Skocz do zawartości
ernik

restarty kompa - kingston kvr400x64c3ak2/1g

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja wyglada nastepujaco

kupilem procka 2500+ xp-m, 10x200 chodzi ok, dokupilem 9550xt - chodzi ok, starsze pamiatki 2x256 pc2100 - chodzilo ok, zakupilem 2x512 kingston, wymienilem - i zaczely sie restarty systemu, czasem przy wczytywaniu systemu, czasem przy graniu w gierki, baardzo roznie

wyskakuje bsod - z info ze byc moze dysk uszkodzony, zrobilem full testy dysku, jest ok

no nic, zaczalem sprawdzac pamiatki oddzielnie na tym samym slocie, na jednej pamieci dziala ok, na drugiej robia sie takie cyrki z restartem

no to nic oddalem pamieci do reklamacji, a ci przetestowali (gold memory) i przechodzi testy, co jest?

czym moga byc spowodowane te restarty?

jakies pomysly? jesli w dalszym ciagu bedzie sie tak dziac, nawet po reinstalacji systemu czy moge jakos zwrocic pamieci i odzyskac kase?

 

sprzet:

EPOX 8RDA+

AMD XP-M 2500+@10x200

512 kingston (z 2 problemy)

Gecube 9550xt

chieftec 360w afc

Samsung 160gb ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem o co biega. Mamy podobne konfigi. Nie ma bata zebys odpalił na tych pamieciach system stabilnie. Mi max stable wychodzilo cos kolo 6x133.... Ponoc na hynixach jest ta sama jazda.....

Sugeruje zakup Twinmosów. Narazie mam pozyczone i jest super stabilnie.

Jakos na dniach bede sonei kupował własne. A co tych kingstonów, to moje tez sa 100% sprawne,ale niestety-nie chodza na tym mobo:(

 

Hmmm,ale mwoisz ze na jednych jest ok a na innych gorzej? Mozesz podac oznaczenia kostek pamieci?

 

Nie wiem jak tobie,ale ja pod memtestem nei miewam problemów, ale pod XP bywa totolanei losowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem o co biega. Mamy podobne konfigi. Nie ma bata zebys odpalił na tych pamieciach system stabilnie. Mi max stable wychodzilo cos kolo 6x133.... Ponoc na hynixach jest ta sama jazda.....

Sugeruje zakup Twinmosów. Narazie mam pozyczone i jest super stabilnie.

Jakos na dniach bede sonei kupował własne. A co tych kingstonów, to moje tez sa 100% sprawne,ale niestety-nie chodza na tym mobo:(

 

Hmmm,ale mwoisz ze na jednych jest ok a na innych gorzej? Mozesz podac oznaczenia kostek pamieci?

 

Nie wiem jak tobie,ale ja pod memtestem nei miewam problemów, ale pod XP bywa totolanei losowo...

IDENTYKO

MEMTEST, GOLDMEMORY WSIO OK,

ALE SYSTEM NIE JEST STABILNY

na jednej jest ok, na dwoch nie (ale o dziwo, tylko na jednej jednej jest ok, tzn. na jednym slocie, 1 pamiec ok, 2 [gluteus maximus])

 

musza mi przyjac do reklamacji(tzn. wymienic np. na twinmosy?)? jak to jest? jesli na mojej plytce nie chodzi stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiatki nei chciały wstac nawet jak vdimm podnioslem...

i teraz w zwiazku z tym jakie sa moje mozliwosci i czy wogole moge domagac sie wymiany na inne pamieci? czy jedyna mozliwosc to opylenie ich i kupno innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...