Skocz do zawartości
LOW_RIDER

Dziwne resety kompa pomocyy..............

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszne dziwny problem.Komp mi sie resetuje bez powodu,gram reset net reset wypalam płytki reset :evil: :evil: Nie wiem w czym rzecz dzieje sie to tak pod KAZDYM windołsem.Mowiono mi że to zasilacz,więc po resecie wchodze do biosa a tam wszystke napięcia w normie,odkręciłe nawet grafe na default odpalam 3d marka i dwie sek.i reset.Komp sam sie zresetował,pomyślalem że może za bardzo pamięci wyśróbowałem toteż ustawilem najgorsze timingi oraz cas na 3 :cry: I to samo!Schłodzile zasilacz wycinając gril i to samo,Proszę naprawdę o pomoc i sugestie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w biosie masz napięcia w normie nie oznacza że podczas obciążenia trzymają te same ustawienia. Ja spróbowałbym z inną zasiłką min. 300W. Ponoć K7S5A jest pod tym względem bardzo wymagająca(było już o tym na formu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina AMD i ECS-a :). Zmien kompa na Intela i po problemie. :)

Co Ty za bzdury wypisujesz? Zastanowiłeś się chociaż sekundę na problemem, czy od razu walnołeś bzdurę?

 

Wracając do problemu. Problem zasilaczem nie zawsze objawia się obniżonymi napięcami, tak samo jak obniżenie timingów pamięci nie spowoduje zniknięcia zwisów spowodowanych ich uszkodzeniem. Więc zmień na początek zasilacz i pamięci. Później ewentualnie grafikę i procesor. Pożyczasz od kumpla na pare godzin i testujesz. W innych aplikacjach/grach się nie zawiesza? Sterowniki SiS AGP+IDE driver masz zainstalowane? Sprawdź ostatnie wersje 1.09 i finalną wersję 1.10. Ewentualnie jeżeli nie masz możliwości pożyczenia sprzętu sprawdź wszystkie możliwości programowe. Tzn. zmiana BIOSu, od nowa wgranie wszelkich sterowników, reinstall windy. BTW - jeżeli używasz Cheepobios'u sprawdź jeszcze najnowszy oryginalny. Jeżeli chcesz mozesz jeszcze rozebrać i odkurzyć zasilacz. Podłącz jeszcze kompa do UPSa jak możesz, a jak nie to podłącz np. do innego gniazdka w innym pokoju. Hmm... Temperaturę już sprawdzałeś oczywiście??

 

Pozdrawiam i życze powodzenia. Pamiętaj - nie ma ECS'a którego niedałoby się zmusić do stabilnej pracy chyba ze jest padniety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina AMD i ECS-a :). Zmien kompa na Intela i po problemie. :)

Nie jest do prawdą, że zmienisz na Intela i wszysko będzie ok. Gdy kręce swojego P4 to też mi się system restartuje (tylko, że nie po2 s) i płyte mam Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina AMD i ECS-a :). Zmien kompa na Intela i po problemie. :)

Dobre rady zawsze w cenie ale raczej nie takie więc sobie daruj :evil: BTW pewnie chodzisz jeszcze do przedszkola bo na wiele Cię nie stać.

 

A wracająć do meritum to zgadzam się z Rafałem i uważm że może to być zasilacz lub pamięci, zresztą Rafał napisał już wszystko szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno wina AMD i ECS-a :). Zmien kompa na Intela i po problemie. :)

