odtwarzaczu bezblednie i na tym sie konczy dalej nie odpalaja, tak samo mp3 jest uszkodzone i odtwarza tylko 1-2 sekundy przez caly utwor nazwa utworu zachowana poprawnie i dlugosc tez ale taki blad, wszystkie pliki exe. maja "dos'owskie" ikonki mają swoją wielkosc ale nie odpalają ludzie jak juz nawet przywruce czym to naprawic!!!

 

!!!RATUNKU!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ktorys z tych progosow "PC Inspector File Recovery" i "Drive Rescue" jak maly dokument jest szansa ze nie bedziesz mial zadnych bledow a jak odzyska blednie to chyba niestety bedziesz musial razem ze mna sledzic to faq :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zapson

Z tego co mi wiadomo (expertem nie jestem) i usłyszałem tu i tam... to NIE MOŻNA uzywać dysku z którego utracono dane. Jesli zorientowałeś się , że utraciłeś z niego dane odłaczasz go natychmiast. Program do odzysku danych musisz zainstalować na innym dysku i dopiero dobierać sie do swego. Jesli juz kombinowałeś coś (np. zainstaolowałeś któryś z polecanych wyzej programów) z dyskiem gdzie wcieło Ci dane to powiedz im raczej papa, daj sobie spokój bo stracone dane (ich część) zostało już nadpisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO Eskan otoz tlumacze raz jeszcze robilem format i nagrywalem wina on sie nagral nie wiem jakim cudem na dysk "wymienny" gdy wlaczylem kompa i sie zorientowalem wylaczylem kompa i odlaczylem ten dysk, pozniej sciagnelem z netu progosy i podlaczylem dysk nie dzialal prog. wiec odlaczalem dysk i szukalem nastepnego znalazlem nastepny i robilem tak samo na tym dysku nic nie instalowalem ani nie wywalalem danych tych co na nim są tzn. wina !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze w końcu zrozumiałem.

Sformatowałeś "przez przypadek" dysk na ktorym miałeś te ważne dane i zainstalowałeś na nim system :?:

Jeśli tak, to dane są nie do odratowania. Chyba ze skorzystasz z usług firm i bulniesz xk zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Norton SystemWorks 2005, żeby wyszukał dane ze sformatowanej partycji.

A czy nortom pomoze przywrocic? bo jesli nie to lypa bo ja juz mam programy ktore znajdują te pliki ale ich nie przywracają wogule lub przywracają ale uszkodzone tzn. wydaje sie ze wszystko jest ale np. mp3 ktora trwa 3minuty nazywa sie tak jak nazywala zajmuje tyle samo wlaczam tyle samo min ale jest tak uszkodzona ze przez te 3 min są odtwarzane 2poczatkowe sekundy utworu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...