Nie jest do prawdą, że zmienisz na Intela i wszysko będzie ok. Gdy kręce swojego P4 to też mi się system restartuje (tylko, że nie po2 s) i płyte mam Asusa.
No dobra, moze i napisalem troche glupio ale cos w tym jest, to ze masz P4 i ci się resetuje po podkręceniu to wina plyty, a że masz ASUS-a to nic nie znaczy wystarczy, że jest na chipsecie SIS jesli sie nie myle, mi udalo sie podkręcic P4 z 1,5 na 20 i chodzil bez problemu. A poza tym zaczynalem od AMD i gardze tą firmą :evil: , i tak wszystko widac na testach i jak sie patrzy na parametry techniczne proców AMD i INTELA to odrazu widac ze INTEL jest lepszy, a AMD to jakaś kpina, i jakos od wielu miesięcy na cennikach nie bylo widac rewelacyjnych wyników pracy AMD. Ale wracając do problemu, to zakladam, że na 90% to ECS, kumpel mial Durnia 600 i plyte ECS K7VZA vc 1.0, TOTAL CHLAM, bo gdy kupil durnia 1200 to mu komp sie non stop wichal, wiec proponuje wymienic plyte glówną tak jak ktos juz tam wspomnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do problemu, to zakladam, że na 90% to ECS, kumpel mial Durnia 600 i plyte ECS K7VZA vc 1.0, TOTAL CHLAM, bo gdy kupil durnia 1200 to mu komp sie non stop wichal, wiec proponuje wymienic plyte glówną tak jak ktos juz tam wspomnia.

To jest na 100% ECS to tak ma koleś w sigu :wink:

 

Najłatwiej swoją nieumiejętność w doprowadzeniu systemu do stanu używalności zwalić na ECS. Walczyłem już z paroma ECS'ami i co najdziwniejsze nigdy winny nie był ECS. Z reguły jak ktos w zestaw ładuje ECS to oznacza, że reszta produktów też jest ekstremalnie niskiej jakości, a co z tego wychodzi to widac nie tylko na tym forum. Poczytaj sobie moje wątki na temat mobo ECS to zrozumiesz, że te MOBO nie są takie złe na jakie wyglądają. Wszyscy jeżdzą na ECS'a póki nie bedą mieli go w domu i nie uda im się doprowadzić do stanu używalności. Jak się postarasz to nawet możesz podkręcać spokojnie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp norma,zasilacz codegen 300w,czyli to raczej nie jego wina!

Co dla Ciebie jest normą. Ile ma stopni, konkret. Przed KT3 miałem K7S5A i TB1,33 i też się tak zachowywał prze 53-57st.C.

Wtstarczył wentyl wyciągający 80x80x7V i temp spadła do 48 i po problemie restartów.

PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Ale wracając do problemu, to zakladam, że na 90% to ECS, kumpel mial Durnia 600 i plyte ECS K7VZA vc 1.0, TOTAL CHLAM, bo gdy kupil durnia 1200 to mu komp sie non stop wichal, wiec proponuje wymienic plyte glówną tak jak ktos juz tam wspomnia.

To jest na 100% ECS to tak ma koleś w sigu :wink:

 

Najłatwiej swoją nieumiejętność w doprowadzeniu systemu do stanu używalności zwalić na ECS. Walczyłem już z paroma ECS'ami i co najdziwniejsze nigdy winny nie był ECS. Z reguły jak ktos w zestaw ładuje ECS to oznacza, że reszta produktów też jest ekstremalnie niskiej jakości, a co z tego wychodzi to widac nie tylko na tym forum. Poczytaj sobie moje wątki na temat mobo ECS to zrozumiesz, że te MOBO nie są takie złe na jakie wyglądają. Wszyscy jeżdzą na ECS'a póki nie bedą mieli go w domu i nie uda im się doprowadzić do stanu używalności. Jak się postarasz to nawet możesz podkręcać spokojnie procesor.

CCC13 sam chyba niewiezysz w to co piszesz, plyty ecs faktycznie sa problemowe, ale jak placisz za nia 300 zloty to niewymagaj jakosci drozsyzch plyt. sam mam k7s5a xp 1,6+@1,9+ 256 ddr gf 2 ti baracude 4 40gb. komp robim mi cyrki dowiedzialem sie na zagranicznych stronach ze ecs potrzebuje mocnego zasilacza, kupilem codegena 350W i problemy zniknely. wydajnosc mam na poziomie niemal identycznym jak osoby z tymsamym sprzentem a inna plytą. Komp stoi na 2000 Pro sluzy za brame internetowa nieresetowalem go od 2 tygodni codziennie robie cos na ni przez okolo 9 godzin i jest 100% nic sie niekrzaczy wogule spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Ale wracając do problemu, to zakladam, że na 90% to ECS, kumpel mial Durnia 600 i plyte ECS K7VZA vc 1.0, TOTAL CHLAM, bo gdy kupil durnia 1200 to mu komp sie non stop wichal, wiec proponuje wymienic plyte glówną tak jak ktos juz tam wspomnia.

To jest na 100% ECS to tak ma koleś w sigu :wink:

 

Najłatwiej swoją nieumiejętność w doprowadzeniu systemu do stanu używalności zwalić na ECS. Walczyłem już z paroma ECS'ami i co najdziwniejsze nigdy winny nie był ECS. Z reguły jak ktos w zestaw ładuje ECS to oznacza, że reszta produktów też jest ekstremalnie niskiej jakości, a co z tego wychodzi to widac nie tylko na tym forum. Poczytaj sobie moje wątki na temat mobo ECS to zrozumiesz, że te MOBO nie są takie złe na jakie wyglądają. Wszyscy jeżdzą na ECS'a póki nie bedą mieli go w domu i nie uda im się doprowadzić do stanu używalności. Jak się postarasz to nawet możesz podkręcać spokojnie procesor.

Troche w tym prawdy jest. Tylko tak jak mówisz zasada jest tak ze jak ktos kupuje esc to i reszta jest do bani, dlatego ja wole kupic dobry sprzet najlepiej intelai na dobrej plycie, mialem kiedys amd k6-2 300 na plycie EPOX-a MVP3. Bron Boze!!!! Takie g****, ze ciezko to okreslic, od tamtej pory boje sie kupic amd, po prostu sie boje, nawet celeron 300@450 na glupim PC-Chips-ie z chipset-em ALi chodzilo ze 100 razy lepiej. A tej plyty epoxa na via nie bylo mozliwosci dobrze skonfigurowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za łatwo się poddajesz. Obecne AMD i Via to nie to samo co te firmy sprzed 3-4 lat. Czasy się zmieniają i juz nie tylko Intel jest produktem stabilnym i wydajnym. CPU AMD już nie sa procesorami dla niepoprawnych zapaleńców. Razem z nowymi chipsetami Via i SiS mogą spokojnie konkurować z najnowszymi P4. Przesiądź się na AMD i dopiero wtedy zacznij pisać o tej platformie. Ja swoje na niej wysiedziałem i wspominam te chwile bardzo miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Ale wracając do problemu, to zakladam, że na 90% to ECS, kumpel mial Durnia 600 i plyte ECS K7VZA vc 1.0, TOTAL CHLAM, bo gdy kupil durnia 1200 to mu komp sie non stop wichal, wiec proponuje wymienic plyte glówną tak jak ktos juz tam wspomnia.

To jest na 100% ECS to tak ma koleś w sigu :wink:

 

Najłatwiej swoją nieumiejętność w doprowadzeniu systemu do stanu używalności zwalić na ECS. Walczyłem już z paroma ECS'ami i co najdziwniejsze nigdy winny nie był ECS. Z reguły jak ktos w zestaw ładuje ECS to oznacza, że reszta produktów też jest ekstremalnie niskiej jakości, a co z tego wychodzi to widac nie tylko na tym forum. Poczytaj sobie moje wątki na temat mobo ECS to zrozumiesz, że te MOBO nie są takie złe na jakie wyglądają. Wszyscy jeżdzą na ECS'a póki nie bedą mieli go w domu i nie uda im się doprowadzić do stanu używalności. Jak się postarasz to nawet możesz podkręcać spokojnie procesor.

CCC13 sam chyba niewiezysz w to co piszesz, plyty ecs faktycznie sa problemowe, ale jak placisz za nia 300 zloty to niewymagaj jakosci drozsyzch plyt. sam mam k7s5a xp 1,6+@1,9+ 256 ddr gf 2 ti baracude 4 40gb. komp robim mi cyrki dowiedzialem sie na zagranicznych stronach ze ecs potrzebuje mocnego zasilacza, kupilem codegena 350W i problemy zniknely. wydajnosc mam na poziomie niemal identycznym jak osoby z tymsamym sprzentem a inna plytą. Komp stoi na 2000 Pro sluzy za brame internetowa nieresetowalem go od 2 tygodni codziennie robie cos na ni przez okolo 9 godzin i jest 100% nic sie niekrzaczy wogule spox.

Spoko RS skoro tak mowisz to pewnie tak jest, ale widzisz są urzytkownicy którzy nie maja pojęcia zadnego naten temat, ja nie wiedzialemnp. o tym ze trzeba mocnego zasilacza. I malo kto mowi o tym jaki sprzet powinien byc do siebie dopasowany, ale w przypadku produktów z górnej półki takich dziwnych problemów nie ma i cholernie drazni to ze ktos kupil np. ECS lepiej nic nie mowic o lucky star itd. i przychodzi i mowi ze mo wszystko sie p*******. Z grugiej strony tak jak mowi Rafał [CR]Gr00bY Mazur powodem jest niewiedza ludzi i nieumiejetnosc skonfigurowania kompa, dlatego preferuje to co dobre i firmy które maja zatrudnionych dobrych inżynierów. I ja nie mowie ze ja wymagam od ecs-a jakości drogich plyt tylko ja prubuje zrozumiec ludzi dlaczeko gadają glupoty ze cos tanszego jest lepsze od tego 2x drozszego. Przeciez to jest absurd i bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, jak tak dalej pojdzie to rozpeta sie klasyczna dyskusja INTEL vs, AMD, ale ja i tak powim swoje...jakies 3 miech temu mialem dokladnie to samo co ty, wprawdzie nie byl to ecs, ale jakis badzie pod PII, resetowac sie zaczol bez powodu.....tak jakos, robil to corza czesciej......no i jakos tak wyszlo ze z wakacji troche kasy zostalo, to kolega namowil mnie na Athlonas, ja jak uslyszalem AMD...przyppomnialem se bzdurny filmik z palenie procqw amdf, pamietacie.....pewnie wszyscy go widziel...w kazdym badz razie powiedzialem ze za nic w swiecie.....alwe jak widzicie po dluzszych przekonywaniach foomfla mam AMD!! i musze powiedziec ze jestem wdzieczny, bo wszystko chodzi idealnie...AMD ROLEZZZZZZ!!! 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauwazyliscie ze wszedzie na forum rozlegają sie problemy głównie z amd? I jak sie patrzy na danre techniczne p4 i athlona to odrazu widac ze intel stosuje bardzo zaawansowane technologie i wszystko jest najwyzszej jakości,

tb 1800 ma 37 mln tranzystorów, intel p4 Northwood 1800 ma 55 mln tranzystorów.

I wy sie dziwicie ze intel jest drogi.

Wiecie chociaz jak wygląda produkcja takiego proca?

3 lata bilem sie w glowe ze mialem AMD. Ja nic od tej firmy nie chce niewyzywam jej, ale jak ktos mowi ze to jest lepsze od intela to mnie krew zalewa. I niby nie ma co porównywac do tego co bylo 4 lata temu?

4 lata temu tez wszyscy myskleli ze to juz nie te czasy i to na pewno bedzie dobry proc (k6-2). Najszybszy proc AMD to 1800 MHz chyba ze sie myle, a intela to 2800 MHz. To ja niewiem o czy,m my rozmawiamy.

Podajcie chociaz jedna powazną zalete proców amd oprócz ceny, no chyba ze ktos chce je wykorzystac do centralnego ogrzewania to juz inna gadka :).

 

I o czym gadac z ludzmi co wyzywaja innych od debili?

Nie przeczytalem jaszcze ani jedengo dobrago powodu aby kupic AMD, no moze poza ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszne dziwny problem.Komp mi sie resetuje bez powodu,gram reset net reset wypalam płytki reset :evil:  :evil: Nie wiem w czym rzecz dzieje sie to tak pod KAZDYM windołsem.Mowiono mi że to zasilacz,więc po resecie wchodze do biosa a tam wszystke napięcia w normie,odkręciłe nawet grafe na default odpalam 3d marka i dwie sek.i reset.Komp sam sie zresetował,pomyślalem że może za bardzo pamięci wyśróbowałem toteż ustawilem najgorsze timingi oraz cas na 3 :cry: I to samo!Schłodzile zasilacz wycinając gril i to samo,Proszę naprawdę o pomoc i sugestie!!!

ja dla odmiany spróbuję ci pomóc:

panel sterowania -> system -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) -> awaria systemu, WYŁĄCZ:

- wyślij alert administracyjny

- automatycznie uruchom ponownie

 

może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy jest athlon 2 GHz? Bo ja jeszcze nie widzialem. Ale wiem ze jest intel 2,8 GHz. A wiecie ile trzeba sie naje*** zeby wykonac taki proc 2.8GHz? Mowie intel jesli chodzi o nowe technologie pnie sie do gory. Ja nie chce z wami sie klucic tylko wymienic miedzy sobą kilka zdan. Pawda jest tak ze rozchodzi sie tu o kase. A problemy z amd mają ci co nie wiedza co kupuja. A wiem ze jak ktos kupi kompa opartego na podzespolach intela to nie bedzie nazekal. chyba ze kupi z plytą PC-Chips:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Najłatwiej swoją nieumiejętność w doprowadzeniu systemu do stanu używalności zwalić na ECS. Walczyłem już z paroma ECS'ami i co najdziwniejsze nigdy winny nie był ECS. Z reguły jak ktos w zestaw ładuje ECS to oznacza, że reszta produktów też jest ekstremalnie niskiej jakości, a co z tego wychodzi to widac nie tylko na tym forum. Poczytaj sobie moje wątki na temat mobo ECS to zrozumiesz, że te MOBO nie są takie złe na jakie wyglądają. Wszyscy jeżdzą na ECS'a póki nie bedą mieli go w domu i nie uda im się doprowadzić do stanu używalności. Jak się postarasz to nawet możesz podkręcać spokojnie procesor.

Zgadzam się z Tobą w zupełności, szkoda tylko że niektórzy tego nierozumieją np. CCC13 i jeszcze niepotrzebnie sieją ferment na forum bo nie sądzę że się czegokolwiek nauczą :evil:

 

Spoko RS skoro tak mowisz to pewnie tak jest, ale widzisz są urzytkownicy którzy nie maja pojęcia zadnego naten temat, ja nie wiedzialemnp. o tym ze trzeba mocnego zasilacza. I malo kto mowi o tym jaki sprzet powinien byc do siebie dopasowany, ale w przypadku produktów z górnej półki takich dziwnych problemów nie ma i cholernie drazni to ze ktos kupil np. ECS lepiej nic nie mowic o lucky star itd. i przychodzi i mowi ze mo wszystko sie p*******. Z grugiej strony tak jak mowi Rafał [CR]Gr00bY Mazur powodem jest niewiedza ludzi i nieumiejetnosc skonfigurowania kompa, dlatego preferuje to co dobre i firmy które maja zatrudnionych dobrych inżynierów. I ja nie mowie ze ja wymagam od ecs-a jakości drogich plyt tylko ja prubuje zrozumiec ludzi dlaczeko gadają glupoty ze cos tanszego jest lepsze od tego 2x drozszego. Przeciez to jest absurd i bezsens

Niewiem czy zauważyłeś ale zaprzeczasz sam sobie więc może byś się zdecydował bo jak naraże to sam dałęś przykąd "niewiedzy i nieumiejętności skonfigurowania kompa" :x :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy jest athlon 2 GHz? Bo ja jeszcze nie widzialem.  

Jest. Niedoinformowany jestes :D Athlony już biegają na 2250MHz.

 

A wiem ze jak ktos kupi kompa opartego na podzespolach intela to nie bedzie nazekal.

To źle wiesz. Komputer nie końcy się na procesorze. Na nim się zaczyna. Procesor ma wyjątkowo mało do stabilności (zachowauje się niestabilnie tylko przy b. wysokich temp.), o stabilności decyduje pozostała część podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...